Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.045
|
čitano: 13.461.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neka se izrada plaća mada ni nitro nije toliko loše izrađen ali sramota me pročitati da taj cijenjeni dominator ima TN ekran ha, ha.

 

Inače za gejmanje za 2k možda ja bacim u prodaju svoj sada pomoćni probook 455 (ne koristim ga otkad je nitra) sa a8 4500m, 8750m i 8gb rama ali otom potom. 

 

Edit: inače im je već bilo i vrijeme kada već prodaju ljudima bjesne/skupe grafičke 970M/980M pogotovo druga da ljudima onda i daju ekran od 120Hz na lapu e ne da čovjek mora kupovati dodatni monitor sa više od 60Hz jer to onda više nije laptop nego desktop koji se takav složi dosta jeftinije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 18:17 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa uvijek sve sporije dolazi na prijenosnike, negdje sam procitao da ekrani na prijenosnicima pate skoro 99% svi od flickeringa, a na desktop monitorima je to prakticki standard da koriste DC backlite, muze se lova dok ide za slabije specke. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

970M vrti najnovije igre na oko 50 fps sa ultra postavkama, grubo receno, tako da ne vidim potrebu za 120Hz. 980M ce vjerojatno tako vrtit najnovije igre za koju godinu, bumo vidli. Druga stvar je sto su IPS popularniji od TN, a IPS sa tolko Hz tek dolaze, od strane Asusa i jos nisu izasli na trziste. Implementacija IPS na laptope je nova stvar iz nekog razloga, tako da ko zna kad ce se pojavit nesto kao IPS sa vecim refresh rateom na laptopima. MSI dolazi i sa TN i sa IPS. Tolki refresh rate bi jos vise nabio cijenu, po meni je ovo ok i taj Asus definitivni best buy za rang oko 10k.

 

EDIT: Da, bas to. Samo da dodju flicker-free IPS ili koje vec matrice, a da nisu TN, na laptopima bilo bi prekrasno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 18:27 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na ultra? A pokazuju mogućnosti dobrog djela igara na 980M kao -120FPS, -150FPS, -180FPS... gdje reko čovječe? Na ekranu lapa sa 60Hz. LOL

 

Nema veze idemo dalje. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Pozdrav, 

moze preporuka za laptop do 5000 kn. Sluzio bi za gajming (lol i ostale ne bas zahtjevne igre), gledanje filmova i serija, mozda nesto malo photoshopa

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15,6" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=840m+i7+asus (gledaj one sa FHD, tj. 1080p)

17,3" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-771g+i5

Bit ce vrlo fluidno igranje LoLa na FHD i sa i5 (60fps), tak da se ne zamaraj sa procesorima. Izrade su tu negdje, Asus samo malo doradjeniji, a Acer kvalitetnijeg ekrana.

Razlika izmedju 15,6" i 17,3": http://www.displaywars.com/15,6-inch-16x9-vs-17,3-inch-16x9

Malo jos proguglaj i za konacnu odluku svakako najbolje da ih probas nac u nekom IT ducanu sa vecom poslovnicom, npr. Technomarket i sl. samo je sansa da vidis laptop sa upaljenim ekranom vrlo malena pa je tu zgodno pored recenzija pogledat i koji youtube video.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@zzZZzz

thanks.

 

@Fichek

preko firme je samo opcija, ali na taj lenovo mi frend (ima ducan s tim stvarima) daje dodatnu garanciju na 5god (uz neku nadoplatu)...rekao je provjeriti mogucnost nabave tog Acer-a, pa cemo jos vidjeti.

 

btw, Nitro, tj. Black edition ima mogucnost za upgrade lan modula i gpu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 20:46 (Catch_Me).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko ja znam gpu u black editionu je zalemljena na matičnu. Otkuda ti info? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

u pravu si, zalemljena. vjerojatno je falio u opisu onda...http://www.myfixguide.com/manual/acer-aspire-v-nitro-vn7-591g-disassembly/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Bas se i neces naigrat sa laptopom za 2600kn...

Inače nije za mene, ali tako sam si i mislio i rekao mu kako se neće baš naigrati za tu cijenu.

Predložio sam mu gore navedeni Lenovo pa će još razmislit.

Hvala na prijedlogu!

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Catch_Me kaže...

u pravu si, zalemljena. vjerojatno je falio u opisu onda...http://www.myfixguide.com/manual/acer-aspire-v-nitro-vn7-591g-disassembly/

  Kad je glup. Čovjek ga pita jel zalemljena ili da li se da ukloniti i zamjeniti on odgovori da zalemljena je može se nadograditi

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@sisko93

Neka pogleda jos i ovo.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas može preporuka za laptop do 4500kn (sama mašina, bez windowsa).
Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
onda ti ne treba laptop za 5000 , za 500 eura maksimalno ti treba za tvoje potrebe
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mogu pronaći razliku ove dvije grafičke ako se uopće mogu uspoređivati AMD R5 M255 2GB (na HP 470) i GT840?

 

Hvala lijepo

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, razliku je tesko nac, no evo ti nesto po cem se mozes orijentirat. Stara 8750M, koja je bila konkurent nvidiji 740M, se sada zove M265, a iza nje jos ima M260 i tek onda M255 pa bi nekom logikom kako i pise na notebookchecku to bilo na razini 820M koja za razliku od 840M nije Maxwell nego rebrand starija Fermi mikroarhitektura. Znaci razlika izmedju M255 i 840M je velika, neovisno o kolicini vrama koja dolazi sa njima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlično, pretpostavljao sam da HP želi ˝navuči˝ s ostalom specifikacijom sličnom i ovom grafičkom, a evo sad sam siguran da nije u tome rangu.

Još samo pisalo se i komentiralo dosta o razlici intelove i3 i i5.

Vidim da se može pronaći i i3 sa istom grafičkom ovom GT840 kao i i5, jasno razlika u procesoru je, da ne napišem˝samo˝.

Na x mjesta dobijem neke zaista rezultate o navedenoj razlici, ali koliko stvarno ovaj  i3 procesor je slabiji za rad (nap.cad, bit će i 3d programa i ostali programi u rangu cad-a..)?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije to nikakvo navlacanje nego takva politika branda itd. Vjerojatno je radeonka i jeftinija, izrada Probook serije je iznadprosjecna, steta samo sto im ekrani ne dolaze u FHD rezoluciji i tak.

 

A cuj, za te programe najbolje protegnut se na i5, da ne riskiras bzvz, makar bi Broadwell i3 mogao bit super, ali to treba sacekati, kaj se Haswella tice radje i5.

 

Na koje laptope uopce ciljas? Zaboravio sam.. Jesi jedan od onih kaj se premisljo da kupe vani laptop ili samo sa domaceg trzista?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zbog poslovno/ osobnih obveza nisam se stigao puno odmaknuti od prošlotjednih poretraživanja.

Kupovina za sada kod nas (nije u potpunosti isključeno inozemstvo- vidim tipa da kod lenova važi jamstvo i kod nas kada se kupi vani, a od Acera ne itd..., koliko sam vidio moglo bi se uštediti cca 500-1000 kn po prijenosniku, barem prije tjedan dana koje sam gledao).

Lenovo Z710 (ostao u dvije trgovine po cijeni od prošlog tjedna, a bio u 6 trgovina po tim cijenama, ako budem prolongirao ovako možda i nebude u užem izbora, ha. Nisam ga mogao nigdje vidjeti uzivo i to me je zaustavilo pri internet kupovini istoga, najviše mi se kod njega sviđa u odnosu na konkurenciju PROCESOR I OBRADA-koliko se može vidjeti iz videa i usporedbe s manjim z50-)

ASUS X75I LN osobno vidio,

ACER E5  771G osobno vidio, ima ga u većini trgovina.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U rangu Lenova z710 pojavio se i Asus X751LK sa malo slabijim efikasnijim procesorom, a debelo jacom grafickom te +2GB rama sto ga cini all-around najjacim performans 17,3" laptopom ispod 6000kn u Hrvatskoj. Reza je HD+, odosno HD na 17.3", izrada slicna kao kod tog kojeg si vec osobno vidio.

 

Acer E5-771G je isplativiji sa i5-4210U, za 4730kn. Eh sada, ako mozes vani gledati nadje se Lenovo z710 sa dostavom za te novce. Sa IPS ekranom gledas Nitroa, jako dobra ponuda. Bi li vrijedilo jamstvo kod nas vrijedi opet zvat, kao i za Lenovo, ne vrijedi to za sve modele, a mislim da vrijedi za z710.

 

EDIT: Kad kazem bi li vrijedilo jamstvo kod nas mislim na to da ako se nesto dogodi sa laptopom da ga mozes uredno poslat u ovlasteni servis u Hrvatskoj. Naravno da ti imas medjunarodno jamstvo i jamstvo koje ti njemacki ducani nude, a to nije bezveze jer to nisu obicni ducani.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 21:15 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

U rangu Lenova z710 pojavio se i Asus X751LK sa malo slabijim efikasnijim procesorom, a debelo jacom grafickom te +2GB rama sto ga cini all-around najjacim performans 17,3" laptopom ispod 6000kn u Hrvatskoj. Reza je HD+, odosno HD na 17.3", izrada slicna kao kod tog kojeg si vec osobno vidio.

 

Acer E5-771G je isplativiji sa i5-4210U, za 4730kn. Eh sada, ako mozes vani gledati nadje se Lenovo z710 sa dostavom za te novce. Sa IPS ekranom gledas Nitroa, jako dobra ponuda. Bi li vrijedilo jamstvo kod nas vrijedi opet zvat, kao i za Lenovo, ne vrijedi to za sve modele, a mislim da vrijedi za z710.

 Gledam baš kakav odličan laptop za 4200kn, onda uđem na link i skužim da su falili praktički svaku komponentu koju su mogli za ovaj 1. asus na listi. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nije hitna kupovina po meni je pametnije sacekat pad cijena, odnosno dolazak vise laptopa sa n29x0 i n23x0 koji imaju +2jezgre u taj rang blize 2200kn. Mozda je trenutno takva situacija jer dolaze Broadwelli procesori, ko ce ga znat.

 

Sa cetverjozgrenim pentiumom bas dobre cijene je jedino ovaj ruzicasti Acer..

 

Te koje pikiras ti je najbolje pogledat malo u ducanu i vidit sto ti se vise svidja. Nema tu nekakvog kriterija po kojem bi jedan trebao bit bolji od drugog. Samo bi rekao da taj HP 15-xxxx bas i nema jeftino produljenje jamstva posto u startu dolazi sa najmanje od svih, samo 1 god jamstva - klik (naravno nisu svi rezultati izbaceni). Kod Acera je produljenje na 3g kao i kod Lenova 300kn, kod Asusa nesto skuplje, HP 350 i 250 isto tako nesto skuplje, ali ne u razini tog HP prakticki Paviliona. Dell u startu dolazi sa 3g pa ga zato nit nema u najjeftinijem rangu, a Toshiba nudi produljenje na najvise od svih, 4god, ali u jeftinom rangu dolazi sa slabijim AMD procesorima.

 

Vrijedi jos reci da taj Asus sa linka nema optiku, w/o znaci without, neki ducani su to malo bolje naglasili. Stoga mu tezina i je 2.2kg, a ne prosjecnih 2.4kg.

 

Daleko od toga da n2830/n2840 nebi dobro izvrsio entry namjenu, samo ti sa 4jezgrenim pentiumom su nesto isplativiji, makar je i njihova isplativost upitna kad ima Acera sa i3 za 2600kn..

 

Za 2k ja bih osobno radje pikirao kakav veci tablet sa tipkovnicom ili nesto sa IPS ekranom, al to je moj odabir.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 21:17 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na Acervoj stranici moze se nadokupiti medjunarodnu garanciju za 4god. al samo u roku od 365 dana od dana kupnje uredjaja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Link zaboravljaš staviti. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, Acer nudi produljenje unutar prve god i u ducanu, ali max. na 3god kolko sam skuzio. Primjetio sam da nema duljeg roka za produljenje od tog, to zna bit i 6 mjeseci, 11 mjeseci itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 23:26 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze neka preporuka za laptop do nekih ~3,5k. Najviše bi se koristio za školu. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporucujem sacekat malo ovaj model, ako ti se ne svidjaju trgovine u kojima je trenutno dostupan, bilo ga je i za manje novce na akciji, a regularno ga je bilo za 3700kn u vise ducana: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=V3-572G-33X6

Druga opcija je Lenovo z50-70 sa malo manje cvrstom izradom, prosjecno dobrom, bez svjetlece tipkovnice i glossy, a ne matt ekranom.

All-around to su dva najbolja laptopa u tom rangu, a ako nije bitna graficka, mozes proc i jeftinije, samo onda nema ni FHD rezolucije. Javi ako te zanima 17,3".

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 23:44 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala! Laptop nije za mene nego za frenda, i mislim da mu je 15" dovoljno. Gledao sam ovog Lenovo i cinio mi se dosta ok, dok nisam sada vidio ovog Acera tako da cemo probati njega uzeti. Hvala jos jednom! :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice