Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.072.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sljedeći bolji model ima Intel Gemini Lake N4100. Valjda se i osjeti ta razlika 2/4 jezgre. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav prijatelj planira kupit laptop od 4000-5000 može i više nije problem za par stotina kuna još.

 

Laptop bi se više koristio za surfanje, office alate, pokoja igrica ali ništa zahtjevno.

Ja sam našao ove pa jesu li mi ok ili imate bolje za preporučiti.

 

dell inspiron 3593

acer aspire 3

lenovo ideapad l340 15

 

Ovaj lenovo je zadnja opcija radi sviđa mi se radi procesora ali i cjenovno se ne uklapa zadani raspon.

Više sam za ovaj Dell pa ako netko zna kakav je laptop i je li ok za tu cijenu od 4800?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze preporuka 15,6" laptopa s jakim CPU i GPU do ~6000kn. Za sada smo nasli Acera Nitro s Ryzen 5 3550H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650 4GB, 15.6“ IPS FHD:

https://www.nabava.net/search.php?q=NH.Q6ZEX.003 Nisam siguran je li best buy ili ne i iskreno nemam vremena provjeravati pa molim za pomoc.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nemo nemo kaže...

Hvališ te Chuwi laptope i moram ti priznati da, na slikama izgleda fantastično i po specifikacijama zvuči isto tako!

Ali, naišao sam da se žale na njegov punjač, da odlazi za par tjedana i to dio koji se uštekava u računalo. Osim toga, imao sam priliku susresti se sa asus-ovim laptopom koji je imao N4000 procesor, 4 Gb RAM-a i HDD. Poludio sam od njegove sporosti! Instalacija Offica i ažuriranje windowsa (potrefilo se) trajala je pola sata!

Tako da sam malo skeptičan iako me Chuwi laptopi, kao što sam i naveo, privlače!

Moram priznati da nisam imao nikakvih problema sa punjačem, s tim da ga ne držim 24h na punjaču kao što dosta ljudi radi i što nikako nije dobro.

Isto tako ljeti ako je u prostoriji +30 neću staviti laptop na punjač i istovremeno raditi nešto zahtjevno.

Ovo vrijedi za sve laptope, ne samo za Chuwia. :)

 

Chuwia hvalim jer me rijetko tako što oduševilo kao njihovi laptopi, odnosno omjer cijena/kvaliteta. Kad platiš laptop 1500kn (toliko sam platio prvi Chuwi lap.) i dođe ti uređaj koji izgleda kao da košta pet puta više, ima izvrstan display, jako dobru bateriju onda ostaneš ugodno iznenađen. Naravno treba imati razumna očekivanja i ne računati da ćeš na njemu igrati ili obrađivati 4k video.

 

Taj Asus je imao klasični HDD? Ovo su laptopi bez mehaničkih dijelova, izuzev šarki za otvaranje laptopa. 

SSD + DDR4 + N3450 / N4100 neće sigurno raditi sporo za office i slično. N4000 nisam probao, moguće da je razlika u te dvije jezgre više.

Instalacija Open Offica traje ispod minute.

Ažuriranje windowsa isto jako brzo ide.

 

Osobno nisam imao nkakvih kvarova, imam nekoliko njihovih laptopa i svi rade bez problema.

Po forumima vidim da se ljudi najčešće žale na probleme s baterijom, trackpad (obično problem s driverom) i u zadnje vrijeme sa šarkama koje drže ekran za donji dio laptopa.

Opet to je mali broj ljudi, recimo na njihovom forumu ih ima desetak, a laptopi im se prodaju u više desetaka tisuća komada, pogotovo ovi koji idu preko crowdfunding kampanja.

S druge strane što sve ljudi rade sa laptopima nije ni čudo da ih ima sa polomljenim šarkama, razbijenim tipkovnicama ili uništenim baterijama.

 

Problem je što kad netko kupi laptop od 2000kn i nešto se s njim desi prvi argument je e to je zato što je jeftino kinesko s*anje. Nema veze što statistički nemaju ništa više kvarova od daleko poznatijih proizvođača.

 

Evo usporedba, imao sam gotovo sve Macbook Pro uređaje zadnjih desetak godina. Svaki sam jako skupo platio, cirka 15-20kkn. Gotovo da nema serije koja nije imala nekakvu grešku, od baterije, preko tipkovnice do ekrana kojem se gulio zaštitni sloj ili ti se tipkovnica utisne u ekran. O punjaču da ne govorim, gotovo je nemoguće pronaći stariji MBP od 3-4 god. sa original punjačem.

 

Ubrzo mi stiže Lapbook Pro, pa napišem dojmove, a ako vas nešto posebno zanima pitajte pa provjerim / testiram.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Još jedan kojem treba slično. Nije problem konfiguracija koliko sam izgled, ili je gamerski ili je kao cigla.

Sve to plus što bi volio da ima malo bolju rezoluciju + oled i da izgleda elegantno, nikako naći.

Vidim bilo je par preporuka kao LG i Gigabyte. Ima li još koja preporuka?

Htio bi svako izbjeći XPS i Mac :)

Edit: vidim da mi nije citiralo na mobu sam. Radi se o bussines laptopu do 15k.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 19:30 (dadodd).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci za uzet laptop od 4000kn u nas  nema niko preporuku? Ili bolje onda uzet ovaj ćui ćui za 3000

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dadodd kaže...
Još jedan kojem treba slično. Nije problem konfiguracija koliko sam izgled, ili je gamerski ili je kao cigla.

Sve to plus što bi volio da ima malo bolju rezoluciju + oled i da izgleda elegantno, nikako naći.

Vidim bilo je par preporuka kao LG i Gigabyte. Ima li još koja preporuka?

Htio bi svako izbjeći XPS i Mac :)

Edit: vidim da mi nije citiralo na mobu sam. Radi se o bussines laptopu do 15k.

 Zašto izbjegavaš XPS?

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Skansi kaže...

Ekipa veliki pozdrav.

 

Idem za tjedan dana prvi put na brod pa mi treba novi laptop za oko 4000 kuna. Najviše zbog multimedije i igrica ako mogu šta dobro igrat za te novce (volia bi probat forza horizont na volanu ;)). Svaka preporuka je dobrodošla. 

 

Možda Asus VivoBook X512DA-EJ478?

 

Hvala!

 Za igre, da uzivas u nekoj solidnoj grafici kao sto je forza horizon bi trebao barem neku dobru graficku karticu i to odvojenu, a ne integriranu kao sto je ovdje slucaj sa Vega 8 od Ryzena 5 3500U. Na low bi trebalo raditi, ali nesto vise ce FPS vjerojatno padati ispod 30.

U tom slucaju je tvoj laptop dobar. Mozes jos ove Lenovo modele uzeti u obzir koji imaju veci SSD (512GB M.2 NVme) naspram tvojeg ASUS-a - klik

Kovačić
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sosta kaže...

Evo onda jedan stvarni koji ima, y540-15IRH-PG0, model name 81SY

Žena ima taj laptop... Ovakav numpad ti je kao da nemaš numpad. Tu je, ali je toliko neergonomičan i nelogičan da, kad mi treba rad s brojevima, jednostavno uštekam dongle i radim sa svojom MK235 tipkovnicom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 12:05 (robogo).
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok! Tražim full hd laptop, veličina između 14" i 15.6". Koristio bi ga ta MS Office, gledanje filmova i eventualno za Football Manager.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kukuriža kaže...

Bok! Tražim full hd laptop, veličina između 14" i 15.6". Koristio bi ga ta MS Office, gledanje filmova i eventualno za Football Manager.

 Klik

Pogledaj sa 512GB SSD-om i po mogućnosti sto duzom garancijom i to je to.

Kovačić
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Hvališ te Chuwi laptope i moram ti priznati da, na slikama izgleda fantastično i po specifikacijama zvuči isto tako!

Ali, naišao sam da se žale na njegov punjač, da odlazi za par tjedana i to dio koji se uštekava u računalo. Osim toga, imao sam priliku susresti se sa asus-ovim laptopom koji je imao N4000 procesor, 4 Gb RAM-a i HDD. Poludio sam od njegove sporosti! Instalacija Offica i ažuriranje windowsa (potrefilo se) trajala je pola sata!

Tako da sam malo skeptičan iako me Chuwi laptopi, kao što sam i naveo, privlače!

Moram priznati da nisam imao nikakvih problema sa punjačem, s tim da ga ne držim 24h na punjaču kao što dosta ljudi radi i što nikako nije dobro.

Isto tako ljeti ako je u prostoriji +30 neću staviti laptop na punjač i istovremeno raditi nešto zahtjevno.

Ovo vrijedi za sve laptope, ne samo za Chuwia. :)

 

Chuwia hvalim jer me rijetko tako što oduševilo kao njihovi laptopi, odnosno omjer cijena/kvaliteta. Kad platiš laptop 1500kn (toliko sam platio prvi Chuwi lap.) i dođe ti uređaj koji izgleda kao da košta pet puta više, ima izvrstan display, jako dobru bateriju onda ostaneš ugodno iznenađen. Naravno treba imati razumna očekivanja i ne računati da ćeš na njemu igrati ili obrađivati 4k video.

 

Taj Asus je imao klasični HDD? Ovo su laptopi bez mehaničkih dijelova, izuzev šarki za otvaranje laptopa. 

SSD + DDR4 + N3450 / N4100 neće sigurno raditi sporo za office i slično. N4000 nisam probao, moguće da je razlika u te dvije jezgre više.

Instalacija Open Offica traje ispod minute.

Ažuriranje windowsa isto jako brzo ide.

 

Osobno nisam imao nkakvih kvarova, imam nekoliko njihovih laptopa i svi rade bez problema.

Po forumima vidim da se ljudi najčešće žale na probleme s baterijom, trackpad (obično problem s driverom) i u zadnje vrijeme sa šarkama koje drže ekran za donji dio laptopa.

Opet to je mali broj ljudi, recimo na njihovom forumu ih ima desetak, a laptopi im se prodaju u više desetaka tisuća komada, pogotovo ovi koji idu preko crowdfunding kampanja.

S druge strane što sve ljudi rade sa laptopima nije ni čudo da ih ima sa polomljenim šarkama, razbijenim tipkovnicama ili uništenim baterijama.

 

Problem je što kad netko kupi laptop od 2000kn i nešto se s njim desi prvi argument je e to je zato što je jeftino kinesko s*anje. Nema veze što statistički nemaju ništa više kvarova od daleko poznatijih proizvođača.

 

Evo usporedba, imao sam gotovo sve Macbook Pro uređaje zadnjih desetak godina. Svaki sam jako skupo platio, cirka 15-20kkn. Gotovo da nema serije koja nije imala nekakvu grešku, od baterije, preko tipkovnice do ekrana kojem se gulio zaštitni sloj ili ti se tipkovnica utisne u ekran. O punjaču da ne govorim, gotovo je nemoguće pronaći stariji MBP od 3-4 god. sa original punjačem.

 

Ubrzo mi stiže Lapbook Pro, pa napišem dojmove, a ako vas nešto posebno zanima pitajte pa provjerim / testiram.

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Imaš li iskustva sa navedenim modelom:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-herobook-pro-prijenosno-racunalo?src=bestsellers

Zanima me da li mu je moguće dodati još koji SSD ili zamijeniti postojeći većim? Odnosno da li si ti to radio na ovom ili nekom drugom njihovom laptopu?

Naravno, jedva čekam tvoje dojmove o Lapbook Pro!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nemo nemo kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Imaš li iskustva sa navedenim modelom:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-herobook-pro-prijenosno-racunalo?src=bestsellers

Zanima me da li mu je moguće dodati još koji SSD ili zamijeniti postojeći većim? Odnosno da li si ti to radio na ovom ili nekom drugom njihovom laptopu?

Naravno, jedva čekam tvoje dojmove o Lapbook Pro!

Nisam koristio navedeni model.

Herobook i Herobook Pro su im osnovni modeli, cijenom najpovoljniji i imaju najslabiji procesor.

Kućište je od polikarbonata.

 

Najbliži model ovome koji imam je njihov prvi model, isto od polikarbonata, fHD display, jedino što ima N3450, a ne N4000 kao Herobook Pro.

Pretpostavljam da je kod ovog modela slična situacija sa karakteristikama, a to je (redom od najlošijeg):

- bluetooth, loš, domet mu je nikakav, tako da sam uzeo bluetooth dongle za par dolara i sa njim mi sve radi bez greške. Moguće da su to sredili u međuvremenu.

 

- zvučnici (mogu se koristiti, ali kvaliteta je dosta niska, ok su za slušanje prezentacija ili nekakvih govora sa youtubea i slično, ali ne bi slušao glazbu na njima.)

 

- web kamera (iskreno nisam je isprobao, jednostavno nemam potrebe za njom i što se mene tiče mogli su je i maknuti, ali vidim da se drugi žale da je kvaliteta loša. Mogao bi baš ovih dana provjeriti je li to točno)

 

- CPU, za light office rad sasvim dovoljno, znači gledanje filmova/serija, Office programi, GIMP (nisam probao photoshop, lightroom bi trebao raditi ok), surfanje, mailovi. Na N3450 i N4100 to sve radi jako dobro, a koliko vidim recenzije i na N4000 sve radi ok

 

- microSD, WiFi, za moje potrebe to radi skroz ok, za očekivati je da s obzirom na cijenu ne ubacuju najnoviju tehnologiju, pa se ekipa iz Singapura žali da im je WiFi spor jer ne postižu 1000Mbit/s, ali mislim da nama to u RH uopće nije bitno, ja uredno imam 80Mbit/s brzinu preko tele2 pokućnog, što mi je više nego dovoljno. Koristim i 128GB microSD karticu i sve radi ok, brzine su oko 30MB/s.

 

- SSD bez njega mi je danas teško zamisliti laptop ili računalo, razlika između klasičnog HDD-a i SSD-a je ogromna. Ovaj nije najbrži, ali je skroz pristojne brzine

 

- tipkovnica, odlična, velike tipke, hod sasvim dovoljan, meni je čak draža od MBP butterfly tipkovnice, jedino na što se treba priviknuti je da je gore desno tipka za paljenje/gašenje, pa sam par puta kliknuo nju umjesto DELETE tipke :) Ništa strašno.

 

- izrada za cca 1500kn je izvrsna, čak i ovaj plastični model je skroz kompaktan i čvršći od očekivanog, naravno neću ga hvatati baš za sami rub gdje je debel svega pola cm. Ovaj skuplji od magnezija je mrak izrada i djeluje jako jako skupo.

 

- display mi je najugodnije iznenađenje, jednostavno je odličan, za te novce pravo čudo. Opet kod skupljeg modela je još bolji jer ima staklenu površinu od kraja do kraja kao kod Macbook Pro.

 

- treba paziti gdje se spaja punjač, jer je isto 3.5mm kao i ulaz za slušalice, pa vidim da dosta ekipe ubode punjač u ulaz za slušalice i onda prijavljuju da im baterija i punjač ne rade. Meni se to nije desilo, ali očito nas ima svakakvih.

 

Napisano se odnosi na najjeftiniji model koji imam, plaćen oko 200$. 

 

Teško je povjerovati da se za te novce može dobiti takav laptop. Dolazi i sa original Windowsima, samo oni su u trgovini 800kn. Pa 256GB SSD je blizu 300kn. Odličan display, meni jako dobar trackpad uz kojeg miš ne treba jer podržava rad sa više prstiju i geste, super stvar.

 

Ovaj je dosta dobro sve pokrio u recenzij:

 

Čak je probao i igranje na njemu.

SSD-u se pristupa sa donje strane, dvije vide, lako se nadogradi na 512GB. Vidi se sve u videu.

 

Mall.hr ima skroz korektne cijene za Lapbook Pro i Herobook Pro.

Na Aliju imaju službenu trgovinu i za EU sve šalju iz Španjolske, dostava GLS 10$, nema dodatnih troškova.

https://www.aliexpress.com/item/4000666477239.html

Ima preko 1000 recenzija pa pogledajte što kupci pišu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 23:24 (mzopg).
3 godine
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Imaš li iskustva sa navedenim modelom:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-herobook-pro-prijenosno-racunalo?src=bestsellers

Zanima me da li mu je moguće dodati još koji SSD ili zamijeniti postojeći većim? Odnosno da li si ti to radio na ovom ili nekom drugom njihovom laptopu?

Naravno, jedva čekam tvoje dojmove o Lapbook Pro!

Nisam koristio navedeni model.

Herobook i Herobook Pro su im osnovni modeli, cijenom najpovoljniji i imaju najslabiji procesor.

Kućište je od polikarbonata.

 

Najbliži model ovome koji imam je njihov prvi model, isto od polikarbonata, fHD display, jedino što ima N3450, a ne N4000 kao Herobook Pro.

Pretpostavljam da je kod ovog modela slična situacija sa karakteristikama, a to je (redom od najlošijeg):

- bluetooth, loš, domet mu je nikakav, tako da sam uzeo bluetooth dongle za par dolara i sa njim mi sve radi bez greške. Moguće da su to sredili u međuvremenu.

 

- zvučnici (mogu se koristiti, ali kvaliteta je dosta niska, ok su za slušanje prezentacija ili nekakvih govora sa youtubea i slično, ali ne bi slušao glazbu na njima.)

 

- web kamera (iskreno nisam je isprobao, jednostavno nemam potrebe za njom i što se mene tiče mogli su je i maknuti, ali vidim da se drugi žale da je kvaliteta loša. Mogao bi baš ovih dana provjeriti je li to točno)

 

- CPU, za light office rad sasvim dovoljno, znači gledanje filmova/serija, Office programi, GIMP (nisam probao photoshop, lightroom bi trebao raditi ok), surfanje, mailovi. Na N3450 i N4100 to sve radi jako dobro, a koliko vidim recenzije i na N4000 sve radi ok

 

- microSD, WiFi, za moje potrebe to radi skroz ok, za očekivati je da s obzirom na cijenu ne ubacuju najnoviju tehnologiju, pa se ekipa iz Singapura žali da im je WiFi spor jer ne postižu 1000Mbit/s, ali mislim da nama to u RH uopće nije bitno, ja uredno imam 80Mbit/s brzinu preko tele2 pokućnog, što mi je više nego dovoljno. Koristim i 128GB microSD karticu i sve radi ok, brzine su oko 30MB/s.

 

- SSD bez njega mi je danas teško zamisliti laptop ili računalo, razlika između klasičnog HDD-a i SSD-a je ogromna. Ovaj nije najbrži, ali je skroz pristojne brzine

 

- tipkovnica, odlična, velike tipke, hod sasvim dovoljan, meni je čak draža od MBP butterfly tipkovnice, jedino na što se treba priviknuti je da je gore desno tipka za paljenje/gašenje, pa sam par puta kliknuo nju umjesto DELETE tipke :) Ništa strašno.

 

- izrada za cca 1500kn je izvrsna, čak i ovaj plastični model je skroz kompaktan i čvršći od očekivanog, naravno neću ga hvatati baš za sami rub gdje je debel svega pola cm. Ovaj skuplji od magnezija je mrak izrada i djeluje jako jako skupo.

 

- display mi je najugodnije iznenađenje, jednostavno je odličan, za te novce pravo čudo. Opet kod skupljeg modela je još bolji jer ima staklenu površinu od kraja do kraja kao kod Macbook Pro.

 

- treba paziti gdje se spaja punjač, jer je isto 3.5mm kao i ulaz za slušalice, pa vidim da dosta ekipe ubode punjač u ulaz za slušalice i onda prijavljuju da im baterija i punjač ne rade. Meni se to nije desilo, ali očito nas ima svakakvih.

 

Napisano se odnosi na najjeftiniji model koji imam, plaćen oko 200$. 

 

Teško je povjerovati da se za te novce može dobiti takav laptop. Dolazi i sa original Windowsima, samo oni su u trgovini 800kn. Pa 256GB SSD je blizu 300kn. Odličan display, meni jako dobar trackpad uz kojeg miš ne treba jer podržava rad sa više prstiju i geste, super stvar.

 

Ovaj je dosta dobro sve pokrio u recenzij:

 

Čak je probao i igranje na njemu.

SSD-u se pristupa sa donje strane, dvije vide, lako se nadogradi na 512GB. Vidi se sve u videu.

 

Mall.hr ima skroz korektne cijene za Lapbook Pro i Herobook Pro.

Na Aliju imaju službenu trgovinu i za EU sve šalju iz Španjolske, dostava GLS 10$, nema dodatnih troškova.

https://www.aliexpress.com/item/4000666477239.html

Ima preko 1000 recenzija pa pogledajte što kupci pišu.

 

Dobra alternativa su i polovna HP Elitebook računala, ako se nađe očuvan primjerak, ja sam baš ubo jedan 840 G4

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam osustao od tog najeftinijeg chuwia i nikako da odlučim gdje da kupim lapbook pro. 

Kod nas 3000 kn, ako se ne varam na aliexpress je 2450, 

A na banggood je 2000. 

Razlika je 1000 kn , ali se duže čeka i sl. dileme:) 

Kolega nudi novi laptop za oko 2800 kn. 

Ovaj model... 

 https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-250-g7-intel-core-i3-8130u-2-20ghz-8gb-512gb-ssd-dvdrw-w10h-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-3c140ea/7037

 

Koliko sam čitao i gledao je dobar, ali kakva je slika na njemu i da li se isplati za taj novac? 

Garancija 3 god u Hr. 

Samo mi je stavio "bubu u uho" pa se sad mislim to ili ipak lapbook pro:)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 20:54 (mariclius).
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru!

Imaš li iskustva sa navedenim modelom:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-herobook-pro-prijenosno-racunalo?src=bestsellers

Zanima me da li mu je moguće dodati još koji SSD ili zamijeniti postojeći većim? Odnosno da li si ti to radio na ovom ili nekom drugom njihovom laptopu?

Naravno, jedva čekam tvoje dojmove o Lapbook Pro!

Nisam koristio navedeni model.

Herobook i Herobook Pro su im osnovni modeli, cijenom najpovoljniji i imaju najslabiji procesor.

Kućište je od polikarbonata.

 

Najbliži model ovome koji imam je njihov prvi model, isto od polikarbonata, fHD display, jedino što ima N3450, a ne N4000 kao Herobook Pro.

Pretpostavljam da je kod ovog modela slična situacija sa karakteristikama, a to je (redom od najlošijeg):

- bluetooth, loš, domet mu je nikakav, tako da sam uzeo bluetooth dongle za par dolara i sa njim mi sve radi bez greške. Moguće da su to sredili u međuvremenu.

 

- zvučnici (mogu se koristiti, ali kvaliteta je dosta niska, ok su za slušanje prezentacija ili nekakvih govora sa youtubea i slično, ali ne bi slušao glazbu na njima.)

 

- web kamera (iskreno nisam je isprobao, jednostavno nemam potrebe za njom i što se mene tiče mogli su je i maknuti, ali vidim da se drugi žale da je kvaliteta loša. Mogao bi baš ovih dana provjeriti je li to točno)

 

- CPU, za light office rad sasvim dovoljno, znači gledanje filmova/serija, Office programi, GIMP (nisam probao photoshop, lightroom bi trebao raditi ok), surfanje, mailovi. Na N3450 i N4100 to sve radi jako dobro, a koliko vidim recenzije i na N4000 sve radi ok

 

- microSD, WiFi, za moje potrebe to radi skroz ok, za očekivati je da s obzirom na cijenu ne ubacuju najnoviju tehnologiju, pa se ekipa iz Singapura žali da im je WiFi spor jer ne postižu 1000Mbit/s, ali mislim da nama to u RH uopće nije bitno, ja uredno imam 80Mbit/s brzinu preko tele2 pokućnog, što mi je više nego dovoljno. Koristim i 128GB microSD karticu i sve radi ok, brzine su oko 30MB/s.

 

- SSD bez njega mi je danas teško zamisliti laptop ili računalo, razlika između klasičnog HDD-a i SSD-a je ogromna. Ovaj nije najbrži, ali je skroz pristojne brzine

 

- tipkovnica, odlična, velike tipke, hod sasvim dovoljan, meni je čak draža od MBP butterfly tipkovnice, jedino na što se treba priviknuti je da je gore desno tipka za paljenje/gašenje, pa sam par puta kliknuo nju umjesto DELETE tipke :) Ništa strašno.

 

- izrada za cca 1500kn je izvrsna, čak i ovaj plastični model je skroz kompaktan i čvršći od očekivanog, naravno neću ga hvatati baš za sami rub gdje je debel svega pola cm. Ovaj skuplji od magnezija je mrak izrada i djeluje jako jako skupo.

 

- display mi je najugodnije iznenađenje, jednostavno je odličan, za te novce pravo čudo. Opet kod skupljeg modela je još bolji jer ima staklenu površinu od kraja do kraja kao kod Macbook Pro.

 

- treba paziti gdje se spaja punjač, jer je isto 3.5mm kao i ulaz za slušalice, pa vidim da dosta ekipe ubode punjač u ulaz za slušalice i onda prijavljuju da im baterija i punjač ne rade. Meni se to nije desilo, ali očito nas ima svakakvih.

 

Napisano se odnosi na najjeftiniji model koji imam, plaćen oko 200$. 

 

Teško je povjerovati da se za te novce može dobiti takav laptop. Dolazi i sa original Windowsima, samo oni su u trgovini 800kn. Pa 256GB SSD je blizu 300kn. Odličan display, meni jako dobar trackpad uz kojeg miš ne treba jer podržava rad sa više prstiju i geste, super stvar.

 

Ovaj je dosta dobro sve pokrio u recenzij:

 

Čak je probao i igranje na njemu.

SSD-u se pristupa sa donje strane, dvije vide, lako se nadogradi na 512GB. Vidi se sve u videu.

 

Mall.hr ima skroz korektne cijene za Lapbook Pro i Herobook Pro.

Na Aliju imaju službenu trgovinu i za EU sve šalju iz Španjolske, dostava GLS 10$, nema dodatnih troškova.

https://www.aliexpress.com/item/4000666477239.html

Ima preko 1000 recenzija pa pogledajte što kupci pišu.

 Hvala puno na iscrpnom odgovoru - recenziji!

Iz Alija nisam naručivao jer ne prihvaća PayPal.  Za100 kuna razlike u cijeni spram Mall.hr za Herobook pro mislim da ne isplati naručivati od Alija. Samo da je jači procesor u njemu, npr N4100! 😀😀 

Još jedno pitanje;

Da li si čistio svoj, mijenjao pastu i sl? Ako jesi, da li je komplicirano, obzirom na jedan, donji "poklopac"?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...

Ja sam osustao od tog najeftinijeg chuwia i nikako da odlučim gdje da kupim lapbook pro. 

Kod nas 3000 kn, ako se ne varam na aliexpress je 2450, 

A na banggood je 2000. 

Razlika je 1000 kn , ali se duže čeka i sl. dileme:) 

Kolega nudi novi laptop za oko 2800 kn. 

Ovaj model... 

 https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-250-g7-intel-core-i3-8130u-2-20ghz-8gb-512gb-ssd-dvdrw-w10h-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-3c140ea/7037

 

Koliko sam čitao i gledao je dobar, ali kakva je slika na njemu i da li se isplati za taj novac? 

Garancija 3 god u Hr. 

Samo mi je stavio "bubu u uho" pa se sad mislim to ili ipak lapbook pro:)

 

Teško je to uspoređivati. Chuwi je Macbook Pro klon sa slabijim i starijim generacijama Intel procesora i lošijom podrškom, mada se trude to popraviti, ali teško se to može usporediti sa Apple podrškom, i naravno smiješnom cijenom.

 

Taj HP je hardwarski daleko jači od Chuwija, ali je estetski cigla prema njemu, u usporedbi sa Lapbook Pro on je duplo deblji i 50% teži. Istina ima veći display. Uz to ima aktivno hlađenje, znači zujanje. Mislim da ima TN matricu za display, dok Chuwi koristi IPS matricu. Kvalitetna IPS matrica je bolja od TN matrice, bolji kut gledanja, bolja reprodukcija boja.

 

Bilo bi super kad bi ih mogao staviti jedan pored drugoga, lakše bi donio odluku. Stvarno ovisi što ti je bitno kod laptopa. Nekome je to izgled, a nekome snaga uređaja ili nešto treće.

Ja sam kod prve kupovine Chuwija tražio laptop koji za razliku od Macbook Pro mogu nositi gdje god želim bez brige, tipa na plažu, da je lagan i ima dobru bateriju da mi nije svaka 3-4h na punjaču. Bonus je bio odličan dizajn, ekran i tipkovnica. Nema tko me nije pitao koji je to laptop i kad bi čuli koliko košta mislili bi da ih zezam.

 

Ne znam koliko to fotka može dočarati, ali evo jedna usporedba Chuwi vs HP.

Meni 90% laptopa u usporedbi sa skupljim Chuwi modelima izgleda kao da su iz prošlog stoljeća, jedino što se može usporediti su modeli (Dell, Apple, HP...) iznad 10-15kkn. Naravno mislim na dizajn i izradu, hardware je druga priča.

 

Nemo nemo kaže...

Hvala puno na iscrpnom odgovoru - recenziji!

Iz Alija nisam naručivao jer ne prihvaća PayPal.  Za100 kuna razlike u cijeni spram Mall.hr za Herobook pro mislim da ne isplati naručivati od Alija. Samo da je jači procesor u njemu, npr N4100! 😀😀 

Još jedno pitanje;

Da li si čistio svoj, mijenjao pastu i sl? Ako jesi, da li je komplicirano, obzirom na jedan, donji "poklopac"?

Ako je ispod 30% razlika u cijeni bolje je kupiti kod nas, ipak si mirniji po pitanju garancije i dostava je daleko brža. Preko 30% se već isplati razmotriti i kupovinu iz Kine.

 

Ovaj prvi koji sam kupio, sada će mu već četvrta godina, mi je bio pokusni kunić tako da sam ga rastavio  jer je dolazio sa eMMC 64GB diskom, ali je ekipa skužila da unutra ima SATA port za M.2 2242 SSD. Pa sam ubacio 256GB SSD i prebacio Windowse na njega, razlika u brzini je velika.

 

Zatim sam naletio na nekakav tutorial gdje lik popravlja hlađenje koje je kod tog prvog modela bilo dosta loše napravljeno i za 30kn (bakreni hladnjak, termalni pad i termo ljepilo) sam spustio temperaturu za 15-20 stupnjeva. 10 min. posla. Ima youtube video. To je bilo prije četiri godine i od tada ništa nisam dirao. Nema aktivno hlađenje tako da ne vuće prašinu unutra.

 

U početku dobiti informacije je bilo dosta teško, ali sad već dosta korisnika ima ove laptope pa sve ide lakše. Još uvijek je to daleko od klasične podrške koju imaju provjerene marke, ali zato je tu neusporedivo bolja cijena.

Chuwi+Lapbook+Pro+vs.+HP+250+G7 Chuwi+Lapbook+Pro+vs.+HP+250+G7
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 23:08 (mzopg).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

 

Može preporuka laptopa, recimo između 10 i 15.000 kn iako cijena nije ograničavajući faktor.

Volio bi da bude 17'', iako ni to nije strogi uvjet.

Ne mora biti gamerski ali bi volio da može pokrenuti pokoju igru tu i tam.

Osobno više patim na dobar dizajn, ekran i tipkovnicu.

 

Nekako su mi za oko zapeli HP spectre i Acer predator ali eto nisam baš u toku pa bih volio par preporuka s kojima neću pogriješiti?

 

Thx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ispala mi ta "buba" iz uha nakon tvoga posta:) 

Definitivno Lapbook Pro! 

Odustao i od naručivanja iz Kine, pa sada jedino ostaje mall.hr ili aliexpres. 

Na aliexpress je ako se ne varam 2400 kn(slika) i 10 dolara poštarina. 

Blizu 600 kn razlike nego kod nas. Napisao si da šalju iz Španjolske, znači nema dodatnih troškova i šalje se nazad kod njih u Španjolsku u slučaju reklamacije? Stigne puno brže nego iz Kine i sigurnije je ili?

I još jednom hvala u ime svih na detaljnim informacijama. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 0:50 (mariclius).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...

Ispala mi ta "buba" iz uha nakon tvoga posta:) 

Definitivno Lapbook Pro! 

Odustao i od naručivanja iz Kine, pa sada jedino ostaje mall.hr ili aliexpres. 

Na aliexpress je ako se ne varam 2400 kn(slika) i 10 dolara poštarina. 

Blizu 600 kn razlike nego kod nas. Napisao si da šalju iz Španjolske, znači nema dodatnih troškova i šalje se nazad kod njih u Španjolsku u slučaju reklamacije? Stigne puno brže nego iz Kine i sigurnije je ili?

I još jednom hvala u ime svih na detaljnim informacijama. 

 

 

Šalju iz Španjolske, a koliko mi je poznato tamo im je i servis za EU. Trebalo bi stići kroz tjedan dana.

Ako ti nije hitno pričekaj još koji dan pa napišem kratku recenziju. :)

Preko vikenda ću imati malo više vremena.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Može, jedva čekam da ga isprobaš i napišeš detaljnu recenziju:)
Napiši i odakle si uzeo i koliko je trebalo vremena da dođe.
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Zamolio bi za preporuku laptopa između 6000 - 7500 kn, idealno 17" i idealno iz Hrv. trgovina.

Koristio bi se pretežno za Autocad i Revit.

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dot kaže...

Pozdrav svima,

 

Zamolio bi za preporuku laptopa između 6000 - 7500 kn, idealno 17" i idealno iz Hrv. trgovina.

Koristio bi se pretežno za Autocad i Revit.

 

 

Hvala unaprijed.

 Ako ides na najbolje sto mozes dobiti u tom iznosu, dodaj jos 100 kn i uzmi model sa GTX 1650 4GB + 16GB RAM-a i miran si za dalje... - klik

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...
Može, jedva čekam da ga isprobaš i napišeš detaljnu recenziju:)
Napiši i odakle si uzeo i koliko je trebalo vremena da dođe.

Evo jedna domaća recenzija, dok ja napišem svoje dojmove:

https://www.vidilab.com/hardver/mobil/laptop/4885-chuwi-lapbook-pro-14-savrsen-laptop-za-svakodnevnog-korisnika

 

Slažem se sa 99% napisanog, jedino kod instalacije nisam primijetio nekakvu sporost, odnosno ništa što u današnje vrijeme ne bi bilo podnošljivo.

Čista instalacija windows 10 sa USB sticka traje oko 7-8min., nisam najpreciznije mjerio, ali tu negdje, možda i brže da sam samo klikao NEXT, NEXT...

Instalacija Open Office traje ispod minute, oko 20-30 sek.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
mariclius kaže...
Može, jedva čekam da ga isprobaš i napišeš detaljnu recenziju:)
Napiši i odakle si uzeo i koliko je trebalo vremena da dođe.

Evo jedna domaća recenzija, dok ja napišem svoje dojmove:

https://www.vidilab.com/hardver/mobil/laptop/4885-chuwi-lapbook-pro-14-savrsen-laptop-za-svakodnevnog-korisnika

 

Slažem se sa 99% napisanog, jedino kod instalacije nisam primijetio nekakvu sporost, odnosno ništa što u današnje vrijeme ne bi bilo podnošljivo.

Čista instalacija windows 10 sa USB sticka traje oko 7-8min., nisam najpreciznije mjerio, ali tu negdje, možda i brže da sam samo klikao NEXT, NEXT...

Instalacija Open Office traje ispod minute, oko 20-30 sek.

 Zašto si instalirao Windows 10 kada dolazi sa Windows 10 Home?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nemo nemo kaže...
mzopg kaže...
mariclius kaže...
Može, jedva čekam da ga isprobaš i napišeš detaljnu recenziju:)
Napiši i odakle si uzeo i koliko je trebalo vremena da dođe.

Evo jedna domaća recenzija, dok ja napišem svoje dojmove:

https://www.vidilab.com/hardver/mobil/laptop/4885-chuwi-lapbook-pro-14-savrsen-laptop-za-svakodnevnog-korisnika

 

Slažem se sa 99% napisanog, jedino kod instalacije nisam primijetio nekakvu sporost, odnosno ništa što u današnje vrijeme ne bi bilo podnošljivo.

Čista instalacija windows 10 sa USB sticka traje oko 7-8min., nisam najpreciznije mjerio, ali tu negdje, možda i brže da sam samo klikao NEXT, NEXT...

Instalacija Open Office traje ispod minute, oko 20-30 sek.

 Zašto si instalirao Windows 10 kada dolazi sa Windows 10 Home?

Navika. 

Volim znati što je točno na računalu. Proizvođači znaju progurati svoje "verzije" Windowsa sa nekakvim dodatnim postavkama.

Naravno to nije obavezno, kad se upali računalo pokrene se završetak instalacije koju je proizvođač pokrenuo pa je dovoljno nju završiti. Ili se može nakon završetka za svaki slučaj napraviti "Reset" (factory reset), to je u biti što napravi proizvođač kad završi sa testiranjem.

 

Meni osobno je najdraža čista instalacija sa USB sticka. Prvo podesim BIOS kako mi odgovara i onda instalacija Windowsa, pobrišem sve particije prilikom instalacije.

Ovo bi preporučio samo naprednijim korisnicima, jer je poželjno prvo napraviti backup svih drivera, za svaki slučaj.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
mariclius kaže...

Posao me spriječio da već danas naručim taj od 2000 sa mall.hr. Na kraju me sada kopka taj sa malo boljim cpu koji je kod nas 3000 kn, a sa onog linka šta si stavio je 1950 kn. 

Onaj najskuplji Aerobook Plus je vidim 550 dolara. 

Meni je sada samo da odlučim koji ću i odakle ću ga kupiti:) 

Čini mi se da je najbolje da uzmem taj pa žena i djeca ako budu sebi htjeli neka kupuju bolje. Onaj link šta si stavio(1950 kn), platiš i čekaš do mjesec dana i nema dodatnih troškova? 

 

Edit:o Na koji si točno mislio model za 3000? Kod nas ili vani? 

 

"a ovaj od 3000kn je priča za sebe, kućište od magnezija, super tanki okvir oko ekrana, osvjetljenje tipkovnice u više koraka."

 

Kod nas trenutno imaš samo u mall.hr modele Chuwi Herobook Pro i Chuwi Lapbook Pro.

Iz Kine se može dobiti više modela, od početnih Herobook, preko Lapbook modela do Aerobook modela koji su najjači.

 

U najavi je i još jedan zanimljiv model Corebook Pro, 13" model 2k rezolucija, 3:2 omjer displaya što je po meni bolje od 16:9, i3-6157U i trenutno se može dobiti 100$ popusta pa ide za 399$, ali nema ga još u trgovinama, a ako se naruči direktno od njih platiti će se PDV.

https://store.chuwi.com/products/corebook-pro-13ips-intel-core-i3-8gb-ram-256gb-ssd-chuwi

 

Prednost ako kupiš kod nas je što ga dobiješ kroz par dana, imaš godinu dana garancije, 14 dana za povrat bez razloga ako ti ne odgovara.

Jedina prednost kupovine iz Kine je cijena, znači isti model se može dobiti 30-35% povoljnije.

Osobno iz Kine kupujem kad mi nešto nije hitno i spreman sam na određeni rizik na račun bolje cijene, ali ako se na to odlučiš moraš biti spreman na čekanje. Isto tako ako se slučajno ošteti u transportu ili se pokvari moraš ga poslati na servis, a to je onda čekanje x2 koliko se čeka ako je kupljen kod nas. Koliko mi je poznato imaju službeni servis u Španjolskoj, tako da se u slučaju kvara ne šalje u Kinu.

 

Kod mall.hr do 24.07. akcija 70kn popust promo kod MALLAKCIJA

 

Evo i prednosti jednog i drugog modela

 

Lapbook Pro
- 4 jezgre CPU
- kućište od magnezija
- osvjetljenje tipkovnice
- manjih dimenzija, tanji
- potpuno laminirani ekran prekriven staklom od kraja do kraja
- iznimno tanki okvir oko ekrana
- type-c port

 

Herobook Pro
- ugrađeni čitač micro SD kartica
- jedan USB port više

 

Razlika u cijeni 900kn.

 

Ovaj model (Lapbook Pro) je kod nas 3000kn, a u Kini 1950kn, to je onaj link i kod koji sam stavio.

Mogu pogledati i za ovaj jeftiniji model, ali mislim da je on u Kini oko 200$.

 Ja ga maloprije naručio od nas:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-lapbook-pro-prijenosno-racunalo-nb-ch-lapbook-pro-

Skuplji je nego sa Alija ali zato su tu pogodnosti koje si naveo.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...
mzopg kaže...
mariclius kaže...
Može, jedva čekam da ga isprobaš i napišeš detaljnu recenziju:)
Napiši i odakle si uzeo i koliko je trebalo vremena da dođe.

Evo jedna domaća recenzija, dok ja napišem svoje dojmove:

https://www.vidilab.com/hardver/mobil/laptop/4885-chuwi-lapbook-pro-14-savrsen-laptop-za-svakodnevnog-korisnika

 

Slažem se sa 99% napisanog, jedino kod instalacije nisam primijetio nekakvu sporost, odnosno ništa što u današnje vrijeme ne bi bilo podnošljivo.

Čista instalacija windows 10 sa USB sticka traje oko 7-8min., nisam najpreciznije mjerio, ali tu negdje, možda i brže da sam samo klikao NEXT, NEXT...

Instalacija Open Office traje ispod minute, oko 20-30 sek.

 Zašto si instalirao Windows 10 kada dolazi sa Windows 10 Home?

Navika. 

Volim znati što je točno na računalu. Proizvođači znaju progurati svoje "verzije" Windowsa sa nekakvim dodatnim postavkama.

Naravno to nije obavezno, kad se upali računalo pokrene se završetak instalacije koju je proizvođač pokrenuo pa je dovoljno nju završiti. Ili se može nakon završetka za svaki slučaj napraviti "Reset" (factory reset), to je u biti što napravi proizvođač kad završi sa testiranjem.

 

Meni osobno je najdraža čista instalacija sa USB sticka. Prvo podesim BIOS kako mi odgovara i onda instalacija Windowsa, pobrišem sve particije prilikom instalacije.

Ovo bi preporučio samo naprednijim korisnicima, jer je poželjno prvo napraviti backup svih drivera, za svaki slučaj.

 Daj molim, napiši koja si podešenja napravio u Biosu (UEFI?). Zar ima podijeljeni sad? Stavio si Windows 10 Home ili ?

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
mariclius kaže...
Može, jedva čekam da ga isprobaš i napišeš detaljnu recenziju:)
Napiši i odakle si uzeo i koliko je trebalo vremena da dođe.

Evo jedna domaća recenzija, dok ja napišem svoje dojmove:

https://www.vidilab.com/hardver/mobil/laptop/4885-chuwi-lapbook-pro-14-savrsen-laptop-za-svakodnevnog-korisnika

 

Slažem se sa 99% napisanog, jedino kod instalacije nisam primijetio nekakvu sporost, odnosno ništa što u današnje vrijeme ne bi bilo podnošljivo.

Čista instalacija windows 10 sa USB sticka traje oko 7-8min., nisam najpreciznije mjerio, ali tu negdje, možda i brže da sam samo klikao NEXT, NEXT...

Instalacija Open Office traje ispod minute, oko 20-30 sek.

Taman to sinoć čitao:) 

Nego, par pitanja. U taj laptop ne idu dva keksa rama već samo jedan od 8? Ssd se može nadograditi. Procesor i ostalo također ne vjerujem. 

Šta sa tipkovnicom? Kako dobiješ č,ć,š? To sve možeš u recenziji napisati:)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice