Crackling zvuk u mikrofonu

poruka: 11
|
čitano: 1.003
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Crackling zvuk u mikrofonu

Pozdrav,imam problem sa mikrofonom/zvukom...računalo je staro nekoliko mjeseci i vrlo rano se pojavio taj problem pucketanje/statika/distorzija zvuka u mikrofonu,ali nije bio tu stalno,znači radi sve normalno 2-3 tjedna i bez da se išta dogodilo ili promjenilo odjednom počme taj zvuk u mikrofonu,poslao sam računalo na servis jer je pod garancijom i oni su rekli da su sredili to,došlo je računalo natrag prije par tjedana i radilo je ok tjedan dana,i onda danas tijekom igranja desio se BSOD (Kernel Data Inpage Error),i nakon šte se računalo rebootalo vratio se i taj zvuk....to se jedino čuje na mikrofonu,kad sam na desktopu/browseru lagano se čuje,kad uđem u igricu strašno se čuje

 

https://vocaroo.com/i/s1p734Xk08pn (tu možete čuti,ali preporučam da smanjite zvuk da vas nebi bilo preglasno)

 

Testirano na dva mikrofona,sve isto,i nema nikakve razlike front/rear panel,driveri reinstalirani za zvuk i ništa nije pomoglo.

 

Svaki savjet je dobrodošao

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu

Probaj najprije odmaknuti Wifi i bluetooth opremu ( i smartfon) od mikrofona i njegovog kabla .

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 15:46 (AF139).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu
AF139 kaže...

Probaj najprije odmaknuti Wifi i bluetooth opremu ( i smartfon) od mikrofona i njegovog kabla .

 

nema promjene,mob je ionako uvijek tu negdje oko njega pa sumnjam da bi sad odjednom mu počelo smetati,svejedno hvala na savjetu

16 godina
moderator
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu

Stolno ili prijenosno računalo? Nepažljivo čitam - kad ima front panel, onda jasno da je stolno. 

 

Koje je bilo objašnjenje servisa, kako su oni "sredili" taj problem?

 

To je zvučna kartica integrirana na matičnu ploču?

 

S obzirom na BSOD moglo bi biti da je matična ploča defektna ili možda prednji panel odlazi u kratki spoj ili tako nešto. Računalo je pod garancijom? Nije na tebi da to "rješavaš" jer vrlo vjerojtno nemaš što rješavati - vrati na servis, nek oni riješe problem i kad ti ga vrate, pitaj što konkretno su napravili.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 16:41 (mbaksa).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu
mbaksa kaže...

Stolno ili prijenosno računalo?

 

Koje je bilo objašnjenje servisa, kako su oni "sredili" taj problem?

 

To je zvučna kartica integrirana na matičnu ploču?

 

S obzirom na BSOD moglo bi biti da je matična ploča defektna ili možda prednji panel odlazi u kratki spoj ili tako nešto. Računalo je pod garancijom? Nije na tebi da to "rješavaš" jer vrlo vjerojtno nemaš što rješavati - vrati na servis, nek oni riješe problem i kad ti ga vrate, pitaj što konkretno su napravili.

 

Stolno računalo,objašnjenje je bilo instalacija starije verzije drivera,defektni RAM (koji je navodno zamjenjen)...kad već spominješ front panel da odlazi u kratki spoj,ja sam im bio prijavio da mi na front panelu automatski reconnecta mikrofon/sluše...znači uključim i onda čujem onaj zvuk i piše mi dolje u obavijesti kao da svaku sekunu plugam/unplugam sluše/mic,isto tako na taj front panel imam 3 usba,i isto sam im bio prijavio da mi se to zna isto događat sa USBom,znači ako npr koristim wlan usb dongle ili USB djeljenje veze sa moba isto mi nekada pod većim loadom zna disconnectat taj USB (čujem onaj zvuk reconnecta USBa)

 

Edit:da integrirana

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 17:11 (Mateyto).
16 godina
moderator
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu

Kako stvari trenutno stoje - ili front panel ili matična.

 

Pokušaj dokučiti kako možeš izazvati problem, znači da se problem brzo i jednostavno demonstrira (možeš si to snimiti i mobitelom da imaš "dokaz") i vrati računalo na servis, s detaljnim objašnjenjem što-kad, a ako treba, daj im i snimku. Na njima je da otkriju i riješe problem, pogotovo ako ne smiješ otvarati računalo.

 

 

BTW ne znam koliko struje ti troše ti uređaji koje spajaš na front panel. Jesi ih probao spojiti iza, direkt u matičnu ploču i to svaki u svoj port? Dolazi li i tada do istog problema?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu
mbaksa kaže...

Kako stvari trenutno stoje - ili front panel ili matična.

 

Pokušaj dokučiti kako možeš izazvati problem, znači da se problem brzo i jednostavno demonstrira (možeš si to snimiti i mobitelom da imaš "dokaz") i vrati računalo na servis, s detaljnim objašnjenjem što-kad, a ako treba, daj im i snimku. Na njima je da otkriju i riješe problem, pogotovo ako ne smiješ otvarati računalo.

 

 

BTW ne znam koliko struje ti troše ti uređaji koje spajaš na front panel. Jesi ih probao spojiti iza, direkt u matičnu ploču i to svaki u svoj port? Dolazi li i tada do istog problema?

 

pa jesam,čak sam im recordao screen i zvuk i poslao na USB uz računalo....kad spojim iza onda ne "reconnecta" ali pucketanje mikrofona je i dalje prisutno.....najveći problem je što to nije postojano,to zna ok raditi par dana/sati ili kako već i onda se pojavi,ali mislim da ću im opet morati na servis poslati jer danas se i dva BSOD-a desila,ista kao i prije nego što sam poslao na servis

 

Poslje servisa

 

BSOD

 

Prije servisa

 

BSOD

 

 

 

tad su rekli da je do RAM i da su ga zamijenili,a možda je do MOBO ili ram slota...

16 godina
moderator
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu

Te poruke o BSOD-u od Windowsa su beskorisne.

 

Jesi probao sam testirati memoriju programom memtest? https://www.memtest86.com/ Ajde to obavi pa da budeš siguran da memorija nije u pitanju.

 

Jesi provjerio u kakvom ti je stanju disk na kojem su instalirani Windowsi? Recimo pomoću programa HD Tune za disk s Windowsima pogledaš kakvo je stanje u kartici Health - je li ti disk "zdrav", odnosno da nema kojim slučajem bad sektora ili koji drugi problem. Ako je tu sve OK, onda u kartici Error Scan klikneš na gumb Start i pustiš ga da pregleda cijeli disk. Ako ima ijedan jedini crveni kvadratić, znači da nije dobro - da je disk uzrok problema.

 

Teško je išta ovako na daljinu reći. To jednostavno treba obaviti neku stvar pa vidjeti je li onda došlo do promjena. Recimo jedna od prvih stvari koju bih ja napravio je odspojio prednj panel pa bismo onda znali jel prednji panel uzrok problema ili ne.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu
mbaksa kaže...

Te poruke o BSOD-u od Windowsa su beskorisne.

 

Jesi probao sam testirati memoriju programom memtest? https://www.memtest86.com/ Ajde to obavi pa da budeš siguran da memorija nije u pitanju.

 

Jesi provjerio u kakvom ti je stanju disk na kojem su instalirani Windowsi? Recimo pomoću programa HD Tune za disk s Windowsima pogledaš kakvo je stanje u kartici Health - je li ti disk "zdrav", odnosno da nema kojim slučajem bad sektora ili koji drugi problem. Ako je tu sve OK, onda u kartici Error Scan klikneš na gumb Start i pustiš ga da pregleda cijeli disk. Ako ima ijedan jedini crveni kvadratić, znači da nije dobro - da je disk uzrok problema.

 

Teško je išta ovako na daljinu reći. To jednostavno treba obaviti neku stvar pa vidjeti je li onda došlo do promjena. Recimo jedna od prvih stvari koju bih ja napravio je odspojio prednj panel pa bismo onda znali jel prednji panel uzrok problema ili ne.

 

Error scan

 

Health

 

izgleda da je SDD dobar,mem test ću ostaviti prije spavanja,jesu dovoljna ona default 4 passes ili da stavim više?

16 godina
moderator
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu

Da, SSD se čini posve ispravan, barem što se tiče čitanja sadržaja.

 

Ha gle - probaš prvo s četiri prolaza (to neće baš tako dugo trajati). Ako faila, znaš da je neispravna. Ako prođe - probaš s 40.  Ako i to prođe, znači da je memorija gotovo sigurno posve ispravna.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 22:16 (mbaksa).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Crackling zvuk u mikrofonu
mbaksa kaže...

Da, SSD se čini posve ispravan, barem što se tiče čitanja sadržaja.

 

Ha gle - probaš prvo s četiri prolaza (to neće baš tako dugo trajati). Ako faila, znaš da je neispravna. Ako prođe - probaš s 40.  Ako i to prođe, znači da je memorija gotovo sigurno posve ispravna.

 

 

eto uradio 16 prolaza bez errora ...mislim da je problem sa mobo sound chipsetom ili front panelom

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice