Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.029.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

bježi od XPS-ova, to su SRANJA...

 

svaki standardni Dell Latitude s 13,3" ekranom je bar dvaput jeftiniji i nemjerljivo bolji jer te neće ostaviti na cjedilu...

 

kod nas top menađerčad je kao i svugdje nejaka i moraju imati XPSove jer su laganiji od standardnih 13.3 laptopa (vezani smo za Dell) - od 6 - 5 je crklo....

 Svaku tvrdnju bi trebalo potvrditi sa dokazima tako da ljudi znaju zašto bi izbjegavali vrhunske laptope na glasu kao što je Dell XPS.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pošteno...

 

zadnje dvije serije su sranje jer od 6 - 5 je crklo, što čini 83 zapeta 3333333 odsto, nadam se da je to dovoljno precizno...

 

pregrijavanje, napuhavanje baterija, općenito šugav rad....

 

dopuštam da je ekipa koja je taj dan sklapala ih imala loš dan, ali i idalje je to sranje...

 

velim, dajte mi bilo koji jeftikaner Latitude 53xx serije, on radi....

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a evo zapeo mi za oko Asus Zenbook Pro 15 OLED, verzija s Ryzenom 7 5800H, što mislite?

jedini problem što nije 16:10, ali ok

 

https://laptopi.hr/proizvod/asus-zenbook-pro-15-um535qe-kj180x-ryzen-7-5800h-15-6-fhd-400nits-ag-led-backlit-ips-16gb-ddr4-ssd1tb-geforce-rtx-3050ti-wlanbt-cam-64whrs-w11pro-pine-grey/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mozuhin kaže...

a evo zapeo mi za oko Asus Zenbook Pro 15 OLED, verzija s Ryzenom 7 5800H, što mislite?

jedini problem što nije 16:10, ali ok

 

https://laptopi.hr/proizvod/asus-zenbook-pro-15-um535qe-kj180x-ryzen-7-5800h-15-6-fhd-400nits-ag-led-backlit-ips-16gb-ddr4-ssd1tb-geforce-rtx-3050ti-wlanbt-cam-64whrs-w11pro-pine-grey/

 Mislim da taj laptop ima IPS ekran.Probaj ovaj https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-zenbook-pro-15-oled-um535qe-oled-ky521w-15-r5-16-512-w.html.

 OLED touch screen, jača baterija ,96Wh naspram 64Wh,2k kn jeftiniji,ostalo više manje isto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2022 6:18 (ghibli7).
12 godina
offline
Molim pomoć

Laptop, noviji, ne želi se spojiti na internet bežično, a preko kabela spaja se normalno.

Informatičar u firmi kaže da je sa laptopom sve ok budući da se normalno spaja žičano već da je do rutera. Međutim, laptop se ne spaja niti preko mobilne pristupne točke niti s jednog mobitela?! Inače laptop se do prije nekog vremena normalno spajao na net bežično.

Di bi bio problem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2022 9:12 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Molim pomoć

Možda ti je povukao "nove" drivere za WiFi automatski, pa su nešto sprčkali...

 

probaj vratiti stare (original drivere s web stranica proizvođača) ili napravi network reset...( Win 10: Settings - Netwo & Internet - Status, pa dolje (po sredini, ispod Status/Network status naslova) skrolaj do Network reset)....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Molim pomoć
tomislav10 kaže...

Laptop, noviji, ne želi se spojiti na internet bežično, a preko kabela spaja se normalno.

Informatičar u firmi kaže da je sa laptopom sve ok budući da se normalno spaja žičano već da je do rutera. Međutim, laptop se ne spaja niti preko mobilne pristupne točke niti s jednog mobitela?! Inače laptop se do prije nekog vremena normalno spajao na net bežično.

Di bi bio problem?

 Pregledaj dobro lozinku.Meni se prošle zime dogodilo isto,problem je bio u passwordu,odnosno u slovima, jer je prilikom instalacije Windowsa tipkovnica ostala na US-ENG.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2022 12:51 (ghibli7).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

Pošteno...

 

zadnje dvije serije su sranje jer od 6 - 5 je crklo, što čini 83 zapeta 3333333 odsto, nadam se da je to dovoljno precizno...

 

 Koje serije?

4 godine
offline
Re: Molim pomoć
tomislav10 kaže...

Laptop, noviji, ne želi se spojiti na internet bežično, a preko kabela spaja se normalno.

Informatičar u firmi kaže da je sa laptopom sve ok budući da se normalno spaja žičano već da je do rutera. Međutim, laptop se ne spaja niti preko mobilne pristupne točke niti s jednog mobitela?! Inače laptop se do prije nekog vremena normalno spajao na net bežično.

Di bi bio problem?

 U driverima.

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ghibli7 kaže...
mozuhin kaže...

a evo zapeo mi za oko Asus Zenbook Pro 15 OLED, verzija s Ryzenom 7 5800H, što mislite?

jedini problem što nije 16:10, ali ok

 

https://laptopi.hr/proizvod/asus-zenbook-pro-15-um535qe-kj180x-ryzen-7-5800h-15-6-fhd-400nits-ag-led-backlit-ips-16gb-ddr4-ssd1tb-geforce-rtx-3050ti-wlanbt-cam-64whrs-w11pro-pine-grey/

 Mislim da taj laptop ima IPS ekran.Probaj ovaj https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-zenbook-pro-15-oled-um535qe-oled-ky521w-15-r5-16-512-w.html.

 OLED touch screen, jača baterija ,96Wh naspram 64Wh,2k kn jeftiniji,ostalo više manje isto.

 Ja uzeo taj prije pola godine kad je bila Asusova cashback akcija za 9200kn.. Ako je za igranje onda minus, za filmove i posao je top..

Ja sam ga vratio jer je imao problem kad bi stavio brightness na cca 60% ekran bi počeo treperit a pošto mi se nije zayebavalo s garancijom sam iskoristio pravo na Cash background bez problema.. ekran je bolji nego na Legion 5 Pro za klasu iako nije 2K

5 godina
offline
Re: Molim pomoć
tomislav10 kaže...

Laptop, noviji, ne želi se spojiti na internet bežično, a preko kabela spaja se normalno.

Informatičar u firmi kaže da je sa laptopom sve ok budući da se normalno spaja žičano već da je do rutera. Međutim, laptop se ne spaja niti preko mobilne pristupne točke niti s jednog mobitela?! Inače laptop se do prije nekog vremena normalno spajao na net bežično.

Di bi bio problem?

 

Neki dan sam imao slican problem sa nekim asus tuv-om.

Uglavnom ima neki bug (nasao na stranom forumu) da uopce ne vidi bezicne mreze.

 

Rijesenje je bilo:

Kada je laptop upaljen stisnuti i drzati power tipku 30-45sec.

Kada se naglo laptop ugasi, nastaviti drzati tipku dok ne zasvjetli par puta...

 

Eto. Meni je to pomoglo i od tada se nije ponovilo.

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa,gledam laptop za AutoCad i slicne programe do nekih 1000€.

 

Gledao sam ovaj Lenovo IdeaPad 82K2006NGE ima li netko bolji prijedlog?

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Meni se trenutno spaja na wi-fi od rutera, a na pristupnu točku od mobitela neće. Hm ...
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Treba mi laptop za modeliranje u autocadu, trebala bi neka jaka grafika radi simulacija pretpostavljam?

Sto preporucujete do nekih 2000€?

Hvalaa

505 s crtom
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 11:27 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hrka11 kaže...

Pozz ekipa,gledam laptop za AutoCad i slicne programe do nekih 1000€.

 

Gledao sam ovaj Lenovo IdeaPad 82K2006NGE ima li netko bolji prijedlog?

 

Ne znam koliko ti je bitno, ali taj ima njemačku tipkovnicu (kao i bilo koji drugi model koji završava na GE).

 

Inače, Lenovo je počeo štancati novu generaciju (G7) Ideapad Pro serije, pa ako možeš / želiš malo pričekati, bit će to bolji uređaji od toga što si naveo (ekran neusporedivo bolji).

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ARH7?M=82SN0097SC

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

ne znam više što je protiv pravila foruma, ali ima li netko iskustva sa ovim:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-82kv005csc-173-fhd-ips-amd-ryzen-5-5500u-up-to-40ghz-8gb-ddr4-51/4205274/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima manje RAM, vidio sam prije sa 12GB za istu cijenu, ali OK.

Koliko čitam po webu oduševljeni su sa ovime u cijenovnom rangu, iskreno, tražim za blisku osobu koja nema para. Hoće veći ekran, i da radi slijedećih nekoliko godina (trajanje studija, dakle 4-5 god) bez da razmišlja o ičemu za office, filmove, lagani gaming.

Nije prezahtjevna.

Čini mi se ok, 8GB RAM možda za gaming lagano premalo, može dokupit 4GB (8B keks umjesto 4GB) , SSD je dovoljno brz i podržava win 11, ja bi rekao da bolje ne može.

Tanak je, lagan, definitivno osoba preferira 17,3 umjesto 15,6 ili manje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Pozdrav,

 

ne znam više što je protiv pravila foruma, ali ima li netko iskustva sa ovim:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-82kv005csc-173-fhd-ips-amd-ryzen-5-5500u-up-to-40ghz-8gb-ddr4-51/4205274/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima manje RAM, vidio sam prije sa 12GB za istu cijenu, ali OK.

Koliko čitam po webu oduševljeni su sa ovime u cijenovnom rangu, iskreno, tražim za blisku osobu koja nema para. Hoće veći ekran, i da radi slijedećih nekoliko godina (trajanje studija, dakle 4-5 god) bez da razmišlja o ičemu za office, filmove, lagani gaming.

Nije prezahtjevna.

Čini mi se ok, 8GB RAM možda za gaming lagano premalo, može dokupit 4GB (8B keks umjesto 4GB) , SSD je dovoljno brz i podržava win 11, ja bi rekao da bolje ne može.

Tanak je, lagan, definitivno osoba preferira 17,3 umjesto 15,6 ili manje.

Prije 10-tak dana se taj laptop mogao kupiti za 3700 kn,u gotovini, i verzija sa 12 GB RAM-a.Odličan laptop za te novce,imao ga do prije neki dan.Moja preporuka ponajviše radi odličnog IPS ekrana i brzog R 5500U,jedini minus je baterija manjeg kapaciteta 38Wh ali ako se postavi osvjetljenje ekrana

na 80% što je dovoljno za normalan rad, potraje 4 -5 sati,naravno ako se koristi za office,filmove,gaming ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2022 21:37 (ghibli7).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

uzeo bi neki rabljeni laptop večinom za lagani gaming 

RDR2, PUBG i tu i tamo još poneku igru dok sam na putu, moru/godišnjem

 

Imam nedoumicu pa eto...trebam pomoć

 

1. HP Pavilion Power - i5-7300HQ, 8 GB DDR4, GTX1050, 1 TB 7200 rpm SATA + 128 GB SSD

2. Acer Nitro 5 - CPU - AMD Ryzen 5 2500U, - RAM - 8Gb DDR4 Adata 2666MHz, - SSD - Adata SU630 240Gb, - GPU - Radeon RX560X 4Gb DDR5 + Radeon Vega 8

3. Lenovo Legion Y520 - Intel Core i5-7300HQ, NVIDIA GeForce GTX 1050, 8GB DDR4, HDD: 1TB

4. Lenovo Y700 Gaming - Intel i5 6300HQ, GTX 960M 4 GB GDDR4, Ram-16 GB, SSD-256 GB + Hard Disk-1 TB

 

Hvala.

3 HP Pavilion Power
0 Acer Nitro 5
1 Lenovo Legion Y520
2 Lenovo Y700 Gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znamo kakva su općenito stanja tih laptopa, pa je teško kliknuti na bilokoji od ovih. Do koje cijene gledaš rabljene?

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Uzeo pavilion.

Stanje je ko novo, drugo nebi ni gledao.
Stavljam još 8 gb rama i ro bude to.
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav tražim preporuku novog laptopa za rad,

 

Laptop bi se koristio za Cad iscrtavanje projekata, 3d modeliranje, obradu fotografija, renderiranje. 

programi koji bi se redovito koristili na njemu su:

Autocad, rhinoceros, archicad, adobe paket (PS, Ilustrator, Idesign, periodicno Aftereffects), twinmotion, lumion i naravno standardno surfanje, office itd. 

 

Tražim nešto što u što kompaktnijem formatu može obavljati sve zadatke uredno.

 

Trenutno imam ASUS Vivobook 15 koji me služi zadnjih 5 godina i postaje preslab, ali kao orjentir njegove specifikacije su:

 

7700HQ koji po mojoj procjeni čak uredno obavlja svoje zadatke

8gb rama - definitivno jedan od većih bottleneckova sistema

GTX 1050m - koja se guši prilikom renderiranja 

1080p LCD ekran - nepreciznost boja je ogroman problem, sve na ćemu radim trebam provjeravati i prilagođavati na klasićnom monitoru što je tlaka kada nisam u njegovoj blizini, tako da bi ciljao na puno kvalitetniji ekran.

baterija - u radu u CAD-u iznosi maks sat vremena i nije drastično degradirala od kada je bila nova, ali duze trajanje baterije bi bio veliki plus da nisam vjecno prikovan za uticnicu. 

težina - laptop je težak 2kg i ne bih volio da novi bude teži, čak bi preferirao nešto znatno lakše ukoliko je moguće.

 

Za oko mi je zapeo novi Vivobook 14x PRO pa me zanima ima li ga netko pa da da vlastite dojmove, nisam našao ništa drugo što u tom formatu nudi gtx 3050ti ili neki ekvivalent, OLED ekran zajedno sa jakim procesorom i 16gb RAM-a. Jeli takav format presitan za ovakve specifikacije pa zato drugi brandovi ne nude nešto usporedivo u ovom cjenovnom rangu ili samo ja krivo gledam?

 

Dakle tražim nešto sa što snažnijim procesorom, 16gb RAM-a, barem GTX 3050 ili ekvivalentom i što kvalitetnijim ekranom u što laganijem kučištu, maks 2 kile, ali i lakše od toga bi poželjno. 

 

Buđet je nekih 10k, ali moguće je rastegnuti se i na više za budućeg suputnika u idućih 5 godina rada. 

 

LP

http://valid.canardpc.com/mmxzhs
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 16:18 (zaki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
geronimo4661 kaže...

Kako vam se cini ova ponuda za Huawei Matebook 16s koji bi trebao izaci za tjedan dana? Gledam malo alternative za onaj nesretni MBP, a nisam siguran da mi se da cekati jesen i 14s koji bi vise pasao. Gledao sam i dell xps 9520 ali mi se cini da to ne vrijedi tih para.

https://www.amazon.de/-/en/MateBook-i7-12700H-Processor-Display-Fingerprint/dp/B0B321TVTT/ref=sr_1_3?crid=1ULLKP8EEHGFS&keywords=huawei+matebook+16s&qid=1657212328&sprefix=huawei+matebook+16s%2Caps%2C132&sr=8-3

 

Evo i recenzija, možda ti pomogne u odluci

 

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

poklonio bi kceri laptop za upis na fakultet pa me zanima nesto lagano i 15inch do 4000kn. Nebi htio kupit neko smece pa ako mislite da je ovo malo novaca slobodno predlozite nesto skuplje.  Hvala. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
geronimo4661 kaže...

Kako vam se cini ova ponuda za Huawei Matebook 16s koji bi trebao izaci za tjedan dana? Gledam malo alternative za onaj nesretni MBP, a nisam siguran da mi se da cekati jesen i 14s koji bi vise pasao. Gledao sam i dell xps 9520 ali mi se cini da to ne vrijedi tih para.

https://www.amazon.de/-/en/MateBook-i7-12700H-Processor-Display-Fingerprint/dp/B0B321TVTT/ref=sr_1_3?crid=1ULLKP8EEHGFS&keywords=huawei+matebook+16s&qid=1657212328&sprefix=huawei+matebook+16s%2Caps%2C132&sr=8-3

 

Evo i recenzija, možda ti pomogne u odluci

 

 Da vidio sam to i jos neke druge recenzije i  nisam bas previse odusevljen, mislim da cu sacekati 14s koji bi trebao biti vani za par mjeseci.

 

Sto se tice onih mojh problema sa Macbookom, testirao sam sa 4k  monitorom i text je ostar (Apple tek na 4k+ rezolucijama otkljucava hiDPI mode), ali moj problem je sto sam dosta ogranicen sa prostorom tako da mi je 27" monitor jednostavno prevelik, a onaj LG 24" 4k monitor jednostavno ne vrijedi 700 eura. Fakat me cudi da nema vise 24" 4k modela...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 10:16 (geronimo4661).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
geronimo4661 kaže...

 

Sto se tice onih mojh problema sa Macbookom, testirao sam sa 4k  monitorom i text je ostar (Apple tek na 4k+ rezolucijama otkljucava hiDPI mode), ali moj problem je sto sam dosta ogranicen sa prostorom tako da mi je 27" monitor jednostavno prevelik, a onaj LG 24" 4k monitor jednostavno ne vrijedi 700 eura. Fakat me cudi da nema vise 24" 4k modela...

 Nisam vidio koji je to LG od 700 eura tako da ne znam što točno tražiš od monitora, ali recimo ovaj je dosta povoljan, 4k, IPS, pokriva 99% sRGBa (NTSC 72%), cijena oko 2100kn. Samo 60Hz (ako ti je to bitno), 250 nitsa (trebalo bi biti dovoljno za korištenje u sobi), vizualno ne izgleda nešto posebno, ali za tu cijenu mi se čini više nego dobar.

 

https://www.amazon.com/LG-24UD58-B-24-Inch-Monitor-FreeSync/dp/B01LPNKFK0

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 10:59 (mzopg).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

 Nisam vidio koji je to LG od 700 eura tako da ne znam što točno tražiš od monitora, ali recimo ovaj je dosta povoljan, 4k, IPS, pokriva 99% sRGBa (NTSC 72%), cijena oko 2100kn. Samo 60Hz (ako ti je to bitno), 250 nitsa (trebalo bi biti dovoljno za korištenje u sobi), vizualno ne izgleda nešto posebno, ali za tu cijenu mi se čini više nego dobar.

 

https://www.amazon.com/LG-24UD58-B-24-Inch-Monitor-FreeSync/dp/B01LPNKFK0

 E problem je naci taj monitor negdje u EU jer koliko vidim to se salje iz amerike. A onaj od 700 eura (bar ovdje je toliko) je LG 24MD4KL-B i to je jedini 24" 4k monitor koji se moze naci ovdje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2022 12:59 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
505 s crtom
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IDMM kaže...

Pozdrav, 

poklonio bi kceri laptop za upis na fakultet pa me zanima nesto lagano i 15inch do 4000kn. Nebi htio kupit neko smece pa ako mislite da je ovo malo novaca slobodno predlozite nesto skuplje.  Hvala. 

Laptop za što?

Odgovara li ovako nešto:

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-huawei-matebook-d15-15-i3-8-256-w.html

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Na ekupi imate na hp laptope 2000kn popusta uz kod HPGAMING
te jos 500kn uz kupnju iznad 5000kn uz kod AS-500kn.
2500kn popusta je ideala u ovo danasnje vrijeme.
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 11:38 (mp3david).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nekome treba novi slabiji laptop za obične stvari, za 2700kn sa IPS ekranom,

IdeaPad 3 15ITL6 82H801GXSC Intel Core i3-1115G4, 15.6" FHD, 8GB DDR4, 512GB SSD ...

 

https://www.nabava.net/search.php?q=82H801GXSC&cod=&cdo=

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ITL6?M=82H801GXSC

 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice