Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.501
|
čitano: 2.383.870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
NEKKO kaže...

Sad da kupujem novi proc,koji bi bio "sapunator" među njima,neki best buy?

 Imaš ga a to je Ryzen 7 7700. 

22 mjeseca
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

 Imaš ga a to je Ryzen 7 7700. 

Legende ipak ne umiru tj.sapunatori 

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
forumaš kaže...
sfc_PsychQ kaže...
forumaš kaže...
sfc_PsychQ kaže...
forumaš kaže...

I sad kad AMD izbaci novi X3D bit će kuku lele

 x3d ne bude brzi od 7800x3d vise od 5%, tako da o kukuleleu mozemo samo sanjat

 Kao što je intel imao godinama kroz tick- tock, a znamo da AMD kopira Intel. Također kvaliteta košta, tih 5% će trebati i platiti.

 x3d ne bude vise gaming kralj....uvijek ce biti ovaca

 Ako ne X3D koji CPU bude gaming kralj, diktator i povijesna legenda ?

 budemo vidjeli nakon win i mikrokod updejta....nema logike da st i mt performanse otkidaju(pokazuju prave mogucnosti proca) a da gejming šepa....nakon toga se mozemo posipat pepelom

 Debelo najbolji single a o multiu da se ne prica a u poprilicno igara kao da je 11gen nesto tu gadno ne štima! Ovoj je sad i meni katastrofalno!

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Uskoro bude potvrda dali je fail velik kako izgleda na prvu ili bude ipak nešto blaži
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
Uskoro bude potvrda dali je fail velik kako izgleda na prvu ili bude ipak nešto blaži

 Ok nova je arhitektura i totalno drugi dizajn ocigledno nesto ne stima, no 7800x3d na single core listi ga nema nigdje, nekuzim! 24t vs 32t rasturanje i onda u igrama flop kao i u nekim app

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2024 22:54 (Boris grozni).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
U igrama ga sahranjuju latencije izgleda
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Znakovito je što su iz intela praktički priznali da je za igre flop što daje naslutiti da će to tako i ostati, s druge strane rezultati mjerenja su s brda s dola što pokazuje da ga se da još softverski dovesti u red... bit će na kraju kako odvratna poslovica o prvim mačićima kaže...

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 9:42 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Mračni dani za hardweraše oba tabora, svi u hibernaciju do zime 2025, Bug forum se raspušta do tada

Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Moze lock cijelog foruma naši životi više nemaju smisla😂.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja si već točim jednu ljutu Praljkovaču

 

Živjeli!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 8:21 (Wiz3m4n).
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

cekamo da nvidia jos lupi samar sa cijenama uskoro i krecemo na retro gaming

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Polako se ja spremam nazad na konzolu.

 

Hvala

maximum effort
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

 

Izgleda da je launch malo zesci kupus.

Ispada da niti BIOS, niti driveri, a niti Windowsi nisu bas "spremni" za Arrow Lake.

Posebno mi je fascinantan ovaj dio oko Power Plana gdje razlika izmedju Balanced i High Performance bude dupla, a normalno je razlika oko 1-2%, u granici greske.

Tu nesto zastoko ne stima.

 

Bit ce interesantno vidjeti za cca. 3 mjeseca dok izadje pokoji update BIOS-a, pokoji update drivera, a i pokoji Windows update da li ce se situacija poboljsati.

Meni nevjerovatno da si je Intel dozvolio launch u ovakvom stanju gdje nista izgleda nije potpuno spremno za launch.

Jer cak i da za 3-6 mjeseci sve popeglaju i ispadne da Arrow Lake zapravo moze dati dobre preformanse ostaje prvi dojam (inicijalni review) koji nikako nije dobar i tesko je onda to promjeniti.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 9:17 (Mauro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

i5 14500

asrock riptide b760

gskill 2x16 6000c32

 

za 360eur, sto mislite?

 

problema sa E jezgrama nebi trebalo biti? nezz kako one uopce funkcioniraju i kad sustav i koje programe drzi u p a koje u e jezgrama...

oce li drzati boost uredno 5ghz 30min prime95? bequiet pure rock2 je planiran

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Očekujem da i bude pokoji mikrocode update i update windoza, ali to u konačnici ne bude previše dalo performansi, u najboljem slučaju bude se izjednačio u performansama sa 7800x3d, ali bude ga 9800x3d poklopio.
Isto se desilo i amdu sa launchem, ekipa iz Microsofta šteka.
Jedno je monolitni dizajn, drugo je chiplet i treba još graha pojest da se nauči posao
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
 Jedno je monolitni dizajn, drugo je chiplet i treba još graha pojest da se nauči posao

 Koliko sam shvatio taj interproser  je puno drugačiji odnosno kompleksniji i dozvoljava veće brzine od amd infinity sranja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 11:07 (notloB).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Najveći problem su latencije, koje utječu na gejming performanse i da to spakuju kako treba, proć će još vremena a vremena nemaju više....
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...
Najveći problem su latencije, koje utječu na gejming performanse i da to spakuju kako treba, proć će još vremena a vremena nemaju više....

 U to još nismo sigurni... ili jesmo? Btw. amd je imao nepredviđeno visoke latencije među ccdovima na zen5 koje je uspio sanirati no to nije značilo apsolutno ništa za performanse u igrama koje ionako koriste samo 1 čiplet... (kako je to spojeno kod intela ne znam, tek bih trebao proučiti kad nađem vremena)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 11:52 (notloB).
11 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Po svemu sudeći ipc je veći 10ak posto, taktovi su niži 10% (što se da ocati), zašto nema rezultata? Jedino mi latencije padaju na pamet, ne znam....

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 12:45 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...

Po svemu sudeći ipc je veći 10ak posto, taktovi su niži 10% (što se da ocati), zašto nema rezultata? Jedino mi latencije padaju na pamet, ne znam....

 Moguće ali amd je uspio riješiti softverski prevelike letencije, mogu biti i nedorađeni driveri, samo promjene u winsima su donijele značajno poboljšanje performansi kod amda, već sada samo prčkanje po power optionsima pokazuje nekonzistentne promjene u performansama kod intelovog cpua od igre do igre... polako, stvari mogu ići samo na bolje, koliko još treba vidjeti, platforma je iz temelja nova i treba vremena da se sve softverski optimizira, ako ništa sljedeće iteracije mogu biti samo bolje kad se nauči na ovoj prvoj.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Hm, pa izbacili su HT što bi trebalo smanjiti latencije u odnosu na HT procesore.  Sad jedino ako se zbog drugačije arhitektire stvorio problem s latencijom

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Pixel kaže...

Hm, pa izbacili su HT što bi trebalo smanjiti latencije u odnosu na HT procesore.  Sad jedino ako se zbog drugačije arhitektire stvorio problem s latencijom

 Imo, misli se na latencije među tilesima ili kako ih već u intelu zovu koji su povezani interposerom.

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
notloB kaže...
Pixel kaže...

Hm, pa izbacili su HT što bi trebalo smanjiti latencije u odnosu na HT procesore.  Sad jedino ako se zbog drugačije arhitektire stvorio problem s latencijom

 Imo, misli se na latencije među tilesima ili kako ih već u intelu zovu koji su povezani interposerom.

 Pa logicki da bi taj dizajn trebao biti brži kod intela, gdje je problem u komunikaciji to oni trebaju vidjeti jer nema smisla da znacajno brzi ipc ima drasticno losije gaming perfomanse!

2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 Pa logicki da bi taj dizajn trebao biti brži kod intela, gdje je problem u komunikaciji to oni trebaju vidjeti jer nema smisla da znacajno brzi ipc ima drasticno losije gaming perfomanse!

 Ali povećanje ipca ne znači svugdje povećanje performansi, igre traže kontinuitet više nego burst, pa je onda više cachea bolje za igre nego veći ipc koji nije konstantno hranjen podacima imo, to se lijepo vidi uspoređujući istoimene amd x i x3d procesore gdje čak i s nižim taktom imaš mnogo bolje performanse nego s višljim i manje cachea.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 14:44 (notloB).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
notloB kaže...
Boris grozni kaže...

 Pa logicki da bi taj dizajn trebao biti brži kod intela, gdje je problem u komunikaciji to oni trebaju vidjeti jer nema smisla da znacajno brzi ipc ima drasticno losije gaming perfomanse!

 Ali povećanje ipca ne znači svugdje povećanje performansi, igre traže kontinuitet više nego burst, pa je onda više cachea bolje za igre nego veći ipc koji nije dovoljno brzo hranjen podacima imo, to to se lijepo vidi uspoređujući istoimene amd x i x3d procesore.

 Ok mislim da uopce nebi trebalo usporedivati intel i amd sto se tice dizajna, ako je to problem onda nek intel pocne trpati vise cache i adio amd jer vec sad kao nemaju mjesta za dalje s tim chiplet dizajnom.

22 mjeseca
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

i5 14500

asrock riptide b760

gskill 2x16 6000c32

 

za 360eur, sto mislite?

 

problema sa E jezgrama nebi trebalo biti? nezz kako one uopce funkcioniraju i kad sustav i koje programe drzi u p a koje u e jezgrama...

oce li drzati boost uredno 5ghz 30min prime95? bequiet pure rock2 je planiran

 To je vidim dobrih 200 eura ispod cijene makar asrock nije neka sreća, ali ionako nebuš klokal proc

2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 Ok mislim da uopce nebi trebalo usporedivati intel i amd sto se tice dizajna, ako je to problem onda nek intel pocne trpati vise cache i adio amd jer vec sad kao nemaju mjesta za dalje s tim chiplet dizajnom.

 Ne vidim razlog zašto ne kad je vidljivo da su pojedine stvari usporedljive i direktno utječu na performanse a to s chiplet dizajnom izmišljaš jer samo u zadnjoj iteraciji je slabiji pomak u perfama, sa zen3 na zen4 npr. pomak je bio ogroman.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 14:53 (notloB).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
notloB kaže...
Boris grozni kaže...
notloB kaže...
Boris grozni kaže...

 Pa logicki da bi taj dizajn trebao biti brži kod intela, gdje je problem u komunikaciji to oni trebaju vidjeti jer nema smisla da znacajno brzi ipc ima drasticno losije gaming perfomanse!

 Ali povećanje ipca ne znači svugdje povećanje performansi, igre traže kontinuitet više nego burst, pa je onda više cachea bolje za igre nego veći ipc koji nije dovoljno brzo hranjen podacima imo, to to se lijepo vidi uspoređujući istoimene amd x i x3d procesore.

 Ok mislim da uopce nebi trebalo usporedivati intel i amd sto se tice dizajna, ako je to problem onda nek intel pocne trpati vise cache i adio amd jer vec sad kao nemaju mjesta za dalje s tim chiplet dizajnom.

 Ne vidim razlog zašto ne kad je vidljivo da su pojedine stvari usporedljive i direktno utječu na performanse a to s chiplet dizajnom izmišljaš jer samo u zadnjoj iteraciji je slabiji pomak u perfama, sa zen3 na zen4 pomak je bio ogroman.

 tad su imali mjesta e pa vise ga nemaju

2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 tad su imali mjesta e pa vise ga nemaju

 Opet nagađaš, mislim da se ipak radi o preračunavanju i prevelikom fokusu na serverski dio tržišta umjesto na desktop, na serverskim zadaćama zen5 ima ogroman rast performansi za razliku od desktop segmenta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 14:57 (notloB).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice