Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.035.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ide od 9200 i nešto kuna u Linksu, to je najeftinija cijena a da ima Ryzen procesor, jer i5 10300h će možda još biti dobar godinu,dvije... Ova cijena od 8.5k  nije prava jer uz popust zapravo košta 9443 kune... Uz to kad smo kod kvalitete ekrana Nitro verzija sa 144 Hz ima očajan ekran, ima 144hz ali sa užasnim response timeom od 20ak ms, i iako je IPS ima samo 62% sRGB palete boja, što ne utječe samo na foto i video editore, već na sve korisnike, jer nema ni 2/3 pokrivenosti boja... Primjer 0% što bi zapravo bilo crno bijelo, a 100% pokrivenosti sRGB označava opseg boja svih stvari na webu kao i igrica, imao sam ekran sa tako niskom sRGB pokrivenošću pa znam što pričam, mobiteli već par godina nemaju manje od 90% sRGBa... Boje na 60% sRGB izgledaju isprano i crvena ne izgleda crveno već narančasto, a filmovi izgledaju blijedo... Nevjerojatno je da chuwi lapbook pro koji košta 3000 kn ima 95% sRGB baš kao i svi macbook laptopi, osim macbooka pro koji ima 100% DCI-P3 spektra koji je pak 25% veći od sRGB spektra, a koristi se u HDR sadržajima... S druge pak strane Legion 5 144hz ima vrhunski 1080p ekran, među najboljim ekranima među laptopima, 100% sRGB, Dolby Vision HDR, 300+ nits, 4ms response time... I pravi je užitak gledati filmove i igrati igrice na njemu...Uglavnom Legion je kompletniji laptop od Acera... Meni je iskreno ekran najbitnija stavka kod laptopa, loš= loš doživljaj svega od surfanja netom do gledanja filmova i igranja igrica.. Ako mi ne vjerujete evo vam recenzija s možda i najpouzdanije stranice za laptop reviewe: https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-AN515-55-Laptop-Review-Price-to-performance-champ-with-an-RTX-3060.540607.0.html

 

Ja ništa ne kažem, vjerujem da se u Americi prodaje Nitro sa puno kvalitetnijim ekranom, ali kod nas nažalost ne, i sasvim sigurno je da ni neće, jer mi smo zemlja trećeg svijeta za proizvođače što se tiče laptopa... 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Ide od 9200 i nešto kuna u Linksu, to je najeftinija cijena a da ima Ryzen procesor, jer i5 10300h će možda još biti dobar godinu,dvije... Ova cijena od 8.5k  nije prava jer uz popust zapravo košta 9443 kune... Uz to kad smo kod kvalitete ekrana Nitro verzija sa 144 Hz ima očajan ekran, ima 144hz ali sa užasnim response timeom od 20ak ms, i iako je IPS ima samo 62% sRGB palete boja, što ne utječe samo na foto i video editore, već na sve korisnike, jer nema ni 2/3 pokrivenosti boja... Primjer 0% što bi zapravo bilo crno bijelo, a 100% pokrivenosti sRGB označava opseg boja svih stvari na webu kao i igrica, imao sam ekran sa tako niskom sRGB pokrivenošću pa znam što pričam, mobiteli već par godina nemaju manje od 90% sRGBa... Boje na 60% sRGB izgledaju isprano i crvena ne izgleda crveno već narančasto, a filmovi izgledaju blijedo... Nevjerojatno je da chuwi lapbook pro koji košta 3000 kn ima 95% sRGB baš kao i svi macbook laptopi, osim macbooka pro koji ima 100% DCI-P3 spektra koji je pak 25% veći od sRGB spektra, a koristi se u HDR sadržajima... S druge pak strane Legion 5 144hz ima vrhunski 1080p ekran, među najboljim ekranima među laptopima, 100% sRGB, Dolby Vision HDR, 300+ nits, 4ms response time... I pravi je užitak gledati filmove i igrati igrice na njemu...Uglavnom Legion je kompletniji laptop od Acera... Meni je iskreno ekran najbitnija stavka kod laptopa, loš= loš doživljaj svega od surfanja netom do gledanja filmova i igranja igrica.. Ako mi ne vjerujete evo vam recenzija s možda i najpouzdanije stranice za laptop reviewe: https://www.notebookcheck.net/Acer-Nitro-5-AN515-55-Laptop-Review-Price-to-performance-champ-with-an-RTX-3060.540607.0.html

 

Ja ništa ne kažem, vjerujem da se u Americi prodaje Nitro sa puno kvalitetnijim ekranom, ali kod nas nažalost ne, i sasvim sigurno je da ni neće, jer mi smo zemlja trećeg svijeta za proizvođače što se tiče laptopa... 

 kako nije prava cijena kad ga možeš uzet idućih 25 dana po to cijeni u trgovini u hrvatskoj???

ima rajzen 5600h i nvidia 3060 grafu, izađe te točno 8,5k kuna s promo kodom koji samo prepišeš s početne stranice

 

što se ekrana tiče kod nitro 2021., nešto si se gadno zajebao... link

Our sample gets what’s probably a mid-level IPS FHD 144 Hz panel for this 2021 generation, the BOE NV156FHM-N4K that was previously available on some of the past Predator Triton 500 models. As far as I’m aware, Acer will also offer up to 360 Hz FHD or QHD 165 Hz panels for this series, all superior to the BOE we have here.

I’d still expect this BOE to be offered on the 3060 variants of this Nitro 5. This is a good choice for gaming (with 144 Hz refresh rate and fast response times, but without ActiveSync or FreeSync), and alright for daily use on this sort of a more affordable product, with 100% sRGB color coverage and wide viewing angles, but only around 300-nits of brightness at its highest setting and not the best contrast or blacks.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja sam se ipak odlucio za ovaj model...imam Lenovo Legion Y530, koji otkad sam ga kupio ima problem da trza u igrama i taj problem nikad nisam uspio rjesiti.
Zato sam se ovaj put odlucio na Ryzen procesor...a eto i na drugu marku laptopa,zadnja dva su mi od Lenova bili...
I teska dvojba mi je bila Lenovo Legion ili Acer Nitro, ali presudio je Acer,svida mi se i daj robusni dizajn,i dual SSD slot..
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kao prvo i osnovno on testira superiorniji model s RTX 3080 grafičkom koji nije dostupan na našem tržištu,i još k tome je napisao da OČEKUJE da će verzija s RTX 3060 imati isti ekran, ali nema ga kužiš? Miješaš kruške i jabuke. Notebookcheck link koji sam poslao je recenzirao model s RTX 3060 i uostalom najpouzdanija je stranica za laptope, no evo još jedan review nitroa s RTX 3060 čisto da razriješimo situaciju: https://www.expertreviews.co.uk/laptops/1413702/acer-nitro-5-an515-45-review

Tako da idući put prije neg mi kreneš solit pamet i zavaravat ljude bolje prouči prije jer ovako ispadaš glup.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Iako to ne bi bio moj odabir, ipak ti želim sreću i mislim da će ti dobro služiti jer je to zaista pristojan laptop, ali po meni nije potpun, no dobro ja imam malo drukčije prioritete, javi kakav je:)
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...
Tako da idući put prije neg mi kreneš solit pamet i zavaravat ljude bolje prouči prije jer ovako ispadaš glup.

 nema potrebe za vrijeđanjem, očito je da ima različitih modela i samo treba pripazit koji se uzima

evo review modela sa 3060 gdje je također očito dobar ips ekran 

 

 

mp3david kaže...
Ja sam se ipak odlucio za ovaj model...imam Lenovo Legion Y530, koji otkad sam ga kupio ima problem da trza u igrama i taj problem nikad nisam uspio rjesiti.
Zato sam se ovaj put odlucio na Ryzen procesor...a eto i na drugu marku laptopa,zadnja dva su mi od Lenova bili...
I teska dvojba mi je bila Lenovo Legion ili Acer Nitro, ali presudio je Acer,svida mi se i daj robusni dizajn,i dual SSD slot..

 kolega, daj molim te javi koji ekran si dobio u tom modelu, jer i tih 8,7k nije previsoka cijena, pogotovo jer ima dosta bolji 5800h procesor

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nema frke,kad dode svakom cu odgovoriti na pitanje sto ga zanima.
Za sad mi latop dolazi oko 16.6, uz placanje pouzecem,tako da stignem i odustat od kupnje 😄
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 18:33 (mp3david).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Duplirao mi se post,sorry preko mobitela sam
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 18:34 (mp3david).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj review je apsolutno generički i plaćen... Ženska je samo čitala ono što su joj napisali bez vlastitog mišljenja... Dovoljno je pogledati kako "igra" fortnite zapravo je samo pustila video i tamo gdje se koristi mišem ona je koristila tipkovnicu... Tako da ovo je više manje fake review

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Ovaj review je apsolutno generički i plaćen... Ženska je samo čitala ono što su joj napisali bez vlastitog mišljenja... Dovoljno je pogledati kako "igra" fortnite zapravo je samo pustila video i tamo gdje se koristi mišem ona je koristila tipkovnicu... Tako da ovo je više manje fake review

 

 dovoljno je vidjeti da se radi o ekranu vrlo bogatom bojama, dakle nikako nije riječ o onom modelu s ispranim bojama

to je najbitniji dio priče, a to jel ona igra ili fejka je sasvim nebitno oko ove priče

pričekajmo da kolega dobije svoj laptop, pa da vidimo kakav se ekran ugrađuje

ako je ovaj bolji, onda je taj nitro sa 5800h i 3060 za 8.7k kuna daleko najbolji izbor trenutno

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da slažem se, za 8.7k kuna bi to bila onda sasvim dobra kupnja

 

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Silent horror1992 kaže...

Gdje je najpovoljnije kupit chuwi laptope ?

Trebao bi jedan isključivo za surfanje netom i multimediju.

Znači, što bolji ekran a ostalo više manje nebitno.

 

Kod nas Links, Mall.hr, Abrakadabra, Instar Informatika.

Iz EU PowerPlanetOnline ili direktno preko Chuwi storea, dostava iz Španjolske.

Kod Powerplaneta 2 godine garancije, ostali 1 godina garancije.

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-lapbook-pro-prijenosno-racunalo-nb-ch-lapbook-pro-

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-chuwi-lapbook-pro-celeron-n4100-8gb-256gb-hd-graphics-14-1-ips-fhd-windows-10-sivo-torba-015800368

https://www.instar-informatika.hr/notebook-chuwi-lapbook-pro-141-fhd-ips-intel-celeron-n4100-up-to-24ghz-8gb-ddr4-256gb-m2-ssd-intel-u/INS-66/product/

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook/p/Y00FYSA

 

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-gemibook-pro-intel-celeron-j4125-12gbddr4-256gb-ssd-laptop-14

Ima i 16GB verzija, ali trenutno je nemaju na skladištu.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je najbolji 15" laptop za 4500 kn / 600€

 

graficka nije bitna jer se nece igrati na njemu. Najbitniji su SSD, CPU, RAM i kvalitetan ekran da ne bole oci

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Silent horror1992 kaže...

Gdje je najpovoljnije kupit chuwi laptope ?

Trebao bi jedan isključivo za surfanje netom i multimediju.

Znači, što bolji ekran a ostalo više manje nebitno.

 

Kod nas Links, Mall.hr, Abrakadabra, Instar Informatika.

Iz EU PowerPlanetOnline ili direktno preko Chuwi storea, dostava iz Španjolske.

Kod Powerplaneta 2 godine garancije, ostali 1 godina garancije.

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-lapbook-pro-prijenosno-racunalo-nb-ch-lapbook-pro-

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-chuwi-lapbook-pro-celeron-n4100-8gb-256gb-hd-graphics-14-1-ips-fhd-windows-10-sivo-torba-015800368

https://www.instar-informatika.hr/notebook-chuwi-lapbook-pro-141-fhd-ips-intel-celeron-n4100-up-to-24ghz-8gb-ddr4-256gb-m2-ssd-intel-u/INS-66/product/

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook/p/Y00FYSA

 

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-gemibook-pro-intel-celeron-j4125-12gbddr4-256gb-ssd-laptop-14

Ima i 16GB verzija, ali trenutno je nemaju na skladištu.

 

Trenutno sam u Austriji i tu boravim ako to olakšava nabavu.

To jest naši dućani i nisu opcija jer sam tu.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim pomoć!

 

Izbor novog laptopa sužen je na ova dva:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-huawei-matebook-d15i-core-i5-10210u-16gb-512gb-ssd-hd-graphics-15-6-ips-fhd-windows-10-srebrno-ruksak-014600787

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-s15-m533ia-wb724t-ryzen-7-4700u-16gb-ssd-512gb-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-windows-10-crno-014600795

 

Laptop mi treba za internet, office, youtube i igranje isključivo Football Managera. Tražim nešto trajnije i kvalitetno. Da je kvalitetne izrade, da je hlađenje ok,...

Znam da oba dva laptopa imaju svojih mana, pogotovo sa ekranom, ali što mislite koji je bolji izbor od ova dva laptopa.

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

U potrazi sam za novim "gaming" laptomom.

Najvažnije mi je da laptop ima dobar ekran, da se što manje zamaraju oči te da baterija solidno traje kad se ne igraju igrice

Koristio bih ga većinom za MS Office alate, surfanje i ponekad igranje igrica kao što su Forza Horizon 4, GTA V.

I u budućnosti bih volio da pokrene GTA VI :D

Laptop bih spajao ponekad na veliku televiziju radi boljeg dozivljaja

Zanima me je li dobar ovaj Lenovo na ekupi:  https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-Gaming-3-15ARH05%2C-82EY0099SC%2C-15%2C6-FHD-IPS-120Hz%2C-AMD-Ryzen-5-4600H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-Ti%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000369364

 

Sa Zaba karticom košta 5920kn i 5 godina garancije.

Zanima me je li to dobra kupnja, isplati li se čekati do rujna jer mi nije žurba za laptop.

Bude li na Amazon prime dayu boljih prilika, samo ne bih htio bas njemacku tipkovnicu ?

Budžet mi je do 6000kn, nisam siguran može li se za manje naći nešto slično

 

Hvala unaprijed :)

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa molio bih savjet, razmišljam o kupnji računala za razne potrebe, od kojih je najintenzivnija video i audio editing.

Je li moguće naći laptop koji bi te radnje obavljao bez štucanja, i da ima potrebne komponente (procesor, grafa, ram, ssd, pretpostavljam da je sve od navedenog bitno za takav posao), ILI je razlika između laptopa i stolnog računala namijenjenog sličnim stvarima prevelika da bih uzimao laptop?

Budžet je što manji to bolji, i dugo nisam kupovao računalo pa ne znam koliko bih morao izdvojiti, ovako napamet bih rekao max 7-8 tisuća kn. Hvala unaprijed

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U cemu se radi? Npr free verzija davinci resolva je cpu only vecinom, studio koristi i graficku. Power director koristi graficke intel hd je bio poprilicno respektabilan,  slicna stvar s adobom u zadnje vrijeme.

 

Za editing je pozeljan ekran veliki zbog slaganja u jednu ruku, u drugu sto preciznije boje...

 

Ovako generano gledano, racunalo ima prednost jer ga je lakse nadogradivat i vise bude trajalo? laptop s druge starne ima sve u jednom i mobilnost a cak bi rekao da je u blagoj prednosti zbog dostupnosti djelova primarno grafickih trenutno...

Ako gledate laptop onda sto bolje hladenje i pazite da se ram moze nadogradit jer s vremenom ako krenete kompleksnije slagat bude more ram more ram... Ssd i hard iako nije idealno uvijek mozete nastekat prijenosnih , a posto je audio onda obrtatite na usb utore broj i di su locirani jer vam 1 otpada na mis drugi na tipkovnicu(osim ako necete na neki bezici komplet pa samo 1 usb otpada ako mogu dijelit reciver) i treci na usb zvucnu interface? obicno laptopi imaju 4 porta...

Uglavnom najbolje vam je pogledat sta tocno zelite radit pa pogledajte po netu kako laptopi ili neki pc to odradiva.

 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na savjetima, ja osobno naginjem prema laptopu, upravo zbog prenosivosti i toga što bih mogao koristiti isti na svirkama uživo preko pluginova i što sve ne.. što se tiče dodataka za video obradu, periferiju imam, poveći monitor i sve potrebne stvari, a ostalo poput HDDa i ostalih vanjskih komponenti (tipa USB hub) neće biti problem nabaviti pa prištekati. Koristim Sony Vegas Pro i Ableton Live programe, i nisam profić nego eto iz potrebe snimam koncerte u glazbenoj školi gdje radim

edit: prema navedenom čak veliki ekran nije potreba već luksuz

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 21:36 (tonchy).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vegas balkan edition, je kolko me sjecanje sluzi bio cpu isto, gpu je radio na starijim amd karticamma bolje. Zadnji put kad sam gledao bilo je ovo 

. Hubovima ne vjerujem ako su usb powered za nesto ozbiljnije vise ko backup, a vuc kabal extra za struju malo kontra koncepta mobilnosti. A horori ako izgubi eksterni power tokom duzeg rendera dobar trening zivaca.  A sto se tice nabave hddova bude veselo s chiom ako poprati put gpu kripto valuta. 

Abelton  mi je jedino  poznat iz  

 

 

 

 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan. molio bih savjet za kupnju laptopa. neko laptop sa osobnu upotrebu, da može vrtiti i igre tipa Motral Combat 11. Cijena  cca 7500kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prosao sam jos bolje.

Em je bio snizen, em sam iskoristio 10% sta sam dobio za newsletter, jos 100kn sta sam dobio kupon, i jos 10% popusta na visu sto od danas ima.

Cim sam vidio da na visu ima dodatan popust,sam trazio da proslu narudzbu poniste.
Dobro pa sam pouzecem staru bio narucio.
Ova cijena je vrh!
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Javi kakav je taj Nitro s 5xxx Ryzenom što se grijanja/buke tiče, jer je 4xxx bio termalno lošiji od Lenova Legion...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tek sam ga otpakirao danas i instalirao windowse.
Skuzio sam da zvucnici imaju dublje tonove naspram Lenovo Legiona y530, ali lenovo ima puno glasnije zvucnike.

Sto se tice buke,budem isprobao u nitro sense programu pojacati do kraja da vidim.
Moram se sad zabaviti sa instaliranjem i azuriranjem programa i podesavanjem postavki...

 

Ventilatori su ono glasni su, kad ih u nitro sense programu stavim na max,cuje se.

Meni to nije nesto sta me smeta dokle god to radi svoju funkciju.

Kamera je naspram lenovo legiona sasvim dobra, iako je po pikselima slaba.

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 9:52 (mp3david).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakav je  ekran na nitru? Boje kakve su? Jesu isprane u odnosu na standardni monitor?

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, misljenje o ovom laptopu https://www.chipoteka.hr/artikl/154995/notebook-acer-aspire-3-14amd8gbssd256gbdos-nxherex008-6129275421 , naime potreban je laptop za Office i surfanje, nikakve zahtjevne radnje. Imate li preporuku za mozds bolji model do 2500 kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Kakav je  ekran na nitru? Boje kakve su? Jesu isprane u odnosu na standardni monitor?

 to bi bilo zanimljivo saznati, jer očito ima različitih modela

 

jučer pitam u sancta domenici jel mogu upaliti izloženi acer nitro, kaže lik - ni slučajno, pitam ga jel se može upaliti prije kupnje da se provjere neke stvari, kaže lik - ni slučajno

dakle mogu ga upaliti nakon što platim, a jel mogu vratiti ako mi nešto ne paše, kaže lik - nemere, kad kupite vaš je i nema povrata

osim kad kupim preko weba i tad imam 14 dana za povrat, zaključim, a lik me ružno pogleda i odšuti

 

pa jel to normalna poslovna praksa, za koji kuku ih onda imaju izložene kad su ugašeni i nemereš ih upaliti

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Naspram lenovo legiona se vidi da su mu boje drugacije,mozda djeluju isprazno nekako al meni je oku ugodno.
Evo primjer Lenovo Legion y530 vs acer nitro 5

https://ibb.co/LQZFxYZ https://ibb.co/c1pmrpv
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim sa slike, Legion Y530 s lijeve strane ima vjerojatno 90+% sRGBa, dok Nitro ima između 50 i 60%, iako sam prvo pomislio da je nitro s lijeve strane, jer nisam mogao vjerovati da ekran od Nitra može biti tako loš, 60% sRGB je po mom skromnom mišljenju nedopustivo malo za laptop koji košta preko 7000 kuna.... Bit ću ti iskren koliko god laptop imao dobre specifikacije nikada ne bih mogao koristiti laptop s tako lošim ekranom, jer igre će izgledati isprano... Po meni ekran 2021 MORA imati 90+% sRGB jer sav sadržaj i igre su napravljene u tom spektru boja... Uglavnom Acer je dobrano uštedio na ekranu za Hrvatsko tržište, vjerujem da za Američko prodaju za 100%sRGB. Ja sam se preporodio kad sam prešao sa 60 na 100% sRGB sve je izgledalo toliko bolje da bukvalno nisam više mogao koristiti 60% sRGB panel. Kolko para tolko muzike

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice