AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.956
|
čitano: 5.501.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima itko ideju kad bi Zen 2 + Navi mogao konačno doći za laptope? Gledam to za frenda, napredak je dosta velik u odnosu na Zen+Vegu, ali kako su nedavno izbacili seriju Zen+(3000) nekako mi se čini da ga neće izbaciti do 2020 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD confirms Ryzen 3000 CPUs perform the same in B450, X470, and X570 boards

 

https://www.pcgamesn.com/amd-ryzen-3000-cpus-x570-x470-b450-motherboard-performance

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 10
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

A GPU? Taj model je jedan od najvrućijih.

 Najbolji hladnjak od svih ima.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 13:26 (dery).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaze sef MSI-a da nece biti jeftinih X570 ploca i da AMD mijenja pristup i pokusat ce se nametnut kao premium brand. 

 

Dakle X570 ce bit i skuplje od Z390 ploca...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne kuzim ovo o hladnjacima....

Ali nitro+ sigurno nema takvu temperaturu u idleu, a vjerujem ni aorus

A bogami, ni preko 70 nisam vidio ni kad joj dusu vadis s overclockom i overvoltom....

Sto se ploca tice..... Samo nek oni pokusavaju, kad mi bude trebao premium, i budem imao para za njega, kupit cu intel.... Nisu toliko glupi da si sami odsjeku granu na kojoj sjede, tek su se malo povratili s jeftinim a dobrim, da bi to aad ukakali s skupim a dobrim. Za to imamo intela
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 22:20 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Ne kuzim ovo o hladnjacima....

Ali nitro+ sigurno nema takvu temperaturu u idleu, a vjerujem ni aorus

A bogami, ni preko 70 nisam vidio ni kad joj dusu vadis s overclockom i overvoltom....

Sto se oko 40 u idleu ako je na 3'' ploca tice..... Samo nek oni pokusavaju, kad mi bude trebao premium, i budem imao para za njega, kupit cu intel.... Nisu toliko glupi da si sami odsjeku granu na kojoj sjede, tek su se malo povratili s jeftinim a dobrim, da bi to aad ukakali s skupim a dobrim. Za to imamo intela

 ima nitro+ 40-ak u idleu ako je ram na 2000 blokiran kao u mom slučaju sa aoc32 pa smanjim na 60hz sa 75 i onda ode na 37-38c i ram padne na 300mhz

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Kaze sef MSI-a da nece biti jeftinih X570 ploca i da AMD mijenja pristup i pokusat ce se nametnut kao premium brand. 

 

Dakle X570 ce bit i skuplje od Z390 ploca...

Trebamo da pretpostavimo da si danas pio kafu sa šefom MSI-a pa onako bacili koju šuplju ili ima neki link da se pročita?

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
ansha kaže...

Kaze sef MSI-a da nece biti jeftinih X570 ploca i da AMD mijenja pristup i pokusat ce se nametnut kao premium brand. 

 

Dakle X570 ce bit i skuplje od Z390 ploca...

Trebamo da pretpostavimo da si danas pio kafu sa šefom MSI-a pa onako bacili koju šuplju ili ima neki link da se pročita?

 

Ima link

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

 Hahaha. Ne radi mi link na vatrenoj licici, ali radi na exploreru. Cuj to premium... Pa dobro, onda. Red je da se posvetimo intelu po njima

P.S. Zaboli me za MSI. Oni imaju svoje pacijente koji ih kupuju. Uostalom, zar nisu oni bili ti koji su nedavno rekli da nece na stare ploce stavljati podrsku za nov(ij)e AMD procesore ?!?!

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
ansha kaže...

 Hahaha. Ne radi mi link na vatrenoj licici, ali radi na exploreru. Cuj to premium... Pa dobro, onda. Red je da se posvetimo intelu po njima

P.S. Zaboli me za MSI. Oni imaju svoje pacijente koji ih kupuju. Uostalom, zar nisu oni bili ti koji su nedavno rekli da nece na stare ploce stavljati podrsku za nov(ij)e AMD procesore ?!?!

Nije to do MSI-a nego do AMD-a, nece MSI imat skuplje X570 ploce od drugih nego ce svi imat skuplje ploce....

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
SamoPitam3 kaže...
ansha kaže...

 Hahaha. Ne radi mi link na vatrenoj licici, ali radi na exploreru. Cuj to premium... Pa dobro, onda. Red je da se posvetimo intelu po njima

P.S. Zaboli me za MSI. Oni imaju svoje pacijente koji ih kupuju. Uostalom, zar nisu oni bili ti koji su nedavno rekli da nece na stare ploce stavljati podrsku za nov(ij)e AMD procesore ?!?!

Nije to do MSI-a nego do AMD-a, nece MSI imat skuplje X570 ploce od drugih nego ce svi imat skuplje ploce....

 

 Sve to spada pod "uloženo dobiveno

***********
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 2:34 (nicky.sl).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nije to do MSI-a nego do AMD-a, nece MSI imat skuplje X570 ploce od drugih nego ce svi imat skuplje ploce....

 

 pa što se mene tiče neka i bude. X ploče od amd-a ionako služe za svu high end opremu. zašto se ne bi onda ta ploča opremila pošteno. uvijek će bit donja i gornja klasa B serije matičnih i tu će 95% kupaca nać nešto za sebe. a ovih ostalih 5% OC-era i radnih ljudi imat će na izbor X seriju bez kompromisa.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dejo moja je na 27c u idleu, zato mi i nije bilo jasno odakle im 40c...

Sad po ovim vrucinama zna narasti na 30C...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne razumijem ovu "premium brend" shemu. Meni bi bilo logičnije, ako žele ići u tom smjeru kaj se tiče marketinga, da dignu cijene samih CPU-a, a ne ploča. Mislim da dobar dio ljudi (casual consumera) misli da su MSI, ASUS itd. nezavisi, te da oni rade i stavljaju cijenu na svoju ruku. S druge strane, ako žele dobiti više para, zar nebi dobili veći dio kolača da su digli cijene procesora? A postoje još i stare MBO koje će gotovo sigurno planuti ako se oni zaigraju s cijenom X570.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Ne razumijem ovu "premium brend" shemu. Meni bi bilo logičnije, ako žele ići u tom smjeru kaj se tiče marketinga, da dignu cijene samih CPU-a, a ne ploča. Mislim da dobar dio ljudi (casual consumera) misli da su MSI, ASUS itd. nezavisi, te da oni rade i stavljaju cijenu na svoju ruku. S druge strane, ako žele dobiti više para, zar nebi dobili veći dio kolača da su digli cijene procesora? A postoje još i stare MBO koje će gotovo sigurno planuti ako se oni zaigraju s cijenom X570.

 

 

Pa cijene novih Ryzena su drasticno vece od svih najava i leakova, digli su maksimalno koliko mogu s obzirom na sve.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Promster kaže...

Ne razumijem ovu "premium brend" shemu. Meni bi bilo logičnije, ako žele ići u tom smjeru kaj se tiče marketinga, da dignu cijene samih CPU-a, a ne ploča. Mislim da dobar dio ljudi (casual consumera) misli da su MSI, ASUS itd. nezavisi, te da oni rade i stavljaju cijenu na svoju ruku. S druge strane, ako žele dobiti više para, zar nebi dobili veći dio kolača da su digli cijene procesora? A postoje još i stare MBO koje će gotovo sigurno planuti ako se oni zaigraju s cijenom X570.

 

 

Pa cijene novih Ryzena su drasticno vece od svih najava i leakova, digli su maksimalno koliko mogu s obzirom na sve.

Ma pusti leakove, većina toga su bile gluposti, od broja jezgri, TDP-a, Ryzen 3 6core...Uspoređeno sa prošlom serijom, R5 3600 je 200$ isto kao i R5 2600. R7 3700X je 330$ isto kao i R7 2700X. Jedina razlika je R5 3600X, koji košta 20$ više od R5 2600X što i nije neka razlika. Ostala dva proca iz 3000 serije nemamo s čim usporediti.

6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Dejo moja je na 27c u idleu, zato mi i nije bilo jasno odakle im 40c...

Sad po ovim vrucinama zna narasti na 30C...

 ako su dva monitora spojena na gpu ram automatski skoči na 2000mhz a zna i bez razloga ovisi o monitoru ovaj dell 27 iz potpisa ne skače mi na 2000 @75hz u idleu dok aoc skače @75hz na 2000mhz to ti je 10-12c više u startu

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Neznam, u idleu je meni uvijek 300/300, tek u igri ide na 1500/2200, ali i dalje ne probija 70C.....

Valjda sama kartica procjeni koliko joj snage treba.... Ili moja ne prijavljuje dobro temperature....
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

dobro tvoja prijavljuje i moja rx 570 u idle 27c drži ali pogledaj malo imaju neki problema sa memorijom na 2000mhz i u idle-u

 

https://community.amd.com/thread/231927

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

dobro tvoja prijavljuje i moja rx 570 u idle 27c drži ali pogledaj malo imaju neki problema sa memorijom na 2000mhz i u idle-u

 

https://community.amd.com/thread/231927

 

 još uvijek čitam i još uvijek ne razumijem. ste vas dvoje fulali temu ili ? :D

6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nismo mi valentin je pokrenuo koja je najhladnija rx580 u ovoj temi stranicu natrag ;)

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kako niste ako odgovarate?? hahh

ima li ko kakav info za beta bios za asrock ab350m za ove nove ryzene?
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo za moju b350 stigao update http://prntscr.com/nz7x3p

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
kako niste ako odgovarate?? hahh

Nije bila nikakva svađa i prepucavanje kako to zna biti obično, mene je zanimala informacija i ljudi su pomogli,

ovo je jedina aktivna tema pa sam postavio pitanje i svima hvala na informacijama.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
SamoPitam3 kaže...
ansha kaže...

 Hahaha. Ne radi mi link na vatrenoj licici, ali radi na exploreru. Cuj to premium... Pa dobro, onda. Red je da se posvetimo intelu po njima

P.S. Zaboli me za MSI. Oni imaju svoje pacijente koji ih kupuju. Uostalom, zar nisu oni bili ti koji su nedavno rekli da nece na stare ploce stavljati podrsku za nov(ij)e AMD procesore ?!?!

Nije to do MSI-a nego do AMD-a, nece MSI imat skuplje X570 ploce od drugih nego ce svi imat skuplje ploce....

 

 Sve to spada pod "uloženo dobiveno

Sad bi ti za uloženo-dobiveno mogao svašta napisati, pogotovo jer si iz "voliimati" ekipe, ali neću..

(G)jokaCRO ingame
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj se žestit samo se šalim. 

 

Logično je da bi cijene mogle ić gori s obzirom da više Ryzen procesori ne spadaju u ajmo reć nižu klasu.

Dok nisu bili konkurentni davali su za kikiriki e sad je došlo vrime da se uloženo počne naplačivat. 

Nevirujem da će ploče i procesori ić cjenovno više od intela al će mu se sigurno opasno približit.

 

Reputaciju su vratili sada to triba naplatiti

***********
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 16:10 (nicky.sl).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ni Zen 1 nije bio jeftin odmah pri izdavanju, neće ni Zen 2, pogotovo ako uzmemo u obzir da je razvoj 7nm nodea još skuplji nego je 14nm bio.

Ali s vremenom će pojeftiniti

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja nisam ni očekivao manje cijene, ovo mi je sasvim ok s obzirom na sve. AMD je mogao komotno povisiti cijenu 3900x za još 100$ i opet bi imali bolji omjer uloženo/dobiveno od Intela. Vidjeli smo kako je Intel lijepo iskorištavao takvu situaciju i u usporedbi s njima AMD ispada korektan iako to smiješno zvuči kad se govori o nekoj američkoj kompaniji, no Intel je muzejski primjer onog najgoreg iz tog svijeta.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 18:38 (Shockwave).
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 

 Sve to spada pod "uloženo dobiveno

 A idealan primjer je ovo dole, pa ko je izabral "Intel gejming platformu" taj danas vrti prstima i zbraja gubitke.

 

 

Inače ova "CPU deložacija" je stara skoro dvije i pol godine.

 

EricCartman kaže...

Pa ni Zen 1 nije bio jeftin odmah pri izdavanju, neće ni Zen 2, pogotovo ako uzmemo u obzir da je razvoj 7nm nodea još skuplji nego je 14nm bio.

Ali s vremenom će pojeftiniti

 S obzirom na Intel cijene,da bio je vrlo jeftin jer je Intel i 4/4 proc prodaval skuplje od jeftinog R5 1600.

 

Dalje nema potreba nabrajat, kolko je prije dvije godine/i dan danas košta stari Intel 6/12 CPU.

 

https://www.amazon.com/Intel-i7-6800K-Processor-FCLGA2011-3-BX80671I76800K/dp/B01FJLA8NI

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 21:07 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
nicky.sl kaže...

 

 Sve to spada pod "uloženo dobiveno

 A idealan primjer je ovo dole, pa ko je izabral "Intel gejming platformu" taj danas vrti prstima i zbraja gubitke.

 

 

Inače ova "CPU deložacija" je stara skoro dvije i pol godine.

 

EricCartman kaže...

Pa ni Zen 1 nije bio jeftin odmah pri izdavanju, neće ni Zen 2, pogotovo ako uzmemo u obzir da je razvoj 7nm nodea još skuplji nego je 14nm bio.

Ali s vremenom će pojeftiniti

 S obzirom na Intel cijene,da bio je vrlo jeftin jer je Intel i 4/4 proc prodaval skuplje od jeftinog R5 1600.

 

Dalje nema potreba nabrajat, kolko je prije dvije godine/i dan danas košta stari Intel 6/12 CPU.

 

https://www.amazon.com/Intel-i7-6800K-Processor-FCLGA2011-3-BX80671I76800K/dp/B01FJLA8NI

 Uvik je bilo i uvik će biti "ono što valja to i košta"

***********
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice