HDD problem

poruka: 8
|
čitano: 1.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Stavio sam drugi HDD u pc i uredjaj se vidi i u Biosu,upravitelju uredjaja i disk menamentu. Na ovaj pc se isto vidi ali izgleda drukcije od odtalih diskova. Dodao sam mu slovo ali jeproblem sto ga ne mogu ni formirati niti mi dodijeliti put. Sto got problam s njim napise mi da windowsi nemaju pristupa? Updetovao sam drivere od maticne.Mjenjao sam postavke u biosu,kablove,pokusao i na drugom pc-u sve to ali jedino sto mogu je dodijeliti mu slovo i tu sve staje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HDD problem
Sinda71 kaže...

Stavio sam drugi HDD u pc i uredjaj se vidi i u Biosu,upravitelju uredjaja i disk menamentu. Na ovaj pc se isto vidi ali izgleda drukcije od odtalih diskova. Dodao sam mu slovo ali jeproblem sto ga ne mogu ni formirati niti mi dodijeliti put. Sto got problam s njim napise mi da windowsi nemaju pristupa? Updetovao sam drivere od maticne.Mjenjao sam postavke u biosu,kablove,pokusao i na drugom pc-u sve to ali jedino sto mogu je dodijeliti mu slovo i tu sve staje?

 U "disk menagment" obriši particiju pa napravi novu i formatiraj je na NTFS.

6 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Nece.Izbrisao sam je i napravio novu. Dodijelio sam joj slovo i put pogona i u disk menagmentu mi je prikaze s tim novim slovom i napise da je jedinica uspjesno stvorena ali nije formatirana.Ponovo je pokusajte formatirati.Kad odem opet na formatiranje napiše da windows ne moze formatirati jedinicu jer jedinica nije dostupna! Ovo me vec izludjuje,disk se svugdje vidi i mjenjam mu slovo ili put pogona ili i jedno i drugo i onda mi napise da jedinica nije dostupna! Pomazite dok me ovo ne izludi skroz!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HDD problem

Cmd (run as admin)

 

Diskpart

List disk

Select disk

Clean

 

Pa probaj ponovo dodjeliti slovo disku i formatirati ga.

 

Ne bi bilo lose da i testiras disk sa diagnostic alatom (hdtune, hd sentinel itd...)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 15:34 (KrpaZG).
7 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Pozdrav gospodo imam hdd od 160 gb gubi performanse moze li neko da mi objasni da li moze da se sredi to HVALA!!!!!

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HDD problem
557 kaže...

Pozdrav gospodo imam hdd od 160 gb gubi performanse moze li neko da mi objasni da li moze da se sredi to HVALA!!!!!

 Kopiraj dok se može i dok radi ...

 

160GB diskova nisam vidio već 5 godina ... (ako ne i više)

10 godina
offline
Re: HDD problem
557 kaže...

Pozdrav gospodo imam hdd od 160 gb gubi performanse moze li neko da mi objasni da li moze da se sredi to HVALA!!!!!

 A koje su to perfomanse , bad sektori ? prepunjen ? spor ? ...

Jesi li provjerio sa check disk i ako je ok odradio defragmentaciju ?

Može se kako gore kolege navode sa npr. HD Tune vidjeti stanje..

13 godina
offline
Re: HDD problem
nbdy32 kaže...
160GB diskova nisam vidio već 5 godina ... (ako ne i više)

Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice