Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.068.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Procesor je malo bolji, grafička dosta lošija, ova integrirana od i3 nije daleko od nje. Znači skuplja ponuda, a lošija. Ako ideš na tu cijenu onda radije idi na ovog acera. Procesor je malo slabiji od 5005u, ali nebi to trebalo bitno utjecati na igru. U nekim prošlim postovima sam ti pisao da onih par igara traže dosta visoke sys. req. pogotovo za procesor i rekao sam da je bolje ići na veći takt, ali kad sam vidio na yt kako ljudi pokreću sa time gtaV i slična čuda i da se vrti ok, onda sa ovim procesorom sigurno nećeš imat problema. Imaš naravno i malo jeftiniju opciju acera sa 840m. Neki nedostatci su to što ima 500gb hdd i svijetloplavi je.

Kad već uzimaš u razmatranje žuti laptop, ne vidim zašto bi problem bio plavi. 

 

Stavljam ti linkove iz linksa jer sam pretpostavio da ne planiraš nigdje drugdje kupovati nego tamo.

Evo dobio sam mail iz Linksa, 920M sa ove ponude je 1GB kako si i pretpostavio :)

Igrice nisu presudne samo bi volio ako mi padne napamet neku zavrtit da i radi. Većinu vremena će djevojka koristiti laptop za internet i pisanje kojekakvih radova u officu i vjerojatno će gledat filmove itd., eventualno ćemo instalirat neku igricu pa malo zaigrat.

 

AirLive, molim te samo još za info da li je s obzirom da sad znamo koliko GB koja ima i dalje bolja 920M sa 1GB od R5 M330 sa 2GB? Ako je ili su tu negdje onda uzimam ovaj Lenovo ideapad 100. 

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-100-80qq002wsc-corei-i3-5005u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-920m-15-6-led-hd-bt-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-crno-014620166

 

Zahvaljujem na pomoći :)

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

doma_supertramp

Vrlo dobar izbalansiran laptop sa 4god jamstva, samo je pitanje koliko ce moci vrtiti FC3, ali to valjda nije ključno.

EDIT: Opaka konkurencija i sve skupa jos veceg ulozeno/dobiveno omjera je: http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-IdeaPad-Z5070__59_432077/

 

rebelsy

Odabir je super lagan: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=k550jx Preporuka protegnut se na onog u Elipso dok nude 5g jamstva. Svakako gledaš modele sa FHD rezom. To je najjaci laptop za igre i opcenito performanse u tom i jos skupljem rangu. Nek pogleda i: http://mojasus.com.hr/pouzdanos

 

slowsnail

Da se radi o 4000kn budzetu, vec bi se nasao laptop sa osjetno kvalitetnijim IPS ekranom (v3-574g na HR trzistu, vani 17.3" Lenovo z70-80, a vani 15.6" bome nemrem nac jeftiniji IPS). Preporuka je da gugla IPS vs TN (TN imaju svi laptopi kod kojih ne pise IPS), ako nista informacije radi. Ovo sto si linkao je vrlo dobro za taj rang i jos s obzirom na zeljenu boju, treba se samo odluciti FHD ili HD. Meni je puno puno bolja FHD rezolucija, ali ne pase svakom isto, vise je subjektivno. Sa FHD je u svakom slucaju ostrija slika, ali nekima smeta sto se ikone dost smanje, ali one se u postotak onda jos mogu povecati za 25% (150% max, 125% je difoltno povecanje ikona, moze se smanjiti na 100%..). To povecanje bi trebalo biti sasvim dovoljno, sve da se radi o starijoj osobi. Nazalost kvaliteta slike nema veza sa rezolucijom, u tom rangu se opcenito nema kaj za ocekivat od kvalitete same matrice ekrana. Mene stvarno cudi zasto skoro svaki mob ili svaki treci tablet, bilokoji prijenosnik koji nije klasican laptop, moze imati IPS/PLS/Retina matricu ekrana, dok jedva da ijedan laptop za normalne novce nudi IPS. Ja imam 15.6" FHD IPS i to mi je definitivno najbitniji i najbolji dio cijelog laptopa. Nije mi problem biti na sestrinom 15.6" HD TN na kratko vrijeme, a na dulje vrijeme nema sanse. FHD mislim da je i zdravija rezolucija u doslovnom znacenju. Opet sam napisao roman, al kaj sad..

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 0:46 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek, imam jako sličnu situaciju kao i slowsnail, samo što je budget veći (4000kn do max 4500kn) te je u pitanju punica, a ne studentica =)

 

Dotična bi laptop za posao (nista posebno - office) te povremenu multimediju, a kombinacija preferencija bi bila sljedeća:

  1. dugo jamstvo (minimalno 3 godine)
  2. IPS FHD (15 ili 17 incha, što god je jeftinije)
  3. SSD (znam da je jeftinije ugraditi ga naknadno, ali ne bi želio da se izgubi garancija)
  4. CPU Intel generacije 6 ili barem 5 (razlog ovome je što bi se koristio barem idućih 5 godina tako da bude future proof)
  5. ne treba imati predinstalirane Windowse (planira se staviti Win 10)
  6. ukoliko je moguće da bude u nekoj "ženskoj" boji ili bilo kojoj osim crne =)
  7. kupuje se u gotovini, prvenstveno bi gledali u HR, ali mogla bi i DE doći u obzir
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 1:20 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajd da sam nekog nagovorio na IPS, šalim se :D Puno uvjeta, ali taj IPS znaci da imas samo jedan laptop, spomenuti v3-574g sve do dobrih 5400kn (s time da valja pitati Elipso da nema mozda ovaj Lenovo IPS: http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-IdeaPad-Z70_80__80FF0085SC/, al cist sumnjam da ce ista pametno odgovorit). Ne gubis garanciju ugradnjom SSDa u vecini slucajeva, uglavnom pitas servis gubis li ili ne i to se podrazumijeva obicno ugradnja preko optike, a ne da vadis postojeci HDD. Skylake je jos dosta skup i jedva da ga ista ima u tom rangu, dok je Broadwell 5. generacija postao normala, a Haswell se jos uvijek drzi. Realno razlika izmedju performansi tih 3 generacija bas i nema. Kaj se Njemacke tice, kako pase 17.3" nije tesko nac pravi odabir (15.6" jos trebam proucit): http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4910638_-ideapad-z70-80-80fg00gr-lenovo.html Cyberport.de bi trebao dostavljati u HR, ali je zeznuto jer i sa google translate add-on-om nije bas lako sve prevest i snaci se (barem meni nije bilo, nisam nist narucio). Computeruniverse je vec poznat ducan na ovom forumu, a dostava je nest skuplja, tj. dobrih 30 eura, no to sve ulazi u budzet i do 4000kn. Proc je kolko znam najbolji laptop Broadwell i3U, sasvim solidno i vise od toga, al hebiga boja je crna..

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 1:34 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ajd da sam nekog nagovorio na IPS, šalim se :D Puno uvjeta, ali taj IPS znaci da imas samo jedan laptop, spomenuti v3-574g sve do dobrih 5400kn (s time da valja pitati Elipso da nema mozda ovaj Lenovo IPS: http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-IdeaPad-Z70_80__80FF0085SC/, al cist sumnjam da ce ista pametno odgovorit). Ne gubis garanciju ugradnjom SSDa u vecini slucajeva, uglavnom pitas servis gubis li ili ne i to se podrazumijeva obicno ugradnja preko optike, a ne da vadis postojeci HDD. Skylake je jos dosta skup i jedva da ga ista ima u tom rangu, dok je Broadwell 5. generacija postao normala, a Haswell se jos uvijek drzi. Realno razlika izmedju performansi tih 3 generacija bas i nema. Kaj se Njemacke tice, kako pase 17.3" nije tesko nac pravi odabir (15.6" jos trebam proucit): http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4910638_-ideapad-z70-80-80fg00gr-lenovo.html Cyberport.de bi trebao dostavljati u HR, ali je zeznuto jer i sa google translate add-on-om nije bas lako sve prevest i snaci se (barem meni nije bilo, nisam nist narucio). Computeruniverse je vec poznat ducan na ovom forumu, a dostava je nest skuplja, tj. dobrih 30 eura, no to sve ulazi u budzet i do 4000kn. Proc je kolko znam najbolji laptop Broadwell i3U, sasvim solidno i vise od toga, al hebiga boja je crna..

Hvala, nisam znao da se garancija ne gubi, u tom slucaju bi definitivno išli na kasniju ugradnju SSD-a. Od ostalih stvari su obavezni produljena garancija i FHD IPS, dok se kod drugih stvari mogu raditi kompromisi. Što se IPS-a tiće, ja 8 godina gledam u TN matricu te ne bi mogao nikome to preporučiti, osim ako izbor nije ili TN ili ništa. Misliš da bi Haswell bio dobar izbor za slijedećih 5+ godina? Kakva je situacija s garancijom ako se uzme u DE - kamo se nosi laptop u slučaju kvara?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedna forumasica je prije jedno pol god - god zvala i raspitivala se po servisima kak to ide i za Lenovo bi trebalo biti vazece jamstvo i u HR, za Acer npr. ne, ako se nista nije promijenilo. Kaj se tice u HR ja bih pa i da nema viska god jamstva radje gledao Acera v3-574g sa i5-5005U, nego i3-4005U, a onda jamstvo produljio naknadno (tak se moze za max. +1g). Idealno bi bilo i da ima Broadwell i3 i viska jamstva, a prvi takav je iz Mikronisa za 4700kn. Sa i3-4005U je prvi sa 5g jamstva u Elipso za malo ispod 4200kn (neda mi se vise gledat cijene). To velim jer mi se sve cini da u Njem nebi bilo bolje ponude od ovih, ali još pogledam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 2:44 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pegisixteen kaže...

Evo dobio sam mail iz Linksa, 920M sa ove ponude je 1GB kako si i pretpostavio :)

Igrice nisu presudne samo bi volio ako mi padne napamet neku zavrtit da i radi. Većinu vremena će djevojka koristiti laptop za internet i pisanje kojekakvih radova u officu i vjerojatno će gledat filmove itd., eventualno ćemo instalirat neku igricu pa malo zaigrat. 

AirLive, molim te samo još za info da li je s obzirom da sad znamo koliko GB koja ima i dalje bolja 920M sa 1GB od R5 M330 sa 2GB? Ako je ili su tu negdje onda uzimam ovaj Lenovo ideapad 100. 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-100-80qq002wsc-corei-i3-5005u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-920m-15-6-led-hd-bt-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-crno-014620166 

Zahvaljujem na pomoći :)

 Idi onda na taj lenovo. 920m je bolja i sa 1gb od ove sa 2gb. Jednostavno je problem u tome da su igre jako loše optimizirane za amd grafičke, barem što se tiče mobilnih. Kod desktop koliko znam situacija isto nije bajna, ali tu je bar amd jeftiniji (možda griješim, ne pratim to baš).

I dalje stoji ona ponuda iz mikronisa za 150kn više sa 5g jamstva i neka mikronis torba. Ako ideš na taj u linksa, ako ti nije problem javi tu na temi samo kakav si ram dobio, tj. jeli 1333 MHz kao što mislim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 8:28 (AirLive).
8 godina
neaktivan
offline
Prijenosnik za

Poštovani forumaši,

 

Svima koji ulažu trud, svoje znanje, iskustvo i troše svoje vrijeme puno hvala na savjetima.

 

Trebam pomoć oko izbora tj nedoumica. :)

 

Kupujem laptop za zahtjevnog korisnika koji prvenstveno puca na snagu samog procesora, a onda mora biti nadogradiv po pitanju SSD i RAM (do 32 GB), grafička je nužna, ali ne treba biti jaka.

SSD i RAM ću kupiti naknadno.

 

Spreman sam uložiti do 9000 KN (znam da su zahtjevi neproporcionali buđetu, ali nemam baš puno opcija).

Uzeo sam seriju I7 6700 za izbor, jer koliko shvaćam uz nju se veže veže DDR4, za kojeg će biti lakše naći 16 GB RAM u jednom slotu.

 

Jel postoji na HR tržištu DDR3 16GB u jednom slotu? 

Puno sam gleda i pročitao i ovo su izbori:

 

1. ACER Aspire V5-591G ( http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=V5-591G%2C+ ) 6500 KN - Sve super, ali loš ekran i loše hlađenje prilikom opterečenja. Brine me ovo drugo, jer će biti dosta opterečen kroz duže vrijeme.

2. Acer Aspire VN7-592G (http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=12881 ) 9400 KN - Cijena, baš nisam toliko dugačak. 

3. Asus GL552VW-CN283D ( http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=12863 ) 7500 KN - Jača grafička i nešto niži procesor I5, hlađenje i proširivost? 

4. Asus GL552VW-CN211D  ( http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=12863 ) 7800 KN - Meni najdraži izbor (hlađenje? i nisam vidio M2 za ugradivost SSD?)

5. ASUS ROG G551VW-FY180D (http://www.bug.hr/cijene/notebook-asus-rog-g551vw-fy180d-intel-core-i7-6/1815623.aspx) 8200 KN - Skuplji, hlađenje i ekran nešto bolje. Vrijedi li to 1700 KN više!? Nadam se da je hlađenje dobro i dopušta rad na duže vrijeme.

 Ima još dva ASUS (Asus G551VW-CN012TAsus G551VW-CN011D) koji idu preko 9000 kn, pa nisam baš nešto

 

Acer pati od toga da ću za ugradnju SSD i RAM morati na servis i to platiti 200-300 KN, ako ne želim izgubiti garanciju.

 

 

Nekako naginjem ASUS-u (4.), ali jel to vrijedi u odnosu na ACER (1.)???

Ukoliko imate neku preporuku glede nekog drugog modela slobodno recite.

Molim vas za pomoć.

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prijenosnik za

Taj i7 6700hq je malo preskup, i7 4720hq je ništa bitno slabiji, a jeftiniji. Naravno ako ti treba ddr4, koliko vidim on dolazi samo sa tim 6700. Kakav si sa 17.3'' laptopima? Sa njima bi imao bolje hlađenje, a time naravno i temperature. Javi što misliš o tome pa će ti neko dalje preporučiti nešto.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosnik za

Poz,

 

U obzir definitivno dolazi i7 4720HQ, ali nisam siguran da li se taj komp može nadogradit na 32 GB RAM-a?

Tu sam isto u nedoumici, ako imaš SSD koliko je razlika između 16 i 32 GB RAM-a?

 

Nisam isključio 17,3", ali oni su nešto skuplji i koliko vidim dolaze s jačim grafikama što meni nije prioritet (a diže cijenu).

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam jednu kratko pitanje, a to je : vrijedi li ovaj laptop 6000 kn ? Meni se kao laiku čini kao dosta dobra ponuda, pa me zanima vaše mišljenje . 

Concordia parve res crescunt , discordia maximae dilabunter.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
branezg kaže...

Imam jednu kratko pitanje, a to je : vrijedi li ovaj laptop 6000 kn ? Meni se kao laiku čini kao dosta dobra ponuda, pa me zanima vaše mišljenje . 

 nope, nema fhd rezu, nema ips ekran, undervoltani proc..

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek
Digli smo malo budget te će najvjerojatnije ići ACER Aspire V 15 V3 574G NX.G1TEX.020u elipsu bi s online popustom bilo 5130kn te ima i 5 godina jamstva. Primjetio sam da je isti model dostupan i u protisu, instaru te arhitehu za cca 4800kn, no nisam vidio produljeno jamstvo, samo 24 mjeseca. Što misliš da bi bilo bolje?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 18:50 (kerum).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gaming laptop do 5000kn .. životni san stići do 250fps lock u cod četvorci  Koristio bi ga i u poslovne svrhe ali za to sta mi treba pokreće bilo koja konfa, za graficki dizajn, programe tipa corel draw, PS, AAE, ugl. dizajn, programiranje,baze podataka i videoobrada sitno.
Preporuke neke hitno! hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
masue kaže...

Gaming laptop do 5000kn .. životni san stići do 250fps lock u cod četvorci  Koristio bi ga i u poslovne svrhe ali za to sta mi treba pokreće bilo koja konfa, za graficki dizajn, programe tipa corel draw, PS, AAE, ugl. dizajn, programiranje,baze podataka i videoobrada sitno.
Preporuke neke hitno! hvala 

Susjed me tražio danas da mu nađem neki laptop do 4500kn, uglavnom koliko sam vidio na nabavi za to se najbolje može dobit Asus sa i3 5010U + GTX 950M, dok za 4900-5000kn može se kupiti laptop s nešto jačim procesor i5 4200H (koji ima preko 30W veći TDP od i5 5010U i slabiju integrirku) te koji ima istu grafičku GTX 950M.

 

Ispravite me ako griješim, jer nekada na nabavi nemaju sve trgovine?
Ako imate drugu opciju, slobodno mi javite.

 

 

Mogu reći da prije 3 godine si mogao samo sanjat o ovakvom izboru laptopa bar što se grafičkih kartica tiče. Ja sam uzeo 2012. godine DELL 5520 sa core i7 (ivy bridge) koji ima 4 jezgre + Hyper Threading u kombinaciji sa Radeon HD7670 (koja je smeće btw) i to za 6 soma, a sada nađeš za 4500kn laptop sa GTX 950M koja je možda čak 10 puta jača grafička, praktički srednji visoki rang. Prije si za laptop s takvom grafičkom morao iskeširat 7-8 soma kuna koliko me sjećanje služi.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 21:03 (Hyperion).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

masue

Dobro ti veli kolega, samo je pitanje zelis li 17.3" 1600x900 rezolucije ili 15.6" 1920x1080p, s time da 15.6" ima jaci CPU za iste novce.

 

kerum

Super je to ponuda. Sa 5g jamstva ga ima jos u Mikronisu i Ekupi.hr ponekad, ostali ducani ga ne nude s vise jamstva. Za namjenu nije tak ni bitno i5U ili jaci i3U, ali jace je uvijek bolje/privlacnije. Za svaki slucaj neka prije kupnje pogleda laptop uzivo u izlogu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 20:09 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

poz ekipa, moze preporuka za neki gaming laptop do 5k, pa makar morao uzeti neki skuplji ali polovan..

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Evo poceo sam se baviti 3D modeliranjem i tako na svojem "šroteku" s grafom od 256mb nemrem ni rotirati poslje teksturiranja kak spada jer šteka da te Bog oslobodi. Pa sad kupujem nesto od 1000 do 1200€. Evo između ova dva laptopa 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_hp-pavilion-15-ak032ng-2054665.html#technische-daten

http://www.mediamarkt.de/de/product/_acer-v5-591g-76r6-2049376.html#technische-daten

Koji bi bio bolji bez obzira na cijenu. Ili ako želite neki drugi predložiti slobodno otvoren sam za sve opcije. Stolno računalo ne dolazi u obzir jer nemam ga kud trenutno stavit. Hvala Vam unaprijed.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

 Idi onda na taj lenovo. 920m je bolja i sa 1gb od ove sa 2gb. Jednostavno je problem u tome da su igre jako loše optimizirane za amd grafičke, barem što se tiče mobilnih. Kod desktop koliko znam situacija isto nije bajna, ali tu je bar amd jeftiniji (možda griješim, ne pratim to baš).

I dalje stoji ona ponuda iz mikronisa za 150kn više sa 5g jamstva i neka mikronis torba. Ako ideš na taj u linksa, ako ti nije problem javi tu na temi samo kakav si ram dobio, tj. jeli 1333 MHz kao što mislim.

 

Poslao sam bio upit mailom o brzini RAM-a za tu 920M 1GB a dobio sam slijedeći odgovor: "Brzina RAM memorije na navedenoj grafičkoj kartici je 900 MHz, odnosno 1800 MHz efektivno."

E sad, šta to znači, koja je brzina?

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

 

kako vam se čini ovo http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GA5EX.008/

 

meni se čini ok za srednju upotrebu i za povremeno igranje (ponavljam povremeno FM16, sims i slično ništa zahtjevno bar nebi trebalo biti)

 

i ako ima neki prijedlog u tom rangu cijene 3500-4000 kn,

 

meni ovo izgleda ok al nisam stručnjak.... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar. Ja bih se osobno radje protegno na slicnog, ali sa FHD IPS ekranom: http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-Aspire-V3-574G__NX.G1TEX.022/, makar ima nest slabiji procesor. Vjerojatno je i cvrsci posto je V serija te ima osvjetljenu tipkovnicu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2015 13:56 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nazalost i za ovoga sam se vec ohoho protegnuo, znaci po tvom mišljenju solidno za te novce plus dodatna garancija koju elipso daje.

 

Zahvaljujem,  idem ga vidjeti uzivo

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To ti je najbolje, ali uzivo neces vidjeti najvecu prednost tog laptopa naspram svih ostalih u tom i skupljem rangu, IPS FHD ekran koji vrijedi najmanje 500kn naspram TN HD, ukljucujuci maržu i PDV.

 

MladiTata

Imas iste laptope u HR i po nizoj cijeni. Pametnije ti je ici na 960M grafu jer ima GDDR5 memoriju. Ako radis u CADu onda zapravo nebi nesto puno dobio sa Hyperthreadingom i7, nego bi i5-6300HQ skoro jednako obavio isti posao. Malo vidi sto bi ti bolje doslo, nije problem preporucit i sa i5HQ i sa i7HQ, ali da ne linkam bzvz previse laptopa. U svakom slucaju ti je itekako pozeljna GDDR5 grafa.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ma radim u autodesk mayi 2016 ona trazi malo jacu grafu a trazio sam nema bas u centro nema bas neki izbor laptopa elipso isto ak imas kaj za preporucit slobodno stavi 2-3 laptopa htio bi i7hq jer bi i tu i tam bi zaigro nesto ofc ocu bas isprobat neke ovak novije igrice a i ocu da mi laptop potraje jos neki niz godina ofc da nemoram svako malo nesto novo stavljat i nadograđivat jer sad kad kupim to to cu kupit i necu vise nis kupovat narednih x godina
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Netreba ti i7 za igre, to sigurno. Stavim ti predvecer par laptopa, ako ti netko vec ne preporuci.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma znam nego za par godina ce vec vjerojatno trebat i7 a ne mislim tako brzo kupovat drugi laptop pa kad veci mam trenutno sad mogućnost potrosit soma eura pa nek bude i7.
aj hvala :)

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E ovako, idem sutra kupit laptop kolegi(stručna podrška) do 2500kn. Pošto već godinu dana nisam baš u trendu, zanima me što se može očekivat za tu cijenu. Gledao sam malo na nabavi, to su većinom nekakvi celeroni sa 4gb rama. OS će se riješit, a ekran prosjek 15.6" ili što već. Jel se može šta bolje izvući?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
INCOGNITO99 kaže...

E ovako, idem sutra kupit laptop kolegi(stručna podrška) do 2500kn. Pošto već godinu dana nisam baš u trendu, zanima me što se može očekivat za tu cijenu. Gledao sam malo na nabavi, to su većinom nekakvi celeroni sa 4gb rama. OS će se riješit, a ekran prosjek 15.6" ili što već. Jel se može šta bolje izvući?

 ovo ti je neki best buy do 2000-2500kn

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=3825u

 

jedino što taj prvi model HP-a nema CD-DVD, a 4GB RAM-a ti je neki standard sve do 4-5k kuna ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav svima,

prvi put kupujem laptop, pa mi je potrebna pomoc. Laptop bi se koristio za surfanje i za gaming ( LoL, pes, manager ). Ekran najmanje 15.3". Planiram stavit windows 10 na njega. Po mogucnosti iz elipsa, ili linksa. Spreman sam izdvojiti do 4000kn.

 na ovaj sam naletio
http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GA4EX.004/


Unaprijed hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2015 1:02 (Zhnu).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prijenosnik za
Inside_one kaže...

Poz, 

U obzir definitivno dolazi i7 4720HQ, ali nisam siguran da li se taj komp može nadogradit na 32 GB RAM-a

Tu sam isto u nedoumici, ako imaš SSD koliko je razlika između 16 i 32 GB RAM-a?

 Nisam isključio 17,3", ali oni su nešto skuplji i koliko vidim dolaze s jačim grafikama što meni nije prioritet (a diže cijenu). 

 SSD je jedno, ram je drugo. SSD je svakako veliki plus za brži rad. Za ram, većini korisnika je dovoljno 8gb, ovi zahtjevniji kojima treba za neke programe/aplikacija/nešto treće idu na 16gb. Ima li nešto gdje bi se iskoristilo preko 16gb, to ne znam, navodno virtualke ili kako to već ljudi zovu dosta mogu uzet rama. Nisam stručnjak u tome pa nebi išo u raspravu, možda je i ovo što sam rekao greška. Kako vidim ti pitaš za nekoga ko ti je rekao šta mu treba otprilike. Jeli siguran taj netko šta mu treba točno pošto ne vidim nikakvu namjenu napisanu? Ovako ugrubo mogu reći da je dosta hardverski sposoban laptop n751jx. Mana je to što ima tn ekran, trebao bi biti dobar tn, ali opet nije to ips. Sa ips ekranom dobra kupnja je ovaj acer nitro. Najjeftiniji 15.6 sa prave 4 jezgre je ovaj hp, dok je sa i7 najjeftiniji ovaj gl552jx. Nisam išao na skuplje 15.6'' modele jer nema potrebe pošto kažeš da ne treba jaka grafička. 17.3'' modeli su jeftiniji sa jačom grafičkom pa su zato linkani modeli sa 960m. Opet ponavljam ne znam koliko je ovo potrebno onome za koga pitaš pošto nema namjene.

pegisixteen kaže... 

Poslao sam bio upit mailom o brzini RAM-a za tu 920M 1GB a dobio sam slijedeći odgovor: "Brzina RAM memorije na navedenoj grafičkoj kartici je 900 MHz, odnosno 1800 MHz efektivno."

E sad, šta to znači, koja je brzina?

 Da to je točno što su rekli :D. Samo to je vram, tj. memorija grafičke kartice. Mene je zanimala brzina rama, znači onih 4gb koje dolazi u tom modelu. Izgledao mi je isti model kao u instaru gdje je pisalo 1333, dok ovamo sad vidim da piše 1600. Moguće da nisam to vidio.

Ugl. nemoj da ti ja s tim dosađujem i zbunjujem te. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2015 22:03 (AirLive).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice