T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.309.769
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Za VG izgleda zaboravite tako skoro. Kažu da je HEP odlučio da im neće dati da se njihovi stupovi koriste za dovod optike do kuća. Ukratko morat će kopati ulice i to do kuća tako da je pitanje kad će na kraju to doći. Prenosim od dva izvora, oba informaciju dobila od ekipe koja optiku razvlači.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
- Antoniio22- u Plesku ul u VG dolaze podzemnim kab. , na broju 47 (zgrada) optika radi ima cca 1mj .
Ovo info za stupove ..biti ce "veselo" ako je istina
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 18:10 (blackE-1).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav zanima me jel netko ima problem ko i ja na nema wifi menagera preko telekom app ? samo mi je jednom nestala mogucost upravljanja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ice45 , ta njihova apk je i inače nedorađena. Ja imam speedport smart 3 i mesh mrežu i apk nekad vidi spojene uređaje, nekad ne, ponekad nemože niti sa modema povući podatke ( stoji poruka da je modem nedostupan iako sam modem dela perfektno ).

3 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
HUMANNISAM kaže...

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

 Treba ljudima koji gledaju Natfilx i slične servise gdje se skida filmovi i serije u real timeu. Bez tih brzina ne mogu gledati 4k ako je dostupno recimo.

Treba ljudima koji streamaju i rade youtube filmove, ili gledaju iste.

Treba ljudima koji skidaju igre, koje u današnje vrijeme imaju po 100gb. I to sve više raste.

 

Naravno da treba i firmama, ali i svakome tko koristi Internet malo više od prepisivanja lektire s neta, a to je prestalo biti jedino bitno tamo prije 10 godina. Zapravo Piratima treba manje pošto oni skidaju one rippane igre i filmove koji su po 1-2GB, a igre su potrgane na da budu što manje. Tako da ne valjda ti logika.

 

 

 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
HUMANNISAM kaže...

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

 Firmama i ne treba puno. Većina državnih ustanova imaju max 100 Mbit/s za 300 i više ljudi. Ali filtriraju da praktički ništa ne možeš gledati :D

Ja ću uzeti 500 sigurno kad dođe jer ću svakako uštedjeti na vremenu što god ja skidao ili gledao. A sporije brzine nek koriste nezaposleni i umirovljenici

koji imaju viška vremena.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
HUMANNISAM kaže...

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

 Treba ljudima koji gledaju Natfilx i slične servise gdje se skida filmovi i serije u real timeu. Bez tih brzina ne mogu gledati 4k ako je dostupno recimo.

Treba ljudima koji streamaju i rade youtube filmove, ili gledaju iste.

Treba ljudima koji skidaju igre, koje u današnje vrijeme imaju po 100gb. I to sve više raste.

 

Naravno da treba i firmama, ali i svakome tko koristi Internet malo više od prepisivanja lektire s neta, a to je prestalo biti jedino bitno tamo prije 10 godina. Zapravo Piratima treba manje pošto oni skidaju one rippane igre i filmove koji su po 1-2GB, a igre su potrgane na da budu što manje. Tako da ne valjda ti logika.

 

 

 

 Koliki je max bitrate Netflix 4k? Rekao bih 15.25 mbita, Amazon Prime malo veći. .Imao sam 500/250, pa sam skužio da mi je bespotrebno plaćati 25 kuna više u odnosu na 200/100 koliko imam inače.Na torrentima nisam naletio na veći download od 20.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 13:27 (Tascam).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...
Jack Sparrow kaže...
HUMANNISAM kaže...

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

 Treba ljudima koji gledaju Natfilx i slične servise gdje se skida filmovi i serije u real timeu. Bez tih brzina ne mogu gledati 4k ako je dostupno recimo.

Treba ljudima koji streamaju i rade youtube filmove, ili gledaju iste.

Treba ljudima koji skidaju igre, koje u današnje vrijeme imaju po 100gb. I to sve više raste.

 

Naravno da treba i firmama, ali i svakome tko koristi Internet malo više od prepisivanja lektire s neta, a to je prestalo biti jedino bitno tamo prije 10 godina. Zapravo Piratima treba manje pošto oni skidaju one rippane igre i filmove koji su po 1-2GB, a igre su potrgane na da budu što manje. Tako da ne valjda ti logika.

 

 

 

 Koliki je max bitrate Netflix 4k? Rekao bih 15.25 mbita, Amazon Prime malo veći. .Imao sam 500/250, pa sam skužio da mi je bespotrebno plaćati 25 kuna više u odnosu na 200/100 koliko imam inače.Na torrentima nisam naletio na veći download od 20.

 

Sve je bespotrebno, naravno. Dovoljno je i 200/100... većini ljudi je dovoljno i 50/10 ili 100/50. Ipak smo stara nacija.

No opet, puno je i onih kojima nije dovoljno, zato je dobro da postoje opcije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
HUMANNISAM kaže...

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

 

Dobro i kaj sad to tebe dira? Ako netko hoće nek uzme i plaća, nećeš ti plaćati.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...

 Koliki je max bitrate Netflix 4k? Rekao bih 15.25 mbita, Amazon Prime malo veći. .Imao sam 500/250, pa sam skužio da mi je bespotrebno plaćati 25 kuna više u odnosu na 200/100 koliko imam inače.Na torrentima nisam naletio na veći download od 20.

 

Sve je bespotrebno, naravno. Dovoljno je i 200/100... većini ljudi je dovoljno i 50/10 ili 100/50. Ipak smo stara nacija.

No opet, puno je i onih kojima nije dovoljno, zato je dobro da postoje opcije.

 A što kad imaš više ukučana i svatko gleda nešto? Ovaj skida igru, onaj gleda netflix, onaj youtube itd.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
Bitanga kaže...

 Koliki je max bitrate Netflix 4k? Rekao bih 15.25 mbita, Amazon Prime malo veći. .Imao sam 500/250, pa sam skužio da mi je bespotrebno plaćati 25 kuna više u odnosu na 200/100 koliko imam inače.Na torrentima nisam naletio na veći download od 20.

 

Sve je bespotrebno, naravno. Dovoljno je i 200/100... većini ljudi je dovoljno i 50/10 ili 100/50. Ipak smo stara nacija.

No opet, puno je i onih kojima nije dovoljno, zato je dobro da postoje opcije.

 A što kad imaš više ukučana i svatko gleda nešto? Ovaj skida igru, onaj gleda netflix, onaj youtube itd.

 

Naravno, zato ja i imam 500/250.

Dvoje djece - dva youtubea, netflix, playka skida updejte, tri kompa skidaju updejte. Uploadam 20 minuta Warzone victorya (6.7GB) za tili čas.

Nikakvih briga ni pameti, a 25kn mjesečno ekstra (ili kolko je već, potpuno nebitno). Uzet ću i 1Gbit čim bude dostupno za normalne novce.

 

Komentirao sam mu kad je napisao da mu je bespotrebno plaćati 25kn više... sve je bespotrebno, i internet je bespotreban, odeš pa živiš u šumi i ne plaćaš nikakve režije :-)

25kn je ništa naspram drugih gluposti koje plaćaš državi, a nekome je veći benefit s tih 25kn nego sve škole koje imamo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 16:55 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Jack Sparrow kaže...
Bitanga kaže...

 Koliki je max bitrate Netflix 4k? Rekao bih 15.25 mbita, Amazon Prime malo veći. .Imao sam 500/250, pa sam skužio da mi je bespotrebno plaćati 25 kuna više u odnosu na 200/100 koliko imam inače.Na torrentima nisam naletio na veći download od 20.

 

Sve je bespotrebno, naravno. Dovoljno je i 200/100... većini ljudi je dovoljno i 50/10 ili 100/50. Ipak smo stara nacija.

No opet, puno je i onih kojima nije dovoljno, zato je dobro da postoje opcije.

 A što kad imaš više ukučana i svatko gleda nešto? Ovaj skida igru, onaj gleda netflix, onaj youtube itd.

 

Naravno, zato ja i imam 500/250.

Dvoje djece - dva youtubea, netflix, playka skida updejte, tri kompa skidaju updejte. Uploadam 20 minuta Warzone victorya (6.7GB) za tili čas.

Nikakvih briga ni pameti, a 25kn mjesečno ekstra (ili kolko je već, potpuno nebitno). Uzet ću i 1Gbit čim bude dostupno za normalne novce.

 

Komentirao sam mu kad je napisao da mu je bespotrebno plaćati 25kn više... sve je bespotrebno, i internet je bespotreban, odeš pa živiš u šumi i ne plaćaš nikakve režije :-)

25kn je ništa naspram drugih gluposti koje plaćaš državi, a nekome je veći benefit s tih 25kn nego sve škole koje imamo :-)

 Za 10% cijene dobijes nesto 2 i pol puta brže. Meni je to dobar deal. Nekome ne treba, nekome treba. Meni treba i ako će mi ubrzati barem 20% poslova koje radim, super!

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Ice45 , ta njihova apk je i inače nedorađena. Ja imam speedport smart 3 i mesh mrežu i apk nekad vidi spojene uređaje, nekad ne, ponekad nemože niti sa modema povući podatke ( stoji poruka da je modem nedostupan iako sam modem dela perfektno ).

 pa meni uopce nemam opciju opcija bila bio kvar na mrezi nije bilo uploda prijavio kvar ova mogucnost nestalla skroz

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ramzocro-HCR kaže...

Ovako, uzeo sam bio max2 paket. I čekao da se sve spoji dobrih 11dana. Tehničar je na 11.dan došao, spojio net, vidjeli smo i na njegovom ovlaštenom uređaju da je brzima bila nikakva, daleko od one što su obećavali, i isti taj dan sam vratio uređaj i prekinuo takoreć ugovor, u zakonskom roku.

 

Nakon toga, jer to je bio nekakav kraj mjeseca, došao je račun od visine nekih 10ak kuna, platio sam ga jer,mislio sam da su samo naplatili korištenje usluge taj jedan dan, iako mi je i to bilo weird. Nekidan došao račun za veljaču u punoj cijeni. Imam svu dokumentaciju kak sam predao uređaj u tcentar, i lik u tom t-centru se mene sjeća i cijele te situacije.

 

Poslao sam mail na prigovori@ht kak već ide mail, i čekam već 4-5 dana odgovor. Piše u mailu onom automatskom da je odgovor u roku 11 dana.

 

Je mogu očekivat kakve probleme? Ima tko slično iskustvo? 

 Da se nadovežem na ovaj svoj prijašnji post, upošto na mobitelu tipkam i tlaka je citirati bunkera i drugog kolegu koji su se javili na moje pitanje.

 

Korisnička podrška mi se javila. Sve je riješeno. Javili su se unutar tih 15 dana što tvrde da im trebaju da kao daju neko riješenje. Imao sam sreće. Čak ću dobit onih 13-14kn natrag što sam platio račun.

 

Ugl, imao sam sreće!

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
T-Com Internet

Na hakomovoj stranicu u raspravu je pušten "Prijedlog Odluke o izmjenama Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (BSA)"

U kojem između svega ostalog navedena promjena:

U članku 5.3 Cjenik za uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa na temelju ADSL/VDSL tehnologije (uključujući i FTTC rješenje), mijenja se fusnota 2 na način da sada glasi: „2Dostupni razredi Internet brzina ADSL/VDSL pristupa su: za ADSL pristupe razred bez ograničenja, za VDSL pristupe razred do 20/2Mbit/s, razred do 60/40Mbit/s te razred bez ograničenja.

zahtjev za uključenje na VDSL super vektoring tehnologiji ukupne brzine svih traženih usluge manje od 100/20 Mbit/s, će biti realiziran na VDSL vektoring tehnologiji, ukoliko je Operator korisnik označio na zahtjevu da želi koristili VDSL vektoring. Ukoliko je Operator korisnik označio na zahtjevu da ne želi koristili VDSL vektoring tehnologiju, zahtjev će biti odbijen. Ukoliko zahtjev nije moguće realizirati na VDSL vektoring tehnologiji, zahtjev će biti realiziran na VDSL super vektoring tehnologiji ukoliko su ispunjeni ostali uvjeti za realizaciju zahtjeva.“

U zahtjevu za pokretanjem postupka izmjene Standardne ponude, HT je naveo kako izmjene nisu opsežne niti na strani operatora korisnika BSA usluge zahtijevaju značajnije intervencije u vlastitoj mreži i uslugama. Nadalje, HT navodi kako je riječ o tehničkoj promjeni u HT mreži, a koje promjene će se odnositi na maloprodajne i veleprodajne korisnike. Ističe kako će predloženim promjenama prestati rezervacija pojasne širine (eng. bandwith) po uslugama (eng. Unlimited service), da će se iskoristiti puna pojasna širina linije (drugim riječima, korisniku će se omogućiti najveća moguća moguću brzina pristupa Internetu), da će se optimizirati rad usluga te da će se linijska brzina prilagođavati bez prekida usluge (npr. uslijed vremenskih nepogoda).

 

U onoj tablici na folmularu za adsl/vdsl se briše sve i posebno se izdvaja adsl sa razredom bez ograničenja. 

Vdsl dobiva izbor razreda do 20/5mbps do 60/40mbps i razred bez graničenja. Ovaj razred bez ograničenja znaći da će korisnici imati maksimalan download koji im je moguć na parici. Što znaći kad izađu novi paketi i oni koji budu imali unlimited ako ima parica recimo u margini mjeri max 120mbps onda će imati toliko. Isto tako upload će vjerojatno biti isto bez ograničenja pa ako netko bude mjerio 60mbps na margini imat će toliko tj. U praksi je to uvijek nešto manje zbog stabilnosti veze. 

Naravno postoji mogučnost oscilacija brzina jer kao što je navedeno linijska brzina će se automatski prilagođavati s obzirom na vremenske uvijete. 

 
2 0 hvala 6
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
HUMANNISAM kaže...

kome trebaju brzine 500/200 ?!

poslovnim firmama; retko, informatičkim firmama DA, i tko ostaje i tko najviše pati za tim ?

 

odgovor; PIRATI ! ne s Kariba, nego, sa Balkana

3x netflix u 4k, online igranje na dvije konzole istovremeno, 4-5 mobitela spojeno na net i u pozadini sync podataka sa synology. Računaj si sam... Radi se o dva kućanstva (stana) na istom linku.

8 godina
offline
T-Com Internet

Jeli kome nestao internet u srijedu, petak i nedjelju navecer oko 23:40 do jutra? nisam mogao nista , resetirao ruter i dalje nista ima interneta ali se ne moze otvoriti nikoja stranica ni nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Koristim Max3 Premium (zanima me dali je moguće iako mi UO traje do rujna) prekinuti koristiti telefon (da se ne naplaćuje na računu) a da mi telefonski priključak ostane na kućno, znači da samo prestanem uslugu koristit.... dali je netko napravio ili se informirao o istom.... hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Imaš Max2 Premium bez telefona, ali možda na kraju te Max3 izađe jeftinije :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Znači po ljeti bismo mogli dobiti veće brzine ?

9 godina
offline
T-Com Internet

Ne znači nužno od ovog ljeta ali nekad u budučnosti da. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
bonzai kaže...

Imaš Max2 Premium bez telefona, ali možda na kraju te Max3 izađe jeftinije :)

 ja koristim Max3 (zvati ću pa ću pitati) svakako hvala na inf...

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Na hakomovoj stranicu u raspravu je pušten "Prijedlog Odluke o izmjenama Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (BSA)"

...

 Kada će to postati dostupno? Iznimno me raduje, mogu reći da mi je i dan parcijalno poboljšalo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
T-Com Internet

ekipa, za kolko najnize ide optika 200/100 ? bez mangente...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Produžio ugovor prije 45 dana preko neta max 3 ali sad kao dobijem optiku za istu cijenu.I stvarno prije 20-tak dana sproveli kablove po ulici i do moje kuće.Pitam ja kad budete spojili do rutera oni kažu nismo mo za to ,to riješavan neka druga ekipa

U ugovoru stoji da u roku 30 dana od potpisivanja će mi sprovesti optiku ? da li se tih 30 dana računa od potpisivanja ugovora ili 30 dana od spajanja do kuće ?

Rzgovorom preko agenta na netu ništa ne mogu saznati ,samo da bude uskoro

Šta da radim ako to potraje ,da li mogu poništiti ugovor iako je prošlo 14 dana pošto sam potpisao preko neta ?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

@yagyag

 

Druže, u ugovoru jasno piše od kada nešto se netko obavezuje napraviti. Ugovor može raskinuti, ako se ne poštuju stavke istoga??Brijem...

Samo je bitno znati kakav si ugovor potpisao.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
PzKpfw kaže...

@yagyag

 

Druže, u ugovoru jasno piše od kada nešto se netko obavezuje napraviti. Ugovor može raskinuti, ako se ne poštuju stavke istoga??Brijem...

Samo je bitno znati kakav si ugovor potpisao.

 

 

 Ma piše samo da će u roku 30 dana mi se javiti stručno osoblje o dogovoru i instalaciji optike.Oni tj. njihov kooperant se javio i  instalirao kabel do kuće ali na svaki upit prema t com oni kažu da su u tijeku nekakvi radovi ,postavljanje kablova itd,itd ali da ne znaju kada će spojiti i sl.

Po toj logici mogu biti do kraja isteka ugovora 23 mjeseca na bakru i dalje ?

Utješno ali ništa drugo i ne očekujem od ovakvog operatera i ovakve države 

 

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

@yagyaq

 

a, gleč država jest banda razbojničak, po vertikali i horizonatali, al' u ovom trenutku to nije tema.

 

Bar, brijem da ti neće ništa plaltiti, dok ne počneš koristiti ovo kaj si potpisao.

 

Inače, teleoperatere kao korisnik, baš ne ljubim, jer kod očitih kršenja privatnosti i krađe identiteta, ponašaju se kao oni iz Suvaga kada ih nešto pitaš.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
PzKpfw kaže...

@yagyaq

 

a, gleč država jest banda razbojničak, po vertikali i horizonatali, al' u ovom trenutku to nije tema.

 

Bar, brijem da ti neće ništa plaltiti, dok ne počneš koristiti ovo kaj si potpisao.

 

Inače, teleoperatere kao korisnik, baš ne ljubim, jer kod očitih kršenja privatnosti i krađe identiteta, ponašaju se kao oni iz Suvaga kada ih nešto pitaš.

 Ma znam ,plačao sam 224 kn sa HBO premium sada 249 kn bez ugovora i bez HBO (dobro je da nisam pod ugovornom obvezom jer taj novi ugovor ide tek kad sprovedu optiku ,sada saznao)

A1 nema optike kod mene,tcom optika kablovi na mojoj kući a ja surfam na bakru 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice