T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.301.010
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da je Gigabox s Magenta 1.

Iako se baš ne razumijem u postavke routera,piše mi:

MTU  1500

MSS  1300

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
T-Com Internet

Globalan problem koji traje 6 mjeseci. Riješenje je promijeniti MTU size na 1430 , a MSS na 1390 . Na V verziji modema sa starom firmware verzijom se ne može promijeniti. Ako nema mogućnosti promjene prvo ažurirati firmware pa onda promijeniti postavke dok je konekcija isključena. Na + verziji modema se može mijenjati. 

 
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kontaktirao me prodajni predstavnik HT-a jer mi uskoro ističe ugovor s A1, šta je to nešto novo? 

Znači ako bude kakav kvar ili nešto više se ne zove službu za korisnike nego izravno prodajnog predstavnika 
Ugovor da mogu raskinut kad hoću ako nisam zadovoljna, šta je to neka zajebancija 

Znači nudi mi veću brzinu, Samsungov ruter, telefon i TV za 249kn, cijena za (nazovimo ih nekad stare) korisnike.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Globalan problem koji traje 6 mjeseci. Riješenje je promijeniti MTU size na 1430 , a MSS na 1390 . Na V verziji modema sa starom firmware verzijom se ne može promijeniti. Ako nema mogućnosti promjene prvo ažurirati firmware pa onda promijeniti postavke dok je konekcija isključena. Na + verziji modema se može mijenjati. 

Promjenio i odmah na prvu sto sam primjetio jačina signala se poboljšala sa 90-tak dBm,na 77 dBm.

Tokom 24 sata cemo vidjeti hoce li opet pucati!

Hvala!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, ne znam dali je tema vezana za T-Mobile, budem pitao:

Cura ima iPhone X na pretplatu i ima tarifu za mlade, uređaj ima na 36.mjeseci a tarifa za mlade joj sad izlazi 01.03. ona sad ne želi biti na toj tarifi tj ne želi plačati, prešla bi na bonove, ali tu sad ostaje problem iPhone X za njega ostaje još 13mjeseci za plačati, ona bih nastavila plačati uređaj mjesečno 170kn narednih 13 mjeseci, ali u T-Centru kaže kako ona mora otplatiti uređaj u potpunosti što je na komad jako puno novaca, dali ima tko iskustva s time?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Čim prelazi na bonove to znači da prekida preplatu. Idu penali za tarifu (ako ih ima još u ovisnosti o trajanju tarife) i uređaj se mora platit odjedanput jer su takve rate vezane samo uz tu tarifu.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Oke to mi je jasno, ali ja sam sad isao gledati njezine papire, ona ima dva ugovora jedan je vezan za tarifu, a drugi je vezan za uredaj, jer ugovor na tarifu je 24.mjeseca i to sad izlazi 01.03.2021. A ugovor za uredaj je 36.mjeseci i izlazi iduce godine u 4.mjesecu, to me sad buni

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
To nisu nezavisni ugovori nego su međusobno povezani i gledaju se kao takvi. Svaka tarifa nosi različitu cijenu za isti uređaj. Zato i ne možeš gledati na način da istekom ugovora o tarifi nastavljaš plaćati uređaj na rate koristći cjenovno nižu tarifu. Ali možeš uzeti skuplju tarifu i opet će te doći ista rata za uređaj😄
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ERROR1911 kaže...

Oke to mi je jasno, ali ja sam sad isao gledati njezine papire, ona ima dva ugovora jedan je vezan za tarifu, a drugi je vezan za uredaj, jer ugovor na tarifu je 24.mjeseca i to sad izlazi 01.03.2021. A ugovor za uredaj je 36.mjeseci i izlazi iduce godine u 4.mjesecu, to me sad buni

 

Čudno mi je da imaš uređaj na 36 rata, ako se plaća preko računa onda je obično 24 rate, tj ne može nikad biti više od ugovorne obveze za tarifu. Eventualno ako je Dinersom plaćeno na 36 rata, ne znam jel itko nudi više (ali to onda nema nikakve veze više sa HTom jer je to jednokratno plaćanje što se njih tiče).

Kakva je to bila kombinacija? 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 10:44 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Iskreno nije ni meni jasno, ona kad je to uzimala nismo bili u vezi 

 

Gledao sam jucer znaci ima jedan ugovor na kojoj se obavezuje na plačanje tarife za mlade na 24mjeseca a drugi je papire za iPhone X koji je uzeti na 36 mjeseci i ima za svaki mjesec iznosi koji joj kao skidaju 173,88kn, nema nigdje navedene nikakve tarife da su povezani, te ona je njima dala trajni nalog da joj sami skidaju s računa. Ne znam kome da vise vjerujem jer lik u T-Centru kaže da onda možda sad već prenesti broj recimo na bonova (to bi ona hjtela) a da onda dode kod njiha da se dogovore kako će otplatiti mobitel još ostalih 13 mjeseci, dali će joj više mjeseci spojiti u jedan ili kako već, a onda sam zvao na 0800 9000 tamo ženska kaže da ona može već sad preči na bonove a da joj za mobitel budu nastavili skidati s računa po 173,88kn, samo nemam nikako i nikoga povjeranja jer sam se previše ja osobno s njima opekao. 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ERROR1911 kaže...

Iskreno nije ni meni jasno, ona kad je to uzimala nismo bili u vezi 

 

Gledao sam jucer znaci ima jedan ugovor na kojoj se obavezuje na plačanje tarife za mlade na 24mjeseca a drugi je papire za iPhone X koji je uzeti na 36 mjeseci i ima za svaki mjesec iznosi koji joj kao skidaju 173,88kn, nema nigdje navedene nikakve tarife da su povezani, te ona je njima dala trajni nalog da joj sami skidaju s računa. Ne znam kome da vise vjerujem jer lik u T-Centru kaže da onda možda sad već prenesti broj recimo na bonova (to bi ona hjtela) a da onda dode kod njiha da se dogovore kako će otplatiti mobitel još ostalih 13 mjeseci, dali će joj više mjeseci spojiti u jedan ili kako već, a onda sam zvao na 0800 9000 tamo ženska kaže da ona može već sad preči na bonove a da joj za mobitel budu nastavili skidati s računa po 173,88kn, samo nemam nikako i nikoga povjeranja jer sam se previše ja osobno s njima opekao. 

 

Da li joj s trajnim nalogom skidaju posebno za tarifu, a posebno za mob?

Ako je trajni nalog i ugovor poseban za mob, onda će nastaviti skidati to tako i dalje sa tekućeg.

Ja sam gotovo siguran da to nema veze sa ugovornom obvezom, jer bi inače to bila stavka u ugovoru za tarifu kao "opcija uređaj" i bilo bi u sklopu računa za mobilnu tarifu jer se na osnovu te tarife ostvaruje pogodnost.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 11:51 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Isti račun a odvojene stavke 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ERROR1911 kaže...

Isti račun a odvojene stavke 

 

A ništ, morate vidjet to sa prodajom od HTa, ovako nitko ne može znati što je što :-)

S tim da uzmi u obzir i da oni isto nemaju pojma, jer su i mene uvjeravali u neke cijene nedavno za koje sam im govorio da nisu točne pa su na kraju morali priznati da su mi krivo govorili :-)

I da bi komotno mogli pokrenuti neki proces koji ti se na kraju neće svidjeti jer su nagli :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
T-Com Internet

Korisnik može uzeti uređaj bez UO, na 12, na 24 mj i  na 36mj. Jedino kako u ovoj situaciji može taj iznos platiti u ratama jest kombinacija sa kreditnim karticama,

ali svako jednokratno uplata ide T comu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 12:39 (bonzai).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Milka30 kaže...

Pozdrav!
Pošto sam već u par tema postavio pitanje,a da nisam dobio odgovor,probati ću i ovdje.
Nedavno sam sa Tele 2 pokućnoga interneta prešao na T-com(riječ je o bežičnom internetu).Zadržao sam ZTE mf286 router i u njega ubacio T-com karticu.
Brzine su fantastične,50-tak puta brže od Tele-2 i naravno da želim ostati na T-comu,ali ima kvaka
-Svaki dan mi pukne internet 5-6 puta,što se nikada nije dešavalo na Tele 2.
Služba za korisnike mi je restartala karticu,no problem je i dalje tu.

 

Lineman kaže...

 Pozdrav. Koja je tocno usluga u pitanju? Vjerojatno je problem kao na max2 mini na HT-u i potrebno je podesiti MTU i MSS vrijednost na nizu, ali ako ruter nije ZTE mf283V dalje nemoramo ni ici jer na mf283+ ta opcija mislim da ne postoji ili ne postoji samo na HT firmware-u. Postavke za MTU i MSS se nalaze pod settings-router- i dolje pri kraju budu te postavke, ako to imas reci pa cemo naci ispravne parametre..

 

Milka30 kaže...

Mislim da je Gigabox s Magenta 1.

Iako se baš ne razumijem u postavke routera,piše mi:

MTU  1500

MSS  1300

 

Wontay kaže...

Globalan problem koji traje 6 mjeseci. Riješenje je promijeniti MTU size na 1430 , a MSS na 1390 . Na V verziji modema sa starom firmware verzijom se ne može promijeniti. Ako nema mogućnosti promjene prvo ažurirati firmware pa onda promijeniti postavke dok je konekcija isključena. Na + verziji modema se može mijenjati. 

 

Milka30 kaže...

Promjenio i odmah na prvu sto sam primjetio jačina signala se poboljšala sa 90-tak dBm,na 77 dBm.

Tokom 24 sata cemo vidjeti hoce li opet pucati!

Hvala!

 Nažalost još uvjek puca veza-istina,ne tako često,ali puca

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
offline
T-Com Internet

Ostalo mi je još godinu dana ugovora. Međutim zbog očajne brzine interneta od samo 20/mbps u 21 stoljeću htio bih raskinuti ugovor. Koliko će me izaći penali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
BeLLicus kaže...

Ostalo mi je još godinu dana ugovora. Međutim zbog očajne brzine interneta od samo 20/mbps u 21 stoljeću htio bih raskinuti ugovor. Koliko će me izaći penali?

 Teško je reći, ali princip je ili da platiš sve pretplate do kraja ugovorne obveze ili da platiš razliku do pune cijeni usluga i eventualno proizvoda koje si dobio s popustom, pa što je od toga povoljnije za tebe.

 

P.S. Npr. ja kod A1 plaćam 3u1 199kn mjesečno, a na računu mi je iskazan popust od 148,00kn. Ako bih nakon jedne godine htio raskinuti ugovor platio bih (kako stvari stoje) 12 X 148,00kn=1.776,00kn (što je manje od 12X199,00kn po drugom izračunu plaćanja svih preostalih pretplata). Nabijaju oni cijene pa poslije dijele popuste...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 11:55 (tomislav10).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tomislav10 kaže...
BeLLicus kaže...

Ostalo mi je još godinu dana ugovora. Međutim zbog očajne brzine interneta od samo 20/mbps u 21 stoljeću htio bih raskinuti ugovor. Koliko će me izaći penali?

 Teško je reći, ali princip je ili da platiš sve pretplate do kraja ugovorne obveze ili da platiš razliku do pune cijeni usluga i eventualno proizvoda koje si dobio s popustom, pa što je od toga povoljnije za tebe.

 

P.S. Npr. ja kod A1 plaćam 3u1 199kn mjesečno, a na računu mi je iskazan popust od 148,00kin. Ako bih nakon jedne godine htio raskinuti ugovor platio bih (kako stvari stoje) 12 X 148,00kn=1.776,00kn (što je manje od 12X199,00kn po drugom izračunu plaćanja svih preostalih pretplata). Nabijaju oni cijene pa poslije dijele popuste...

 Ja imam internet telefon i max tv za 294kn. Max tv je dosadan ni ne gledam. Telefon ni spojio nisam ali eto moraš ga imati kao. I internet jedino koristim ali brzina je očajna za 2021 godinu. 

16 godina
offline
T-Com Internet

Stize optika napokon 😎

 

Ormaric je postavljen u  hodnik od ulaznih vrata zgrade a ima 3 kata samo...

 

Okrenulo mi sliku 🙃

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 18:33 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Stize optika napokon 😎

 

Ormaric je postavljen u  hodnik od ulaznih vrata zgrade a ima 3 kata samo...

 

Okrenulo mi sliku 🙃

 Ako imaš max tv premium paket, imaš pravi na 200/150 brzinu uključenu u cijeni....

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Znam, idem na 500/200 direkt 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Znam, idem na 500/200 direkt 

 iskreno ja sam ga imao ali mi nije zaista potreban a plaćaš dodatno 20-25kn..... kažem tako je meni bilo.... ugl vidjet ćeš odmah prvi dan velikuuu razliku ;)

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
BeLLicus kaže...

Ostalo mi je još godinu dana ugovora. Međutim zbog očajne brzine interneta od samo 20/mbps u 21 stoljeću htio bih raskinuti ugovor. Koliko će me izaći penali?

 Zovnes njih i oni ti izracunaju obe opcije.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
ERROR1911 kaže...

Oke to mi je jasno, ali ja sam sad isao gledati njezine papire, ona ima dva ugovora jedan je vezan za tarifu, a drugi je vezan za uredaj, jer ugovor na tarifu je 24.mjeseca i to sad izlazi 01.03.2021. A ugovor za uredaj je 36.mjeseci i izlazi iduce godine u 4.mjesecu, to me sad buni

 

Čudno mi je da imaš uređaj na 36 rata, ako se plaća preko računa onda je obično 24 rate, tj ne može nikad biti više od ugovorne obveze za tarifu. Eventualno ako je Dinersom plaćeno na 36 rata, ne znam jel itko nudi više (ali to onda nema nikakve veze više sa HTom jer je to jednokratno plaćanje što se njih tiče).

Kakva je to bila kombinacija? 

Ustvari, ja ne vidim gdje vi vidite problem dečki 
Kada sam ja uzimao svoj mobilni gadget, lijepo je pisalo u ponudi, "na 36 rata", plaćanje preko računa ukupnom uplatom po potrošnji za specificirani mjesec! 
Obzirom imam najveću tarifu, obično su mi svi računi jednaki, oko 535.00 kuna, s tom činjenicom da je rata preko 350.00 kuna! 
U razgovoru sa djelatnicom SZK T-Com operatera sam doznao da se tarife mogu u tom kontekstu nakon dvije pune godine mijenjati, ali samo na skuplju ako postoji, obzirom je to izreguliramo ugovorom, takva je početna tarifa pa je i takva cijena rate za uređaj! 
Neke nove značajnije izmjene mogu tek po plaćenom 36 računu/rati za mobilni uređaj! 

Makar, pitam se ja onda pitam, ako ga uzimam na 36 rata, kako onda se "nuđa" garancija od samo 12 mjeseci ?! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ATJLučko kaže...
Bitanga kaže...
ERROR1911 kaže...

Oke to mi je jasno, ali ja sam sad isao gledati njezine papire, ona ima dva ugovora jedan je vezan za tarifu, a drugi je vezan za uredaj, jer ugovor na tarifu je 24.mjeseca i to sad izlazi 01.03.2021. A ugovor za uredaj je 36.mjeseci i izlazi iduce godine u 4.mjesecu, to me sad buni

 

Čudno mi je da imaš uređaj na 36 rata, ako se plaća preko računa onda je obično 24 rate, tj ne može nikad biti više od ugovorne obveze za tarifu. Eventualno ako je Dinersom plaćeno na 36 rata, ne znam jel itko nudi više (ali to onda nema nikakve veze više sa HTom jer je to jednokratno plaćanje što se njih tiče).

Kakva je to bila kombinacija? 

Ustvari, ja ne vidim gdje vi vidite problem dečki 
Kada sam ja uzimao svoj mobilni gadget, lijepo je pisalo u ponudi, "na 36 rata", plaćanje preko računa ukupnom uplatom po potrošnji za specificirani mjesec! 
Obzirom imam najveću tarifu, obično su mi svi računi jednaki, oko 535.00 kuna, s tom činjenicom da je rata preko 350.00 kuna! 
U razgovoru sa djelatnicom SZK T-Com operatera sam doznao da se tarife mogu u tom kontekstu nakon dvije pune godine mijenjati, ali samo na skuplju ako postoji, obzirom je to izreguliramo ugovorom, takva je početna tarifa pa je i takva cijena rate za uređaj! 
Neke nove značajnije izmjene mogu tek po plaćenom 36 računu/rati za mobilni uređaj! 

Makar, pitam se ja onda pitam, ako ga uzimam na 36 rata, kako onda se "nuđa" garancija od samo 12 mjeseci ?! 

 

Nema problema, samo ja ne vidim nigdje da postoji opcija otplate uređaja preko mjesečnog računa na 36 rata. Osim ako je to neka skrivena opcija za sirotinju :-)

Plus ne smije se po zakonu imati ugovorna obveza dulja od 24 mjeseca. Očito je da je ovo način kako da legalno navuku ljude da ostanu 3 godine, pod prijetnjom naplate preostalog iznosa mobitela odjednom za što netko nema novaca.

I ne vidim problem da se prijeđe na nižu tarifu jer ti je ugovorna obveza nakon 24 mjeseca istekla. Tih preostalih 12 rata uređaja ti mogu naplatiti i na nižoj tarifi. Eventualno bi problem mogao nastati prelaskom na prepaid, ali i onda mogu slati mjesečne račune samo sa uređajem, no pitanje je da li kaotični billing sustav to podržava.

 

Također, ja ne vidim problem da se preostali iznos mobitela otplati na prodajnom mjestu na 12 rata beskamatno sa maestro karticom ili nekom kreditnom i lijepo odeš na neku drugu tarifu ili prepaid, a opet imaš preko banke otplatu na ekstra 12 rata.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 21:44 (Bitanga).
9 godina
offline
T-Com Internet

Ti ugovori moraju nekako bit povezani. Ako imas poseban ugovor za tarifu, i poseban ugovor za mobitel, a jedan se ne nadovezuje na drugi (iako u ponudi postoji da jesu), ti uredno mozes mjenjat tarife cim si dobio uredjaj, sto je odredjen paradoks. Trebalo bi procitati te ugovore detaljnije i vidjeti dal su povezani.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Makar, pitam se ja onda pitam, ako ga uzimam na 36 rata, kako onda se "nuđa" garancija od samo 12 mjeseci ?! 

 

Garancija ovisi o proizvođaču ili ako operater ima ugovor sa osig. tvrtkom. Opet to na kraju ovisi o samom proizvođaču. Sudeći po tvojoj garanciji ti imaš Iphone:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 9:29 (bonzai).
14 godina
offline
T-Com Internet

dečki, opet me brzina interneta zajebava... imam optiku 500/250 i brzinu sam mjerio maloprije i 30 mbita samo download . to mi se desilo vec jednom prije 3 mjeseca i zvao sam sluzbu za korisnike i oni su nesto resetirali i sve je bilo ok.. maloprije gledam youtube i stuca cijelo vrijeme i vidim brzina sranje.. zvao sam sluzbu opet i prijavio sam smetnje.. jel kod vas situacija slicna? kazu da je s vezom sve ok, da nema pucanja niti ista, jel moguce da je ovaj njihov router sjeban?

 

 

 

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

dečki, opet me brzina interneta zajebava... imam optiku 500/250 i brzinu sam mjerio maloprije i 30 mbita samo download . to mi se desilo vec jednom prije 3 mjeseca i zvao sam sluzbu za korisnike i oni su nesto resetirali i sve je bilo ok.. maloprije gledam youtube i stuca cijelo vrijeme i vidim brzina sranje.. zvao sam sluzbu opet i prijavio sam smetnje.. jel kod vas situacija slicna? kazu da je s vezom sve ok, da nema pucanja niti ista, jel moguce da je ovaj njihov router sjeban?

 

 

 

 

 

Na kojim uređajima mjeriš brzinu ? Žično ili wifi ? Čime mjeriš brzinu ?

Malo više informacija da daš.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mjerim na speedtest.net na pc-u koji je povezan lan kabelom. Lan kabel dugacak nekih 6-7 metara. Nezz koji info jos trebax

http://trakt.tv/user/MjezZza
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice