AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 424.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Stevica je reko za AMD Ryzen 7 7700X da je "New king of gaming!" 

Emilio Estavez
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Naravno ne zove se bezveze 7700 kao nekadašnji intel kralj.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Emilio Estavez kaže...

Stevica je reko za AMD Ryzen 7 7700X da je "New king of gaming!" 

 Tako je, 7700X - 5800X3D - 5600... Sveta tri kralja.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Emilio Estavez kaže...

Stevica je reko za AMD Ryzen 7 7700X da je "New king of gaming!" 

 Zakaj si tak srameči, pa stavi link nek se vidi nema straha niti panike za tvoj stari R7 5800X.

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

8.5% je jaci 7600x od 5600x, na 1440p s 3080 u igrama ofc

 

cini se da preskacem sigurno ovu generaciju

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Isto kao i ja,nema smisla da kupujen novu generaciju pogotovo ne za 1440p rezoluciji,možda danas il sutra kada dobro padne cijena 5800x3d možda njega uzmen al opet možda

7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Nekad se klokalo sada se undervolta

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Gemmy kaže...

8.5% je jaci 7600x od 5600x, na 1440p s 3080 u igrama ofc

 

cini se da preskacem sigurno ovu generaciju

 

To je otprilike ko razlika između 2600k i 7700k? Nije loše za jednu generaciju

3 godine
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ovaj 5800x 3d Quad Damage je bolesno dobar cpu, baš me zanima kakve ce perfomanse imati novi BMW x3d model

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Netherwind kaže...
Emilio Estavez kaže...

Stevica je reko za AMD Ryzen 7 7700X da je "New king of gaming!" 

 Ima ih tu par na forumu, zazivali stevicu, sad su na aparatima. Incijali forumaša P, DM itd

Ima jedan paradoks sa svim tim "king of gaming" procesorima sa jedne i druge strane - jako losa su kupnja za gaming. 

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Najveci je problem tržište slijepog potrošaća...

 

Da rezimiramo taj X3D od AMD-a:

 

Pozitivno:

 

- 1080p ultra high refresh rate gaming za MP shooter igre

- nebitna brzina rama

- nepotreban overklok

 

Negativno:

 

- na 1440p i 4k high/ultra isti kao i ostali modeli uveliko jeftiniji

- lošiji od vanilla modela u multithreadu zbog manjih taktova

- lošiji za benchmarke tipa Timespy, firestrike, Superposition jer tu cache ne igra ulogu nego frekvencija pa za nije dobar ni za neko nadmetanje u tim stvarima

- izrazito skup

 

Znači dobar je u isključivo jednoj namjeni spram ostatka ergele, a ovi koji igraju na 1080p sa grafom višeg ranga neke MP shootere na profi razini moraš tražiti povečalom.

 

A cijene ZEN 4 X3D najjeftinije verzije CPU+MBO+DDR5 bude kretala od 10k...

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Netherwind kaže...
Emilio Estavez kaže...

Stevica je reko za AMD Ryzen 7 7700X da je "New king of gaming!" 

 Ima ih tu par na forumu, zazivali stevicu, sad su na aparatima. Incijali forumaša P, DM itd

 Da, upravo ono što sam i rekao sa turbo sarkazmom. Stevica da se AMD posrao napisao bi "king of shits".

 

Sreća pa imamo puno objektivniji GN i sve rastući Frame Chasers.  

 

Gaming kralj pored 5600 i ocanog 12600k ? Ok

 

A to da je netko na aparatima, jedino radi možda radi ovoga...

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 15:47 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Da, gaming kralje se kaže kolokvijalno jer je to trenutno najbrži gaming CPU, jel. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
itomic009 kaže...

Da, gaming kralje se kaže kolokvijalno jer je to trenutno najbrži gaming CPU, jel. 

 Kolokvijalno zavisi od igre do igre ako ćemo nitpickat.


Testovi Stevice i GN su nebo i zemlja.

 

Zapravo čudi me što već par generacija vrte samo jedne te iste igre. Onda pogledam https://www.igorslab.de i skinem kapu.

 

https://www.igorslab.de/amd-ryzen-7000-heatspreader-und-kuehlungsanalyse-temperaturen-hotspots-und-probleme/4/

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 15:03 (DarthMarkus).
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ma temperature su nebitne bitna je potrošnja watti šta ima veze što je cpu vruć bar manje struje troši od plavih

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
DarthMarkus kaže...
itomic009 kaže...

Da, gaming kralje se kaže kolokvijalno jer je to trenutno najbrži gaming CPU, jel. 

 Kolokvijalno zavisi od igre do igre ako ćemo nitpickat.


Testovi Stevice i GN su nebo i zemlja.

 

Zapravo čudi me što već par generacija vrte samo jedne te iste igre. Onda pogledam https://www.igorslab.de i skinem kapu.

 

https://www.igorslab.de/amd-ryzen-7000-heatspreader-und-kuehlungsanalyse-temperaturen-hotspots-und-probleme/4/

Krivi link si stavio. Ovo je link od Igora gdje testira procesore:  https://www.igorslab.de/en/a-new-era-begins-with-amds-zen-4-an-the-new-socket-am5-ryzen-9-7950x-and-ryzen-7-7700x-review-with-gaming-and-workstation-benchmarks/3/

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 16:36 (Emilio Estavez).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dreadmoore kaže...

Ma temperature su nebitne bitna je potrošnja watti šta ima veze što je cpu vruć bar manje struje troši od plavih

Bitno je jer potrosnja i temperatura su medjusobno zavisni na nacin da ce u istom workloadu cpu manje trosit ako ga drzis na nizoj temperaturi, to omogucava malo visi takt na istom power limitu kod hladnijeg procesora.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Objasnio sve
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

 Ako je passmark bio samo za tu potrošnju, onda će ti trebati 11 godina da kažeš da si mozda mogao jeftinije proći sa 7950x koji je u startu bio skuplji

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dreadmoore kaže...
Objasnio sve

Od kud je taj ispao  Mogao si radije staviti nekog komičara...

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Jedino je komično to kako je u ovom videu frajer sve do jedne stvari točno prognozirao i prokazao AMD koliko mulja na prezentaciji sa SAM-om i igrama i rekao kakva ce parada biti kada dođu recenzije 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 20:00 (Zwer54).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Zwer54 kaže...

Jedino je komično to kako je u ovom videu frajer sve do jedne stvari točno prognozirao i prokazao AMD koliko mulja na prezentaciji sa SAM-om i igrama i rekao kakva ce parada biti kada dođu recenzije 

 

 

 

 

 

 

Koja parada, pa nepristrani Stevo je rekao svoje !

 

Stevo > činjenice

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
DarthMarkus kaže...
Zwer54 kaže...

Jedino je komično to kako je u ovom videu frajer sve do jedne stvari točno prognozirao i prokazao AMD koliko mulja na prezentaciji sa SAM-om i igrama i rekao kakva ce parada biti kada dođu recenzije 

 

 

 

 

 

 

Koja parada, pa nepristrani Stevo je rekao svoje !

 

Stevo > činjenice

 Frajer je doktor znanosti za hardver, popljuje sve i svakog bez dlake na jeziku i nije obavezan o nikome jer sav hardver sam kupuje sa parama od zajednice na privatnom discord kanalu koji je jedna od najvecih grupa takve vrste.

 

Evo kako ovi mainstream mediji ko hardver unboxed navlace ekipu jer ih neko podmazuje dobro... Ovdje ga je pošteno oprao

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 20:20 (Zwer54).
9 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ekipu koja pljuje bez veze ne podnosim. Ima puno boljih kanala koji se sami financiraju i ne drže fige u džepu. Pošto mi njemački nije problem, super su mi Igor's Lab i Der8auer (on ima i engleski kanal)...

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Emilio Estavez kaže...

Ekipu koja pljuje bez veze ne podnosim. Ima puno boljih kanala koji se sami financiraju i ne drže fige u džepu. Pošto mi njemački nije problem, super su mi Igor's Lab i Der8auer (on ima i engleski kanal)...

 Pa ne pljuje bez razloga, kad nesto ne stima to i kaže. A ovi koje si spomenuo su dobri kanali samo daleko od toga da nisu sponzorirani oba dobivaju hardver na testiranje, sa time da Der8auer brutalno shilla Asus koji ga sponzorira sa pločama i plača mu sve potrebno za OC natjecanja, pogledaj samo koliko je za njih sponzoriranih OC rekorda napravio sa tekucim dusikom i ultra skupim tekučim helijem za kojega moraš biti turbo bogat da si priustis 

 

I svi ti kanali su suzdrzani kad nesto skuze da ne stima, kazu kroz rukavice ili nedovoljno ukazu na problematiku jer ipak ti je netko to ustupio, kad kupis sam svojim parama bas te briga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 20:47 (Zwer54).
10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Radi same recenzije prije naravno da dobiju uvjete po kojima moraju radit. Ljud moji oni žive od toga, svi gledaju recenzije dan prije i taj dan to je sigurno.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dreadmoore kaže...
Objasnio sve

Tip je običan nadrkani šmrkavi mulac, ništa drugo ne može niti biti kad pod kraj 2022 godine izjavi takvu glupost.

 

- AMD je napravio veliku grešku zato jer Zen 4 ne podržava ddr4 memoriju

 

- DDR4 memorija je lansirana 2014 godine

 

Idemo dalje, nek se gleda i dobro sluša ako nekoga zanimaju takvi detalji oko klokanja.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 1:06 (rambox).
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ma ti mainstream mediji i njihovi testovi su za isto takvu ekipu, pogledas tek tolko da vidis generacijski skok na stock postavkama a za potpunu uspiredbu kada se izvuce maksimum iz svake platforme tražiš ozbiljnije kanale.

 

Napredni hardveraši gledaju profi kanale tipa Der8auer EN, Luumi, Actually hardcore overclocking, Frame Chasers, Hardware Numb3rs tu se uče prave stvari do zadnjeg detalja od overkloka do funkcioniranja hardvera do kvalitete PCB-ova, električnih komponenata na komponentama itd...

 

Evo napokon stigla i jedna takva recenzija gdje se overklokom izvukao max iz Aldera i ZEN 4 pa napravila usporedba...

(Alder je testiran sa ddr4 tako da MT performanse sa ddr5 skaču jos 5-10%)

 

Uzeti na znanje da se koristi 6900x i SAM na ZEN4 i Re Bar na Alder je uključen, a SAM daje nekih 5% vise od Re bar opcije u prosjeku pa se moze i tu nadodati koji postotak za intel u igrama slobodno. 

Mana koristenja tih opcija je kaj u nekim igrama daju i negativne performanse a negdje i ne daju uopce pa je preporuka to ni ne paliti al sta je tu je.

 

 

 

Ukratko Alder ima jači ST, a 12600k je za debelo manje love podjednak 7700x u MT dok je od 7600x u MT jači oko 30-35% sa time da se za cijenu 7600x platforme kupi 12900KF platforma 

 

7600x na stock je 5.2GHz sa OC je na 5.4GHz

Ovdje su postavke sistema:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 0:01 (Zwer54).
Moj PC  
2 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

Tip je običan nadrkani šmrkavi mulac, ništa drugo ne može niti biti kad pod kraj 2022 godine izjavi takvu glupost.

 

- AMD je napravio veliku grešku zato jer Zen 4 ne podržava ddr4 memoriju

 A zakaj je to glupost daj mi reci, ddr4 je i dalje duplo jeftiniji od ddr5 za razliku skoro nikakvu u gamingu, i uvijek je dobro imati jeftiniju opciju.

 

Čitam i ne vjerujem 

 

 

15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

DDR4 predviđa se od 2024-2026 će ga preostat samo do 5% na tržištu.DDR5 će več 2023 preotet više od 50% tržišta naspram DDR4. Kraj mu je došo šteta.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice