Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može neka preporuka laptopa polovnog do 300-400eura max da bi mogo vrtit Lightroom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

U potrazi sam za laptopom sa kojim bi na advanced razini koristio Adobe paket (Photoshop, Illustrator itd.).

 

Uz laptop mi je bitno da se može spojiti dodatan monitor pa bi neka jača rezolucija ekrana bila poželjna.

 

Budžet cca 700-800€.

 

Valja li ovo šta?

https://www.pcshop.hr/laptop-hp-pavilion-15-eh2014nm-156-fhd-amd-ryzen-5-5625u-16gb-ddr4-512gb-ssd-amd-radeon-win11pro/6G2U7EA-W11P/product/

 

Molim neki savjet koji laptop kupiti?

 

Hvala unaprijed!

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dobro jutro ljudi, molim Vas pomagajte hitno mi je, sinoć mi prestao raditi moj 8 godina stari laptop dok sam pisao diplomski, srećom imam backup na usb-u ali moram hitno naći novi jer imam rok za predati rad, mogu izdvojiti oko 500 eura Max na rate, što da uzmem jer baš mi gori, ne mora imati Windowse to ću riješiti da mi netko stavi. Ako je bitno zbog kupnje u ZG sam. Hvala puno
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku za laptop koji bi se koristio za audio produkciju.

 

Po potrebi lako se uzme dodatna USB zvučna kartica (ulaz / izlaz koji ni nije prioritet trenutno). 

Pretpostavljam da moram gledati nešto za dobrim procesorom i RAMOM.

Dal moram gledati gaming laptope zbog tog ?

Poželjno bi bilo da nije baš 14 ekran. Čim veći to bolje.

Budget, idealno da je do 1000e. Max 1150e.

 

Da ima ok sound i sam po sebi, audio izlaz za slušalice. Audio monitori nisu prioritet trenutno.

 

lenovo, Hp, dell ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
snake44 kaže...

Molim preporuku za laptop slijedećih karakteristika:

- CPU i7 ili i9, 12 ili 13 (ako već ima takvih laptopa) generacije ili amd sličnih performansi

- m2 ssd 1tb (poželjno da se može i drugi ssd naknadno ugraditi)

- gpu, samo da nije integrirana

- ekran 14 ili 15", ni manje ni više od toga. Rezolucija može biti i full hd, i bitno da nema touch jer mi to stvarno nije potrebno, a touch samo diže cijenu

 

Laptop je za posao, i iako ga većinu vremena koristim u uredu na docku, ali kada idem na put ili teren bitna mi je baterija i kompaktnost. Čisto usporedbe radi, sada imam Dell XPS 15 iz 2018 god i već mi debelo ide na živce taj laptop sa svojim hlađenjem. Kada zakuha onda to buči za popizdit (čistio sam ga više puta, i nikad nije previše blatan/prašnjav, jednostavno je bučan kada jako puše). Tako da xps ne bi ni gledao opet, a koliko vidim i novi dell precision izgledom je praktički isti xps tako da sumnjam da je on nešto drugačiji po tom pitanju. Neznam koji su modeli od ostalih brendova paritet xpsu? 

 Za sada si suzio izbor na Lenovo X1 Carbon gen 10. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-thinkpad-x1-carbon-21cb007fsc-core-i7-1260p-32gb-1tb-ssd-intel-graphics-14-uhd-ips-windows-11-pro-crni-010101584

 

Ima li tko kakva iskustva sa ovim laptopom? Općenito su dobre recenzije, jedino je kao baterija mogla biti bolja. 

 

Ima li koja alternativa ovom laptopu? Npr neki Asus ZenBook ili slično...

20 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi laptop od oko 500 eura(max 550). Office, 2D cad, filmovi, mozda neka starija igrica. Vidim da je bilo do sad slicnih pitanja ali vecinom su prodani ili je prosla akcija. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 22:42 (Asker11).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Asker11 kaže...

Treba mi laptop od oko 500 eura(max 550). Office, 2D cad, filmovi, mozda neka starija igrica. Vidim da je bilo do sad slicnih pitanja ali vecinom su prodani ili je prosla akcija. 

 Ako si blizu velike gorice, links otvara novu poslovnicu i bit će dosta toga na popustu. Možda uloviš nešto. Ako loviš novo, tj.

A mislim i da je tema ovomjesečnog bug-a laptopi do 500€ pa eto možeš i tako potražiti kaj te zanima

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 8:16 (quickr).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nick_Diamond kaže...

Molim preporuku za laptop koji bi se koristio za audio produkciju.

 

Po potrebi lako se uzme dodatna USB zvučna kartica (ulaz / izlaz koji ni nije prioritet trenutno). 

Pretpostavljam da moram gledati nešto za dobrim procesorom i RAMOM.

Dal moram gledati gaming laptope zbog tog ?

Poželjno bi bilo da nije baš 14 ekran. Čim veći to bolje.

Budget, idealno da je do 1000e. Max 1150e.

 

Da ima ok sound i sam po sebi, audio izlaz za slušalice. Audio monitori nisu prioritet trenutno.

 

lenovo, Hp, dell ?

 

 Lenovo Ideapad Gaming 3 bi bil ok ? Legion je dosta skuplji...

(i5 12500h , 16gb Rama, 3050Ti)

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nick_Diamond kaže...
Nick_Diamond kaže...

Molim preporuku za laptop koji bi se koristio za audio produkciju.

 

Po potrebi lako se uzme dodatna USB zvučna kartica (ulaz / izlaz koji ni nije prioritet trenutno). 

Pretpostavljam da moram gledati nešto za dobrim procesorom i RAMOM.

Dal moram gledati gaming laptope zbog tog ?

Poželjno bi bilo da nije baš 14 ekran. Čim veći to bolje.

Budget, idealno da je do 1000e. Max 1150e.

 

Da ima ok sound i sam po sebi, audio izlaz za slušalice. Audio monitori nisu prioritet trenutno.

 

lenovo, Hp, dell ?

 

 Lenovo Ideapad Gaming 3 bi bil ok ? Legion je dosta skuplji...

(i5 12500h , 16gb Rama, 3050Ti)

 IdeaPad je entry level. Jeftiniji je, ali sa razlogom je jeftiniji (lošiji build quality).

 

Konkretno za audio produkukciju ne znam koji su zahtjevi. Najbolje vidjeti sys req. aplikacija koje misliš koristiti i po tome se ravnati.

 

Od marki, jebiga, ja osobno izbjegavam HP ko kugu. Prvi izbor mi je uvijek Lenovo. Dell i asus mogu proći, sve ostalo generalno ne. Ali to je samo moja preferenca (podebljana iskustvom rada sa razno raznim modelima laptopa).

 

Ovaj vikend links otvara novu poslovnicu u VG pa možda se tamo zaletiti ako si blizu i vidjeti ponudu. Trebalo bi biti dobrih popusta, navodno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 9:15 (quickr).
20 mjeseci
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je, gleda sam to ali vidim da ljudi imaju dosta problema s tim laptopima. Isplati li se ustvari uopce uzimati za te pare? Ispada da nakoj godinu dana sve steka, hingevi si raspadaju...

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ideapadi 5 su "metalci" bar s jedne strane...

 

ako ima "pro" još bolje...

 

dakle, 3 < 5 < Pro ...

 

Znam za probleme na 2 Idepada 3 - crkli SSD-ovi...  ali možda je do SSD-a ?

 

ali u dvije male firme sam uzimao thinkBookove i thinkPade  te Ideapade 5 Pro - nikad ništa, i dobro izgledaju nakon par godina korištenja..

Ju je je? Je ju je!
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku za laptop do 850€. 17" ekran, 250GB SSD ili više, a koristio bi se za školu i lagani gaming.

 

Ovaj mi je zapeo za oko, ali stvarno trebam savjet:


https://www.mikronis.hr/Proizvod/acer-nitro-5-517-54-5014-intel-core-i5-11400h-2-40ghz-16gb-512gb-ssd-uefi-shell-17-3-full-hd-nvidia-geforce-gtx-1650-4gb-p-n-nh-qf9ex-009/38300?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

POZ

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

EDIT: Prebačeno u grupu gaming laptopi. 

Košarica Košarica
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2023 12:30 (Over(C)lock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, može preporuka za laptop od 14 incha.

 

Cijena 1200€ i da nije Mac.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nick_Diamond kaže...

Molim preporuku za laptop koji bi se koristio za audio produkciju.

 

Po potrebi lako se uzme dodatna USB zvučna kartica (ulaz / izlaz koji ni nije prioritet trenutno). 

Pretpostavljam da moram gledati nešto za dobrim procesorom i RAMOM.

Dal moram gledati gaming laptope zbog tog ?

Poželjno bi bilo da nije baš 14 ekran. Čim veći to bolje.

Budget, idealno da je do 1000e. Max 1150e.

 

Da ima ok sound i sam po sebi, audio izlaz za slušalice. Audio monitori nisu prioritet trenutno.

 

lenovo, Hp, dell ?

 

 Ne znam što preporučiti, samo pripazi, prijatelj je dobio laptop za audio produkciju i kaže da mu je nemoguće to s njime raditi čim se ventilatori zavrte zbog razine buke, a zavrte se često. Ima Della sa Core-I5 11. generacije.

15 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pošto su mi temu zaključali.. moram pitati ovdje.. Trebao bih uzeti neki laptop za školu (neće se igrati igrice) do max 450€... Jel ima koji model u tom rangu a da nije baš drlog? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6%2C-82KU01WXSC%2C-15%2C6-FHD-IPS-300nits%2C-AMD-Ryzen-5-5500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000478698

 

Cca 480e je, probaj se protegnuti tih 30e. Skroz solidan lap sa solidnim 6/12 procom, 16gb rama, dobrim ips ekranom itd.

Ak se ne možeš protegnuti tolko imaš i acera ispod 450e sa 8gb rama, samo gledaj da je barem ovaj proc u lapu jer je stvarno ok i radi ko zmaj, znači uzimaj lap sa min ryzen 5 5500u

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darek5cro kaže...

Pošto su mi temu zaključali.. moram pitati ovdje.. Trebao bih uzeti neki laptop za školu (neće se igrati igrice) do max 450€... Jel ima koji model u tom rangu a da nije baš drlog? 

 Ako ideš na novo onda entry level IdeaPad nije loš izbor. Kolega gore je predložio.

Druga opcija bi mi bila nekakav rabljeni thinkpad. Za tu lovu se da naći T470/T480 ili X1 starije generacije.

15 mjeseci
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mora biti novi jer to žena daje za kumstvo za krizmu.. tako da, novi. (Nažalost) (Za te pare mogla je meni kupiti monitor :) i još joj ostane za shopping :) 

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Za školu je ovaj od 330 eurića sasvim dovoljan, čak i za lagano gejmanje

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-255-g8-3v5l8ea-cijena-amd-ryzen-3-5300u-256gb-ssd-8gb-ram-181052951

Takvog sam lani uzeo, sad ga koristi ćerce upravo za školu. Za te potrebe se razlika između 4/8 i 6/12 procesora ne osjeti
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz...moze savijet za neki laptop za cca 500€, za surfanje, netreba biti nista specijalno?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Četiri posta iznad imaš to što tražiš.

20 mjeseci
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dalja46 kaže...

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6%2C-82KU01WXSC%2C-15%2C6-FHD-IPS-300nits%2C-AMD-Ryzen-5-5500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000478698

 

Cca 480e je, probaj se protegnuti tih 30e. Skroz solidan lap sa solidnim 6/12 procom, 16gb rama, dobrim ips ekranom itd.

Ak se ne možeš protegnuti tolko imaš i acera ispod 450e sa 8gb rama, samo gledaj da je barem ovaj proc u lapu jer je stvarno ok i radi ko zmaj, znači uzimaj lap sa min ryzen 5 5500u

 Imas mozda neki prijedlog 600-700 eura. 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nažalost nema ništ vrijedno spomena bolje do 700e tako da to smatram bacanjem novaca uzimati nešto za 700e naspram ovog kojeg sam linkao.

 

Zanimljiviji model mi je ovaj IdeaPad 5 jer je od aluminija dok je ideapad 3 pljastik(imam ga i sam, meni ne smeta). no neshvatljivo mi je kako ima samo 8gb rama bez mogučnosti upgradea, znači ram je zalemljen na matičnu i nema nijedan free slot ili nešto takvo. Koma. No kome je 8gb rama dosta, mislim da je ovo super lap sa skoro pa duplo jačom baterijom od one koja je u ideapadu 3.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-5-82sg0055sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-5625/140911/product/#tehspecsection

 

Modeli vrijedni spomena za više love počinju sa serijom Legion koji več imaju grafe i mnogo kvalitetnije ekrane, izrada i komponente bolje itd.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-15ARH7H%2C-82RD006VSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-6600H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD%2C-NVIDIS-GeForce-RTX-3060%2C-Free-Dos%2C-laptop/p/EK000486634#tabDetails

 

 

 

 

2 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

U potrazi sam za nekakvim all round laptop laptopom do 600 eura. Laptop bi se koristio za osnovne zadatke, surfanje, razna editiranja dokumenata itd.

 

Poželjno bi bilo da je laptop do 14" i build quality solidan jer osoba često putuje no nije krajnje presudno. Budžet je do 600e.

 

Spominjane su neki modeli expertbooka, ideapad 3 i sl. u tom rangu pa pucajte. Hvala :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 9:44 (Dentex_dentex).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
Nick_Diamond kaže...

Molim preporuku za laptop koji bi se koristio za audio produkciju.

 

Po potrebi lako se uzme dodatna USB zvučna kartica (ulaz / izlaz koji ni nije prioritet trenutno). 

Pretpostavljam da moram gledati nešto za dobrim procesorom i RAMOM.

Dal moram gledati gaming laptope zbog tog ?

Poželjno bi bilo da nije baš 14 ekran. Čim veći to bolje.

Budget, idealno da je do 1000e. Max 1150e.

 

Da ima ok sound i sam po sebi, audio izlaz za slušalice. Audio monitori nisu prioritet trenutno.

 

lenovo, Hp, dell ?

 

 Ne znam što preporučiti, samo pripazi, prijatelj je dobio laptop za audio produkciju i kaže da mu je nemoguće to s njime raditi čim se ventilatori zavrte zbog razine buke, a zavrte se često. Ima Della sa Core-I5 11. generacije.

 Trenutno "privremeno" koristim Dell sa i3 procesorom , grafulja onboard...i ne pale se ventovi. Ako siluje sa hrpom instrumenata, uvijek može stavit slušalice. I trebal bi ak već producira. Ja još čekam bolju priliku jer mislim da je i ovo sad sve puno previše love. Brijem da će bit još popusta. 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, pitam za frenda :). Trebao bi mu laptop 1000-1200 eura za igranje. I da ima dobar zvuk.

 

*edit rekao je da je gledao ovaj https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-legion-5-82rd006vsc-ryzen-5-6600h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3060-6gb-15-6-fhd-ips-144hz-bez-os-sivi-010101452 ali da je našao da je zvuk loš

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 13:23 (anarky1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anarky1988 kaže...

... ali da je našao da je zvuk loš

 auh, pa niti na jednom laptopu neće se nauživati zvuka, razlike su minimalne

to je najbolji laptop za gejmanje za tu cijenu, a za zvuk neka si uzme slušalice ili prijenosni zvučnik jer s niti jednim neće biti oduševljen

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz 

Trebao bih pomoc uzeo sam https://www.chipoteka.hr/laptop-acer-an515-57-54pl-nitro-nhqelex00a-i5-11400h-16gb-512gb-ssd-3050-4gb-156incha-ips-dos-crni-8944001171

 

I sada kada sam otvorio kutiju skuzio sam da je folija vec otkinuta i da je laptop bio otvoren. Ona seal folija koja sluzi  kao sigirnost da nije otvarano.  online sam narucio. Laptop izgleda nov i sve ali cini mi se da na jednim djelu ima malo prasine kod tipkovnice kao da je stajao negdje koji dan. Sta mi savjetujete? Jer koliko znam online naricivanje ima mogicnost povrata 2 tjedna. Vjerujem da je to taj laptop ali glupo mi je sto sam kupio novi laptop a on vec otvoren zbog tko zna kojeg razloga. Zvat cu ih sutra bas. Nema windovse pa ne mogu vidjeti jesu sve specf iste. Preporucujete li neki drugi laptop i tom rangu ako ovaj vratim...

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice