Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.271.435
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
EpicFailGuy kaže...
ansha kaže...
wiwiwi:) kaže...
Taj rtx 3080 u aceru ima MOŽDA 100w TGP, ako ne i manje. Rtx 3060 sa 130-140w u Lenovu/Asusu je bolji od tog.

Naravno da nije bolji/brzi, brzi je 100W 3080... 

 

100W 3080 je otprilike izjednacen sa 130-140W 3070-kom. Brojeve se lako provjeri...

 

 

~Na zalost ne..

3080 100w djeluje brze(u biti doslovno je) SAMO u heavy DXR(mrzi me pisat RTX za Ray Tracing) naslovima, naslovima koji zahtjevaju dosta CUDA  i 16 gb vram pa i izbaci koji 0.1% stabilniji FPS, al ugrubo brzi, ako je, jako, jako malo...

A to da su oni radili kao neki ekstra binning 3080ica i stavljali ih u najeftinije Nitre...mos mislit..steta 3080..

Isus&Lenovo pa Dell (koji to guraju u Alienware)dobivaju najbolje.


 Nope, brojevi se lako provjere, ne forsiraj neistinu, pun je internet testova pa se informiraj. Ko sta sam ti reko 3080 100W je otprilke ko 3070 130W. A to je 15-20% brze od najbrzih 3060-ki...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2022 23:04 (ansha).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Ansha možda i je točno, ali i dalje je suludo dat 2k eura za takav laptop. Da ima iole dobro hlađenje i kvalitetu, nebi bio limitan na 100W.

Žao bi mi bilo da tip kupi taj laptop samo zato što ima "rtx 3080 koji je isti kao 130w 3070", a legion sa 3070 130w je tri puta kvalitetniji nego taj acer
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Evo nakon vaših komentara i savjeta te odgledane gomile recenzija na youtubeu složio sam si rang listu za novi gejmerski laptop:
1. Lenovo Legion 5 pro
2. Asus Strix koji je predložio kolega sa foruma
3. HP Omen
Grafiku ću pokušati naći 3070 8 GB ili 3060 6 GB, min. 16 GB rama i 1080p ili eventualno 1440p ekran.

Jedino još molim mišljenje da li uzeti Intelov procesor ili Ryzen u kombinaciji sa gore navedenim RTX-icama?
Starlink is Skynet!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...
Evo nakon vaših komentara i savjeta te odgledane gomile recenzija na youtubeu složio sam si rang listu za novi gejmerski laptop:
1. Lenovo Legion 5 pro
2. Asus Strix koji je predložio kolega sa foruma
3. HP Omen
Grafiku ću pokušati naći 3070 8 GB ili 3060 6 GB, min. 16 GB rama i 1080p ili eventualno 1440p ekran.

Jedino još molim mišljenje da li uzeti Intelov procesor ili Ryzen u kombinaciji sa gore navedenim RTX-icama?

 Mislim da ti je manje više svejedno (u nekim aplikacijama će ti intel bit brži u nekim ryzen, u igrama u pravilu intel ima manju prednost). Ako ti je bitna baterija (trajanje i performanse pri radu na bateriji) tu su ryzeni u pravilu u prednosti. Isto tako što se tiče cijene (isti laptop, isti hardver unutra samo razlika intel ili ryzen) ryzeni su u pravilu jeftiniji. 

14 godina
online
Re: Gaming Laptopi
Moras pazit i na TDP grafa... I 3070 imas sa 80 il 90 W... Najjace su 130... Ja sam prije mozda 2 mj uzeo Omena 16 sa 3070 8GB 130W za 10500 u Santi... Prije njega isto Omen bio, ali to nisu isti laptopi... Totalni redizajn i ovaj novi 16" je puno manji dimenzijama od starog iz 2018... Puno manji bezeli... Jednostavniji dizajn... Nema jedino numericki dio tipkovnice ali meni nesmeta... Jedina zamjerka ide za tipku paljenja koja je u pevom redu ali nije na kraju ni s jedne strane...nego 5.-6. tipka s desna na lijevo... A sve ostalo odlicno...
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...
Evo nakon vaših komentara i savjeta te odgledane gomile recenzija na youtubeu složio sam si rang listu za novi gejmerski laptop:
1. Lenovo Legion 5 pro
2. Asus Strix koji je predložio kolega sa foruma
3. HP Omen
Grafiku ću pokušati naći 3070 8 GB ili 3060 6 GB, min. 16 GB rama i 1080p ili eventualno 1440p ekran.

Jedino još molim mišljenje da li uzeti Intelov procesor ili Ryzen u kombinaciji sa gore navedenim RTX-icama?

Pretpostavljam da mislis usporedba Ryzen 7 5800H ili Core i7 11800H koji su najcesci?

 

Intel je po raznim testovima generalno nesto brzi, Ryzen je znatno efikasniji, pa baterija duze traje (ukoliko ti je to bitno na gamerskom laptopu).

U pravilu isti model je nesto jeftiniji sa Ryzenom nego sa Intelom.

 

Oba se onako muski griju 

 

Kao sto je kolega jocommb naveo, pazi na TDP graficke, to ti je puno bitnije i puno vise utjece na performanse nego da li je unutra AMD ili Intel.

Isto tako, provjeri da li model ima "MUX switch", tj. da li se moze GPU na procesoru iskljuciti i koristiti iskljucivo RTX-icu. To takodjer ima poprilican utjecaj na performanse.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 9:04 (Mauro).
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Baterija mi je nebitna jer ga držim stalno na punjaču i na podlozi za hlađenje, onda sa procesorom ne trebam razbijati glavu. Ovo za TDP znam, to ću se dobro raspitati prije nego kupim, a ovo za MUX switch iskreno nisam znao, pogledat ću to svakako. Hvala na savjetima. 

Starlink is Skynet!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 14:17 (Adoon).
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Nitro kada se usporedi sa ostalim laptopima je los izbor ali opet svaki proizvod ima neku manu tako da mozemo do sutra.

 

wiwiwi:) kaže...
Ako se traži ozbiljan laptop u rangu 1.5-2k eura, onda se tu Acer zaobilazi.. sve ispod 1k eura je druga priča

 Čovjek očito ne traži laptop 1.5-2K eura. Kada se usporedi bilo što s bilo čime, uvijek će se naći bolje (prema specificijama) i skuplje.

 

Ima ljudi koji su zadovoljni Nitrom. Zašto im kvariti veselje? Ima gejmerskih laptopa koji kod nas koštaju preko 20 000 ili preko 25 000 kuna. Tko može, neka ih kupi. Netko tko gleda Acera očito to ne može platiti, a svejedno će igrati određene igre.

 

 

3 godine
offline
Gaming Laptopi

Acer Nitro 2022 izgleda dobro. Ima MUX switch i 140w RTX 3060.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
BinaryJesus kaže...

Acer Nitro 2022 izgleda dobro. Ima MUX switch i 140w RTX 3060.

 Da, izgleda dobro, samo probat izbjeć modele s 1080p/144hz ekranom (izgleda da su opet (barem u 15" verziju) stavili isti usrani ekran kao i u model iz 2021.).

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Starlink is Skynet!
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Evo, kako sam i obećao, kratka recenzija laptopa koji sam prekjučer kupio u Svijet medija. Dakle radi se o Asusovom modelu G15 Strix sa Ryzen 7 5800H procesorom, RTX 3070 8 GB (TDP 125W) i Full HD ekranom (300 Hz). Prvi izbor mi je bio Lenovo Legion 5 pro ali ga nigdje u Splitu nisam mogao pogledati niti kupiti, postojala je jedino opcija naručivanja preko interneta i to sa stranice laptopi.hr sa kojom nemam iskustva pa sam od toga odustao.

Na temelju vaših prijedloga tu u temi i mog istraživanja po internetu, odlučio sam se za ovaj Strix sa 3070 grafičkom, našao sam model u Svijet Medija (dostupan u Splitu) i sad kreću zavrzlame i bitka za točne informacije. Dakle, na web stranici prodavatelja stoji fotografija (informativna) laptopa sa oznakom 144 Hz na monitoru, stoji da je ekran FHD i da je grafička RTX 3070 8 GB, ali nema podatka o TDP-u. Dolazim u njihovu trgovinu i dečku na blagajni kažem koji me laptop zanima ali vidim da nema pojma o laptopima i da je problijedio kad sam mu rekao koliko laptop košta (po nazivu ga nije znao naći) pa ga molim da zovne nekoga tko se razumije u laptope jer imam par tehničkih pitanja koji su mi presudni u odluci hoću li kupiti laptop.

Zove drugog kolegu koje ''zna sve o laptopima'' i tražim 2 bitne informacije: da li je ekran zaista FHD ili 2k i koliki je TDP grafičke kartice.

Čovjek je klikao po blagajni 10-ak minuta i kaže da na stranici proizvođača stoji da je TDP grafičke 125W ,a da za ekran ne može provjeriti ali da na njihovoj stranici stoji FHD i da bi to trebalo biti točno. Ja pitam može li donijeti zapakirani laptop pa da ga otvorimo i provjerimo i ako je sve ok da ću ga sigurno uzeti. Otvaramo kutiju koja izvana izgleda super ali iznutra je teška pustoš. 3 kartonska odjeljka, u jednome je punjač zavezan sa 2 plastične vezice, u srednjemu je laptop u pvc foliji ispod kojega je međunarodna garancija i nekav prospektić, treći odjeljak je prazan. U papirićima, na kutiji i na samom laptopu nigdje podataka o ekranu, o grafičkoj o TDP-u i sl. Laptop dolazi bez OS-a, tako da ni tu nema mogućnosti neke provjere. Mislio sam ga još pitati ima li ovaj model MUX-switch ali odustao sam jer je iza mene već bio popriličan red. Pitam ga za karticu dodatnog jamstva od godine dana uz laptop – nemaju. Laptop dolazi uz 2 godine garancije naspram HP-a koji daje 3.

Iskeširam 16k kn i nosim laptop doma moleći Boga da je sve ok i da ga neću morati vraćati. Tu je prva razlika u odnosu na Omen koji sam kupio prije godinu i pol i kod kojega je unboxing iskustvo bilo stvarno ''premium'', sve je bilo upakirano sa pažnjom, laptop u platnenoj vreći, punjač u zasebnoj kutiji, naljepnice sa omen znakom, upute, garancija, stvarno imaš osjećaj da si kupio nešto kvalitetno. Ne znam u kojem smjeru idu ova sve siromašnija pakiranja ali očekujem za godinu-dvije da nećemo više dobivati ni punjač za laptop u kutiji kao što rade sa mobitelima u zadnje vrijeme. Ukratko, unboxing iskustvo-nula bodova.

Što se tiče samog laptopa (side to side sa Omenom), oba su sa 15.6 ekranom ali Asus je manji za cca centimetar u svim smjerovima (ekran je iste dijagonale al mu je je okvir upola tanji) i nešto je lakši od Omena. Ekran je izvrsne kvalitete, boje i svjetlina odlični, kut gledanja super, nema probijanja pozadinskog osvjetljenja, nema web kamere što je meni osobno + jer je nikada ne koristim i samo mi smeta. Ekran je zaista FHD i 300 Hz a ne 144 kako je na fotografiji.

E sad jedno upozorenje vezano za ekran –Šarke su dosta čvrste a okvir ekrana jako uzak i od aluminija i ako ga se ide otvarati hvatanjem za gornji lijevi ili desni ugao ekran će se iskriviti kao što se dogodilo mom malome kad ga je tako išao zatvoriti. Dakle, treba ga otvarati na sredini ekrana ili sa obje ruke! Na Omenu je primjerice šarka bila dosta labava, za moj ukus i previše i čak sam tražio na servisu da je malo pritegnu ali nisu ništa napravili.

Čvrstoća laptopa je odlična, puno bolja nego na Omenu, nema savijanja kućišta i ekrana pod pritiskom i djeluje jako čvrsto i robusno. Osjetljiviji je na otiske prstiju od Omena ali ništa pretjerano vidljivo. Tipkovnica ima dublji hod nego na Omenu i osjećaj tipkanja je odličan, touchpad je ogroman i precizan. Tikovnica i obrub laptopa može svijetliti u svim mogućim bojama i kombinacijama pa koga to veseli doći će na svoje.

Raspored tipki na tipkovnici je odličan + iznad F tipki je dodatni red sa 5 tipki za zvuk, reguliranje brzine ventilatora i poziv Asus Armory aplikacije za upravljanje postavkama laptopa, energetskog moda, osvjetljenja i svega ostalog – jako dobro i korisno. Ono što mi malo smeta i nedostaje jest izostanak numeričkih tipki sa desne strane. Koristio sam je za unos PIN-a za windows i unos brojeva u excelu pa mi ruka stalno bježi desno, ali naviknut ću se kroz neko vrijeme.

Svi driveri i ažuriranja Asusovog firmwarea odradili su se kroz sat vremena nakon instalacije win 11 bez problema i sve zasad radi besprijekorno. Wifi kartica je puno kvalitetnija nego na Omenu i hvata max brzinu po cijelom stanu bez obzira na zidove i smetnje.

Što se performansi u igrama tiče, zasad sam ga tesitrao samo na AC Valhalli, igra se sama prebacila na very high postavke ( u odnosu na high na Omenu sa RTX 2060 6 GB) i FPS je 70-120 cijelo vrijeme što je popriličan skok u performansama u odnosu na Omen. Laptop se manje grije i manje je bučan pod opterećenjem nego Omen što mi je super.

Zvuk je odličan za laptop, čak ima i natruhe nekakvog basa, bolji nego na Omenu.

Trajanje baterije – Razlika u odnosu na Omen nebo i zemlja. Omen je u najoptimističnijoj varijanti mogao izdržati 2 sata na bateriji. Asus sam ponio sa sobom u kafić i 2 sata na njemu instalirao aplikacije spojen na wifi od mobitela, pisao mailove, surfao, gledao videa na youtubeu, svjetlina je bila na 70%, baterija je pala sa 100 na 84%. Koliko će se brzo degradirati obzirom da će većinom biti na punjaču to ćemo vidjeti ali u startu je jako dobro.

 

To je ukratko to što sam uspio vidjeti u ova dva dana, ako koga nešto posebno zanima pišite pa ću pogledati/testirati. Sve u svemu, zasad sam jako zadovoljan samim laptopom, mislim da je odličan izbor. Hvala još jednom svima na preporukama i komentarima.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
12 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...

Asusovom modelu G15 Strix sa Ryzen 7 5800H procesorom, RTX 3070 8 GB (TDP 125W) i Full HD ekranom (300 Hz).

Iskeširam 16k kn i unboxing iskustvo-nula bodova.

E sad jedno upozorenje vezano za ekran – okvir ekrana jako uzak i treba ga otvarati na sredini ekrana ili sa obje ruke!

Osjetljiviji je na otiske prstiju od Omena ali ništa pretjerano vidljivoTouchpad je ogroman i precizan. 

Raspored tipki na tipkovnici je odličan + dodatni red sa 5 tipki.

Ono što mi malo smeta i nedostaje jest izostanak numeričkih tipki sa desne strane. 

Laptop se manje grije i manje je bučan pod opterećenjem.

  1. Moj je G17 G713QR-HX023T kojeg imam već 8 mjeseci, kupio ga rabljenog sa taman godinu dana starosti za €1600 (produžena garancija na 5 godina) i u toj cijeni dobio Asus SPATHA miš te Asus ROG Ranger BP2701. SPECSCPU: R7-5800H GPU: RTX3070 RAM: 16GB SSD: 2TB
  2. Za ekran potvrđujem otvarati /zatvoriti po sredini.
  3. Otisci se itekako vide prilikom korištenja dok je dlan uznojen.
  4. Touchpad 100% se slažem, a za tipkovnicu koristim 1/3 svjetline.
  5. Dodatnih 5 tipki olakšavaju drastično korištenje, pogotovo ove prve 3 za zvuk i isključivanje mikrofona prilikom gejmanja. Problem sa 4. tipkom je što ne podržava manual profil.
  6. Trebao si kupiti 17" za numpad.
  7. Za drastično niže temperature ti može pomoći što sam ja sebi uradio u regedit, power options + manual profil u armoury crate:

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00\be337238-0d82-4146-a960-4f3749d470c7

Ima li netko prijedlog za dobar stalak/hladnjak za laptop?

- da dobro hladi

- da ima potenciometar za ventilator(e) 

- da je gornja povrsina metalna 

- da izgleda sto "normalnije", dakle da nije nekakav kicavi "gaming" 

 Ja sam uzeo Klim 2020 verziju

  •  ima dobro hlađenje
  •  ima potenciometar
  •  ima gornju metalnu površinu
  •  ima "normalan" izgled, može biti kičasti jer ima RGB osvjetljenje koje je kod mene konstantno isključeno.
  •  ima podršku do 17"
LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 21:52 (Najbrži).
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Još jedna mala napomena vezana za punjač: dio koji ide u laptop je okrugli (barrel) i nije ravan nego je ''L'' oblika. Ukoliko laptop držite na ravnoj podlozi taj L morate usmjeriti lijevo ili desno. Ukoliko ide u lijevo, kabel će ići točno preko ispuha od grafičke tako da će se poprilično zagrijavati što nije baš preporučljivo. Ukoliko kabel okrenete udesno pokrit će LAN port na stražnjoj strani pa da znate ako vam je to bitno. Ja ga držim na podlozi za hlađenje koja je odignuta pod kutom tako da kabel visi slobodno prema dolje i ne pokriva LAN port i ne ide ispred ispuha.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Gaming Laptopi

Ako ćeš ga stalno držati na punjaču postavi mu ograničenje napunjenosti baterije da nejde do 100%. Tako će baterija sporije degradirati. To se može na većini gaming laptopa no nisam siguran za ovaj.

 
3 0 hvala 2
4 godine
offline
Gaming Laptopi

To je postavljeno na svakom laptopu "out of box" kroz BIOS... To što ti na ikoni baterije stoji 100% ne znači da se napuni do kraja... Tko laptop drži stalno na punjaču, najbolje da iskopča kabel od baterije iz matične...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Sto se tice baterije, vecina laptopa ima podesavanja nacina punjenja ovisno o planiranom koristenju.

Pogledaj u tom Asus softwareu (ili na njihovoj stranici ako ima za download s obzirom da je laptop dosao bez Windowsa).

Isto, pogledaj u BIOS-u da li ima postavke. Kod mene ima npr. setting "Primarily AC use" koji je prilagodjen kada je laptop konstantno na punjacu.

 

Dolje je slika kako je to u Dell Power Manageru gdje postoji nekoliko profila punjenja, a iste settinge se moze naci i u BIOS-u.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gaming Laptopi

U Asus-ovom software-u (ne Armoury Crate nego onaj drugi) se namjesta dal da puni do 60%, 80% ili 100%. Ako si pretezno na punjacu, stavis 60...

 

Meni je battery wear nakon 15-ak mjeseci oko 2.5% sta je super.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 8:20 (ansha).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...

Evo, kako sam i obećao, kratka recenzija laptopa koji sam prekjučer kupio u Svijet medija. Dakle radi se o Asusovom modelu G15 Strix sa Ryzen 7 5800H procesorom, RTX 3070 8 GB (TDP 125W) i Full HD ekranom (300 Hz). Prvi izbor mi je bio Lenovo Legion 5 pro ali ga nigdje u Splitu nisam mogao pogledati niti kupiti, postojala je jedino opcija naručivanja preko interneta i to sa stranice laptopi.hr sa kojom nemam iskustva pa sam od toga odustao.

Na temelju vaših prijedloga tu u temi i mog istraživanja po internetu, odlučio sam se za ovaj Strix sa 3070 grafičkom, našao sam model u Svijet Medija (dostupan u Splitu) i sad kreću zavrzlame i bitka za točne informacije. Dakle, na web stranici prodavatelja stoji fotografija (informativna) laptopa sa oznakom 144 Hz na monitoru, stoji da je ekran FHD i da je grafička RTX 3070 8 GB, ali nema podatka o TDP-u. Dolazim u njihovu trgovinu i dečku na blagajni kažem koji me laptop zanima ali vidim da nema pojma o laptopima i da je problijedio kad sam mu rekao koliko laptop košta (po nazivu ga nije znao naći) pa ga molim da zovne nekoga tko se razumije u laptope jer imam par tehničkih pitanja koji su mi presudni u odluci hoću li kupiti laptop.

Zove drugog kolegu koje ''zna sve o laptopima'' i tražim 2 bitne informacije: da li je ekran zaista FHD ili 2k i koliki je TDP grafičke kartice.

Čovjek je klikao po blagajni 10-ak minuta i kaže da na stranici proizvođača stoji da je TDP grafičke 125W ,a da za ekran ne može provjeriti ali da na njihovoj stranici stoji FHD i da bi to trebalo biti točno. Ja pitam može li donijeti zapakirani laptop pa da ga otvorimo i provjerimo i ako je sve ok da ću ga sigurno uzeti. Otvaramo kutiju koja izvana izgleda super ali iznutra je teška pustoš. 3 kartonska odjeljka, u jednome je punjač zavezan sa 2 plastične vezice, u srednjemu je laptop u pvc foliji ispod kojega je međunarodna garancija i nekav prospektić, treći odjeljak je prazan. U papirićima, na kutiji i na samom laptopu nigdje podataka o ekranu, o grafičkoj o TDP-u i sl. Laptop dolazi bez OS-a, tako da ni tu nema mogućnosti neke provjere. Mislio sam ga još pitati ima li ovaj model MUX-switch ali odustao sam jer je iza mene već bio popriličan red. Pitam ga za karticu dodatnog jamstva od godine dana uz laptop – nemaju. Laptop dolazi uz 2 godine garancije naspram HP-a koji daje 3.

Iskeširam 16k kn i nosim laptop doma moleći Boga da je sve ok i da ga neću morati vraćati. Tu je prva razlika u odnosu na Omen koji sam kupio prije godinu i pol i kod kojega je unboxing iskustvo bilo stvarno ''premium'', sve je bilo upakirano sa pažnjom, laptop u platnenoj vreći, punjač u zasebnoj kutiji, naljepnice sa omen znakom, upute, garancija, stvarno imaš osjećaj da si kupio nešto kvalitetno. Ne znam u kojem smjeru idu ova sve siromašnija pakiranja ali očekujem za godinu-dvije da nećemo više dobivati ni punjač za laptop u kutiji kao što rade sa mobitelima u zadnje vrijeme. Ukratko, unboxing iskustvo-nula bodova.

Što se tiče samog laptopa (side to side sa Omenom), oba su sa 15.6 ekranom ali Asus je manji za cca centimetar u svim smjerovima (ekran je iste dijagonale al mu je je okvir upola tanji) i nešto je lakši od Omena. Ekran je izvrsne kvalitete, boje i svjetlina odlični, kut gledanja super, nema probijanja pozadinskog osvjetljenja, nema web kamere što je meni osobno + jer je nikada ne koristim i samo mi smeta. Ekran je zaista FHD i 300 Hz a ne 144 kako je na fotografiji.

E sad jedno upozorenje vezano za ekran –Šarke su dosta čvrste a okvir ekrana jako uzak i od aluminija i ako ga se ide otvarati hvatanjem za gornji lijevi ili desni ugao ekran će se iskriviti kao što se dogodilo mom malome kad ga je tako išao zatvoriti. Dakle, treba ga otvarati na sredini ekrana ili sa obje ruke! Na Omenu je primjerice šarka bila dosta labava, za moj ukus i previše i čak sam tražio na servisu da je malo pritegnu ali nisu ništa napravili.

Čvrstoća laptopa je odlična, puno bolja nego na Omenu, nema savijanja kućišta i ekrana pod pritiskom i djeluje jako čvrsto i robusno. Osjetljiviji je na otiske prstiju od Omena ali ništa pretjerano vidljivo. Tipkovnica ima dublji hod nego na Omenu i osjećaj tipkanja je odličan, touchpad je ogroman i precizan. Tikovnica i obrub laptopa može svijetliti u svim mogućim bojama i kombinacijama pa koga to veseli doći će na svoje.

Raspored tipki na tipkovnici je odličan + iznad F tipki je dodatni red sa 5 tipki za zvuk, reguliranje brzine ventilatora i poziv Asus Armory aplikacije za upravljanje postavkama laptopa, energetskog moda, osvjetljenja i svega ostalog – jako dobro i korisno. Ono što mi malo smeta i nedostaje jest izostanak numeričkih tipki sa desne strane. Koristio sam je za unos PIN-a za windows i unos brojeva u excelu pa mi ruka stalno bježi desno, ali naviknut ću se kroz neko vrijeme.

Svi driveri i ažuriranja Asusovog firmwarea odradili su se kroz sat vremena nakon instalacije win 11 bez problema i sve zasad radi besprijekorno. Wifi kartica je puno kvalitetnija nego na Omenu i hvata max brzinu po cijelom stanu bez obzira na zidove i smetnje.

Što se performansi u igrama tiče, zasad sam ga tesitrao samo na AC Valhalli, igra se sama prebacila na very high postavke ( u odnosu na high na Omenu sa RTX 2060 6 GB) i FPS je 70-120 cijelo vrijeme što je popriličan skok u performansama u odnosu na Omen. Laptop se manje grije i manje je bučan pod opterećenjem nego Omen što mi je super.

Zvuk je odličan za laptop, čak ima i natruhe nekakvog basa, bolji nego na Omenu.

Trajanje baterije – Razlika u odnosu na Omen nebo i zemlja. Omen je u najoptimističnijoj varijanti mogao izdržati 2 sata na bateriji. Asus sam ponio sa sobom u kafić i 2 sata na njemu instalirao aplikacije spojen na wifi od mobitela, pisao mailove, surfao, gledao videa na youtubeu, svjetlina je bila na 70%, baterija je pala sa 100 na 84%. Koliko će se brzo degradirati obzirom da će većinom biti na punjaču to ćemo vidjeti ali u startu je jako dobro.

 

To je ukratko to što sam uspio vidjeti u ova dva dana, ako koga nešto posebno zanima pišite pa ću pogledati/testirati. Sve u svemu, zasad sam jako zadovoljan samim laptopom, mislim da je odličan izbor. Hvala još jednom svima na preporukama i komentarima.

 Super model laptopa, što se mene tiče. Žao mi je jedino da je cijena tako paprena.

 

"Otvaramo kutiju koja izvana izgleda super ali iznutra je teška pustoš. " - to ti ovisi o tržištu na koje se šalje laptop. Na primjer, uz moj zadnji laptop na nekim tržištima dolazi i adapter usb-c > ethernet jer je tanak pa nema takav priključak na sebi i dolazi i tanka futrola u kojoj je moguće nositi laptop. Svega toga kod nas nema. Otvoriš kutiju, dobiješ laptop, par papirića i napajanje, kako kod tebe. Šteta.

4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
BinaryJesus kaže...

Ako ćeš ga stalno držati na punjaču postavi mu ograničenje napunjenosti baterije da nejde do 100%. Tako će baterija sporije degradirati. To se može na većini gaming laptopa no nisam siguran za ovaj.

 Može. U My Asus-u.

13 godina
offline
Gaming Laptopi

A ne znam sta bi trebali jos dati uz Laptop?Nije to napajanje da u kutiji ima raznih kabela ili maticna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Drago mi je da si zadovoljan. Kao sto su gore kolege rekli, obavezno u My Asus aplikaciji postavi punjenje do 60% (ako ces ga stalno koristiti na punjacu)

 

Druga stvar, ako te temperature počnu mucit iskljuci turbo boost za Cpu ( 15-20 stupnjeva manje uz minimalne gubitke performansa)

 

Gpu temperature bi trebale biti dobre, ali ako budu zezale nabaci neki undervolt i to je to. Asus na turbo profilu automatski overclocka gpu pa temp. znaju biti poprilicno visoke u nekim nezahtjevnim igrama

12 godina
offline
Gaming Laptopi
Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

A ne znam sta bi trebali jos dati uz Laptop?Nije to napajanje da u kutiji ima raznih kabela ili maticna.

 Razni Tjuberi pokazuju što su sve dobili. Recimo, uz ROG Strix, neki dobiju i zamjenske pločice na kojima piše ROG (može ih se samostalno napraviti u 3D printeru), ruksak za laptop, slušalice, miša, privjesak za ključeve... Uz poslovne notebookove dolazi futrola, adtapter za ethernet i općenito razne sitnice, ovisno o proizvođaču...

 

U većini slučajeva ne dobije se ništa ekstra. Laptop + napajanje i to je to.

 

Evo ti primjer što je tip sve dobio, pa pogledaj sam:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 15:59 (zelenapaprika).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
zelenapaprika kaže...
MGloc kaže...

A ne znam sta bi trebali jos dati uz Laptop?Nije to napajanje da u kutiji ima raznih kabela ili maticna.

 Razni Tjuberi pokazuju što su sve dobili. Recimo, uz ROG Strix, neki dobiju i zamjenske pločice na kojima piše ROG (može ih se samostalno napraviti u 3D printeru), ruksak za laptop, slušalice, miša, privjesak za ključeve... Uz poslovne notebookove dolazi futrola, adtapter za ethernet i općenito razne sitnice, ovisno o proizvođaču...

 

U većini slučajeva ne dobije se ništa ekstra. Laptop + napajanje i to je to.

 

Evo ti primjer što je tip sve dobio, pa pogledaj sam:

 

Ima raznih Strix-eva, moj je Strix Scar 15 i on ima te 3 izmjenjive plocice, mehanicku tipkovnicu, per-key rgb i jos neke sitnice... 

4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
ansha kaže...
zelenapaprika kaže...
MGloc kaže...

A ne znam sta bi trebali jos dati uz Laptop?Nije to napajanje da u kutiji ima raznih kabela ili maticna.

 Razni Tjuberi pokazuju što su sve dobili. Recimo, uz ROG Strix, neki dobiju i zamjenske pločice na kojima piše ROG (može ih se samostalno napraviti u 3D printeru), ruksak za laptop, slušalice, miša, privjesak za ključeve... Uz poslovne notebookove dolazi futrola, adtapter za ethernet i općenito razne sitnice, ovisno o proizvođaču...

 

U većini slučajeva ne dobije se ništa ekstra. Laptop + napajanje i to je to.

 

Evo ti primjer što je tip sve dobio, pa pogledaj sam:

 

Ima raznih Strix-eva, moj je Strix Scar 15 i on ima te 3 izmjenjive plocice, mehanicku tipkovnicu, per-key rgb i jos neke sitnice... 

 Je li netko dobio još nešto uz Rog Strix (a može i Zephyrus)? Ruksak? Miša? Pitam iz znatiželje.

8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

 

Imam priliku kupiti laptop do 33 000kn. Koristit će se za obradu videa, slika, možda neki gaming ... GTA6 :P (svjestan sam da mi je overkill, lovu moram potrošiti namjenski).

Ono što mi je bitno je baterija (ako radim van ureda, light work web stranicu, exelice i tako.. želim da baterija izdrži), performanse, kvaliteta izrade i garancija (jer ga možda mislim prodavati nakon koje godine).

Ono što mi je manje bitno, veličina ekrana, može biti 15.6 ili 16". Ne bi više od toga, jer je nepraktičan za nositi okolo.
Volio bi da je refresh rate više od jadnih 60

Mislim da je to sve! Molim vas uputite me da ne upucam sulde novce u neki promašaj koji će se grijati i pocuclat bateriju za pola sata.


Ono što mi je do sada zapelo za oko je:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-zenbook-pro-16x-oled-ux7602zm-oled-me951x-16-4k-oled-/119285/product/#tehspecsection

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-dell-xps-15-9520-273867099-n1045-156-uhd-touch-i7-12700h-do-47ghz-32gb-1tbssd-rtx3050ti-4gb/112803 (da li stvarno ima Refresh Rate od 60 Hz??)

https://www.links.hr/hr/laptop-asus-rog-zephyrus-m16-gu603zx-k8038w-core-i9-12900h-32gb-2000gb-ssd-geforce-rtx-3080ti-6gb-16-165hz-wqxga-ips-windows-11-crni-010101128

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 1:14 (jurkanri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
ja bih uzeo dell XPS da sam na tvom mjestu. Moj je 10 godina star i dalje radi ko urica. Nadogradio sam mu 2 SSD diska, drugi umjesto CD rom- a.😀
Isto tako sam promjenio bateriju i nadogradio RAM...
Procesor je i7, jedino grafička je slaba i ekran nije IPS ali ga spojim na TV i sve je super, a ionako ne igram igrice...
Neki dan sam ga samo očistio i promjenio pastu jer se počeo pregrijavati...
Znači, laptop je peri- deri , non-stop uključen a nikad u Windows nije imao BSOD, jedino jest u Linuxu ali mislim da je to zbog drajvera pa se zaledi.
Topla preporuka...
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Kakvo je stanje po pitanju MacBook Pro. Onaj najjači M1 Max sa 16"?
Jel se može šta na njemu odigrat ili je samo za posao?

 

ili možda nešto ovakvo? https://www.adm.hr/acer-predator-triton-500-se-pt516-52s-906m-16-ips-240hz-wqxga-intel-core-i9-1/74942/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 10:18 (jurkanri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice