AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.437
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X-Wind kaže...

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

 nema panike, samo je malkoc blesavo da jedna koproracija poput amd-a nije bila u stanju nabaviti bar jednu rtx 3080 nego moraju raditi izračune, a još čudnije je da koriste slajdove orptije više od mjesec dana

netko sumnjičav (ne ja naravno, ja sam pravovjeran) rekao bi da malko marketinški muljaju 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X-Wind kaže...
picajzla0707 kaže...
X-Wind kaže...

 Da citiram kolegu s drugog foruma:

 

- validacija traje neko vrijeme
- ampere je tek došao (slaba dostupnost, upitna stablinost)
- RDNA2 još u fazi testiranja, fajntjunanja, razvoja drivera
- ne rade reklamu budućim konkurentima RDNA2, dok je 2080Ti EOL proizvod

 

Tako da ne vidim zašto se toliko tome isčuđavate. Plus ne znam kakve razlike točno očekujete od toga da li je korišten 2080Ti ili 3080 s obzirom da 2080Ti ne bi trebala predstavljati BN na 1080p.

 umjesto citiranja tuđih opravdanja, bolje bi bilo misliti vlastitom glavom 

 

kažeš da ne znaš što je tu sumnjivo, a koriste 2080ti i slajdove stare preko mjesec dana za event ovakve razine

pa jebote, jedan hw unboxed s dva i pol čovjeka je spreman preko noći odraditi barem 10 uzastopnih testova da bi donio konkretne brojke ujutro, a ovi nisu sposobni napraviti slajdove barem tri dana stare i s konkretnom grafom umjesto da izvode gluposti s glupavim proračunima 2080ti = 3080 puta xyz u 1440p/4k 

i ništa ti i dalje nije sumnjivo? 

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

Ma nece ih rasturit, bit ce izjednaceni u gamingu. Neka igra na stranu ovih, neka na stranu onih. Zapamti da je Intel dugo vodio u gamingu i da su igre odavno gotovo sigurno bile bolje optimizirane za Intel. Tek od pojave Ryzena je prica krenula u drugu stranu.

 

Fora je sto AMD sada ima puno fanboyeva i publike koji bi uzeli novi Ryzen sve da je i malo slabiji od Intela. Jos ce doci na police taman malo prije crnog petka tako da bi bilo fora da bude nekih dealova. Prodaja ce im svakako ici, a sad koliko intenzivno mozemo samo spekulirati. Btw. puno ljudi koji se nece moci odluciti ce vjerujem opet uzeti AMD radi dosta nize potrosnje i jer ga mozes hladiti sa stock coolerom, odnosno nekim jeftinijim hladnjakom oko 200kn sto je sića u npr. SADu. Da su ove B550 i X570 maticne nesto jeftinije AMD bi bio siguran pobjednik, ali ovako je opet to sve izjednaceno i prakticki nemos fulat s odabirom.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X-Wind kaže...
* * *

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

Ne rasturaju. Da rasturaju pokazali bi to večeras - ali nisu. 9900K rastura u igrama a koliko je taj CPU star.

Je li znaš da CPU Intelu nije primaran biznis. Ni blizu. Otvori svaki AMD-ov laprop i naći ćeš Intel Gigabite Ethernet kontroler. Otvori HDD. GDje Automobilska industrija. Mogu ti cijelu kolumnu ispračati zašto Intel ne može propasti. AKo ti treba nacrtati grafikonima nacrtat ću ti.

Broj prodanih laptopa u zadnjih nekoliko godina je otprilike oko 190 miliona a tek nešto oko 80 miliona desktopa. Pa pogledaj portofolio svih proizvođača Laptopa (u to nisam uključio) Apple pa vidi koliki izbor imaju sa AMD-om a koliki sa Intelom.

Sutra kada navala Sonyeve konzole bude u pitanju đta misliš može li Sony promjeniti dobavljača CPU-a i GPU-a? Može itekako.

AMD- bi bilo bolje da se ostavi onog škarta zvanog Redeona i da nastavi ovako kako je nastavio.

Je li znaš da nije sve u 7nm 10nm i 14nm+++++? Znaš li koliko perilica za rublje imaju elektroniku sa 156nm čipovima? Koliko kalkulatora. Nije čiš samo CPU.

De malo razmisli. Ja odo gledati neki film. Pričaš gluposti kao i većina ovdje što završava rečenicu sa 

Otvorio sam odmah raspravu poslije prezentacije da se priča o nečemu konkretno.. svi ste je ignorirali (da vi=AMD fanboyi) kao da se ništa nije desilo sa Ryzenom 4800H. De malo presaberi se.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
X-Wind kaže...
picajzla0707 kaže...
X-Wind kaže...

 Da citiram kolegu s drugog foruma:

 

- validacija traje neko vrijeme
- ampere je tek došao (slaba dostupnost, upitna stablinost)
- RDNA2 još u fazi testiranja, fajntjunanja, razvoja drivera
- ne rade reklamu budućim konkurentima RDNA2, dok je 2080Ti EOL proizvod

 

Tako da ne vidim zašto se toliko tome isčuđavate. Plus ne znam kakve razlike točno očekujete od toga da li je korišten 2080Ti ili 3080 s obzirom da 2080Ti ne bi trebala predstavljati BN na 1080p.

 umjesto citiranja tuđih opravdanja, bolje bi bilo misliti vlastitom glavom 

 

kažeš da ne znaš što je tu sumnjivo, a koriste 2080ti i slajdove stare preko mjesec dana za event ovakve razine

pa jebote, jedan hw unboxed s dva i pol čovjeka je spreman preko noći odraditi barem 10 uzastopnih testova da bi donio konkretne brojke ujutro, a ovi nisu sposobni napraviti slajdove barem tri dana stare i s konkretnom grafom umjesto da izvode gluposti s glupavim proračunima 2080ti = 3080 puta xyz u 1440p/4k 

i ništa ti i dalje nije sumnjivo? 

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

Ma nece ih rasturit, bit ce izjednaceni u gamingu. Neka igra na stranu ovih, neka na stranu onih. Zapamti da je Intel dugo vodio u gamingu i da su igre odavno gotovo sigurno bile bolje optimizirane za Intel. Tek od pojave Ryzena je prica krenula u drugu stranu.

 Da, bit će izjednačeni u gamingu otprilike isto koliko je Zen 2 izjednačen s Comet Lakeom, samo što će u slučaju Zen 3-a taj postotak biti na AMD-ovoj strani (ilitiga prije je Intel dobivao u 9 od 10 igara, sada će Zen 3 dobivati u 9 od 10 igara).

 

 

Envy kaže...
X-Wind kaže...
* * *

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

Ne rasturaju. Da rasturaju pokazali bi to večeras - ali nisu. 9900K rastura u igrama a koliko je taj CPU star.

Je li znaš da CPU Intelu nije primaran biznis. Ni blizu. Otvori svaki AMD-ov laprop i naći ćeš Intel Gigabite Ethernet kontroler. Otvori HDD. GDje Automobilska industrija. Mogu ti cijelu kolumnu ispračati zašto Intel ne može propasti. AKo ti treba nacrtati grafikonima nacrtat ću ti.

Broj prodanih laptopa u zadnjih nekoliko godina je otprilike oko 190 miliona a tek nešto oko 80 miliona desktopa. Pa pogledaj portofolio svih proizvođača Laptopa (u to nisam uključio) Apple pa vidi koliki izbor imaju sa AMD-om a koliki sa Intelom.

Sutra kada navala Sonyeve konzole bude u pitanju đta misliš može li Sony promjeniti dobavljača CPU-a i GPU-a? Može itekako.

AMD- bi bilo bolje da se ostavi onog škarta zvanog Redeona i da nastavi ovako kako je nastavio.

Je li znaš da nije sve u 7nm 10nm i 14nm+++++? Znaš li koliko perilica za rublje imaju elektroniku sa 156nm čipovima? Koliko kalkulatora. Nije čiš samo CPU.

De malo razmisli. Ja odo gledati neki film. Pričaš gluposti kao i većina ovdje što završava rečenicu sa 

Otvorio sam odmah raspravu poslije prezentacije da se priča o nečemu konkretno.. svi ste je ignorirali (da vi=AMD fanboyi) kao da se ništa nije desilo sa Ryzenom 4800H. De malo presaberi se.

 Veću količinu gluposti u jednom postu nisam odavno pročitao. Gdje si ti frende otišao od ethernet kontrolera, 14nm+++ do perilica za rublje, wtf?

 

Pokazali su jako puno, da sada u nekim igrama imaju i po 20%+ veće performanse nego Intel (i to baš u CPU bound igrama gdje ih je Intel prije razvaljivao).

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 0:16 (X-Wind).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
X-Wind kaže...
picajzla0707 kaže...
X-Wind kaže...

 Da citiram kolegu s drugog foruma:

 

- validacija traje neko vrijeme
- ampere je tek došao (slaba dostupnost, upitna stablinost)
- RDNA2 još u fazi testiranja, fajntjunanja, razvoja drivera
- ne rade reklamu budućim konkurentima RDNA2, dok je 2080Ti EOL proizvod

 

Tako da ne vidim zašto se toliko tome isčuđavate. Plus ne znam kakve razlike točno očekujete od toga da li je korišten 2080Ti ili 3080 s obzirom da 2080Ti ne bi trebala predstavljati BN na 1080p.

 umjesto citiranja tuđih opravdanja, bolje bi bilo misliti vlastitom glavom 

 

kažeš da ne znaš što je tu sumnjivo, a koriste 2080ti i slajdove stare preko mjesec dana za event ovakve razine

pa jebote, jedan hw unboxed s dva i pol čovjeka je spreman preko noći odraditi barem 10 uzastopnih testova da bi donio konkretne brojke ujutro, a ovi nisu sposobni napraviti slajdove barem tri dana stare i s konkretnom grafom umjesto da izvode gluposti s glupavim proračunima 2080ti = 3080 puta xyz u 1440p/4k 

i ništa ti i dalje nije sumnjivo? 

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

Ma nece ih rasturit, bit ce izjednaceni u gamingu. Neka igra na stranu ovih, neka na stranu onih. Zapamti da je Intel dugo vodio u gamingu i da su igre odavno gotovo sigurno bile bolje optimizirane za Intel. Tek od pojave Ryzena je prica krenula u drugu stranu.

 

Fora je sto AMD sada ima puno fanboyeva i publike koji bi uzeli novi Ryzen sve da je i malo slabiji od Intela. Jos ce doci na police taman malo prije crnog petka tako da bi bilo fora da bude nekih dealova. Prodaja ce im svakako ici, a sad koliko intenzivno mozemo samo spekulirati. Btw. puno ljudi koji se nece moci odluciti ce vjerujem opet uzeti AMD radi dosta nize potrosnje i jer ga mozes hladiti sa stock coolerom, odnosno nekim jeftinijim hladnjakom oko 200kn sto je sića u npr. SADu. Da su ove B550 i X570 maticne nesto jeftinije AMD bi bio siguran pobjednik, ali ovako je opet to sve izjednaceno i prakticki nemos fulat s odabirom.

 Slažem se, znam da se tu većinom govori o najjačim procesorima, ali ako Intel ima pameti samo će malo spustiti cijene i mislim da će i dalje ostati konkurentni, barem kod ljudi koji se ne bave ničime osim gaminga, po meni nedostatak 5700X ove jeseni je promašaj.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
X-Wind kaže...

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

 nema panike, samo je malkoc blesavo da jedna koproracija poput amd-a nije bila u stanju nabaviti bar jednu rtx 3080 nego moraju raditi izračune, a još čudnije je da koriste slajdove orptije više od mjesec dana

netko sumnjičav (ne ja naravno, ja sam pravovjeran) rekao bi da malko marketinški muljaju 

Eto ti moj primjer na njihovim slajdovima sa Ryzen 5800H na neutralnom terenu sa RTX. Kao papagaj sam dosadan sa tim. 11.ta generacija pomela tu AMD-ovu seriju 4800.
Budimo realni, koga briga u ovim HPC računarim da li excel otvara za 0.1 sekundu ili 0.01 sekundu. Je 10 puta je brći a u stvarnosti 0.1 sekunda nikem ništa ne znači.

Ma sve živo kopiraju. Dok su dobili onih magičnih pola godine bitku od 1 GHz psolije su svoje Ahtlon procesore ripa 4600+ nazivali kao da je to ekvivalentno intelovih 4600 GHz.
Pa Ryzen 3 5 7 čekam i 9. Na što te podsjeća Core šta? Ma znaš sve ti jasno.
Od serije nekakve 200 najvljuju seriju 300 u GPU odjelu pokuvajući sve da nadmaše Nvidiu. A to je bilo prije koje godine. 30. prije nove ere.

Ja se ovdje opuštam, pametniji od mene niti ne ulaze u raspravu a "da budale znaju da su budale - dvije bi pameti imali", To su AMD-ovi fanboji.

Pametnom dosta.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
amagi kaže...

 Slažem se, znam da se tu većinom govori o najjačim procesorima, ali ako Intel ima pameti samo će malo spustiti cijene i mislim da će i dalje ostati konkurentni, barem kod ljudi koji se ne bave ničime osim gaminga, po meni nedostatak 5700X ove jeseni je promašaj.

 pa neka konačno i intel spuštanjem cijena hvata konkurentnost

 

a što se tiče promašaja sa 5700x, to nije nikakav promašaj nego planirana strategija - što mislite da nisu mogli napraviti 5600 non x i 5700x i najaviti njihovu prodaju ili napraviti biose za 4xx ploče usporedno s iszlaskom ovih procesora umjesto što su najavili taj update za siječanj iduće godine

 

planirana strategija je pred blagdansku šoping histeriju unovčiti novu krunu gejming kralja i to unovčiti je dobro, zato nema bb procesora u startu, zato su cijena bez grča na licu stavili 50usd veću, a i pizdarija s biosom za stare ploče je usmjerena k tome da se u startu što više zaradi prodajom novih ploča

 

sve je to biznis, bili oni crvene, zelene ili plave boje

 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X-Wind kaže...
* * *

 Veću količinu gluposti u jednom postu nisam odavno pročitao. Gdje si ti frende otišao od ethernet kontrolera, 14nm+++ do perilica za rublje, wtf?

 

Pokazali su jako puno, da sada u nekim igrama imaju i po 20%+ veće performanse nego Intel (i to baš u CPU bound igrama gdje ih je Intel prije razvaljivao).

Tebi se mora sasipati onako kako ihush sasipa jer izgleda ili ne možeš skontati ili šta.


Imaš 300 miliona Ethernet kontrolera unutar mrežne i ako jedan košta makra 1 USD iračunaj koliko je to para i kome pare imaju.
Jesi li vidio FAB-ove Intelove, pa to su cijeli gradovi. Ne znam šta ti nije jasno.

Je li se ti uopće sjećaš hype zvanog AMD Budozer najavljivali su ga kao ovaj ZEN. Za godinu dvije dana Intel kada krene sa pravom novom arhitekturom gdje će AMD biti?
 

Pogledaj ramboxov post "AMD vlak kreće u pravom smjeru" pa on ga gura od 2014-te ako se ne varam. Pa koliko to treba vlaku da krene? 6 godina.

Prezentacija je bila očajna i tu se nama šta prigovoriti. Po prvi put su kao testirali na svojim imaginarnim grafičkim karticama jer ne mogu Nvidiju ni spomenuti od sramote šta im je uradila. Da imaju tako superioran produkt ne bi morali ni Intela. Dovoljno je samo da su čekali i da recezenti ih pokopaju.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Veću količinu gluposti u jednom postu nisam odavno pročitao. Gdje si ti frende otišao od ethernet kontrolera, 14nm+++ do perilica za rublje, wtf?

 

Pokazali su jako puno, da sada u nekim igrama imaju i po 20%+ veće performanse nego Intel (i to baš u CPU bound igrama gdje ih je Intel prije razvaljivao).

zamisli kako je onima koji moraju slušat njega u stvarnosti 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
X-Wind kaže...
* * *

 Veću količinu gluposti u jednom postu nisam odavno pročitao. Gdje si ti frende otišao od ethernet kontrolera, 14nm+++ do perilica za rublje, wtf?

 

Pokazali su jako puno, da sada u nekim igrama imaju i po 20%+ veće performanse nego Intel (i to baš u CPU bound igrama gdje ih je Intel prije razvaljivao).

Tebi se mora sasipati onako kako ihush sasipa jer izgleda ili ne možeš skontati ili šta.


Imaš 300 miliona Ethernet kontrolera unutar mrežne i ako jedan košta makra 1 USD iračunaj koliko je to para i kome pare imaju.
Jesi li vidio FAB-ove Intelove, pa to su cijeli gradovi. Ne znam šta ti nije jasno.

Je li se ti uopće sjećaš hype zvanog AMD Budozer najavljivali su ga kao ovaj ZEN. Za godinu dvije dana Intel kada krene sa pravom novom arhitekturom gdje će AMD biti?
 

Pogledaj ramboxov post "AMD vlak kreće u pravom smjeru" pa on ga gura od 2014-te ako se ne varam. Pa koliko to treba vlaku da krene? 6 godina.

Prezentacija je bila očajna i tu se nama šta prigovoriti. Po prvi put su kao testirali na svojim imaginarnim grafičkim karticama jer ne mogu Nvidiju ni spomenuti od sramote šta im je uradila. Da imaju tako superioran produkt ne bi morali ni Intela. Dovoljno je samo da su čekali i da recezenti ih pokopaju.

 Oprosti, ali pričaš nebuloze i bilo kakva rasprava s tobom je besmislena. Mi pričamo o performansama Zena 3 koje su impresivne, ti melješ o ethernet kontrolerima i koliko su veliki Intelovi FAB-ovi (i kako Intel neće propasti makar nitko to niti ne spominje osim tebe), doslovno nigdje veze. Za godinu dvije dana će AMD biti vani sa Zenom 4 (na TSMC 5nm) koji će značajno opet povećati core count i performanse generalno, dok će Intel kemijati s big little eksperimentima u vidu Alder Lake-a, koliko će im se to isplatiti to ćemo tek vidjeti. Čisto sumnjam da se prije 2022. ili 2023. Intel bude vratio na vrh nazad (pogotovo što im 10nm kasni već sada pet godina, a 7nm je nedavno friško odgođen, ne miriše nikako na dobro, dok TSMC piči nezaustavljivo dalje).

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 0:37 (X-Wind).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još više je impresivno kad se uzme u obzir da je AMD ovo napravio sa chiplet dizajnom, znači popravili su i tu jedinu slabu točku takvog dizajna i u gamingu imaju vodstvo, a zahvaljujući chipletu mogu lagano dodavati/micati jezgre i u multithread radnjama će ih debelo šišati. I poznato je da je AMD s vremenom sve bolji kako developeri sve više vremena ulažu u optimiziranje igara za ZEN dizajn, neke igre su već dobile popriličan boost s patchem, dok se na Intelu nema šta više optimizirati, znači ovo sada je najgori scenarij za Zen 3. Odgovor na Zen 3 u vidu Rocket Lake-a izlazi tek u 3 mjesecu, no AMD će imati siguran sam odgovor i na to u vidu Zen 3+ na boljem 7nm node-u i sitnim preinakama na arhitekturi, uz znatno veću efikasnost zahvaljujući boljem node-u. I Rocket Lake će zbog svog dizajna biti ograničen na 8 jezgri pa će i oni morati polako migrirati s monolitnog dizajna i tu više ne možemo ništa prognozirati šta će biti, uglavnom slijedi nekoliko godina dominacije AMD-a i plakanje Intel fanboysa dok Intel ne smisli neko rješenje, priča se o big/little jezgrama no to je osuđeno na fail.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 0:51 (Riot).
 
1 0 hvala 0
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ispada da 5300x nije izašao jer već postoji u obliku 3300x nebi bio nikakv gain ni upgade pošto je 3300x sve u jednom ccx-u a memory controleri isti kao serija 3

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
X-Wind kaže...
* * *

...

 

Boli AMD kita za takve pizdarije s kojima se vi zamarate, poanta je da rasturaju sada Intel u gamingu, tako nebitno da li je 2080Ti u tom kompu bila ili 3080... To je kartica koja je doslovno bila najbolja kartica za gaming do prije par tjedana... Dižete paniku (a neki ulaze i u sferu teorija zavjere) ovdje kao da su testirali na 980Ti...

Ne rasturaju. Da rasturaju pokazali bi to večeras - ali nisu. 9900K rastura u igrama a koliko je taj CPU star.

Je li znaš da CPU Intelu nije primaran biznis. Ni blizu. Otvori svaki AMD-ov laprop i naći ćeš Intel Gigabite Ethernet kontroler. Otvori HDD. GDje Automobilska industrija. Mogu ti cijelu kolumnu ispračati zašto Intel ne može propasti. AKo ti treba nacrtati grafikonima nacrtat ću ti.

Broj prodanih laptopa u zadnjih nekoliko godina je otprilike oko 190 miliona a tek nešto oko 80 miliona desktopa. Pa pogledaj portofolio svih proizvođača Laptopa (u to nisam uključio) Apple pa vidi koliki izbor imaju sa AMD-om a koliki sa Intelom.

Sutra kada navala Sonyeve konzole bude u pitanju đta misliš može li Sony promjeniti dobavljača CPU-a i GPU-a? Može itekako.

AMD- bi bilo bolje da se ostavi onog škarta zvanog Redeona i da nastavi ovako kako je nastavio.

Je li znaš da nije sve u 7nm 10nm i 14nm+++++? Znaš li koliko perilica za rublje imaju elektroniku sa 156nm čipovima? Koliko kalkulatora. Nije čiš samo CPU.

De malo razmisli. Ja odo gledati neki film. Pričaš gluposti kao i većina ovdje što završava rečenicu sa 

Otvorio sam odmah raspravu poslije prezentacije da se priča o nečemu konkretno.. svi ste je ignorirali (da vi=AMD fanboyi) kao da se ništa nije desilo sa Ryzenom 4800H. De malo presaberi se.

 Kakvu raspravu si otvorio molim te? Nekuzim kaj 4800h ista ima sa zen3kom? Nesto si spominjao kako ce biti zanimljivo vidjeti kad se navi iscupa i stavi 3080 na rizen. Pa kakve veze procesor ima na 4k rezoluciji? 

Sada spominjes perilice, intelove Fab-ove koji Nicemu nesluze trenutno jel intel nemoze parirati amdovom core countu i efikasnosti. 

Btw mega mi se nije javio danas bice da mu nije dobro od zen3/navi kao ni tebi pa si tu malo posandrcal.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

ispada da 5300x nije izašao jer već postoji u obliku 3300x nebi bio nikakv gain ni upgade pošto je 3300x sve u jednom ccx-u a memory controleri isti kao serija 3

 Zaboravio si na arhitekturu, pa zar mislis da je 19% IPC postignut samo na osnovu 1 ccx? Promjene su puno dublje od toga.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže....

 Kakvu raspravu si otvorio molim te? Nekuzim kaj 4800h ista ima sa zen3kom? Nesto si spominjao kako ce biti zanimljivo vidjeti kad se navi iscupa i stavi 3080 na rizen. Pa kakve veze procesor ima na 4k rezoluciji? 

Sada spominjes perilice, intelove Fab-ove koji Nicemu nesluze trenutno jel intel nemoze parirati amdovom core countu i efikasnosti. 

Btw mega mi se nije javio danas bice da mu nije dobro od zen3/navi kao ni tebi pa si tu malo posandrcal.

 Vidis da su ga vise puta torpedirali dok je pokusao trollati pa mu je ego povrijedjen, i sada nastavlja traziti ovdje najslabiju kariku koja ce nasjesti na njegovo trollanje,  ocito neki los zrak u Bosni. Najbolje ga na ignor dok se ne stisa Zen 3 launch koji je ostavio puno traga na trollovima suprotnog tabora ma koliko oni to skrivali.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
HCgamingCRO kaže....

 Kakvu raspravu si otvorio molim te? Nekuzim kaj 4800h ista ima sa zen3kom? Nesto si spominjao kako ce biti zanimljivo vidjeti kad se navi iscupa i stavi 3080 na rizen. Pa kakve veze procesor ima na 4k rezoluciji? 

Sada spominjes perilice, intelove Fab-ove koji Nicemu nesluze trenutno jel intel nemoze parirati amdovom core countu i efikasnosti. 

Btw mega mi se nije javio danas bice da mu nije dobro od zen3/navi kao ni tebi pa si tu malo posandrcal.

 Vidis da su ga vise puta torpedirali dok je pokusao trollati pa mu je ego povrijedjen, i sada nastavlja traziti ovdje najslabiju kariku koja ce nasjesti na njegovo trollanje,  ocito neki los zrak u Bosni. Najbolje ga na ignor dok se ne stisa Zen 3 launch koji je ostavio puno traga na trollovima suprotnog tabora ma koliko oni to skrivali.

 Covjece milsim da ih je zen3 dotukao a "little" navi je sa 3 grafa pokopala pa sada traze dlaku u jajetu umjesto da priznaju da ce full amd build biti best buy/best gejming combo na svijetu., a intel/nvidia za ljude koje nemaju grijanja pa da se ugriju malo uz neki frejm tu i tamo jos. Zanima me potrosnja klokanog 10900k do daske i 3080 u igrama spram rizen/navi kombo. Ovaj AMD sa upola wataze ima istie/bolje performance, pa ti meni reci ko je tu lud? vjv ja opet...

Doslovno im rambo mj crta u bojama kao dijeci da shvate neke stvari i ostave se 3080 uhljeba i sacekaju.

 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A steta nema coolera za high end cpu od 8/16 pa prema gore

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 7:32 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cijena novih Ryzena je malo previsoka, navodno je postavljena kako bi se prodale zalihe trenutne serije, hmm. Prije par dana se na njemačkom tržištu pojavio Ryzen 5 3500X, cijena mu je oko 140€, 20tak manje od 3600. Jedva sam naša usporedni test, "slabiji" model ne zaostaje previše u igrama na 1080p. Mislio sam da će razlika biti i veća jer 3500X ima 6 jezgri i 6 threadova...
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Cijena novih Ryzena je malo previsoka, navodno je postavljena kako bi se prodale zalihe trenutne serije, hmm. Prije par dana se na njemačkom tržištu pojavio Ryzen 5 3500X, cijena mu je oko 140€, 20tak manje od 3600. Jedva sam naša usporedni test, "slabiji" model ne zaostaje previše u igrama na 1080p. Mislio sam da će razlika biti i veća jer 3500X ima 6 jezgri i 6 threadova...

 Pa tradicionalno s ryzenima AMD vrlo brzo snižava cijene novih generacija, sad će se s black friday i raznim praznicima do nove godine riješiti zaliha Zen 2 i onda će polako padati cijena Zen 3.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pametno je ovaj put AMD odradio marketing.

 

Vise cijene novih procesora u isto vrijeme znace da prosle generacije

nece odmah vrijediti dva burgera i pivo (50€), a i pobrat ce vise vrhnja,

koje je do sada Intel muzao maksimalno i bez srama.

 

Neogranicena frekvencija RAM-a bez obzira na procesor i chipset ploce,

svi procesori sa otkljucanim mnoziteljom, stvarno i dalje paze da ne useru, to je dobro.

 

Nego, ako itko prodaje oni kantu R9 3900X(XT), nudim 600kn

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav.

 

 Kao AMD fan vidio sam i što sam očekivao...Premda sam si priželjkivao bolje..

 

 U par riječi... Već 15 godina se kupovalo best buy gaming CPU za 1200-1500 kn.. Sad možda se ekonomska razlika povećala imedu modernog svijeta i hrvatske...tu je i inflacija cijena...

 Ako bude 5600x iole dobar i cijena bude oko 2250kn t(prije oko 2800) meni malo prevelika cijena za neki gaming CPU...

 

Bude li novi zen4 opet optimizacija starijeg.. tako meni barem sad izgleda...ne kužim se u arhitekturu..

Kada Intel sredi probleme sa smanjivanjem, rijesice i problem TDP.a , tad jadna li im majka... Bit će im ko kad je izasel I5 i I7..

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Protiv fizike se ne moze tako da nicija majka nece biti jadna u skorije vrijeme. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 9:16 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ići će 5600x i ispod mrp pricea nema šanse da će kod nas na 2800kn narasti,3600 se drži u otprilike 200kn razlike od kad je izašao 1699kn na 1450kn najniže što je bio u HR dućanima [ ne računam ipon i edigital]
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...

Pozdrav.

 

 Kao AMD fan vidio sam i što sam očekivao...Premda sam si priželjkivao bolje..

 

 U par riječi... Već 15 godina se kupovalo best buy gaming CPU za 1200-1500 kn.. Sad možda se ekonomska razlika povećala imedu modernog svijeta i hrvatske...tu je i inflacija cijena...

 Ako bude 5600x iole dobar i cijena bude oko 2250kn t(prije oko 2800) meni malo prevelika cijena za neki gaming CPU...

 

Bude li novi zen4 opet optimizacija starijeg.. tako meni barem sad izgleda...ne kužim se u arhitekturu..

Kada Intel sredi probleme sa smanjivanjem, rijesice i problem TDP.a , tad jadna li im majka... Bit će im ko kad je izasel I5 i I7..

 19% IPC je iznad svih očekivanja ne kužim što je moglo točno bolje biti dok ne izađe 5nm?Još su poboljšali efikasnost, 2,8 PUTA efikasniji performance per wat nego Intel, alo?

Linus je fino objasnio 

 

Imam feeling da su ovdje 90% klinci koji samo gledaju 5 FPS više i kako će uštediti 100-200kn na procu a ne moraju platiti račun za struju na kraju mjeseca i baš ih briga što intel troši tipa 100w više za to njihovo igranje na njemu..

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 9:51 (ivicask).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...

Pozdrav.

 

 Kao AMD fan vidio sam i što sam očekivao...Premda sam si priželjkivao bolje..

 

 U par riječi... Već 15 godina se kupovalo best buy gaming CPU za 1200-1500 kn.. Sad možda se ekonomska razlika povećala imedu modernog svijeta i hrvatske...tu je i inflacija cijena...

 Ako bude 5600x iole dobar i cijena bude oko 2250kn t(prije oko 2800) meni malo prevelika cijena za neki gaming CPU...

 

Bude li novi zen4 opet optimizacija starijeg.. tako meni barem sad izgleda...ne kužim se u arhitekturu..

Kada Intel sredi probleme sa smanjivanjem, rijesice i problem TDP.a , tad jadna li im majka... Bit će im ko kad je izasel I5 i I7..

  Pa i dalje su ti tu best buy gaming CPU-i za oko 1500kn a to su Ryzen 5 3600 i recimo neki Intel Core i5 10400. Tako da, ovi novi Ryzen procesori su očito krema, najbolji procesori, ali nije da ti treba najbolji CPU za regularan gaming.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 10:00 (itomic009).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

  Pa i dalje su ti tu best buy gaming CPU-i za oko 1500kn a to su Ryzen 5 3600 i recimo neki Intel Core i5 10400. Tako da, ovi novi Ryzen procesori su očito krema, najbolji procesori, ali nije da ti treba najolji CPU za regularan gaming.  

 Samo da se ova top krema ne pretvori u proljev nakon pravih recenzija po ovim cijenama. 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

moja X570 Aorus Elite čeka Ryzen 5800 (kako god se zvao CPU s jednim chipletom, 8/16), 4x 8 GB RAMa na 3200 će onda biti zamijenjeno s 2x 16 GB na kloku optimiziranom s IF (3600 Mhz ili više?)...

 

i onda nekad upiknem Samsung 980 Pro  od pol gige - gigu...

 

To kad malo padnu cijene...

 

i to je moj zadnji PC, nakon toga idem na laptope (dok ne popizdim i opet poželim malo šarafiti)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
Envy kaže...
mislioc kaže...
* * *

 Jbg da te srce ne vuče na Amd stranu kupio bi i9 10850k sa 10/20 umjesto tog 5800X 8/16.

 

Srezat će kako sam negdje pročitao ovih dana Intel cijene još više na skoro 28%.
 

iMik kaže...

* * *

Ryzen 9 5900X - 12C/24T: $549

Core i9-10900K - 10C/20T: $488

* * *

Zašto bi netko dao $68 više za 2 jezgre za procesor koji još dugo neće biti dostupan a koji će imati u prosjeku -1% slabije performanse u igrama?

Zamisli ima ljudi koji rade i druge stvari osim igranja igrica, svašta jel ? :D

 Po njegovom odgovori, to znaci dae ce 5900x bit boji  za cca 4% od 3950x, ajd, nek se veseli dok moze 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pošto me zanima jedino r5 5600X za gaming, jel ok očekivat oko 2200-2300kn kod nas?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 U startu teško, kroz neko vrijeme će biti sigurno tu negdje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice