Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.812
|
čitano: 13.214.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

trebao bih preporuku za laptop, 17.3", što bi bilo best buy za nekih +/- 4500 kn. da je barem tu negdje ili malo bolji od ovog što sad imam. Toshiba satellite L670-112, kupljena prije 4 god., al se još dobro drži. Trajanje baterije mi nije bitno jerbo je stalno u struji na radnom stolu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
babaroga1x kaže...

Pozdrav svima,

 

trebao bih preporuku za laptop, 17.3", što bi bilo best buy za nekih +/- 4500 kn. da je barem tu negdje ili malo bolji od ovog što sad imam. Toshiba satellite L670-112, kupljena prije 4 god., al se još dobro drži. Trajanje baterije mi nije bitno jerbo je stalno u struji na radnom stolu.

Vidi Hp-model cak ima orig. Win 8 http://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-470-i34gbhdd750gb8750hdwin8173-f0y46es/hp-nb-f0y46es

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mata999 kaže...

 U biti suzio bi izbor na ova 2 pa ako mi možete pomoći...

 

https://www.centro.hr/detalji_proizvoda.a4c260ce8f2c47f9b7ce0e8b0599e912.acer-prijenosno-racunalo-aspire-e1-522-65208g1mnkk-nx-m81ex-033.aspx

 

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-e1-510-35208g1tmnkk-intel-pentium-n3520-2m-cache-up-to-242-ghz-ram-8gb-ddr3l-1-tb-s-ata-hdd-156-hd-led-1366x768-intel-hd-graphics-nxmgrex089/NX.MGREX.089

 

prvi je amd platforma i možda ima mrvicu bolje performanse dok je ovaj drugi garancija 2g.

ne znam sta da uzmem, onaj lenovo b590 mi nesto nije sjeo... debeo je i plastika djeluje lošije od one s kinder jajeta.

Cak i nije los taj amd procesor iz prvog acera i ustvari je malo bolji od n3520, dok je od obadva jaci proc pentium 2020m. Sve je to tu negdje i za surfanje i office ce bit ok. Fora je kod acera sto nude 8gb rama di ostali to ne nude i ako je frka s novcima ta 4gb rama su korisnija nego malo jaci procesor jer ce rad u windowsima, pogotovo win8.1 biti puno fluidniji sa vise rama. Lenovo b590 je preporucivan jer ima i3 nestedljiv procesor di se jos uvijek nude prethodno navedeni nesto slabiji procesori, nema veze sto je plastika kao kinder jaje sta vec, po reviewu sa najpoznatije stranice za laptope pise da su temperature jako dobre sto je najbitnije vezano za izradu kao i odrzavanje koje je kod tog lenova isto jednostavno. Ako te igrice i neka zahtjevnija namjena ne zanimaju biraj laptop sa jednim od navedenih procesora i dobro ces proc, bio to acer, lenovo ili nest trece, izbor je na tebi.. Mozes check jos ovog della radi dobre izrade i 3 god garancije, procesor izmedju onog i3 u lenovu i ovih prvih koje sam naveo, a opet je stedljiv i bice ok.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 21:19 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da, zaboravih spomenuti da ne trebaju imati os jer windowse dobijem na poslu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Evil Philanthropist kaže...
IgyBoy kaže...

Postovanje ekipa!
Trebao bih pomoc i mislim da je ovo idealno mjesto za to.
Trebao bih kupiti bijeli laptop do nekih 3000-3500 kn pa Vas molim za neke preporuke, s time da bih laptop kupio u Zagrebu.
Windowse bih stavio sam, tako da moze i bez OS-a.
Laptop je za klinca od 14 godina i sluzio bih uglavnom za zabavu, pokoji film, te pokoju igricu (FarCry, COD, PES, GTA i slicno).
Znaci, da se moze odigrat pokoja novija igrica, i velicina 15.4".
Trazim neki bestbuy pa je svaki savjet i pomoc dobrodosla.
Hvala! 

Jesi li razmisljao o Lenovu http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_244&products_id=10615

ili jeftinija verzija http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620085

Sto mislite o ovome?
http://www.ekupi.hr/Asus-X552VL-SX032D-(Core-i3/6GB/1TB/GT710M)-prijenosno-racunalo-322136.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 21:51 (IgyBoy).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zodiak kaže...

Pozdrav

Dali je netko nedavno imao iskustva s arhiteh-om,htjeo bi u njih kupiti laptop.

Narucio bi preko interneta jer nisam iz Zagreba.

 

Ja sam kupovao, laptop tamo suprer zadovoljan, dao sam kaparu prije da rezerviram jer je dolazio samo jedan takav model. A sad ne znam kako to ide preko dostave. Ali u svakom slučaju preporuka, uvijek su mi nabacili neki novi savijet i usmjerili kupnju.

Let it be
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 22:07 (duzda).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyBoy kaže...
Evil Philanthropist kaže...
IgyBoy kaže...

Postovanje ekipa!
Trebao bih pomoc i mislim da je ovo idealno mjesto za to.
Trebao bih kupiti bijeli laptop do nekih 3000-3500 kn pa Vas molim za neke preporuke, s time da bih laptop kupio u Zagrebu.
Windowse bih stavio sam, tako da moze i bez OS-a.
Laptop je za klinca od 14 godina i sluzio bih uglavnom za zabavu, pokoji film, te pokoju igricu (FarCry, COD, PES, GTA i slicno).
Znaci, da se moze odigrat pokoja novija igrica, i velicina 15.4".
Trazim neki bestbuy pa je svaki savjet i pomoc dobrodosla.
Hvala! 

Jesi li razmisljao o Lenovu http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_244&products_id=10615

ili jeftinija verzija http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620085

Sto mislite o ovome?
http://www.ekupi.hr/Asus-X552VL-SX032D-(Core-i3/6GB/1TB/GT710M)-prijenosno-racunalo-322136.aspx

Nevalja to, 710m je losa kartica. Biraj izmedju prvog lenovo g510 kojeg je kolega preporucio, ovog probooka 470 sa malo boljim ekranom od lenova, to je ujedno i opcija sa 17.3" ekranom. U obzir uzeti i ovog novog asusa sa 840m grafickom koja je bolja od 8750m, ali radi stedljivog i3 procesora sveukupni rad u igricama bi trebao biti nesto kao kod probooka ili lenova, s time da su igrice opcenito bolje optimizirane za nvidiju nego radeon pa je ovo mozda i najbolja opcija iako jako upitna jer nije sigurno koliki ce pad performansi biti radi tog i3 procesora kojem je najveca mana sto nema turbo boost u odnosu na vecinu drugih i3, i5, i7 procesora.

 

babaroga1x kaže...

Pozdrav svima,

 

trebao bih preporuku za laptop, 17.3", što bi bilo best buy za nekih +/- 4500 kn. da je barem tu negdje ili malo bolji od ovog što sad imam. Toshiba satellite L670-112, kupljena prije 4 god., al se još dobro drži. Trajanje baterije mi nije bitno jerbo je stalno u struji na radnom stolu.

Bez ikakve dvojbe ovaj acer. Inace je bio u hrpi ducana za 5000kn, ali izgleda da se links preko svog web shopa Portio odlucio na snizenje cijene za 250kn. Ovo sam i ja tek sad primjetio i tu sad nema nikakve dvojbe da je ovo najbolji odabir.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 22:24 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

poz ekipa,jednostavno pitanje i kratko. je li moguce za nekih 5000 kn naci dobar laptop,da pokrece  novije igrice bar na medium ako ne i vise,a da je isto lako za odrzavanje (ciscenje i ako se treba nesto novo ugraditi, da se lako otvori a ne da se mora kila sarafa odsarafit da se ista napravi.)

znaci uglavnom za igranje i osnove na lapt, istrazujem da vidim dal bi se uopce moglo sta nac,pa da mogu onda dalje kad vidim koje su opcije.

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cropunk kaže...

poz ekipa,jednostavno pitanje i kratko. je li moguce za nekih 5000 kn naci dobar laptop,da pokrece  novije igrice bar na medium ako ne i vise,a da je isto lako za odrzavanje (ciscenje i ako se treba nesto novo ugraditi, da se lako otvori a ne da se mora kila sarafa odsarafit da se ista napravi.)

znaci uglavnom za igranje i osnove na lapt, istrazujem da vidim dal bi se uopce moglo sta nac,pa da mogu onda dalje kad vidim koje su opcije.

hvala

Kao i post iznad, bez dvojbe ovaj acer. Lak za odrzavanje, 2 god garancije, 17.3" HD reza.

Za 5200kn imas 15.6" malo slabijeg della sa FHD rezom, ali taj ti ima 8850m grafu koja je slabija od 750m pretezito jer su igre bolje optimizirane za nvidiju sto se tice laptopa.

Za 5500kn imas istog acera kao i gore samo sa FHD rezolucijom.

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz! a sto kazete na fujitsu?

 

http://www.ekupi.hr/Fujitsu-prijenosno-racunalo-Lifebook-A512-VFYA5120M73A1EE-356655.aspx

 

gledam specifikacije i skoro isti kao lenovo b590 sto preporucujete.

u igru mi za istu cijenu ulazi i acer sa a6 5200 i 8 gigi radne. 

sva 3 laptopa su 2900 do 3000kn

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mata999 kaže...

pozz! a sto kazete na fujitsu?

 

http://www.ekupi.hr/Fujitsu-prijenosno-racunalo-Lifebook-A512-VFYA5120M73A1EE-356655.aspx

 

gledam specifikacije i skoro isti kao lenovo b590 sto preporucujete.

u igru mi za istu cijenu ulazi i acer sa a6 5200 i 8 gigi radne. 

sva 3 laptopa su 2900 do 3000kn

Jako interesantan model po specifikacijama, definitivno vidi hoce li ti se svidjeti. Mene jedino smeta sto nema usb 3.0 port.

Procitaj gore sto sam napisao ako vec nisi vidio za dodatno misljenje.

Kod ekupi.hr inace mozes narucit pa ak ti se ne svidi vratit unutar tjedan dana kolko ja znam.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
IgyBoy kaže...
Evil Philanthropist kaže...
IgyBoy kaže...

Postovanje ekipa!
Trebao bih pomoc i mislim da je ovo idealno mjesto za to.
Trebao bih kupiti bijeli laptop do nekih 3000-3500 kn pa Vas molim za neke preporuke, s time da bih laptop kupio u Zagrebu.
Windowse bih stavio sam, tako da moze i bez OS-a.
Laptop je za klinca od 14 godina i sluzio bih uglavnom za zabavu, pokoji film, te pokoju igricu (FarCry, COD, PES, GTA i slicno).
Znaci, da se moze odigrat pokoja novija igrica, i velicina 15.4".
Trazim neki bestbuy pa je svaki savjet i pomoc dobrodosla.
Hvala! 

Jesi li razmisljao o Lenovu http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_244&products_id=10615

ili jeftinija verzija http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=014620085

Sto mislite o ovome?
http://www.ekupi.hr/Asus-X552VL-SX032D-(Core-i3/6GB/1TB/GT710M)-prijenosno-racunalo-322136.aspx

Nevalja to, 710m je losa kartica. Biraj izmedju prvog lenovo g510 kojeg je kolega preporucio, ovog probooka 470 sa malo boljim ekranom od lenova, to je ujedno i opcija sa 17.3" ekranom. U obzir uzeti i ovog novog asusa sa 840m grafickom koja je bolja od 8750m, ali radi stedljivog i3 procesora sveukupni rad u igricama bi trebao biti nesto kao kod probooka ili lenova, s time da su igrice opcenito bolje optimizirane za nvidiju nego radeon pa je ovo mozda i najbolja opcija iako jako upitna jer nije sigurno koliki ce pad performansi biti radi tog i3 procesora kojem je najveca mana sto nema turbo boost u odnosu na vecinu drugih i3, i5, i7 procesora.

 

babaroga1x kaže...

Pozdrav svima,

 

trebao bih preporuku za laptop, 17.3", što bi bilo best buy za nekih +/- 4500 kn. da je barem tu negdje ili malo bolji od ovog što sad imam. Toshiba satellite L670-112, kupljena prije 4 god., al se još dobro drži. Trajanje baterije mi nije bitno jerbo je stalno u struji na radnom stolu.

Bez ikakve dvojbe ovaj acer. Inace je bio u hrpi ducana za 5000kn, ali izgleda da se links preko svog web shopa Portio odlucio na snizenje cijene za 250kn. Ovo sam i ja tek sad primjetio i tu sad nema nikakve dvojbe da je ovo najbolji odabir.

Svaka cast na pronalasku acera prava prilika definitivno gdje si ga samo iskopao {#}.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zaboravio si dotati i ovaj link http://www.instar-informatika.hr/ {#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na kraju su u obzir došla ova dva Acer 1 i Acer 2 . Isplati li se uzimati ovaj malo skuplji radi FHD i vise rama?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To zavisi jedino o tebi. 2gb ddr3 rama mozes kupiti za 150kn i manje stoga se radi rama nemoras opterecivat. FHD je skupocjen uvjet u svijetu laptopa i zato jedini ti mozes odlucit s cime ces biti zadovoljan..

Ako mislis na ulozeno/dobiveno i taj acer sa FHD ekranom je isto jako dobar jer dobiti FHD, nestedljivi i5, mainstream graficku za tolko novca je dobra stvar.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Baš gledam, ovaj drugi bi me izašao 6000 kn na karticu, što i nije zanemariva razlika, pa rekoh da pitam ima li još koji prijedlog u rangu +/- 5500 kn.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
babaroga1x kaže...

Baš gledam, ovaj drugi bi me izašao 6000 kn na karticu, što i nije zanemariva razlika, pa rekoh da pitam ima li još koji prijedlog u rangu +/- 5500 kn.

Dalje od 5000kn dobis puno manje toga za vise novca. Ovi aceri su dobri ako oces jako solidnu medium opciju. Ako gledas npr. nesto sa i7 procom i to jos nestedljivim i 750m grafom cijena se penje do 7000kn a tu vec nastupa onaj asus sa gtx850m grafom i i7 procom koji je najbolji u tom rangu tako da kazem dalje od tih acera i onog della nema bas puno dobrih ulozeno/dobivenih stvari.

U tom rangu inace ima jos laptop s kojeg ti ja pisem, acer v5-573g, koji u odnosu na ona 2 acera ima savrsen ekran, ne samo da se radi o FHD nego i o IPS matrici, ali zato je unutra stedljivi i5-4200u proc a ne i5-4200m sto nekom moze bit kompromis nekom ne. Unutra je i 12gb rama i isto 750m grafa inace. Taj se nadje za 5800kn, ali ak ces placat na kartice ko zna koja ce mu cijena biti..

 

Zaboravio sam te pitat koja je uopce namjena laptopa, pretpostavljam da je all-around i da bi volio imati cim bolju diskretnu graficku za igranje. Ako je drugacije reci pa se mozda moze naci i neki drugi model.

Ako je namjena ta koju sam naveo i ne zelis placat onog FHD acera na karticu 6000kn preporucujem ti da uzmes jeftinijeg acera iz portia ili onog della pa ce te doci manje na karticu.

Isto tako provjeri na nabavi.net sve modele o kojima sam pricao pa mozda nadjes jeftinije opcije za kreditno placanje (npr. znam da je instar-informatika dosta povoljan sto se tice kreditnog placanja)

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2014 1:39 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
cropunk kaže...

poz ekipa,jednostavno pitanje i kratko. je li moguce za nekih 5000 kn naci dobar laptop,da pokrece  novije igrice bar na medium ako ne i vise,a da je isto lako za odrzavanje (ciscenje i ako se treba nesto novo ugraditi, da se lako otvori a ne da se mora kila sarafa odsarafit da se ista napravi.)

znaci uglavnom za igranje i osnove na lapt, istrazujem da vidim dal bi se uopce moglo sta nac,pa da mogu onda dalje kad vidim koje su opcije.

hvala

Kao i post iznad, bez dvojbe ovaj acer. Lak za odrzavanje, 2 god garancije, 17.3" HD reza.

Za 5200kn imas 15.6" malo slabijeg della sa FHD rezom, ali taj ti ima 8850m grafu koja je slabija od 750m pretezito jer su igre bolje optimizirane za nvidiju sto se tice laptopa.

Za 5500kn imas istog acera kao i gore samo sa FHD rezolucijom.

Taj acer je svakako dobra kupnja, ali "8850m grafu koja je slabija od 750m pretezito jer su igre bolje optimizirane za nvidiju sto se tice laptopa" da su nvidie bolje optimizirane za igrice od amd je bedastoca. 750m ddr5 varijanti je nesto jaca od 8850m ddr5 i to nije stvar nikakvih optimizacija. Problem je gt 750m naci u ddr5 varijanti jer vecina laptopa dolazi s gt 750m u ddr3 varijanti koja radi sporije od navedene amd kartice. Naravno da neke igre bolje rade na crvenima, a druge na zelenima. Ali na kraju krajeva gt750m i  8850m su unutar nekih 5% sto se tice same kartice.

 

Osobno bih uzeo tog gore acera, ali ne zbog graficke nego zbog - normalnog mobilnog procesora, a ne ultra low voltake gdje i5 4200M ispada brzi od i7 4500U i ostale "U" braće. Veći komfor je raditi na 17.3", barem meni, ima dodatno mjesto za jos jedan disk i jeftiniji je 400 i kusur kuna. Za razliku u cijeni ako se bas moraju nofci potrosit, ulozio bi u ssd od 120gb i stvarno imal mrcinu za razumnu cijenu.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

750m gddr5 750m je samo malo bolja od ddr3 750m, razlika je navodno svega 3%: klik To je prvenstveno jer je ddr3 verzija zapravo malo bolje clockana. Znam da razlika ddr3 i gddr5 varijanti zna bit ogromna, ali ovdje to nije slucaj!

Ja koliko sam primjetio po notebookchecku 750m gotovo uvijek ako nista samo mali bolji rezultat od 8850m (cak uzevsi u obzir da bi se to testiralo sa i5-4200m a ne i7), a nekad je razlika ogromna (npr. COD:ghosts random primjer, Diablo, Blacklist itd.). Grafe su fakat dosta izjednacene, ali ja sam dobio dojam da je vise igrica optimizirano nesto bolje za nvidiju nego za radeon laptop grafu ako su jednake bench snage.

 

Kako got okrenes acer za 4750kn je sada valjda najveci best buy od svih laptopa.. A po meni je onaj dell sa FHD rezom i 8850m odmah iza njega.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2014 12:13 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,

Došlo je vrijeme da ubodem novi laptop pa sad sam u velikim dilemama što uzeti. Pa da vidim vaša razmišljanja :)

 

Koje uvjete treba zadovoljit laptop:

 

  • mogućnost pokrenut Visual studiu ali i tu ti tamo će trebat upogonit Photoshop i tako ostale programe.
  • Nosim ga svaki dan s sobom i neću nesšto što je teže od 3 kg.
  • Da ne umire kad otvorim 2 prozora Chromea koji svaki ima bar 5-6 tabova, visual studio, notepad i tako još par programa.
  • Da mogu na njega spojit još jedan monitor.
  • Neće se koristit za igranje.
  • Edit: Veličina ekrana od 13'' - 16''
  • Bez OS-a

 

To bi bilo otprilike to :)

Za cijenu ne znam točno ni sam koliko bi dao za to ali ne bi išao preko 5500 kn. 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2014 13:10 (Nix1100).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pokusavam naci za taj acer neki review/test/benchamrk da malo pogledam ali ne mogu nista ,jedino sto nadem je i7. pa ako mozete da mi ubacite neki link ako vi mozete nac? fala puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,
molio bi savjet, prijedlog za kupovinu laptopa.
1. Laptop bi se koristio u poslovne svrhe ( prijedlog, koje windowse instalirati za posao? )
2. Graficka kartica mora biti NVidia - preporuka poizvođača softwera. Program je nesto kao AutoCad.
3. Radna memorija od min4 do 8 gb, ne smeta vise..
4. Čitajući forum, vidim da je dobro imati SSD disk, pa bi volio imati windowse na ssd disku, a drugo na tvrdom disku, hdd..( koliko je optimalna kolicina ssd diska u tu svrhu? Bilo bi dobro da se ssd disk moze lako staviti u lap.
5. Kapacitet hdd mi nije toliko bitan, 500 gb mi je i previse..
6. Velicina ekrana, 17"
7. Laptop bi s vremena na vrijeme spojio na veci monitor.
8. Bez windowsa
9. Dobar, brz procesor
10. Želim relativno dobar laptop...što se može kupiti do 10 tis. kuna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nix1100 kaže...

Bok,

Došlo je vrijeme da ubodem novi laptop pa sad sam u velikim dilemama što uzeti. Pa da vidim vaša razmišljanja :)

 

Koje uvjete treba zadovoljit laptop:

 

  • mogućnost pokrenut Visual studiu ali i tu ti tamo će trebat upogonit Photoshop i tako ostale programe.
  • Nosim ga svaki dan s sobom i neću nesšto što je teže od 3 kg.
  • Da ne umire kad otvorim 2 prozora Chromea koji svaki ima bar 5-6 tabova, visual studio, notepad i tako još par programa.
  • Da mogu na njega spojit još jedan monitor.
  • Neće se koristit za igranje.
  • Edit: Veličina ekrana od 13'' - 16''
  • Bez OS-a

 

To bi bilo otprilike to :)

Za cijenu ne znam točno ni sam koliko bi dao za to ali ne bi išao preko 5500 kn. 

Unaprijed hvala!

Ovak nekaj?

Definitivno bi gledao nesto sa full hd rezolucijom za rad sa više toga odjednom dobis jednostavno puno vise virtualnog mjesta na ekranu i bit ce puno lakse radit. Ako je taj acer previse, imas jeftinije ovog Della svakako kasnije preporucam da se cd/dvd zamjeni sa hdd caddyjem i doda ssd :)

bug23 kaže...
Pozdrav,
molio bi savjet, prijedlog za kupovinu laptopa.
1. Laptop bi se koristio u poslovne svrhe ( prijedlog, koje windowse instalirati za posao? )
2. Graficka kartica mora biti NVidia - preporuka poizvođača softwera. Program je nesto kao AutoCad.
3. Radna memorija od min4 do 8 gb, ne smeta vise..
4. Čitajući forum, vidim da je dobro imati SSD disk, pa bi volio imati windowse na ssd disku, a drugo na tvrdom disku, hdd..( koliko je optimalna kolicina ssd diska u tu svrhu? Bilo bi dobro da se ssd disk moze lako staviti u lap.
5. Kapacitet hdd mi nije toliko bitan, 500 gb mi je i previse..
6. Velicina ekrana, 17"
7. Laptop bi s vremena na vrijeme spojio na veci monitor.
8. Bez windowsa
9. Dobar, brz procesor
10. Želim relativno dobar laptop...što se može kupiti do 10 tis. kuna?

 

Ja bi glasao za jedan od ova 3 : N750JK ili G750JW ili Acer v3-772g

Asus N750jk - pazit da je oznaka jk, jer dolazi sa nvidiom 850m, brže radi od 760m i hladnije. manji i elegantniji - nekako bi se lakse uklopio u radnu atmosferu ili ured, s obzirom na zahtjev za ssd-om, izvadi se optika, dokupi hdd caddy i u buđet još stane i ssd od 240gb.

Asus G750jw - najveći i robusniji, malo više pogleda privlaći s obzirom da se radi o gamerskom stroju. Isto tako ssd se dokupi naknadno s obzirom da ima mjesta za drugi disk, nema zezancije s caddyjem i vađenjem optike.

Acer v3-772g - obavezno gledat model sa nVidia 850M najjeftiniji od trojice, solidan stroj, kak bi se reklo nit smrdi nit miriše, nekoliko kolega je slicne modele uzelo, dodali ssd i sasvim zadovoljni - isto ko i za asusa g750jw, naknadno se dokupi ssd te umetne unutra.

 

Osobno bi preporucio 240gb ako si mozes priustiti. Same razlike u brzini njih svih nakon sto se napune podacima su mizerne i jos nisam vidio osobu koja moze "prepoznati" razliku u brzini.

 

Na tvom mjestu, najradije bi uzeo n750jk, nekak izgleda najelegantnije od svih, ali neces s nijednim pogriješiti. Svi imaju izlaze za dodatne monitore - g750 ima mini display port, hdmi i vga, n750 mini dp i hdmi, dok acer ima hdmi i vga.

 

Ima neki lik na njuskalu sto prodaje caddye pa teoretski u acera i asusa g750 mozes nagurat i 3 diska ako bude potrebe.

Dell Precision M6600
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,

Tražim best buy laptop za cc 5000 kn (kartica).

Preuvjeti:

 - dobar ekran

 - tih rad

 - dobra izrada

 - mogućnost igranja  LOL-a

 - dobra garancija (  po mogućnosti Toshiba )

- bez OS-a

 

Vidio sam u prethodnim postovima preporuku za Dell, postoji li možda slična preporuka za Toshibu...

S druge strane, ako  postoji jeftiniji laptop još bolje.

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mferlan kaže...

Bok,

Tražim best buy laptop za cc 5000 kn (kartica).

Preuvjeti:

 - dobar ekran

 - tih rad

 - dobra izrada

 - mogućnost igranja  LOL-a

 - dobra garancija (  po mogućnosti Toshiba )

- bez OS-a

 

Vidio sam u prethodnim postovima preporuku za Dell, postoji li možda slična preporuka za Toshibu...

S druge strane, ako  postoji jeftiniji laptop još bolje.

 

Unaprijed hvala

Bolji ekran neces naci od tog Della za te novce. Ako ces zrtvovati ekran probook 450 sa i5 i 8750 se moze naci oko 4000kn gdje bih obavezno nadoplatio jamstvo na 2 ili idealno 3 godine.

 

A da radi LoL - Intel HD 3000 vrti lol na low detaljima u full hd da framerate ne padne ispod 40, HD 4000 vrti fhd bez problema na medium, dok 4600 bez problema na high. Skroz nezahtjevna igrica. Dok u idle je vise manje svaki razumno tih/glasan.

Dell Precision M6600
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prije svega pozdrav svima!

 

Ovih dana si planiram kupiti novi laptop, jer sve sto imam je iz kamenog doba.
Dakle, potreban mi je savjet koji da si laptop nabavim, cijena do 5 000 kuna.

 


Bilo bi mi drago kada bih mogao za tu cijenu dobiti nešto što može vrtiti zahtjevniju grafiku; prvenstveno ce mi služiti za editiranje klipica, igranje i rad u Photoshopu, a i pozeljan je malo veci ekran.
Pa, ima li tko kakvu ideju i preporuku? 

 

Hvala unaprijed!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 13:31 (Bleet).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bleet kaže...

Prije svega pozdrav svima!

 

Ovih dana si planiram kupiti novi laptop, jer sve sto imam je iz kamenog doba.
Dakle, potreban mi je savjet koji da si laptop nabavim, cijena do 5 000 kuna.

 


Bilo bi mi drago kada bih mogao za tu cijenu dobiti nešto što može vrtiti zahtjevniju grafiku; prvenstveno ce mi služiti za editiranje klipica, igranje i rad u Photoshopu, a i pozeljan je malo veci ekran.
Pa, ima li tko kakvu ideju i preporuku? 

 

Hvala unaprijed!

 

Ne trazi dalje od ovog acera

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, imam pravo na popust u technomarketu pa bi uzeo neki bolji laptop.
Igre do sad nisam previše igrao, uglavnom je služio za internet, glazbu i flmove, ponajviše iz razloga što je dosadašnji laptop imao problema i s pokretanjem 10 godina starih igrica.Sad kad već uzimam novi, ne bi bilo na odmet i da ponekad nešto zaigram. Na žalost, nisam ni najmanje stručan, no izbor je nekako pao na ovih par komada, pa bi koji savjet dobro došao.

https://www.technomarket.hr/products/09133865/acer-v3-771g-33114g1tmaii-nx-mecex-019

 

https://www.technomarket.hr/products/09136128/hp-pavilion-17-g1m18ea

 

https://www.technomarket.hr/products/09132122/toshiba-satellite-l50-a-138

 

https://www.technomarket.hr/products/09131838/lenovo-ideapad-u510-59-389284

 

https://www.technomarket.hr/products/09132681/toshiba-satellite-c55-a-111

 

https://www.technomarket.hr/products/09133427/toshiba-satellite-c55-a-1hc

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 14:27 (Chris_01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chris_01 kaže...

Pozdrav, imam pravo na popust u technomarketu pa bi uzeo neki bolji laptop.
Igre do sad nisam previše igrao, uglavnom je služio za internet, glazbu i flmove, ponajviše iz razloga što je dosadašnji laptop imao problema i s pokretanjem 10 godina starih igrica.Sad kad već uzimam novi, ne bi bilo na odmet i da ponekad nešto zaigram. Na žalost, nisam ni najmanje stručan, no izbor je nekako pao na ovih par komada, pa bi koji savjet dobro došao.


https://www.technomarket.hr/products...i-nx-mecex-019

https://www.technomarket.hr/products...i-nx-mctex-019

https://www.technomarket.hr/products...lite-c55-a-1hc

https://www.technomarket.hr/products...lite-c55-a-111

https://www.technomarket.hr/products...u510-59-389284

https://www.technomarket.hr/products...lite-l50-a-138

https://www.technomarket.hr/products...ion-17-g1m18ea

Nisi dobro linkao, ali nema veze.

Pretpostavljam da se radi o american express bodovima tako da jos mozes gledati i ducan Elipso.

U svakom slucaju idi na ovo ako trazis nesto do 4000kn. Technomarket i Elipso nisu neki ducani i cijene znaju bit nadrealne, al sto se tice ovog acera cijena je normalna i to je jedan od par best buyeva do 4000kn uopce na trzistu (ostala 2 best buya nema u tim ducanima). Uglavnom laptop je jako isplativ s obzirom na ulozeno/dobiveno i definitivno ce posluziti za budzet gejmanje (igranje vecine najnovijih naslova na medium settings!) i u tim ducanima nema niceg boljeg niti za vece pare jer im je opcenita ponuda jako losa.

Imas i review tog laptopa na forumu :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 14:08 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice