Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.777
|
čitano: 13.186.580
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepi pozdrav svima,

 

u potrazi sam za laptopom cca 5.000kn. izgledom mi se svidio Lenovo Z510 bijele boje (zenska posla) :)

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-z510-59-390333-core-i3-4000m-dvdrw-4gb-1000gb-8gb-ssd-geforce-gt740m-15-6-led-lan-bt-kamera-windows-8-bijelo&option=artikl&id_artikl=014.620.077&tab=opis

 

Da li bi mi netko mogao reci da li se isplati kupiti ovaj laptop ili ako ne imate li kakvu preporuku. Voljela bi da je relativno dobar i kvalitetan ali i ako je moguce u nekoj drugoj boji osim crne :)

 

Puno hvala :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
peps kaže...

Lijepi pozdrav svima,

 

u potrazi sam za laptopom cca 5.000kn. izgledom mi se svidio Lenovo Z510 bijele boje (zenska posla) :)

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-z510-59-390333-core-i3-4000m-dvdrw-4gb-1000gb-8gb-ssd-geforce-gt740m-15-6-led-lan-bt-kamera-windows-8-bijelo&option=artikl&id_artikl=014.620.077&tab=opis

 

Da li bi mi netko mogao reci da li se isplati kupiti ovaj laptop ili ako ne imate li kakvu preporuku. Voljela bi da je relativno dobar i kvalitetan ali i ako je moguce u nekoj drugoj boji osim crne :)

 

Puno hvala :)

Prvo moram reci da je taj lenovo strasno neisplativ jer se laptopi koji to nude nadju za 1000kn manje. Cijena je napuhana jer se unutra dobe i windowsi.. Inace Z serija nije bas nesto lagana za odrzavanje.

 

Ovaj acer je trenutno best buy do 5000kn te je dosta jaci od tog lenova i opcenito je to jedan od jacih laptopa koji se nude i do 6000kn. Ekran je 17.3" i tezak je 3.2kg. Boja nije bas crna crna, ali je ta najnovija serija dosta atraktivna.

 

Ima jos jedan laptop sa dobrim omjerom ulozeno/dobiveno: dell Po performansama mozda samo malo slabiji od acera, ali ovaj dell ima full HD ekran, znaci rezolucija je 1920x1080 te se radi o 15.6" ekranu.

 

Inace 2 laptopa koja sam naveo su dosta dobra i za zahtjevne radnje stoga ako ste manje zahtjevan korisnik bilo bi dobro da navedete za sto vam tocno treba laptop pa se moze ustedit novaca i zelite li veci ili manji ekran. Npr. moze se naci 15.6" Asus sa super ekranom, znaci FHD rezolucija i matt (nebljestav) a ne glossy (bljestav kao kod della i acera, iako se ne radi o ekstra bljestavilosti..) ekran. Taj ima slabiju graficku koja je bitna za igrice i stedljiv procesor koji je jak kao jaci i3, ali ce trajat jako dugo kad laptop nije ukljucen u struju. Izrada je isto zgodna i atraktivna. Ovakva stvar je mozda bolja ako niste zahtjevan korisnik a zelite cim vise prenosiv ekran sa cim boljim ekranom.

 

Znaci jos jednom, molim namjenu, velicinu ekrana te je li pozeljna FHD rezolucija ili je u redu i HD rezolucija ekrana ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 14:33 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Asus X551MA-SX030D

Treba mi laptop samo za pisanje u wordu i za internet...ovaj je za jeftinu cijenu cini mi se cisto prikladan za to...mnogi mi kazu da je bezveze...molim misljenja? Hvala :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisi se trebao muciti jer neznam sto je jadnije od tih modela, ali ipak jedan model si zapravo pogodio kao pristojnu stvar..

 

Za igranje igrica ti treba nesto sa cim boljom diskretnom grafickom naravno uz nekakav normalni procesor. Nvidijna konkurencija 8750m grafickoj koja dodje u aceru ti je 740m koja se nudi u nekima od ovih laptopa, ali ona po meni jednostavno nije toliko isplativa kao npr. 840m koja je tek izasla u novijim asusovim modelima kojih nema u technomarketu.

8750m graficka je tu negdje u odnosu na 740m i mislim da je zapravo bolja. Rezultate mozes vidjeti na notebookcheck.net ali tamo moras pazit na vise caka. Prva ti je da klikom na brojeve fps-eva vidis s kojim su procesorima testirane grafe. Npr. 740m je testirana sa i7 procesorima a tu u tehnomarketu vidis kombinacije 740m i nekih i3 procesora, znaci imat ces pad performansi u odnosu na one brojeve koji tamo pisu. Kod 8750m je suprotno i imat ces zapravo vece brojeve jer je u aceru jaca 8750m nego sto je tamo testirana te jos imas integriranu graficku koja u nekim igrama moze pomoci u performansama.

Znaci od svih tih linkova jedino mi se ovo cini ok, samo radi FHD matt ekrana. Procesor je mrvu jaci od a10 5757m, ali u tom cijenovnom rangu se inace vec nude i5 procesori.. Graficka je kazem tu negdje, ovisno o tome kako su koje igre bolje optimizirane za radeon ili nvidiju (npr. popularna dota2 ce ti puno bolje raditi na 8750m grafickoj nego na 740m). Ovdje dobis 4gb rama manje, a u onom aceru 8gb (to je jedna od ogromnih prednosti onog acera iako paket od 4gb rama ti kosta 250-300kn). Ovdje dobis veci hard disk, al za igrice i bilosta je naravno puno vaznija kolicina rama. Znaci ovo je ajmo rec ok model samo radi tog super ekrana kojeg zapravo nema u konkurenciji i takav ekran se nadje inace za najmanje 5500kn.

Ali eto primjera radi kao sto sam linkao covjeku post iznad tvojeg, imas acera koji ima puno bolje specifikacije od tog u tehnomarketu samo sa losijim ekranom.

 

Znaci na tebi je da se odlucis ako ces kupovat u technomarketu i nicem vise hoces li tog acera s vecim ekranom FHD rezolucije ili manji i laksi v5-552g prosjecnog ekrana za manje novca i 4gb rama vise.

Graficke su kazem tu negdje i zapravo ako nisi zahtjevan gamer ce bit dobro sto got uzeo iako je za cisti gaming malo bolji jeftiniji acer.

Jos par napomena vezano za te acere:

Jeftiniji acer ti ima sluzbenu podrsku (driveri) samo za windows8 nadalje, dok ovaj skuplji v3-771g ima drivere i za win7 (to je prvenstveno radi toga sto taj laptop ima 4gb rama, za windows8 je preporucljivo da imas barem 6gb rama). S obzirom na ovo sto sam napisao u zagradi preporucljivo ti je da nadogradis rame cim prije u skuplji acer isto kao to da kupis notebook cooler za jeftiniji acer. Znaci to su ti moguci nevidljivi troskovi (ram nekih 250kn, cooler 150-200kn, ovaj tu sam ja imao i jako je dobar)

 

** Ako imas onaj bon od 1000kn na americanu i nisi zahjevan gamer, a spreman si dat vise novca preporucujem v3-771g jer je po meni, kao covjeku s osjetljivim ocima, bolje ici na jaci ekran ako imas 2 slicna laptopa. Ako ti ekran nije extra bitan i zelis cim bolje proc za manje novca idi na v5-552g. Inace do 4000kn nemas bolje opcije za gejmanje od tog acera, dok za 4800kn se itekako moze nac bolja stvar za igranje od v3-771g samo eto neces dobit FHD ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 15:16 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Asus X551MA-SX030D
Tyha kaže...

Treba mi laptop samo za pisanje u wordu i za internet...ovaj je za jeftinu cijenu cini mi se cisto prikladan za to...mnogi mi kazu da je bezveze...molim misljenja? Hvala :)

Za tu namjenu ima boljih laptopa oko 2000kn. Prvi najbolji na koji mislim je HP 250. Posto je ekran matt i ima puno bolju svjetlinu ekrana i od dosta skupljih laptopa mislim da bi ovo moglo biti najbolje jeftino rjesenje (neznam koja je svjetlina i kvaliteta ekrana asusa, ali sam gotovo pa siguran da je ekran HP-a bolji..). Evo punog review-a. Znaci s obzirom na izradu, tisinu i ekran, neke kvalitete koje su po meni bitne za rad na laptopu ovo bi po meni bio best buy sve do 3000kn za nezahtjevne korisnike, pogotovo one koji rade samo u office-u. Naravno ekran nije vrhunski i kao sto pise u reviewu ima problema, pogotovo sa tim plavkastim prikazom, ali taj dio se barem da rjesiti. Problem bi mogao biti u toj tipkovnici i zvuku dok se pise po njoj, tako da preporucujem da se isproba prije kupovine.

 

Kolko vidim s obzirom na hrpu istih izlistanih modela na nabavi.net postoji ova opcija sa windowsima 8: klik1, i ova malo skuplja opcija sa 30% jacim procesorom ali bez windowsa: klik2 (Portio je inace web shop Linksa!), a vidim da neki ducani nude i torbu, ali naravno ne torbu i windowse skupa {#} Obadvije verzije imaju bolje procesore nego Asus na kojeg ste mislili (takodjer i bolje procesore nego onaj koji je u modelu HP-a u opisanog u reviewu), iako asus ima 2 god garancije a HP jednu. Ako ste vjesti sa skidanjem windowsa preko interneta ili imate nekog ko bi vam mogao pomoci da besplatno rjesite windowse preporuka da idete na verziju sa pentium 2020m procesorom (jer je ipak trenutno prvi laptop procesor ispod i3, barem po meni). Za vasu namjenu posluzit ce i verzija sa windowsima i celeronom tako da nema brige.

 

Sve u svemu meni se taj HP cini stvarno dobar za jedan office/multimedija laptop pogotovo s obzirom na cijenu. Ekrani na tako jeftinim i skupljim laptopima znaju biti puno gori ili u najmanju ruku prosjecni. S obzirom na sve meni se cini da je ovo cak iznadprosjecan ekran za laptope sve do 4600kn. Jedina mana je garancija (i mozda tipkovnica?), ali s obzirom na cijenu i izradu samog laptopa mislim da se definitivno isplati ici na ovaj laptop pa kasnije po zelji produljiti jamstvo (HP ima jednu od skupljih produljenja garancije, nekih 300kn na 2 god, 600 i nest kuna na 3 god).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 16:25 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru. dakle laptop mi ne treba zapravo za nista pretjerano zahtjevno: internet, muzika, filmovi i nesto pocetno obradivanja fotki. Imam vec jedan lenovo g580 sa i3 i zapravo mi laptop niti ne treba jos jedan jer imamo i stolni kompjuter ali posto sam dobila neke poticaje od drzave za otvaranje firme moram ga kupiti. dakle bitno mi je da ima originalne windowse jer ce biti na firmu.

bilo bi dobro da je lagan jer cu ga nositi za posao dakle 15' ekran i mozda nesto bolji od ovog starog lenova.

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne kuzim zasto moraju biti original windowsi ako ce ici na firmu? Jel bitna baterija laptopa? Dolaze li ikakve igrice u obzir? Je li bitna Full HD rezolucija za pregledniji rad ili je u redu i HD rezolucija?

 

Edit: krivo postavljeno 2. pitanje, trebalo je glasiti: je li bitno da laptop radi cim dulje dok nije ukopcan u struju?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 20:19 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ne kuzim zasto moraju biti original windowsi ako ce ici na firmu? Jel bitna baterija laptopa? Dolaze li ikakve igrice u obzir? Je li bitna Full HD rezolucija za pregledniji rad ili je u redu i HD rezolucija?

ne moraju biti biti ukljuceni ali svakako moram imati original na laptopu da li ih kupila odvojeno ili u cijeni laptopa. igrice ne igram niti ne namjeravam, za rezoluciju mi je svejedno (ne igra ulogu za posao). Evo najiskrenije imam cca 5000kn koje moram potrositi na laptop ili cu ih morati vratiti drzavi sa kamatama. za te pare voljela bi imati konacni proizvod bez extra placanja windowsa. za moje potrebe dovoljan je i onaj od 2000kn al kad vec imam na raspolaganju 5 htjela bi najbolje sto se za to moze dobiti. Da budem jos iskrenija najrade bi htjela da mi se dizajn svida ali znam da je nemoguce jedno i drugo. sta mi je najbolja opcija za te pare.

hvala

 

uvijek imam dostupan prikljucak struji tako da mi ni to nije bitna stavka :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 20:29 (peps).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li se isplati kupovina ovog ASUS-a ili postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu ? Planiram kupiti laptop koji bi mi u sljedećih 4-5 godina radio besprijekorno sve zadaće kao što su obrade slika, videa i programiranja, ali i povremenog igranja novijih naslova.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
peps kaže...
The_Fichek kaže...

Ne kuzim zasto moraju biti original windowsi ako ce ici na firmu? Jel bitna baterija laptopa? Dolaze li ikakve igrice u obzir? Je li bitna Full HD rezolucija za pregledniji rad ili je u redu i HD rezolucija?

ne moraju biti biti ukljuceni ali svakako moram imati original na laptopu da li ih kupila odvojeno ili u cijeni laptopa. igrice ne igram niti ne namjeravam, za rezoluciju mi je svejedno (ne igra ulogu za posao). Evo najiskrenije imam cca 5000kn koje moram potrositi na laptop ili cu ih morati vratiti drzavi sa kamatama. za te pare voljela bi imati konacni proizvod bez extra placanja windowsa. za moje potrebe dovoljan je i onaj od 2000kn al kad vec imam na raspolaganju 5 htjela bi najbolje sto se za to moze dobiti. Da budem jos iskrenija najrade bi htjela da mi se dizajn svida ali znam da je nemoguce jedno i drugo. sta mi je najbolja opcija za te pare.

hvala

 

uvijek imam dostupan prikljucak struji tako da mi ni to nije bitna stavka :)

Prva stvar koju moram napomenuti je da je tesko nac laptop sa windowsima i 8gb rama u tom cijenovnom rangu. 8gb ili 6gb rama je pozeljnije za windowse 8 koje sam trazio nego 4gb kojih se najcesce nude. Pozitivno je to da su rami jeftini (2gb nesto vise od 100kn, 4gb nekih 250kn, u ducanu treba napomenuti rami za laptop) i lako se nadograde (netreba bit znalac, dovoljno je pogledati youtube tutorial).

 

Ono sto preporucujem je ova toshiba kao prvi izbor. Ovdje je review meni se cini istog modela, ali je drugi naziv jer ne dolazi sa windowsima, iako nisam 100% siguran. U svakom slucaju pripada toj A, skupljoj familiji toshiba laptopa. Po tom reviewu to je odlican laptop za posao. Jedina mana je naravno ekran kao i kod vecine laptopa ispod 6000kn. Kazem mana, ali to treba subjektivno gledati i u ducanu ako je moguce, a ako nije onda na youtube-u ili di vec.

Treba naglasiti da se dobije NMWT toshibina garancija s kojom se unutar 2 godine moze pokriti apsolutno bilokakav kvar (npr proljevanje tekucine po tipkovnici..). Jos veca stvar je pravi i7 procesor, znaci s ovom masinom ce se moc vrtiti bilokoji zadaci i zato sam ovo stavio kao prvi izbor jer je to najjeftiniji laptop sa windowsima i i7.

Kao sto sam na pocetku rekao problem je malo malo rama pa ako ce biti usporeno dizanje windowsa ili nesto sporiji rad tamo di bi on inace trebao biti brz posto je i7 unutra definitivna preporuka da se kupi i ugradi jos 4gb laptop rama.

 

Druga opcija bi bila nesto od ovog Znaci u pitanju je HP probook 450, sa dobrom izradom i mozda malo boljom kvalitetom ekrana nego kod toshibe. Ovaj prvi model na listi ima malo slabiji i5 od novog i5-4200m, ali razliku su neznatne. To kazem jer prvi ima 8gb rama, a ostali 4gb te se iduci sa 8gb javlja od 5133kn u M-Computersu meni nepoznatom ducanu, a zatim u Prosatu za 5300kn. Zapravo najbolja opcija bi bila kupiti jedan od prva 2 na listi, pa sa ostatkom novca, ako je moguce trositi na isti trosak od drzave, kupiti produljenje jamstva i/ili rame ako bi se islo na noviji model. U tom slucaju ja bih isao na probook prvi sa liste (mrvu slabiji, ali zato nesto nize temperature nego kod i5-4200m) i kupio produljenje jamstva na 3 god sto bi ispalo 600 i nest kuna. Znaci produljenje jamstva kod HP-a je skuplje nego kod ostalih marki i na ovo sam posebno htio ukazati.

Jos jedna stvar je sto se ovdje dobiju windowsi 8 a ne 8.1, ali postupak legalne nadogradnje na 8.1 mislim da ne kosta nista, iako nisam siguran.

 

Ostale opcije s windowsima nerijetko ukljucuju popularne stedljive procesore (U u imenu, npr. i5-4200U) koji nisu preporucljivi ako ce laptop biti vise manje stalno na radnom stolu. Te opcije kao sto rekoh i sve ostale s windowsima redovite dolaze sa manje od 8gb rama stoga mislim da su ove 2 koje sam stavio dosta dobre pogotovo ako ste spremni na jednostavnu i jeftinu nadogradnju rama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ne kuzim zasto moraju biti original windowsi ako ce ici na firmu? Jel bitna baterija laptopa? Dolaze li ikakve igrice u obzir? Je li bitna Full HD rezolucija za pregledniji rad ili je u redu i HD rezolucija?

 

Edit: krivo postavljeno 2. pitanje, trebalo je glasiti: je li bitno da laptop radi cim dulje dok nije ukopcan u struju?

Zato jer ako imas firmu i u njoj laptop sa nelegalnim windowsima podložan si kazni puno večoj nego sto jedna pišljiva licenca košta.

 

@ Peps 

 

Uzmeš ovaj HP 450 - te odma nadoplatiš jamstvo na 2-3 godine i nalaziš se unutar zacrtanog buđeta.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 22:47 (darkydark).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

kupujem novi laptop, klasa optimist :) ili low entry.

2500 kn je znamenka oko koje se vrte mogućnosti.

NE igram se, pa mi grafička nije presudna, imam vanjski monitor koji koristim pa ni ekran nije toliko bitan i inače će se lap koristiti najviše kao kućno računalo. 500 giga harda je mislim dovoljno.

 

Igram se malo sa obradom fotki (koliko će to biti moguće u ovoj klasi) i to mi je najvažnije, od ostalog tek surfanje i po koji film.

 

Ovo sam gledao,

http://www.chipoteka.hr/artikl/114252/notebook-toshiba-c50-a-1jv-n3520-4gb-500gb-inthd

garancija dvije godine,

može mišljenje ili eventualno preporuka za nešto drugo?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marinković kaže...

Pozdrav,

kupujem novi laptop, klasa optimist :) ili low entry.

2500 kn je znamenka oko koje se vrte mogućnosti.

NE igram se, pa mi grafička nije presudna, imam vanjski monitor koji koristim pa ni ekran nije toliko bitan i inače će se lap koristiti najviše kao kućno računalo. 500 giga harda je mislim dovoljno.

 

Igram se malo sa obradom fotki (koliko će to biti moguće u ovoj klasi) i to mi je najvažnije, od ostalog tek surfanje i po koji film.

 

Ovo sam gledao,

http://www.chipoteka.hr/artikl/114252/notebook-toshiba-c50-a-1jv-n3520-4gb-500gb-inthd

garancija dvije godine,

može mišljenje ili eventualno preporuka za nešto drugo?

 

 

 

Preporucujem ti da pitas prvo slicno pitanje na temu slaganja konfi do 3000kn jer bi mogao dobiti daleko bolju opciju od laptopa u tom rangu pogotovo jer ti igranje nije bitno, znaci neka fina multimedia htcp konfa bi se dala slozit za te novce ja mislim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 2:17 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mogu postaviti pitanje ali mislim da ništa bolje ne dobijem, i ja sam se iznendio malo gledajući, ali tako stvari stoje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala svima na preporukama i detaljnom pojasnjenju :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marinković kaže...

Pozdrav,

kupujem novi laptop, klasa optimist :) ili low entry.

2500 kn je znamenka oko koje se vrte mogućnosti.

NE igram se, pa mi grafička nije presudna, imam vanjski monitor koji koristim pa ni ekran nije toliko bitan i inače će se lap koristiti najviše kao kućno računalo. 500 giga harda je mislim dovoljno.

 

Igram se malo sa obradom fotki (koliko će to biti moguće u ovoj klasi) i to mi je najvažnije, od ostalog tek surfanje i po koji film.

 

Ovo sam gledao,

http://www.chipoteka.hr/artikl/114252/notebook-toshiba-c50-a-1jv-n3520-4gb-500gb-inthd

garancija dvije godine,

može mišljenje ili eventualno preporuka za nešto drugo?

 

 

 

Taj quad je slab slab :P jednako brz ko viši srednji rang core2duo procesora, samo naravno malo troši i malo se grije. Ja bi savjetovao Lenovo G500 prelazi tvoj buđet, ali taj i3 je jako sposoban i puno brže će sve radit u odnosu na ovaj quad iz toshibe.

 

Ako ti je 2700kn puno previše, razmisli o praktički bilokojem notebooku sa pentium 2020m procesoru - skoro ista stvar ko i3 samo bez hyper threadinga. Sto se tice kvalitete izrade - sve ti je u toj klasi vise manje isto. S obzirom da uzimas laptop koji ima jedino integriranu graficku neces imati problema s nekakvih pregrijavanjem niti nista slicno. Jedini razlog kaj dajem prednost lenovu kod tih jeftinijih je da skidanjem straznjeg poklopca dobiva se pristup ventilatoru za jednostavnije ciscenje sto je jako bitno.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 9:55 (darkydark).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači po tebi bi n3520 bio definitivno lošiji izbor od 2020m. Ja mislio obrnuto, ono noviji, više jezgri ... a i3, bilo koji, najbolji izbor u ovoj klasi?

 

Razvuko bi se za tih 200 kn za Lenovo ako je procesor toliko bolji, al opet samo 1 god.  naspram 2 god. garancije, a i navodno Toshibe su generalno solidnije u izradi.

 

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najbolji laptop za posao (internet, office itd...)? Baterija treba dugo trajati. Zelio bih da ima kvalitetno, izdrzljivo kuciste i da sluzi sljedecih nekoliko godina. Cijena do 4000 kn. Ekran mora biti 17.3".

Gle ko je iza tebe!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 13:44 (minikdo5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Bleet kaže...

Prije svega pozdrav svima!

 

Ovih dana si planiram kupiti novi laptop, jer sve sto imam je iz kamenog doba.
Dakle, potreban mi je savjet koji da si laptop nabavim, cijena do 5 000 kuna.

 


Bilo bi mi drago kada bih mogao za tu cijenu dobiti nešto što može vrtiti zahtjevniju grafiku; prvenstveno ce mi služiti za editiranje klipica, igranje i rad u Photoshopu, a i pozeljan je malo veci ekran.
Pa, ima li tko kakvu ideju i preporuku? 

 

Hvala unaprijed!

 

Ne trazi dalje od ovog acera

 

 

 

Zahvaljujem! 
Samo još da te pitam (nadam se da te ne pilam, ali totalno sam izgubljen što se tiče konfiguracija); zbog čega na linku cijena ovoliko niža nego na drugim shopovima, ne mogu ga pronaći negdje drugo za ispod 5 500 kn?
I jesi naručivao sa ovoga shopa, koliko su pouzdani/sigurni; i dolazi li mi sa instaliranim operacijskim sustavom na adresu ili?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marinković kaže...

Znači po tebi bi n3520 bio definitivno lošiji izbor od 2020m. Ja mislio obrnuto, ono noviji, više jezgri ... a i3, bilo koji, najbolji izbor u ovoj klasi?

 

Razvuko bi se za tih 200 kn za Lenovo ako je procesor toliko bolji, al opet samo 1 god.  naspram 2 god. garancije, a i navodno Toshibe su generalno solidnije u izradi.

 

Evo ti grube usporedbe: klik1 i detaljnije usporedbe: klik2

Iskreno nisam znao da ima tak jeftini laptop sa tim i3, mislio sam da je najjeftiniji lenovo b590.

Izrada u tom Lenovu je definitivno bolja od jeftinih toshiba, iako niti toshibe nisu lose. Jedina mana Lenova kod izrade je ekran koji nije nista extra ni kod ostalih modela osim po meni mozda HP 250 i skupljih proboooka 450 i della inspirona. Kako tebi ustvari niti nije bitna kvaliteta ekrana definitivna preporuka je da ides na Lenovo.

Lenovo ti kao i vecina brandova osim HP-a kolko znam ima dosta dosta jeftino produljenje jamstva tako da tu nema brige.

 

Napomenuo sam da bi mogao ici na komp jer je zgodniji za odrzavanje, mozes mjenjati komponente bez problema, mozes ga i nosit okolo ako bi isao na manje kuciste. Uskoro ce npr. izaci i pentium proc koji ce se dati clockat i bice full jeftin pa stavis neku malo skuplju plocu s njim, pa na tu plocu lako kasnije stavis i jaci proc ako ce ti trebat itd. Znaci ako gotovo pa uopce neces prenosit racunalo po meni bolja opcija iako eto i ovaj lenovo g510 je stvarno dobra stvar za svoje pare i super mi je sto se taj i3-3110m lako nadogradi kasnije u buducnosti ako ce trebati. Kako lenovo ima dobro hladjenje mogao bi bez problema kasnije stavit i vruci procesor ako bi se odlucio na to.

 

Bleet kaže...
The_Fichek kaže...
Bleet kaže...

Prije svega pozdrav svima!

 

Ovih dana si planiram kupiti novi laptop, jer sve sto imam je iz kamenog doba.
Dakle, potreban mi je savjet koji da si laptop nabavim, cijena do 5 000 kuna.

 


Bilo bi mi drago kada bih mogao za tu cijenu dobiti nešto što može vrtiti zahtjevniju grafiku; prvenstveno ce mi služiti za editiranje klipica, igranje i rad u Photoshopu, a i pozeljan je malo veci ekran.
Pa, ima li tko kakvu ideju i preporuku? 

 

Hvala unaprijed!

Ne trazi dalje od ovog acera

 

 

Zahvaljujem! 
Samo još da te pitam (nadam se da te ne pilam, ali totalno sam izgubljen što se tiče konfiguracija); zbog čega na linku cijena ovoliko niža nego na drugim shopovima, ne mogu ga pronaći negdje drugo za ispod 5 500 kn?
I jesi naručivao sa ovoga shopa, koliko su pouzdani/sigurni; i dolazi li mi sa instaliranim operacijskim sustavom na adresu ili?

Taj model koji sam ti preporucio je inace bio za 5000kn, i Portio koji je web shop poznatog Linksa je odlucio konkurirat nizom cijenom jer je ocito trazen model. Za 5500kn u centru.hr ti je isti model, ali sa FHD matt ekranom, znaci tu mozes vidjeti koliko je kvaliteta ekrana skupocjena. Onaj srednji acer izmedju onih od 4750kn/5000kn i ovog od 5500kn ti je sa matt HD ekranom dok sam ja tebi preporucio model sa glossy HD ekranom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 14:39 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek bez uvrede, mislim da je fer pitati, ali daješ li ti ove preporuke iz iskustva (servisiraš i popravljaš laptope), ili bacaš prijedloge čisto ovako po specifikacijama prijenosnika i internet review-ovima?

 

Koliko sam čuo Acer i Toshiba nisu pretjerano poznati po kvaliteti, dok je Lenovo (bivši IBM) na solidnom glasu.

 

Nemam iskustva kod prijenosnika pa zato pitam. Još jednom, nije mi cilj omalovažavati tvoj trud, vidim da si vrlo aktivan u temi i poprilično samouvjeren pa moram pitati.

Lijep pozdrav! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cheezl kaže...

The_Fichek bez uvrede, mislim da je fer pitati, ali daješ li ti ove preporuke iz iskustva (servisiraš i popravljaš laptope), ili bacaš prijedloge čisto ovako po specifikacijama prijenosnika i internet review-ovima?

 

Koliko sam čuo Acer i Toshiba nisu pretjerano poznati po kvaliteti, dok je Lenovo (bivši IBM) na solidnom glasu.

 

Nemam iskustva kod prijenosnika pa zato pitam. Još jednom, nije mi cilj omalovažavati tvoj trud, vidim da si vrlo aktivan u temi i poprilično samouvjeren pa moram pitati.

Lijep pozdrav! :)

Acer (v5-573g) imam doma i pisem s njega pa iz iskustva pricam za novije acere, a Toshiba je i meni jedna od vecih nepoznanica, ali koliko sam gledao po reviewovima sa gugla i jutuba i uzivo iako ne izbliza mislim da je ok pogotovo za tipkanje i rad. Kako sam i sam citao i istrazivao hrpetinu laptopa prije kupovine svoga naucio sam ponesto vise o njima, a prije toga sam istrazivao sav moguci hardver da si kupim PC po dijelovima, ali to je propalo. Znaci kuzim se u hardver, za softver sam jos uvijek noob. Uglavnom nakon kupovine Acera uvjerio sam se kako su reviewevi sa tog poznatog notebookchecka nevjerovatno tocni i precizni tako da jako vjerujem toj stranici kao prvom izvoru kad pisem neke detalje za laptope. Neke druge stvari kao npr. izrada kod probooka, ekran kod lenova, acer v5-552g sam naucio iz iskustva ostalih forumasa. Ostale hardverske stvari sam isto tako osim po internetu ucio od forumasa, npr. dosta sam naucio od zobera, robya, valentina, hafa itd..

 

Zapravo pisem tako siroko i nadugacko jer kad sam ja kupovao su me zanimali isto detalji i neke gluposti pa pokusavam navest i dobre i lose strane laptopa koje preporucujem. Da sam veci profesionalac i samouvjereniji sigurno bi to krace napisao kao ovdje neki iskusniji forumasi. Isto tak pisem cesto da nisam ni sam siguran ali da bi nesto vjerojatno tako trebalo biti pa s tim ocu ukazat da onaj koji kupuje laptop se i sam malo potrudi istrazit vise po internetu ili gdje vec.

 

Jos sto se tice lenova, kako se par forumasa zalilo na dosta los po njihovim rjecima ekran tu vise preporucujem hp probook 450, npr. onaj sa i5-3230m i 8750m za 4000kn nego lenovo g510 sa i3-4000m i 8750m ali jos sshd-om za 3600kn iako znam da je i izrada kod lenova super, ali meni bi kao kupcu smetalo da me bole oci nakon neznam kolko sati rada na lenovu pa zato pokusavam natjerat kupca da razmisli kakav ekran tocno zeli imati.

 

Mislim da netrebas biti profesionalac i radit u servisu da znas sto valja. Po meni je bitno kuzit se u hardver, citati tudja iskustva i misljenja i dobro istrazit imaju li laptopi problema sa izradom i hladjenjem ili bilocime (npr. da nema drivera za win7 kod vecine novih acera). Kad sam prvi put donio ovog acera frendu on je sa svojim HP nekim starijim laptopom s kojim jos uvijek igra igrice rekao da je ovo high-tech cudo. Znaci laptopi su se sigurno poboljsali u smislu izrade i to se sad netreba povodit samo za mojim frendom lol nego je dovoljno otic na bilokoji fakultet pa pogledat na cem studenti pisu ili pak otici u bolji ducan s laptopima. Laptopi su sve tanji i tanji, a opet nisu vruci na dodir kao ovaj acer s kojeg pisem. Naravno ima tu i kvalitetnih hladnjaka koje sam isto proucio s kojima se rjesi i taj problem zagrijavanja. Hrpa ih je isto tako laka za odrzavanje za sto nemoras bit strucnjak da vidis.

 

Ja bih se upitao slicno pitanje, nema nikakvih uvreda niti ista. Vec sam napominjao na ovoj temi da me se slobodno kritizira posto sam nov u ovome. Opcenito mi je gust pomoc bilokome. Ako netko nema blagog pojma o laptopima siguran sam da ce moja rijec pomoc kupcu ako dobro navedem argumente, bio ja expert, serviser ili obican student sto jesam. Ako je takav kupac sumnjiv ili nesto, sigurno da bi se trebao jos dodatno raspitati, sam istraziti itd. Na kraju krajeva ako netko oce kupit kvalitetan laptop sam ce doc do zakljucka zasto je nesto bolje od neceg. Za kraj mislim da je tesko fulat sa gotovo bilokojim laptopom poznatog branda iz njihovih novih serija, mislim da je tako daleko dogurala tehnologija heh. Ja sam tu samo prakticki da ukazem na neke best buyeve koji su ociti ili da pomognem nekome ko specificno zna sto trazi.

 

Lp :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 15:28 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 15:35 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zikko kaže...

Trazim laptop oko 6000kn da moze igrati novije igre. nesto slicno ovome: http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14491 ili nesto jeftiniji http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11313

 

dakle 17", bar HD ready rezolucija.. 

Ja bih radje gledao 15.6" FHD nego 17.3" HD ili FHD sa slabijim komponentama. Situacija na trzistu laptopa je takva da cim se udaljis od 15.6" mainstream velicine dolazi do kompromisa u ostalim dijelovima laptopa, pogotovo u tom skupljem cijenovnom rangu.

Ako se nemozes protegnuti puno van 6000kn mislim da ti je najbolji odabir ovaj Asus, a kao opciju jos mozes razmotriti Acera koji umjesto i7 proca ima 120gb ssd-a te je taj Acer jedini 17.3" od ovih koje spominjem.

Samo napomena sto mozes dobiti jos malo vise van budzeta!: klik Znaci ako si spreman dati jos malo vise novaca mislim da bi ti zapravo najbolji izbor bio asus sa gtx850m grafickom i to ovaj prvi (4gb ram pa kasnije stavis paket od jos 4gb) ili drugi (tog preporucujem jer vec ima 8gb rama) sa i5-4200H jer ce za igrice biti super i pad fps-a u odnosu na i7 ce biti minimalan te s obzirom na superb laptop graficku unutra sam siguran da se u novim procesorski zahtjevnim igrama kao npr. skyrimu nece osjetiti nikakav pad. Ustvari iz ova 2 linka: 850m, 760m mozes vidjeti da se jedan skyrim bolje vrti sa 850m i i5-4200H nego 760m i i7 na high settings sto puno govori.

Jos jedna stvar kod tog zadnje navedenog Asusa je sto u odnosu na prvi koji sam preporucio osim FHD matt ekrana ima i IPS matricu! Ovaj drugi sa liste na nabavi.net sam sad primjetio da je zapravo ROG verzija sa nesto kvalitetnijim hladjenjem i ima jos 250Gb vise prostora na hardu osim 4gb rama vise stoga definitivno preporucujem bas tog asusa.

 

Znaci konacna definitivna preporuka ide na Asus G550JK-CN266 ako je u pitanju cisti gaming i nema potreba za i7 i ako budzet dozvoljava toliko.

 

@Cheezl

Bez ikakve uvrede ili icega, htio bih ti pojasniti kako sam dosao npr. do ovog prijedloga.

Iako slabije poznajem taj vislji cijenovni rang laptopa znam neke stvari i da se u tom rangu oko 6000kn vrti moj Acer sa savrsenim IPS FHD ekranom, 750m grafom, ali slabasnim i5-4200u procesorom kad se tu vec nude i7 procesori.

Prva stvar koju idem napraviti je vidjeti ima li kakav laptop oko 6000kn sa ocito jacom 760m grafickom. Zasto uopce gledam 760m, jer je ona gtx grafa za razliku od 750m i osim sto ce sigurno biti jaca donijet ce sa sobom stvar kao sto je npr. nvidia shadowplay.

Nalazim asusa sa i7 i 760m i odma znam da je to najbolja stvar posto taj i7 nema U u imenu. Iduca opcija vidim da je acer, ali mu to preporucujem kao 2. opciju jer mislim da je bolji i7 proc unutra nego 120gb ssd-a posto tehnologija ssd-ova silovito napreduje i ocekuje se samo pad cijena istih.

Znam da se za 7300kn nudi mrcina od asusa sa 850m grafickom, pa mu naknadno napominjem sto moze dobiti van svog budzeta. Onda se sjetim i vidim da ima isti Asus sa i5-4200H i za razliku od prvopreporucenog jos i IPS matricu te napominjem da je to zapravo najbolja stvar ako je u pitanju gaming, ako se naravno covjek moze protegnuti toliko.

 

Za ovakvu preporuku je sve sto sam trebao znati da nema velike razlike u igricama izmedju i5 i i7, da je 760m bolja graficka od 750m i da je 850m bolja od 760m te da su u pitanju laptopi jako dobre kvalitete ekrana, dobre izrade. Za acera mu mogu napomenuti da ce mu vjerojatno trebati hladnjak za tesko igranje, ali nema potrebe jer ocekujem da ce kupiti asusa i to onog ROG-ovog iako vjerujem da i za onog jeftinijeg mu nece trebati nikakav hladnjak posto je Asus i to nejeftin u pitanju, pogotovo ako ce uzimati onog sa 850m grafom koja dosta malo trosi radi Maxwell arhitekture.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 14:50 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim za savjet oko kupovine laptopa.

Namjena laptopa je svakodnevni uobicajeni rad: internet, office, gledanje filmova, slusanje glazbe, povremeni rad u photoshopu i corelu.

Isao bih na 12 rata, ali iskljucivo u Linksu.

 

Jedan koji mi se svidio je: Toshiba

 

Sto mislite o njemu? To je u biti cijena do koje bih isao, eventualno do 4500 kn.

 

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako je iskljucivo Links u pitanju, onda se nemogu vise slozit s interistom. Portio je inace web shop Linksa i servis im je isti ja mislim.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moja isprika ako sam u krivoj temi.Instalirao sam svježe windowse x64 na svoj laptop ( intel i5,4gb rama,nvidia GT630M) i laptop užasno sporo radi,npr sad sam stavio da mi skenira widnowse,i oću uć u google chrome i treba mu jedno pol minute da uđe.Instalirao sam sve drivere,updejtove,defragmentirao disk ali ne pomaže.Evo sad gledam u event logu ima dosta žutih uskličnika i errora,pa idem to sad malo pogledat pa javim šta je bilo.Ako ima netko slična iskustva sa ovim problemom molim nek napiše.

 

Hvala svima :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 0:09 (olujan 1).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koje windowse, koji laptop, tj. koji i5. Ako su windowsi 8 mozda je problem manjak rama. U svakom slucaju se preporucuje reinstalacija windowsa kao prvi korak.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice