Lenovo AIO hardware

poruka: 6
|
čitano: 3.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Lenovo AIO hardware problem

Pozdrav. Pokušavam osposobiti jedan stariji AIO, A730. Problem je bio taj da se upali, ventilator se vrti, lampice gore ali nema slike. Pretpostavio sam da je ploča i naručio na aliju drugu. Zamijenio danas i sad mi se upali računalo ali uz slijedeće greške:

 

Error 00CE. Machine Type and Serial Number are INVALID

Error 0164: Memory size decreased

Manufacturing Boot Sequence will be taken if no selection is made

 

Dolje još piše press F1 to enter Setup, F12 to display Boot Menu

 

Na F1 dobijem entering bios ali ostane na tome, ne uđe u BIOS. Nekako iz svog iskustva sumnjam da bi procesor bio problem, oni rijetko odlaze. Rame sam probao druge i ista je stvar. Procesor nemam drugi za probati. Kriva ploča ili opet neispravna?

 

Za prvu grešku sam googlanjem našao da se može riješiti flashanjem BIOS-a pri čemu pita želi li se unijeti machine type i serial number pa se to tako riješi, ali ne mogu naći bios na stranici proizvođača, malo je stariji stroj.

A za drugu bih rekao da to obični reset BIOS-a riješava ali s obzirom da ne mogu u BIOS a ni vađenje baterije ni clear CMOS ne pomažu, iste greške dobijem i na tome ostane zamrznut. Mogu samo restartati sam CTRL + ALT + Del

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 20:57 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lenovo AIO hardware

Da bios greška ...

 

heh, sad treba ti flasher ...

 

Za bios pogledaj na bios-fix.com

 

Inače bilo bi dobro izčitati stari bios, pa probati staviti na ovaj novi, čak i novi probati staviti na staru ploču ...

 

Mislim da nije u ploči stvar, i da obje rade ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2023 11:58 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo AIO hardware

Razvoj situacije... Vratio sam ploču i dobio refund. Naručio drugu. Danas stigla. Ugradio. Ista greška ali boota dalje. Nakon nekog vremena kod otvaranja web preglednika crtice po ekranu i smrzavanje. Pokrenem memtest i isto crtice i ekran se ugasi. Mišljenja? GPU ili RAM? Probat ću sutra vaditi keksiće pa jedan po jedan testirati. Ali ako je gpu onda opet ništa od popravka. Lagano odustajem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 12:01 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Lenovo AIO hardware

To je do grafičke

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo AIO hardware

ram (integruša koristi ram..) .. pokušaj počistiti kontakte i dobro utisnuti, dok ne odvrti desetak minuta memtesta bez greške dalje nema smisla, tj sve što pokušaš može samo pogoršati (npr flashiranje biosa ako se smrzne itd..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Lenovo AIO hardware

Nisam bio siguran za jedan keksić rama jer sam ga pokupio negdje rabljenog bez testiranja. Probao sam oba posebno testirati i prolaze oba memtest. Poslije sam ih oba spojio i izvrtio memtest i također prolaze test uspješno. Moguće da stvarno nije bio kontakt ok. PC je za sada stabilan, cijelo prijepodne sam na njemu i radi ok, ni jednom se nije srušio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 19:19 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice