Acer 5542 problem, kvar !

poruka: 4
|
čitano: 1.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Acer 5542 problem, kvar !

Imam acer 5542 i događa mi se to da se lampice, ventilator, cd pale a ekran je crn uopće ne reagira, ne čujem ni zvuk znači nisam siguran dali se windowsi podižu.. znači ekran je crn nema uopće osvjetljenja.. .. u čemu bi mogao biti problem ?  

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer 5542 problem, kvar !

probao sam spajati na drugi monitor i ništa , ponaša se isto kao da ništa nije ukopčano...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer 5542 problem, kvar !

Na servisu preko telefona kažu prema dosadašnjim iskustvima kako sam im opisao kvar da je otišla matična.. popravak bi koštao oko 1000kn a zamjena oko 1500kn.. nikako isplativo pošto takav laptop se može kupiti novi za 1900kn.. servis mi nije nimalo blizu pa ne mogu odnesti da pogledaju točno o čemu se radi, ako se ipak odlučim na popravak napisat ću u ćemu je točno bio problem.. Ima li neko pozitivna iskustva o zagrijavanju matične.. naišo sam na to slučajno na netu..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 5542 problem, kvar !
ivedome kaže...

Na servisu preko telefona kažu prema dosadašnjim iskustvima kako sam im opisao kvar da je otišla matična.. popravak bi koštao oko 1000kn a zamjena oko 1500kn.. nikako isplativo pošto takav laptop se može kupiti novi za 1900kn.. servis mi nije nimalo blizu pa ne mogu odnesti da pogledaju točno o čemu se radi, ako se ipak odlučim na popravak napisat ću u ćemu je točno bio problem.. Ima li neko pozitivna iskustva o zagrijavanju matične.. naišo sam na to slučajno na netu..

Kod zagrijavanje matične ploče nije trajno rješenje, ako se ploča zagrijava ploča, a kasnije proradi ali je upitno koliko će trajat može se dogodit u manje mjesec dana  ili više pokvari. Najbolja je reball čipset. Svi se ti laptopi kvare zbog čipseta a glavni krivac je loše napravljen heatsink (hladnjak) jer su to složili na jedan heatsink hladi čipse i procesor. A mogli su složit odvoljivi heatsink tad bi laptop trajao duže. I  nitko ne očiste laptop zbog prašine.  Neki drže na krevetu jer ih deka uvuće ko vata pa začepe hladnjak pa tu dolazi do zagrijavanje. 

Nenad
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice