Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.035.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
crowolf20 kaže...

Bok, moze preporuka za laptop ako moze bolje od ovoga:

15.6 FHD IPS 100%sRGB

Ryzen 7 4800H ili i7-1165G7(mogu birati, cijena mi ostane ista)

2x16GB 3200 Samsung

1TB M.2 Samsung 970 PRO

Rivet Networks Killer Wi-Fi 6 AX1650x | Bluetooth 5.1

Backlight na tipkovnici

3 godine garancije na sve

91 Wh Li-Ion baterija

 

11100 kn, nema Windowsa jer imam svoju licencu

 

Moze li bolje od ovoga do 11500 kn?

 

 

 ako je rtx3070 u specki,onda nemoze bolje 🤣

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebam preporuku za laptop, koji bi trebao biti "jači" od mog sadašnjeg, s tim da su neke specifikacije mog sadašnjeg laptopa sljedeće:

 

Processor Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz 2.70 GHz
Installed RAM 8.00 GB
System type 64-bit operating system, x64-based processor
SSD disk

 

Moj budžet je cca 6000 kuna. Također mi je bitno da laptop ima anti-glare screen, i da ima što čvršće kućište (možda čak i metalno, ako je jače od platičnog) budući da sam gotovo sa svakim laptopom do sad imala problema s kućištem. Unaprijed hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bNeo kaže...

Osjetno brži CPU (duplo više jezgri) i veći disk(500gb>250gb)...

Po meni vrlo je isplativo izabrati Lenovo u ovom slučaju, a pogotovo kad ja Autocad u pitanju. 

No, i dalje ne mogu tvrditi da je to bestbuy trenutno, jer nisam baš pratio tržište u zadnje vrijeme.

 Autocadu duplo više jezgri ne znači ništa, a u singlecore performansma su oba procesora tu negdje, ali opet je bolje uzeti noviji cpu zbog ostalih aplikacija, ako budžet to dopušta.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema rtx, ovo je preko proca Vega integrirana.

 

Opcija sa grafom bi bila sve isto osim 512 gb ssd, 1650ti i 46wh baterija. S obzirom da imam pc za gaming, a laptop mi treba za programiranje, mislim da je ovo prvo sto sam naveo bolja opcija.

 

Znaci mogu li bolje od tog navedenog ili koja mi je opcija kod nas do 11.5k, ako mi nije bitno da ima grafu?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
crowolf20 kaže...

Nema rtx, ovo je preko proca Vega integrirana.

 

Opcija sa grafom bi bila sve isto osim 512 gb ssd, 1650ti i 46wh baterija. S obzirom da imam pc za gaming, a laptop mi treba za programiranje, mislim da je ovo prvo sto sam naveo bolja opcija.

 

Znaci mogu li bolje od tog navedenog ili koja mi je opcija kod nas do 11.5k, ako mi nije bitno da ima grafu?

 

 nisam znao da nije za gaming. gle,tu u śvabiji trenutno imaju akciju na lapove.sad dal bi uspio naruciti da ti dode u HR,pojma nemam. pogledaj,mozda nades nesto https://store.acer.com/de-de/spezialangebote?p=2

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Imaš pravo, ali mu zato prilično znači jača grafička u tom drugom procesoru (3500u) mada u današnje vrijeme nije na odmet imati i koju jezgru više zbog cijelog sustava. Krivo sam se izrazio i nisam napisao sve. Hvala na podsjetniku...

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 19:55 (bNeo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, trebao bi laptop za brata za 4000 kn(+-300)
Trebao bi imat:
• Mozda ako bude neki i5 ili ryzen nova ili stara generacija jer i3 mi se
čini jadan iskreno
• Koristio bi ga za Internet, multitasking i filmove
• Igrao bi neki light gaming (može na low) pa bi bila korisna odvojena
grafa (tipa mx) ili ako je dobra integrirana neka od ryzena
• A ostalo ram min. 8 , a ssd ili hard nije važan toliko

Gledao sam na netu i baš mi je čudno tržište nezz dal to zbog korone, ali kad sam prije godinu i pol kupovao za sebe laptop cijene nisu bile ovakve haha. :D
Unaprijed hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

tražim laptop za faks, surfanje, eventualno za pogledati koji film, uglavnom ništa prezahtjevno...

 

Budžet mi je 5000kn.

 

Da li vam se čini ovo ok:
https://www.futura-it.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nxhvzex00a-ryzen-5-4500u-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-156-ips-fh/145283/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili imate nešto drugo za preporučiti?

 

Hvala unaprijed :) Pozz

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pa pogledaj post iznad, a za 5000 kn možda i Ryzen 4700u padne

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa može jedna brzinska pomoć?

 

Uzeo bi ovaj laptop: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05?M=81YQ007USC
Trenutno ga mogu dobiti za oko 4200 (krajem prošle godine su bili i jeftiniji, ali s obzirom na trenutno tržište sada ok)

Ne bi uopće razmišljao da nije ekran takav kakav je. Koliko je 250 nits 45% NTSC stvarno loš ekran?
U sobi bi uglavnom spajao na TV, ali kada ne bi bio na tv-u, jel dovoljno okej ekran za neke osnovne potrebe tipa ms office, surfanje i slično?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozz ekipa,zanima me da li postoji neki best buy laptop sa ekranom (ips) malo boljim sa 300nits,do 5000kn sa AMD procesorom 3 ili 4 generacije?
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 11:33 (ibanez87).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipo, bok.

 

Trebao bih preporuku laptopa do cca 5000 kn. Moze malo vise samo ako je bas brutalno dobar deal.

 

Namjena bi bila uglavnom Autocad, pregledavanje velikih nacrta koji se trenutno dugo ucitavaju pa bi trebalo ubrzati to. Ako je to jos u điru ili ih ima po normalnim cijenama, neka bude 17 inča i naravno full HD.

 

Dakle vjerojatno dobar procesor i SSD?

 

Tnx!

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
blowfish_cro kaže...

Ekipo, bok.

 

Trebao bih preporuku laptopa do cca 5000 kn. Moze malo vise samo ako je bas brutalno dobar deal.

 

Namjena bi bila uglavnom Autocad, pregledavanje velikih nacrta koji se trenutno dugo ucitavaju pa bi trebalo ubrzati to. Ako je to jos u điru ili ih ima po normalnim cijenama, neka bude 17 inča i naravno full HD.

 

Dakle vjerojatno dobar procesor i SSD?

 

Tnx!

 https://www.hgshop.hr/laptop-lenovo-ideapad-3-ryzen-5-4500u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-17-3-fhd-freedos-81w5001fsc/proizvod/295790

 

ili probaj naći nešto sa 16GB RAM-a

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

Trebao bi nam jedan 15,6" lapac, a da je čim lakši i tanji. Za nekih 4500-5000kn max. Može i manje, ako je moguće.

Drugi prioriteti bi bili - dobra baterija, ekran, osvjetljena tipkovnica i po mogućnosti čitač otiska prsta i touchscreen.

 

Našli smo ovo i čini mi se odlična ponuda

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-vivobook-r564ja-uh31t.html

 

Ima praktički sve, samo mi se čini da ekran nije IPS.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 12:50 (Dachande).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

  

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 1:07 (medoplavi).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima.

S obzirom na promjenu posla, potrebna mi je promjena laptopa. Budžet mi je do cca 7 tisuća kuna.

Laptop treba imati barem 512 GB i min. 16 GB rama jer na njega moram instalirati programe kao što su AutoCad i Solid. Sumnjam da će Ansys moći vratiti.

Ne bi trebao biti pretezak jer moram i nastavu na njemu držati pa bi idealno bilo da je 2 u 1 pa da se može preklopiti u tablet. S obzirom na budžet, znam da to možda i nije izvedivo.

Usput da pitam, ima li tko iskustva s trgovinom SuperWare u Zagrebu. Vidim da i na njuškalu prodaju laptope po dost dobrim cijenama pa ne znam je li tko imao iskustva s njima. Na webu nema iskustava za njih.

Hvala svima :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Spominjali smo nedavno nove Xiaomi modele sa OLED displayom, pa evo recenzija. Display je prema recenzentu vrhunski.

 

Xiaomi Mi Notebook Pro 15

The Xiaomi Mi Notebook Pro 15 features an Intel i7 11370H, 16GB RAM, 512GB SSD, 15.6 Inch OLED Display with FHD+ resolution (3456 x 2160 px) 600nits, Intel Iris X- E OnBoard Graphics, GeForce MX450 graphics card, aluminum body, Thunderbolt 4 port, and a 56 Wh battery with 100W charge.

 

Ne znam zašto ga vode pod fHD+ po meni je to bliže 4k rezoluciji. U recenziji kaže 3.5k. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 15:56 (mzopg).
 
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

treba mi laptop za posal i rezbribrigu poslije posla , ajmo rec Buisnis;

Lagan za prijenos, kvalitetne izrade da sta duze izdrzi, sta je moguce brzi, dobar WiFi controler koji ce lovit signal po raznim jeftinim hotelskim sobama, dobar ekran da ne bole oci, 14 ili 15 In

Budjet do 1k evra ako bas treba

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 12:16 (zoro5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

može preporuka laptopa do 3k kuna, da je full hd, da ima ssd (bilo bi super da je min 250gb ali nije presudno), da ima windowse, i da ima garanciju duze od 2 godine. Hr trgovina koja vrsi dostavu...

ako takav laptop uopce postoji

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oba laptopa imaju TN panel ak ti to išta znaći.Ja isto tražim nešto slično oko 5000kn. I što više googlam i gledam revjue sve sam manje pametan.

 

Jel kupio netko swift 3 il asus vivobook s ryzen 4500?dojmovi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 13:55 (danexxx).
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne znaci mi nista.
Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
danexxx kaže...

Oba laptopa imaju TN panel ak ti to išta znaći.Ja isto tražim nešto slično oko 5000kn. I što više googlam i gledam revjue sve sam manje pametan.

 

Jel kupio netko swift 3 il asus vivobook s ryzen 4500?dojmovi?

 Mislim da cu u pon. narucit ovaj Lenovo.

 

Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako ako u specifikacijama ne pise koji je ekran, pronaci. Za neke modele sa Ekupi nikako da nadem jel IPS ili TN,abas zgodna akcija ovaj vikend. Naravno iz predhodnog posta nisam nista uzela jer je auto odlucio razboliti se  

 

Konkretno ovaj lap vrijedi li tih kuna,i jos dami je znati koji je ekran

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ00CYSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-7-4700U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-FreeDOS%2C-laptop/p/EK000376833

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 1:05 (medoplavi).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medoplavi kaže...

Kako ako u specifikacijama ne pise koji je ekran, pronaci. Za neke modele sa Ekupi nikako da nadem jel IPS ili TN,abas zgodna akcija ovaj vikend. Naravno iz predhodnog posta nisam nista uzela jer je auto odlucio razboliti se  

 

Konkretno ovaj lap vrijedi li tih kuna,i jos dami je znati koji je ekran

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ00CYSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-7-4700U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-FreeDOS%2C-laptop/p/EK000376833

 

Ekran je nazalost TN. To mozes vidjeti ovdje: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05?M=81YQ00CYSC

Inace da je IPS ekran, taj laptop bi stvarno vrijedio svake lipe...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 9:38 (gamer001).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tnx za link. Bas sam tuzna sada,tak ok cjjena,popust znala sam da ce biti veliki ALI..

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medoplavi kaže...

Tnx za link. Bas sam tuzna sada,tak ok cjjena,popust znala sam da ce biti veliki ALI..

 

Evo nasao sam vjerojatno jos bolji laptop, ali 100kn skuplji. Vrhunski ekran, super procesor, RAM memorija 8GB (nadogradiva do 12GB), dobra baterija i ima cak i otkljucavanje na otisak prsta. Ima jedan usb-c i 2 "obicna" usb-a, to bi ti trebalo bit dosta.

Po meni best-buy i budi brza da se ne proda ako ti se svida.

 

Link na tocne specifikacije: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ITL6?M=82H80087SC

 

Link za kupnju: https://www.mall.hr/lenovo-ideapad/lenovo-ideapad-3-prijenosno-racunalo-39-6-cm-fhd-i5-1135g7-8512-dos-siva-82h80087sc-

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice