Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.028.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka best buy do 3500 Kn +/- 100 Kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

tražim laptop za studenta ekonomije, znači nikakvi zahtjevni programi ni igrice. Koristit će se za praćenje online nastave, filmove, youtube, office, videopozive. Budžet oko 3000 kn.

 

Od trenutno raspoloživih, našao sam ovaj

 

Imate li neke druge za preporučiti?

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kruno1 kaže...

Pozdrav,

 

tražim laptop za studenta ekonomije, znači nikakvi zahtjevni programi ni igrice. Koristit će se za praćenje online nastave, filmove, youtube, office, videopozive. Budžet oko 3000 kn.

 

Od trenutno raspoloživih, našao sam ovaj

 

Imate li neke druge za preporučiti?

 

Hvala

 

Nešta ovako klik 400 kuna skuplje ali je puno bolji izbor po meni .

Im BATMAN !!!
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, bacio sam oko na ovaj Acer Aspire 5 A515-44, čini mi se da je cijena korektna, barem što se tiče komponenata unutra. Zabrinjava me kvaliteta displaya i tipkovnice. Naišao sam na negativne komentare o prošlogodišnoj seriji A515-51, dok za ovaj laptop imaju uglavnom pozitivne komentare na yt. Ukoliko netko ima iskustva s novom serijom, volio bih čuti mišljenje iz prve ruke.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Specke na acer stranici su dosta šture u odnosu na lenovo stranicu, uglavnom ekran je TN jer nigdje ne pise IPS u opisu

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/model/NX.HVZEX.003

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
paranatox kaže...

Pozdrav, bacio sam oko na ovaj Acer Aspire 5 A515-44, čini mi se da je cijena korektna, barem što se tiče komponenata unutra. Zabrinjava me kvaliteta displaya i tipkovnice. Naišao sam na negativne komentare o prošlogodišnoj seriji A515-51, dok za ovaj laptop imaju uglavnom pozitivne komentare na yt. Ukoliko netko ima iskustva s novom serijom, volio bih čuti mišljenje iz prve ruke.

 

 

roby27 kaže...

Specke na acer stranici su dosta šture u odnosu na lenovo stranicu, uglavnom ekran je TN jer nigdje ne pise IPS u opisu

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/model/NX.HVZEX.003

 Ipak je zaslon IPS Acer Aspire 5 A515-44 NX.HVZEX.003

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 17:36 (bodija).
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav kupio sam novi ideapad 5 i primjecujem da mi je pola memorije pojedeno u startu cim upalim PC , nisam bas strucan previse pa da li bi netko znao u cemu je problem , sto treba pogasit eventualno ili kako da svedem usage ram na minimalno moguce. Hvala unaprijed

Vule9999
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bodija kaže...
paranatox kaže...

Pozdrav, bacio sam oko na ovaj Acer Aspire 5 A515-44, čini mi se da je cijena korektna, barem što se tiče komponenata unutra. Zabrinjava me kvaliteta displaya i tipkovnice. Naišao sam na negativne komentare o prošlogodišnoj seriji A515-51, dok za ovaj laptop imaju uglavnom pozitivne komentare na yt. Ukoliko netko ima iskustva s novom serijom, volio bih čuti mišljenje iz prve ruke.

 

 

roby27 kaže...

Specke na acer stranici su dosta šture u odnosu na lenovo stranicu, uglavnom ekran je TN jer nigdje ne pise IPS u opisu

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/model/NX.HVZEX.003

 Ipak je zaslon IPS Acer Aspire 5 A515-44 NX.HVZEX.003

 Po cemu si to zakljucio da je IPS?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Vule99999 kaže...

Pozdrav kupio sam novi ideapad 5 i primjecujem da mi je pola memorije pojedeno u startu cim upalim PC , nisam bas strucan previse pa da li bi netko znao u cemu je problem , sto treba pogasit eventualno ili kako da svedem usage ram na minimalno moguce. Hvala unaprijed

 Ugasi chrome i rjesio si manjak memorije... Chrome pojede previše..

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 21:57 (MarioVk).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Otiđi na mobilni preglednik (ja sam na operi) na stranice Acera pa ćeš viditi. Onaj screenshot je napravljen preko moba.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim taj je izašao još 2019, a ovaj je friški....možda su i promjenili matricu. Inače skrivaju to od javnosti pa zato i je čudno.

 Acer Aspire 5...... Ipak izgleda da ima!

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 21:18 (bodija).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema budi razuman, neki modeli skuplji imaju ali ovaj nema.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neda mi se više raspravljati. Pročitaj malo bolje specifikacije....

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
I meni se čini da nema, ali čak i da ima to je vjerojatno neki jadni IPS.
Baš sam nedavno ubio boga u sebi tražeći neki IPS s barem 72% pokrivenosti boja po NTSC odnosno 99% po sRGB. Čak ni Lenovo na onoj svojoj stranici za većinu modela ne piše taj podatak, već samo IPS 250/300 nits. Jedino HP dosta dobro riješeno, za svaki laptop imaju PDF sa specifikacijama i u 90% slučajeva navedu ovaj podatak.
Acer je tu totalno netransparentan.
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
user2206 kaže...
I meni se čini da nema, ali čak i da ima to je vjerojatno neki jadni IPS.
Baš sam nedavno ubio boga u sebi tražeći neki IPS s barem 72% pokrivenosti boja po NTSC odnosno 99% po sRGB. Čak ni Lenovo na onoj svojoj stranici za većinu modela ne piše taj podatak, već samo IPS 250/300 nits. Jedino HP dosta dobro riješeno, za svaki laptop imaju PDF sa specifikacijama i u 90% slučajeva navedu ovaj podatak.
Acer je tu totalno netransparentan.

 Acer se obično pohvali kad je IPS kao što to napravi na swift seriji gdje provjereno ima IPS...

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je i dalje premalo informacija, IPS sa 45% NTSC je prilično jadan IPS ispranih boja, u rangu boljih TNovaca.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
user2206 kaže...

To je i dalje premalo informacija, IPS sa 45% NTSC je prilično jadan IPS ispranih boja, u rangu boljih TNovaca.

 jadni ips je opet bolji od svakog TN-a.. to je barem moje subjektivno misljenje, al poanta slike je da kada Acer ugradi IPS ekran oni to i napisu, jer kao što je jedan kolega gore rekao, ako nije napisano gotovo sigurno nije ni ugrađeno jer je to stavka kojom se proizvođači hvale.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
user2206 kaže...
I meni se čini da nema, ali čak i da ima to je vjerojatno neki jadni IPS.
Baš sam nedavno ubio boga u sebi tražeći neki IPS s barem 72% pokrivenosti boja po NTSC odnosno 99% po sRGB. Čak ni Lenovo na onoj svojoj stranici za većinu modela ne piše taj podatak, već samo IPS 250/300 nits. Jedino HP dosta dobro riješeno, za svaki laptop imaju PDF sa specifikacijama i u 90% slučajeva navedu ovaj podatak.
Acer je tu totalno netransparentan.

 Ima Lenovo dobre specke samo se mora kliknuti PDF 

 

Primjer ovaj model, kod Lenova je to WVA kao oznaka za IPS

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007BSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000326063?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

I onda sta kaze PDF da je to IPS sa 45% NTSC color gamut znaci ispodprosjecna do prosjecna žalost, uvijek je bilo da bolji ekrani idu u puno skupljem rangu cijene

https://psref.lenovo.com/syspool/TempFile/cache/6059ef46-19e2-4425-a2ee-bd6f38c62d69/IdeaPad_5_15ARE05_single_model_202010140448.pdf

 

Kod Acera ComfyView znaci da je ekran sa antireflektivnim premazom iliti AntiGlare a ne da je to IPS, kod njih mora izricito pisati da se radi o IPS panelu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarioVk kaže...
user2206 kaže...

To je i dalje premalo informacija, IPS sa 45% NTSC je prilično jadan IPS ispranih boja, u rangu boljih TNovaca.

 jadni ips je opet bolji od svakog TN-a.. to je barem moje subjektivno misljenje, al poanta slike je da kada Acer ugradi IPS ekran oni to i napisu, jer kao što je jedan kolega gore rekao, ako nije napisano gotovo sigurno nije ni ugrađeno jer je to stavka kojom se proizvođači hvale.

Imao sam nedavno na stolu Acer Aspire AiO, navodno IPS matrica, ali u stvarnosti to nema veze sa IPS matricom, gotovo je identična jeftinoj TN matrici. Kut gledanja nikakav, preciznost boja loša, uniformnost isto loša, color gamut očajan... Isto mi je bilo i s njihovim entry laptopima sa IPS matricom. Imaju u prosjeku oko 50% sRGB pokrivenost i do 35% AdobeRGB.

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav :) 

Trebala bih novi laptop, a ne razumijem se uopce u tu temu pa bih vas molila za preporuku :) studentica sam, znaci treba mi laptop preko kojeg cu uciti, slusati online predavanja, pisati radove, gledati filmove... Imam laptop star 10 godina i stvarno mu treba zamjena 😆 unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Anjas25 

Lenovo IdeaPadi 3 ili 5, s Ryzenima 4000 serije, 8 GB RAMa i 512 GB SSDa...

 

počinju od 3400 kn naviše, ovisi o modelu 3 ili 5, materijalima, kvaliteti ekrana..

 

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo provjeriti da nije model sa zalemljenim RAM-om, i da je SSD M.2,

te FullHD rezolucije (kod AMD-a vecina i jesu FHD).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma nije problem s zalemljenim RAMom, dapače, Lenovo ti UVIJEK stavi DDR4-3200 i to u Dual Channelu...

 

samo nažalost nema baš 16 GB verzija

 

ovi koji imaju zalemljeno samo 4/8 GB ti imaju DDR4-2666

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moja cura ima idepad 5 sa 16gb ram 3200mhz i 128gb m.2 boze sto je to brzo...Stvarno sam se iznenadio brzinom laptopa tako da ga svakome preporucujem,s njim nema pogreske u kupnji.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

ma nije problem s zalemljenim RAMom, dapače, Lenovo ti UVIJEK stavi DDR4-3200 i to u Dual Channelu...

 

samo nažalost nema baš 16 GB verzija

 

ovi koji imaju zalemljeno samo 4/8 GB ti imaju DDR4-2666

 

Ma nije do DC moda, nego kad ram flisne, mozes baciti cijelu plocu, a ovako samo frknes modul u smece,

stavis novi i vozis dalje.

 

Jest da je RAM druga komponenta, nakon CPU-a, po najmanjem broju kvarova, al ipak se kvare.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Trebao bih preporuku za laptop do 5000 kuna.

Konkretno laptop bi mi ponajviše koristio za potrebe fakulteta, ali u slobodno vrijeme znam nekada zavrtjeti pokoju igricu (GTA V najčešće) ili složiti koji video sa CS paketom tako da mi je bitna naravno brzina, fluidnost te grafika naravno. SDD ne mora biti veći od 512GB (ako i toliko za tu cijenu mogu dobiti)

Windows mi ne treba, što veći ekran je poželjan (17,3", ali za jače komponente žrtvovao bih za manji ekran). 

 

Laptop bi uzeo karticom na rate i 5500 mi je gornji limit tako da iznad toga ne dolazi u obzir. 

 

Hvala unaprijed na prijedlozima

DDD
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 21:59 (defranko).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,
gledam uzeti laptop, i vidim da su najbolji izbor u mom cjenovnom rangu (3500 +-koja stotica) Ideapadovi 3 od Lenova.
I zapeli su mi za oko ova 2:
LENOVO IdeaPad 3 81W4006QSC / Ryzen 5 4500U, 8GB, 512GB SSD
LENOVO IdeaPad 3 81W4006NSC / Ryzen 3 4300U, 8GB, 512GB SSD

koji su def odličan izbor oba, ali ovaj sa Ryzenom 5 je 400kn skuplji (i to je model za 45Wh baterijom, što mu isto igra u korist).
Pitanje je sad, jel se isplati dati tih 400kn više za taj model?

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

može neka preporuka za kupnju laptopa do nekih 5000 - 5500 tisuća kn. 

Najviše bih ga koristio za faks i multimediju i neki lagani gejming (Rocket league (može i na low settings, rez: 1080p, 60 fps, valorant...)

Zanima me treba li biti posebna grafička ili je dovoljna integrisana kao u Ryzen 5 i 7?

Volio bih da je kompaktiniji, 14" zaslon, ali može i 15".

 

 

Sada su na popustu laptopi na e-kupi, pa ako netko želi ubrati koji dobar deal!

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice