AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.063.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Pa valjaju, jedino sučelje biosa im je u klincu.

 Valjaju ako ti se zvijezde poravnaju  da RAM paše, ili voliš RAM vriti na 50% brzine bez XMP profila, a danas baš nemaš puno izbora oko RAM-a kad je nestašica svega..

 

Da sučelje je za K.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 14:42 (ivicask).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

zadnje dvije reklamirao..

 

s tim da mi je RAM radio glatko (ova zadnje je 14 mj. fino radila na XMPu)..

 

e da jedino dva različita para DDR4-3200 nisam mogao naštimati da rade (učitao sam XMP od sporije) stabilno...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

zadnje dvije reklamirao..

 

Sta im je bilo?

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigli power i reset gumbeki.😁

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

za drugu čekam rezultate, prva - rekli da je crklo regulacija CPU napajanja (X470 Aorus Ultra Gaming)

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Meni su se onda zvijezde poravnale. Doduše, ja sam imao PRO na Intelu.

Izgleda da Asus ostaje najpouzdaniji što se tiče manjka mušica.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 16:33 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Takodjer zaobilazim Gigabyte - stede gdje je najvaznije - njihov chipset na dodir i na senzorima je uvjek najtopliji.

Imaju nekakvu cudnu filozofiju - entry level, mid level i high end ploce su opremljene hladnjakom na chipsetu da gore ne moze,

doslovno stanjol od zvakaci - kad se uspredi sa entusiast/premium level plocama iz gigabytea, koje su stvarno dobro hladnjene, ali cjenovno prenapucane.

 

U usporedbi s njihovim plocama, ECS i Biostar imaju mnogo bolje entry i mid ploce, a high end takodjer jako dobar u odnosu cijene i kvalitete.

 

MSI nit mirise nit smrdi - bar vise ne stavljaju lose kondezatore na ploce, jer takvih kondezatora vise ni nema u opticaju.

ASUS napravi OK plocu, ali je ne podrzava dovoljno dugo - cudo da za ove AM4 ploce daju tako dugu podrsku - inace je podrska - dok se ne proda.

ASRock zna napraviti dobre ploce, cak i odlicne, i podrska im traje jos dogu i nakon aktualnosti ploca - jedino sto ga nekad izdizajniraju neprakticno,

a nekad naprave bas plocu da nema na trzistu takve - kao primjerice TR4 X399 - jedina ITX ploca s tim socketom.

https://geizhals.at/asrock-x399m-taichi-90-mxb7b0-a0uayz-a1778443.html

 

No s obzirom da je danas ponuda ploca obilna, a chipset je samo jedan - izbor je svima jako olaksan.

Kad se sjetim PCCHIPS-a, Matsonica, Albatrona i ostalih smeca, koje su cesto bile OEM ploce za razne proizvodjace,

i usporedi se sa danasnjim OEM proizvodima, cije ploce OEM-ovi narucuju po svojim zeljama i potrebama,

situacija danas je prilicno dobra za krajnje korisnike, ali i enterprise sektor.

 

A ostali proizvodjaci imaju sirok spektar ploca sa istim chipsetom, tako da se za svaku potrebu i dzep moze nesto naci.

 

Nekad si imao 1-2 ploce sa dobrim chipsetom, tipa nForce2 Ultra, i to su bile ATX formata, a isto proizvodjac jos napravi

2-3 mATX ploce sa smece chipsetom, tipa SIS, VIA itd, ili srezanim nForce chipsetom - tako da je izbor bio ili skupa ploca

sa dobrim chipsetom, ili jeftina ploca sa smece chipsetom - nije bilo nikakve srednje mogucnosti.

(makar su top ploce bile maksimalno 350DM)

 

Danas se stvarno nitko ne treba zaliti za ponudu. Vrhunski AMD chipset, bio to B550 ili X470 se nadje jako povoljno,

ili jos bolje B450 - nije nista losiji za prosjecnog korisnika od X470, a ploca ima na desetke, u svim mogucim velicinama i klasama.

 

Chaintech CT-7NJS Ultra Zenith, za koju sam morao stati u red da bi ju kupio, jer je ploca bila vrhunska,

i kako su dolazile u malim kolicinama, cim dodju - tako i odu - tada je kostala 349DM, a i Geizhals ne laze,

da je tada bila oko 175€, kroz danasnju inflaciju je to nekih 250€.

https://geizhals.at/chaintech-ct-7njs-ultra-zenith-dual-pc-3200-ddr-a64226.html

 

Odmah uz plocu se kupovao i Zalmanova lepeza za chipset, umjesto zujalice, i imao si zmaj proizvod:

https://geizhals.at/zalman-zm-nbf47-chipsatz-kuehler-a202435.html

 

Danas za 250€ dobijes plocu kakvu zelis i kad zelis, bez da moras rezervirati telefonom i cekati tjednima.

(al danas ne mozes dobiti CPU, GPU i PSU, zbog rudara, al to je neki drugi problem)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam siguran dal sam dobro shvatio cijelu priču, ali evo kod mene Asrock + XMP 3200mhz, sve najurednije od prvog dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zabranjeniples kaže...

Nisam siguran dal sam dobro shvatio cijelu priču, ali evo kod mene Asrock + XMP 3200mhz, sve najurednije od prvog dana.

 frend ima giga plocu b450 sa hyperx fury 3200

ja imam giga plocu b450 sa hyperx fury 3200

 

kod njega xmp radi normalno

kod mene ne radi uopce

 

ploce nisu iste, al imaju istu verziju biosa

njegova memorija je 4x4GB, a moja je 2x16GB

procesori su nam isti

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...
zabranjeniples kaže...

Nisam siguran dal sam dobro shvatio cijelu priču, ali evo kod mene Asrock + XMP 3200mhz, sve najurednije od prvog dana.

 frend ima giga plocu b450 sa hyperx fury 3200

ja imam giga plocu b450 sa hyperx fury 3200

 

kod njega xmp radi normalno

kod mene ne radi uopce

 

ploce nisu iste, al imaju istu verziju biosa

njegova memorija je 4x4GB, a moja je 2x16GB

procesori su nam isti

 A da probas staviti RAM od frenda u svoju plocu, cisto onako sad me zanima do koga je tu tacno problem, tvoje ploce ili RAM-a 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
Santana kaže...
zabranjeniples kaže...

Nisam siguran dal sam dobro shvatio cijelu priču, ali evo kod mene Asrock + XMP 3200mhz, sve najurednije od prvog dana.

 frend ima giga plocu b450 sa hyperx fury 3200

ja imam giga plocu b450 sa hyperx fury 3200

 

kod njega xmp radi normalno

kod mene ne radi uopce

 

ploce nisu iste, al imaju istu verziju biosa

njegova memorija je 4x4GB, a moja je 2x16GB

procesori su nam isti

 A da probas staviti RAM od frenda u svoju plocu, cisto onako sad me zanima do koga je tu tacno problem, tvoje ploce ili RAM-a 

 mozda jednom kad ce mi se dat zezat s tim :) sad mi se zbilja neda i nemam vremena bas

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Frend 1: R9 5900X, Asus X570-E, G.Skill 4x16GB 3600MHz - xmp radi

Frend 2: R5 5600X, Asus B550-F, Crucial 2x8GB 3200MHz - xmp radi

 

Ja PC1: R7 5800X, Asus X570-E, Crucial 4x8GB 3600MHz - xmp radi (trenutno 3800MHz)

Ja PC2: R5 3600, Asus B550-F, Crucial 2x8GB 3200MHz - xmp radi (trenutno 3400MHz)

 

4 različita kompa, 2 modela Asus ploče.. B550 i X570... na svakom drugačija verzija BIOSa.. nikakvih problema.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma totalno ne bitno koji je proizvodac ploce. lik u  servisu, dok smo probavali memorije, i pricali o tome, kaze da nema pravila, da nemaju vise problema sa jednim proizvodacem ploca ili modelom nego sa drugim, sve je manje vise isto

 

sranja sa memorijom imaju sve ploce, sve memorije, i svi procesori, cisto je stvar srece kak te potrefi.

 

sklapaju racunala sa svime i svacime, i u istoj seriji sa potpuno istim komponentama im je desi da poneki ima problema sa memorijom

 

inace kaze da su to jedini problemi sa kojim se susrecu, jedino i iskljucivo memorija, do kojega dolazi zbog tko zna cega, imc procesora, memorija i ploca u nekom trenutku zbog nekog razloga polude i mos se jebat, nece radit i gotovo

 

nije rekao koliki im je tocno postotak, ali da nije veliki, medutim problem je frustrirajuci kako za kupce, tako i za njih, jer ima oduzima puno vremena, a kupci naravno pizde i krive njih zbog toga, vec mu je muka od toga, i da bi si smanjili frustacije forsiraju Intel koliko je moguce

 

imace kod njih rma na samim procesorima nije nista veci od intel rma, oba su ispod 1%

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

nije rekao koliki im je tocno postotak, ali da nije veliki...

 pa normalno kad većina kupaca nit ne zna na kojoj im brzini radi memorija

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

nije rekao koliki im je tocno postotak, ali da nije veliki...

 pa normalno kad većina kupaca nit ne zna na kojoj im brzini radi memorija

 

nekako sam misljenja da netko tko kupuje komponente ili sam zna slagati, ili mu neko to odradi, pa onda valjda zna i na koliko mu je memorija

 

a oni koji nemaju pojma, vjerovatno kupe gotovo racunalo

 

samo prenosim sto mi je lik rekao

 

btw, rjesio sam konfu. mir i spokoj u kuci mojoj :D

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja kad kupujem, sam sebi slažem.

Kad su konkretno ove komponente ( pod moj PC) u pitanju, posjetio google, vidio koji RAM-ovi su se uglavnom uzimali, da rade bez problema uz Ryzen, najviše mi se svidio Viper Steel, kupio, puknuo XMP, sve najurednije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 12:04 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

sklapaju racunala sa svime i svacime, i u istoj seriji sa potpuno istim komponentama im je desi da poneki ima problema sa memorijom

3dfx kaže...

nekako sam misljenja da netko tko kupuje komponente ili sam zna slagati, ili mu neko to odradi, pa onda valjda zna i na koliko mu je memorija

 većina kupi gotovo računalo ili odabere komponente, a oni im slože

isto tako većina dofura komp doma, upali i radi ili gejma, kurca-palca oni ne znaju, nit ulaze u bios, nit skidaju programe za kontrolu

velika većina je takvih korisnika i normalno da im je u servisu postotak problematičnih nizak, jer većina kupaca niti ne zna da ima problem

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 većina kupi gotovo računalo ili odabere komponente, a oni im slože

isto tako većina dofura komp doma, upali i radi ili gejma, kurca-palca oni ne znaju, nit ulaze u bios, nit skidaju programe za kontrolu

velika većina je takvih korisnika i normalno da im je u servisu postotak problematičnih nizak, jer većina kupaca niti ne zna da ima problem

covjek govori za racunala/komponente koje im ljudi vracaju jer se rusi racunalo. normalno da im nitko se ne tuzi nista ako sve radi 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

covjek govori za racunala/komponente koje im ljudi vracaju jer se rusi racunalo. normalno da im nitko se ne tuzi nista ako sve radi 

ma kužim da govoriš samo za one kojima se ruši non-stop, ali je veliki problem i što memorija ne radi kako treba

evo ti samo u zadnjih par postova imaš trojicu kojima ram ne radi kako bi trebao, a koliko ih je koji i ne znaju da im ne radi nego na minimumu

koliko ih je kojima se sruši sustav, ugase-upale i opet radi do idućeg rušenja, nejdu u servis

o tome govorim i onda kad kažeš da je to amd lutrija fanboji se odmah dignu na zadnje noge

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa nije problem malo otrpiti da si nađeš pilu po svom, koja razvaljuje...

 

ali suludo je da se ploča od ploče - isti model i proizvođač - razlikuje... mora biti kontrole rada (strujnih parametara) kojima se zapravo nadzire sve...

 

evo i kolegi Hyper X ne radi na XMP2 - 3200, nego na XMP1-2933

 

meni je ta ista radila na reklamiranoj ploči na 3200, jedino nije radila s drugim parom - AMD certificirane Geil memorije (tu i sad imam ima samo jedan XMP profil - 3200-16-18-18), a iste latencije imaju...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

moj slučaj

AsRock B450M Pro4-F

Crucial Ballistix 3200mhz 2x8GB

Ryzen 7 2700x

 

interneti kažu da proc ne podržava više od 2933mhz - meni uredno s XMP-om radi na 3466 već 4 mjeseca (16-18-18-36)... (čak je bootao i na 3600, ali su se Win10 rušili nakon nekog vremena zbog memory errora)

 

nije mi se dalo ulaziti dublje u postavke memorije (voltaže i ostali parametri) - vjerojatno bi se dala navuć i na tih 3600 da radi stabilno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 14:58 (60nine).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

De ne mlati, doslovno na stranici od ploce pise da podrzava

 

 AMD Ryzen series CPUs (Pinnacle Ridge) support DDR4 3200+(OC) / 2933(OC) / 2667 / 2400 / 2133 ECC & non-ECC, un-buffered memory*

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

De ne mlati, doslovno na stranici od ploce pise da podrzava

 

 AMD Ryzen series CPUs (Pinnacle Ridge) support DDR4 3200+(OC) / 2933(OC) / 2667 / 2400 / 2133 ECC & non-ECC, un-buffered memory*

 

ja o procesoru pričam... znam da ploča podržava, al sam mislio da neću uspjet dobit ništa iznad 2933 zbog procesora, a dobio sam i više...

u njegovim originalnim specs-ima piše da mu je 2933 max... na AMD službenoj stranici > https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-7-2700x"System Memory Specification: Up to 2933MHz"

 

poanta mog posta je bila kak nisam imao problema s XMP-om na ploči (osim sa 3600mhz) - sve je bilo set&forget...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To sta za procesor pise nema nikakve veze i u 90% slucajeva ce ici bolje i to dosta bolje, osim ak te ne posere sreca pa dobis neki s losim memorijskim kontrolerom. Meni pise 3200 pa bez ikakvog problema radi na 3800.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

To sta za procesor pise nema nikakve veze i u 90% slucajeva ce ici bolje i to dosta bolje, osim ak te ne posere sreca pa dobis neki s losim memorijskim kontrolerom. Meni pise 3200 pa bez ikakvog problema radi na 3800.

 

da, to mi je jasno da je lutrija - pogotovo kad sam išao čitat iskustva drugih ljudi koji su jedva do 3000 natjerali memoriju, sve iznad im je bilo nestabilno... brijem da sam samo jedan komentar negdje na redditu vidio da je lik uspio doć do 3400...

ugl. ja sretan :)

13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja imam 2700X, ploča MSI 450 PRO A MAX, ram 4x8Gb, HyperX Fury 3200 CL16, znj die, neide vise od 3000 Mhz..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mno kaže...

Ja imam 2700X, ploča MSI 450 PRO A MAX, ram 4x8Gb, HyperX Fury 3200 CL16, znj die, neide vise od 3000 Mhz..

 

a sa 2 sticka isto ne ide?

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ide.. sa 2 ide do max 3333.. ali nije mi to ni bitno.. da je, kupio bi odmah posteni ram :)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imamo istu ploću ali gskill izgleda bolje paše legendi 2700x, tj ploći.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 17:37 (dery).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

do kolko ono ide ram na intel plocama od 500-600kn ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice