Win 10 (WDM.exe) & dGPU

poruka: 4
|
čitano: 755
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Win 10 (WDM.exe) & dGPU
Bok svima,
Zanima me to što se kod Windowsa UI ne može renderirati na dGPU, nego samo na iGPU je do Windowsa (WDM servisa) ili do nVidije?

Postoji li neka kombinacija na laptopima gdje se može imati stalno uključen dGPU?

Mene muči što mi integrirana HD630 ne hendla dobro desktop (sve trza do bola u Windowsima) na mom 4K monitoru, a ne mogu pronaći rješenje da prebacim Windows UI na dGPU.

Priroda posla mi je takva da trebam dobre performanse u Windowsima, a ne igrama.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Win 10 (WDM.exe) & dGPU
3lmanana kaže...
Bok svima,
Zanima me to što se kod Windowsa UI ne može renderirati na dGPU, nego samo na iGPU je do Windowsa (WDM servisa) ili do nVidije?

Postoji li neka kombinacija na laptopima gdje se može imati stalno uključen dGPU?

Mene muči što mi integrirana HD630 ne hendla dobro desktop (sve trza do bola u Windowsima) na mom 4K monitoru, a ne mogu pronaći rješenje da prebacim Windows UI na dGPU.

Priroda posla mi je takva da trebam dobre performanse u Windowsima, a ne igrama.

 Mogao si napisati malo vise toga. hd630 moze "hendlati" 4K video na dva monitora i jos ima prostora za treci tako da bi desktop prikaz trebao biti najmanji problem.

15 godina
offline
Re: Win 10 (WDM.exe) & dGPU

-postoji. (.. kombinacija gdje se može..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Win 10 (WDM.exe) & dGPU

SamoPitam3 Imam 27" 4K monitor i UI se skalira na 150%. Laptop radi u clamshell modu ili je otvoren, ali njegov ekran nije upaljen. Imam samo vanjski ekran preko USB-C izlaza. Problem je sto UI scaling uzrokuje velik pad performansi na HD630 i sve radi poprilicno otezano - gledanje 4K videa, koristenje File explorera, dragganje prozora, sve UI animacije...
Konfiguracije je: i5 7300HQ, 16 GB dvokanalne memorije (naglasavam da je dvokanalna, jer sam mijenjao iz jednokanalne u dvokanalnu i tu integrirana graficka dobije 100% boost), a dGPU je GeForce GTX 1050 4GB.

 

Zivcira me sto zapravo imam solidnu konfiguraciju i dobru graficku koju ne mogu iskoristiti... A citao sam po forumima da ni najskuplji Dell XPS 15 (prosla generacija sa 8th gen procesorima) ima isti problem, a taj laptop moze ici i do 25k kn i za tu svotu imas istu sramotu od performansi kao i ja za ispod 10k kn. Koliko vidim nitko nema rješenje za ovo (kod Windows laptopa) pa kupovina ovih sa dediciranom grafickom nema smisla. Uzmes neki sa dobrim procom, memorijom, pazis da ima Thunderbolt i dodas eGPU.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice