AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

 Nikakavih problema sa USB-ima.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

 ne, stalno mi  je headset na USB 2.0, ništa ne šteka...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

 AMD Suggests Possible Fixes for Ryzen USB Connectivity Issues 

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Jel ima tko od vas 550 ili 570 chipset s 5600x i probleme s usb 2.0 portovima..da se iskljucuju i ukljucuju sami od sebe

 ti problemi su ti na beta BIOS-ima. dok god ne stavljas njih trebali bi ti USB portovi raditi 

 

 ha, izgleda da sam u krivu, vidim gore na linku, da moze i na ne beta biosima doci do toga 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 10:13 (Mitohondri).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato i pitam jer bi trebao danas kupit 5600x i b550 aorus master...ili da predjem na intel na koji mi se bas i neide...htio bi novi proc i mb da sam miran sljedece 3 godine

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sta got odlucio bolje da sjednes i razmislis nego da na brzinu kupis vodeci se prema misljenju covjeka-dva s foruma. Moj jedini savjet ti je da sta got uzeo uzmes polovni proc jer ih ima, npr. 5600X za 2000kn kolko po meni max. i vrijedi itd. Za Intela ti treba dobar cooler, ali mozes uzet i jeftiniji, ako bi isao na non-K recimo i7-10700F ili mozes gledati i5-10600KF + ploca (takvih komboa ima na njuski).

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Zato i pitam jer bi trebao danas kupit 5600x i b550 aorus master...ili da predjem na intel na koji mi se bas i neide...htio bi novi proc i mb da sam miran sljedece 3 godine

naruči preko weba, pa imaš barem tih 14 dana mogućnosti povrata i testiraj

jbga, amd lutrija, pa kako te potrefi, ali sumnjam da neće to skoro riješiti

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Lutrija je s maticnom", a ne s procesorom. Ako mu nece raditi OC memorije nije lutrija, ako mu nece raditi XMP onda je. Da netko ima USB problema s maticnama sam vidio samo na redditu kod ljudi koji su isli beta flashati x370 na bios neke druge maticne kako bi im podrzala 5000 seriju. Ovo sto je tomshardware objavio se izgleda lako fixa u BIOSu. Znaci to je softverski problem koji i ako se neda fiksat na nekim plocama se moze u buducnosti s BIOS updateom, a ovo s beta BIOSma je ustvari hardverski problem kojeg vjerojatno nitko na forumu nema niti ce imati.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Zato i pitam jer bi trebao danas kupit 5600x i b550 aorus master...ili da predjem na intel na koji mi se bas i neide...htio bi novi proc i mb da sam miran sljedece 3 godine

pitas za savjet, a napises da ti se ne ide na intel :D

 

sta god da kupis miran si 3 godine. to nije uopce upitno.

 

uzmi AMD i nadaj se da neces imat problema, kak ti je gore napisao, kupi preko weba, pa ako ces imati sranja vrati i uzmi intel

 

ako ces kupovati intel onda uzmi 10. generaciju, ovu 11. nemoj niti gledat

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Zato i pitam jer bi trebao danas kupit 5600x i b550 aorus master...ili da predjem na intel na koji mi se bas i neide...htio bi novi proc i mb da sam miran sljedece 3 godine

Kupi si Intela, manja mogucnost za sranja, pa nakon 3 godine, mozda AMD sredi sva sranja koja ima, onda si kupi AMD platformu kad ces ponovo obnavljat racunalo, brzo proleti 3 godine

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

"Lutrija je s maticnom", a ne s procesorom. Ako mu nece raditi OC memorije nije lutrija, ako mu nece raditi XMP onda je. Da netko ima USB problema s maticnama sam vidio samo na redditu kod ljudi koji su isli beta flashati x370 na bios neke druge maticne kako bi im podrzala 5000 seriju. Ovo sto je tomshardware objavio se izgleda lako fixa u BIOSu. Znaci to je softverski problem koji i ako se neda fiksat na nekim plocama se moze u buducnosti s BIOS updateom, a ovo s beta BIOSma je ustvari hardverski problem kojeg vjerojatno nitko na forumu nema niti ce imati.

...issues on AMD Ryzen systems...

 

ako se ne varam, jedno od rješenja je isključivanje pcie 4.0, a to ipak ide preko procesora

u svakom slučaju je amd lutrija, pa jel njihov čipset ili procesor, manje bitno

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

Apoc
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

 još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

 

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:18 (picajzla0707).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Apocalypso722 kaže...

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

 još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

 

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas Ja sam evo jucer tu s foruma rezervirao neku r5 3600 konfu, ram neki bjesni na 3600mhz cl17 u bbb boji valjda bu šljakalo!

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas ...

Pa nije to loš CPU, a upravo zahvaljujući konkurenciji se više ne zove i7 XE i ne košta 999$ :)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas 

 uh, uopće nisam gledao koja je tema 

jbga, radim raznorazne čmarkove za skorašnju usporedbu, pijem pivce i serendam po nekoliko tema istovremeno

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Boris grozni kaže...

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas 

 uh, uopće nisam gledao koja je tema 

jbga, radim raznorazne čmarkove za skorašnju usporedbu, pijem pivce i serendam po nekoliko tema istovremeno

 

Koliko te izasao 10400? Ja gledam da mozda svoj 10100 u kucnom serveru zamjenim sa 10400

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

a tko ti brani, nazoveš servis i kažeš: dobar dan, ja sam tomonja i s mojim amd-om je sve u redu

 dapače, možeš im se javit svaki dan, siguran sam da će biti sretni 

 

EDIT

problem je samo što nemereš, jer te vjerojatno imaju u bazi podataka, slično kao i bug 

Tomo53nja kaže...

Po tome sam ja odmah od AMD-a trebao odustati kada sam imao problema sa plocom od 600 kn, pa onda problemi sa plocom od 800 kn, da bi na kraju zavrsio na ploci od 600 kn koja je dobro radila i na ploci od 1000 kn koja odlicno radi, dakle poanta je proucavat, pokusavat i ne odustajat pa ces na kraju doc do cilja i naucit sto i kako...

 

 U meduvremenu, kolega koji je imao problema 3dfx je prodao svoju problematičnu konfiguraciju.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije da mi se neide na intel nego sam se navikao na amd..zadnje 2 konfe..tak mi je svejedno sto mi je unutra samo nek normalno i bez problema radi kao i sadasnja konfa 3 i pol godine..nista drugo neyrazim

Btw na njusci sam nasao sam 2 5600x jedan za 2500 i jedan za 2400 sto mi je isto ko da sam ga uzeo u ducanu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 17:41 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Koliko te izasao 10400 11400?  Ja gledam da mozda svoj 10100 u kucnom serveru zamjenim sa 10400

 soma i pol kuna u adm, da sam bio mrvu strpljiviji mogao sam u protisu uzet 11500 za 50-ak kuna više kad oduzmem poštarinu od adm, jer sam u protisu uzeo rame na akciji

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
picajzla0707 kaže...
Apocalypso722 kaže...

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

 još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

 

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas Ja sam evo jucer tu s foruma rezervirao neku r5 3600 konfu, ram neki bjesni na 3600mhz cl17 u bbb boji valjda bu šljakalo!

 pa to ti je forumski standard, pričaš ljudima kako se ne isplati uzimat amd 5000 seriju jer je mrtva platforma i onda kupiš intela na mrtvoj platformi 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Btw na njusci sam nasao sam 2 5600x jedan za 2500 i jedan za 2400 sto mi je isto ko da sam ga uzeo u ducanu

 Jel prodaješ jedan? eheh

Divide et impera!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
Boris grozni kaže...
picajzla0707 kaže...
Apocalypso722 kaže...

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

 još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

 

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas Ja sam evo jucer tu s foruma rezervirao neku r5 3600 konfu, ram neki bjesni na 3600mhz cl17 u bbb boji valjda bu šljakalo!

 pa to ti je forumski standard, pričaš ljudima kako se ne isplati uzimat amd 5000 seriju jer je mrtva platforma i onda kupiš intela na mrtvoj platformi 

 Zapravo da, ali meni je nova konfa praktično plaćena situacijom s kriptom, odnosno davno izmajnanim ethereumom. Da čekam s ethom nemam povjerenja, da čekam s lovom - ionako ću je potrošit, pa otud i odluka da uzmem nešto novo.

A bogme i nije da upgrade nije značajan, sa 4/4 starog hase na 6/12 novu raketu. A bude li neka buduća serija kroz par godina baš toliko bolja, lako se ovo proda i doplati. Isto tako ću uzet i 5600 za drugu konfu u kojoj ga čeka b450, samo dok konačno izađe i dok padnu cijene.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...
Boris grozni kaže...
picajzla0707 kaže...
Apocalypso722 kaže...

Intelov i5-11400 na ~$184 je nešto najbolje kaj se moglo desiti za lower-end općenito. Hvala Intelu. Sad čekamo odgovor cijenom s 3600/x i /ili 5600.

 još bolji je 11400f kome ne treba igpu

ja sam ipak odlučio kecnut 200 kuna više za 11400 jer igpu koristim za tv kao drugi monitor, a bogme i za rezervu jer da mi sad prdekne gtx 1070 nema šanse da idem u šoping s ovim cijenama

 

EDIT

btw., ram je stigao, čeka se ploča i proc

 Ajde super nek si se ti pohvalio u AMD temi da si uzeo Intelasvaka ćas Ja sam evo jucer tu s foruma rezervirao neku r5 3600 konfu, ram neki bjesni na 3600mhz cl17 u bbb boji valjda bu šljakalo!

 pa to ti je forumski standard, pričaš ljudima kako se ne isplati uzimat amd 5000 seriju jer je mrtva platforma i onda kupiš intela na mrtvoj platformi 

 Zapravo da, ali meni je nova konfa praktično plaćena situacijom s kriptom, odnosno davno izmajnanim ethereumom. Da čekam s ethom nemam povjerenja, da čekam s lovom - ionako ću je potrošit, pa otud i odluka da uzmem nešto novo.

A bogme i nije da upgrade nije značajan, sa 4/4 starog hase na 6/12 novu raketu. A bude li neka buduća serija kroz par godina baš toliko bolja, lako se ovo proda i doplati. Isto tako ću uzet i 5600 za drugu konfu u kojoj ga čeka b450, samo dok konačno izađe i dok padnu cijene.

 a baš šteta što eth ranije nije buknuo da ryzen 5000 bude dobra kupnja 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Meni 5600x nikad nije bio dobra kupnja, isto kao nit 10600k. Previše je to love za 6/12 procesor, daleko preskup u odnosu na prijašnji 6/12 od amd-a.
Zapravo je to porez na najbolji gejming procesor koji je prije naplaćivao intel, a sad ga naplaćuje amd. Meni neće sigurno to naplatit
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Meni 5600x nikad nije bio dobra kupnja, isto kao nit 10600k. Previše je to love za 6/12 procesor, daleko preskup u odnosu na prijašnji 6/12 od amd-a.
Zapravo je to porez na najbolji gejming procesor koji je prije naplaćivao intel, a sad ga naplaćuje amd. Meni neće sigurno to naplatit

 a znam da je grijeh platiti amd-u što si prije intelu plaćao 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Omeyer ne prodajem nego kupujem

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znam otkud ti to, nisam nit intelu plaćao taj porez, pa neću nit amd-u.
Kupujem ono što osobno vidim kao vrijednost, par posto perfomansi (koje btw i ne koristim jer igram sp igre) za daleko veću cijenu u mojem slučaju smatram porezom na budale.
Zato sam svojevremeno kupio i5 4590, ne 4690k i zato sam za drugi komp kupio rajzena 2400g jer je za dječji komp bio bolji i povoljniji od bilo kojeg intela. Plan je bio kupiti 5600 za msrp 3600 ili 100-200 kuna više. Ali 100usd više sigurno neću platit, toliko ne vrijedi, jer novi 6/12 bi trebao donijeti price/perf bolji omjer, a ne dvostrugo gori
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Ne znam otkud ti to, nisam nit intelu plaćao taj porez, pa neću nit amd-u.
Kupujem ono što osobno vidim kao vrijednost, par posto perfomansi (koje btw i ne koristim jer igram sp igre) za daleko veću cijenu u mojem slučaju smatram porezom na budale.
Zato sam svojevremeno kupio i5 4590, ne 4690k i zato sam za drugi komp kupio rajzena 2400g jer je za dječji komp bio bolji i povoljniji od bilo kojeg intela. Plan je bio kupiti 5600 za msrp 3600 ili 100-200 kuna više. Ali 100usd više sigurno neću platit, toliko ne vrijedi, jer novi 6/12 bi trebao donijeti price/perf bolji omjer, a ne dvostrugo gori

 jbg kad nisi elita, trebo si iskoristiti živu platformu pa prijeći sa 10gen na 11gen 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice