Koji procesor uzeti...

poruka: 76
|
čitano: 10.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji procesor uzeti...

pa dobro, ali nije to neki takav klok koji ne bi mogo doma napravit u catalystu ili sa ati try tool tako da bih ja mozda ipak otiso na verziju koja je jeftinija, osim ako ova golden ne daje vecu garanciju... gainwardove su ok i msi jer mijenjaju neke komponente, nisam ziher za golden kakav je

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Rhodin kaže...

pa dobro, ali nije to neki takav klok koji ne bi mogo doma napravit u catalystu ili sa ati try tool tako da bih ja mozda ipak otiso na verziju koja je jeftinija, osim ako ova golden ne daje vecu garanciju... gainwardove su ok i msi jer mijenjaju neke komponente, nisam ziher za golden kakav je

 
Pa nije to nikakav ekstremni klok, i može ga se sigurno napraviti doma... Ali prva i osnovna razlika je što na ovaj tvornički klok imaš i garanciju, a na ovaj doma nemaš...
On je samo pito u čemu je razlika, ja sam mu to objasnio. Niti ja osobno ne bi uzimao taj Golden Sample ukoliko je neka poveća razlika u cijeni. Do 100kn možda i bi...   (trenutno je u Hardveraju HD4870 1780kn, a HD4870 Golden Sample je 1800kn, da sada uzimam to bi uzeo definitivno...)
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

OK.

 

 

- A vidi ovo...

 

 

Lik u Ve-milu me uvjerio da a tu grafiku i matičnu Gigabyte EP45-DS3 i proc Q6600, nije mi dovoljan fortron od 400w pa sam uzeo chieftec 450w koji za razliku od fortrona ima i 6-pinski za grafiku...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...

OK.

 

 

- A vidi ovo...

 

 

Lik u Ve-milu me uvjerio da a tu grafiku i matičnu Gigabyte EP45-DS3 i proc Q6600, nije mi dovoljan fortron od 400w pa sam uzeo chieftec 450w koji za razliku od fortrona ima i 6-pinski za grafiku...

 
A vidiš, na to sam zaboravio, nisam ni gledo... sorry
Ali što se tiče snage mislim da bi fortron izdržo tu tvoju konfu. I onda, si kupio sve? Koja je bila konačna?
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...

 

Lik u Ve-milu me uvjerio da a tu grafiku i matičnu Gigabyte EP45-DS3 i proc Q6600, nije mi dovoljan fortron od 400w pa sam uzeo chieftec 450w koji za razliku od fortrona ima i 6-pinski za grafiku...

 Da da, pa ti je dao slabije napajanje... Joj, joj... Neznam dal je to zbog neznanja ili jer ih ima previše u skladištu :ne zna: Fortron 400W ti je uvrh glave za to...
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
recoba20 kaže...

OK.

 

 

- A vidi ovo...

 

 

Lik u Ve-milu me uvjerio da a tu grafiku i matičnu Gigabyte EP45-DS3 i proc Q6600, nije mi dovoljan fortron od 400w pa sam uzeo chieftec 450w koji za razliku od fortrona ima i 6-pinski za grafiku...

 
A ustvari to ti se rješi sa molex to 6-pin adapterima. Lik te zeznuo... Kad ih slušaš... Fortron 400W je jači od navedenog Ćufteka...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Sused kaže...
Xero kaže...

Od viška jezgara glava ne boli a i zatrebat če ti,,ja stojim da ak ti nije kompijutor za igrice onda si uzmi Q6600,,jer e8400,e8500 i e8600 su nabrijani za igrice. 3d mark rezultati su bolji kod 4 verojezgrenih i budučnost aplikacija i igrica če koristiti 4 jezgre

 
Pa to sam ja reko još u svom prvom postu u ovoj temi. Ak ne misliš igrat definitivno uzimaj quada. Ako misliš igrat E8400 je jači od njega. I bit će još neko vrijeme... Dok ne dođu igre koje će koristiti sve 4 jezgre (a po mom mišljenju neće još par godina)...
  Posve netočno. Već neke igre koriste više od dvije jezgre... Crysis djelomično, a Far Cry 2 odlično i to tako da je 2.4 quad core u performansama isti kao 3.0 dual core.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Ali to su samo 2 igre. A u svima ostalima je E8400 jači. Govorimo o defaultnim taktovima sve... Danas je za igranje bolje uzeti E8400/E8500. Iako ni Q6600 nije loš u niti jednoj igri, navedeni procovi su nepobitno bolji. Danas postoji vrlo malo igara koje koriste 4 jezgre, i dok se to ne promjeni ovi procevi će biti jači...

A E8400 se da pristojno klokat na 4GHz, tako će svaku igru doslovno rasturiti...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Onda mu mater nepismenu..

 

A ja računam da VI niste mislili na to kako ce furtron moći sve to zajedno napajati i onda me je još pokopao s tim da nema 6-pinski ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...
Sused kaže...

Ali to su samo 2 igre. A u svima ostalima je E8400 jači. Govorimo o defaultnim taktovima sve... Danas je za igranje bolje uzeti E8400/E8500. Iako ni Q6600 nije loš u niti jednoj igri, navedeni procovi su nepobitno bolji. Danas postoji vrlo malo igara koje koriste 4 jezgre, i dok se to ne promjeni ovi procevi će biti jači...

A E8400 se da pristojno klokat na 4GHz, tako će svaku igru doslovno rasturiti...

  Ne, nisu baš toliko jači... brži su, ali neznatno, pogotovo zato što Q6600 ide do 3.78 ako želiš.
15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor uzeti...

Kupija san:

 

quad

chieftec 450w

radeon hd4850

ddr2 4gb

seagate 250gb

 

i onda....  sve to lipo spojim i komp se starta ali neće se uključi monitor. ko da nisu povezani preko grafičke. A na matičnoj postoje nekakve led lampice u bojama od zelene do crvene i to označava rad procesora. To stoji stalno do kraja crveno.

 

POMAGAJTE !!!!!??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Jel sve dobro pospajano? Obadva kabla na matičnu? 6-pinski na grafu? CPU FAN di treba biti? RAM-i dobro uštekani? Jel javlja kakve zvučne signale? Kak ti je monitor spojen? Prek DVI il VGA? Provjeri još jednom jesi sve kablove dobro ušteko i da nisi koji zaboravio...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

ne znam di triba uštekat onaj mali zvučnik "speaker" pa ne čujem nikakav zvuk... :(

 

monitor ima izlaz sa grafe dvi, a onda pretvarač u vga..

 

EDIT: da li trebam uštekati nekakav kabl tamo di piše "ATX_12V_2x4" ????

              -> mislim da tu trebam uštekati 8-pin ATX 12V power kabl ali di ga pronaći ????

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 22:53 (recoba20).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Pa naravno da moraš uštekati, neće ti se dić sistem ak nema struje... Ali mislim da ti napajanje ima samo 4-pinski ATX 12V konektor. Jel tako? Dovoljno da samo njega uštekaš. (Ispravite me ako griješim. Nisam imao matičnu sa 8-pinskim konektorom, ali mislim da je tako... Taj 8-pinski je potreban samo za neke pentium D...) Rijetka napajanja imaju 8-pinski konektor...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

Točno. sad sam bio u vemilu i rekli su mi da će sve radit i s 4 pinskim, a 8-pinski treba kad se radi o server računalu...

 

 

EDIT:

 

...i uštekam ja 4 pinski ATX... i onda : gori sve u crveno ledice koje pokazuju rad procesora.. računalo se diže i onda dolazi BIOS uđem u prvo ponuđeno iz izbornika i računalo blokira... još par pokušaja... opet isto = računalo blokira nakon par trenutaka... mislin da je to do je..nog napajanja i sad im idem odnit ovaj ćuftek i da mi daju fortrona bluestorm 500w koji je 130 kn skuplji...

 

 

da li prvi put treba dosta prčkati po BIOSU i što je najbitnije postaviti..??

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2008 11:02 (recoba20).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji procesor uzeti...

A zake si to sam slažeš ak neznaš? Mislim, uredu da imaš volju al uzmi nekog tko zna da ti pokaže, bar 1. put !

 

Nego, 1.trebaš uštekat 4pinski kabel za napajanje CPU-a

          2. trebaš uštekat 20+4pin kabel u matičnu, to ti je najširi kabel

          3. trebaš napravit CMOS, ili u biosima LOAD OPTIMIZED DEFAULT

          4. Uštekat DDR rame i grafičku(i u nju 6pin kabel, to je njeno napajanje)

          5.Stavit HDD na sata master i to bi bilo to, te dobro spojit žice za gumbiće panjenja i restarta!

Evo samo ovaj 3. korak napraviš zadnji normalno, malo sam se zaje :), i mora radit ak su ti sve komponente ispravne!

 

E i nije mi jasno, tu nas pitaš koje napajanje da uzmeš i dođeš u dućan i uzmeš neko 10-to, mislim čemu onda pitanja!

Fortron 400W tjera i duplo žešče konfe od tvoje!

Namigiva

E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2008 22:36 (aquaevivae).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice