T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.311.477
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
online
Re: T-Com Internet

HT, Kromosovo

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Znaci taj dio su " pokrili" optikom HTa ..
Navodno svi kvartovi u cijeloj dužini Zagreb.ulice , a koji graviriraju prema Cv.naselju , Plesu , Ciblji , Bratstvo, Podbreznica , Pleška ul. itd itd su pod velikim upitnikom kad ce biti spojeni na Optiku .. takve info sam ja jucer dobio u TC u V.Gorici a.slican pisani odgovor sam dobio i od HT a prije 2 dana
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 12:55 (blackE-1).
3 godine
online
T-Com Internet

oni su se ogradili, planirani zavrsetak je do kraja 2021. vidim da su u HBZ rijesili prikljucke na kuce, onda je ocito problem u centrali kako je i spominjano. centrala je u zgradi ht-a iza poste

 

pleso radi a1, kao i juzni dio cibljanice 

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mislav88 - za A1 znam , jos prije godinu dana su meni dolazili i nudili A1 pakete i jamcili min brzinu od 100mbps
Vezano za HT .. nije problem ni 2021 god , nije problem ni manjak kapaciteta centale pa eto ..trebaju je prosiriti ! Ono sto mene zivcira je to petljanje sa terminima. SZK HT daje termine ljudima " šakom i kapom" za finalno spajanje i kao " gotovu stvar" , a onda ljudi izvise i na koncu nemaju pojma hoce li to biti za 1mj ili 7- 8 mj.
Meni konkretno ( na mojoj lokaciji Cv .naselje ) krajem 2018 govorili iz HT kako stize optika na jesen 2019 ..pa 2019 na jesen mi tehnicari HT rekli kako ide optika u 3 mj 2020 .. a sad 2021
U HBZ su ljudima povukli zracne prikljucnice do kuca jos pocetkom 10mj. , dali veciini termine za finalno spajanje 26.11.2020 .. ono 100% kao dolazimo i stavljamo optiku u pogon.. naravno da su svi " popušili spiku" ..to se isto desilo i sa Cv.naseljem , sa mojim susjedima i meni !
Eto to je moje iskustvo sa HT

E daa.. jucer mi kazu u HT poslovnici u VG - znate Covid je pa se ne moze raditi do daljnjega.. sigurno bar 1-2 mj jos
Da , covid ..dosao im prije 10 dana pa ih etooo..sve iznenadio 🤣

P.S. centrala je kod poste u VG ali ima i jos jedna tzv " pomocna " na Plesu ( iza Stadiona )

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 12:56 (blackE-1).
3 godine
online
T-Com Internet

Prosipaju gluposti, koga kod od njih pitas neku novu laz izvali.

 

Cinjenica je i da dobar dio mreze jos nije zavrsen, ako je i spojeno po kucama ne znaci da je do centrale ili u samoj centrali. Svakodnevno ih vidam na par mjesta gdje se zbuksaju u kombije pored sahtova i spajaju valjda te glavne vodove sa stotinama niti, ta ekipa koja im gradi mrezu stvarno radi sve u 16 i to u svim vremenskim uvjetima. 

 

I to s covidom, standardni izgovor. Inace kod mene su na spajanje dosli neki vanjski suradnici, nije ht-ova ekipa bila.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mislav 88 .. viđam i ja te ekipe po VG , zaista ljudi rade kao sto i sam kazes " koo navijeni " po svim vremenskim uvjetima .. ali ovi iz HT pavijani su prica za sebe .. i za popizditi
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 13:10 (blackE-1).
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zna li neko kako otvorit portove na gigabox tcomvom Huawei B535 ruteru (mobilni 4g internet)? Ne moze spojit mene i frenda u fifi da bacimo mec. haha

igramo na PS4

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 20:33 (intelpro).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, trebala bi mi informacija. Dakle nemam mogucnost telefona te sam u potrazi za prijenosnim internetom, pa me zanima dal je ovaj gigabox za mene?
Vidim na netu pise flat al me zanima do koliko gb je po max brzini? 
Dal gigabox radi po principu da je to router kojeg ukljucim samo u struju?

Dakče dal bi gigabox bio idealna atvar za mene ili postoji jos nesto drugo sto bi mi preporucili. 

Imam smart tv tako da je u cestoj upotrebi netflix, hbo, ps online

Inace da dodam da zivim na moru.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
* zee_15 - Magenta 1 korisnici dobivaju po 4G brzini prvih 400 GB, a oni koji to nisu prvih 300 GB. Nakon toga i jedni i drugi imaju internet neograničeno po brzini do 4/1 Mbit/s. ( ovo je info sa TCom web str. )
Ovdje na forumu sam negdje procitao podatak ( vjerujem ok podatak) .. prosjecno dnevno ( Iptv , Netflix , YT , HB0Go ) cca po danu 20-25GB . E sad, koliko je to " prosjecno " nekome po danu" i sto tocno koristi ..1Tv ili 2 itd ?!
Opet , ovisi i koliko bi Vas doma gdje zivis opcenito koristilo gigabox ,tj .net preko njega .. samo 1 Tv ili vise , mob, komp.
Moje iskustvo ( imam fix net ) ..Max Tv , Netflix , HBoGo , YT , app za " stiming " znaci cca 4-5h dnevno , 250GB mjesecno (uz napomenu da ne gledam svaki dan filmove na Netflix i HBO Go ,ali nekad vikendom Tv radi i po 7-8h dnevno)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 12:34 (blackE-1).
9 godina
offline
T-Com Internet

Pa da.... Kod mene je isto kao sto i ti naveo i za sebe. Immo 1 tv, 2moba,max isto al putem satelita

Vikendom bi vise gledali posto ne rafimo i s obzirpm da bi spojili u magentu vjerujem da ce nam tih 400 bit dovoljno. Eh moje drugo pitanje.... S obzirom da se radi o stanu cca 65m2 kakav mogu ocekivat signal od tog rutera. Tipa ako ruter bude nwgsje na stwdini prostorije, izmedu ima zidova al ne nosivih

Dakle o kojem ruteru se tu radi, nema nigdje informacije? 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
*zee_15 - treba nazvati TCom i njihovu teh.sluzbu , pitati koji je to ruter ( spec. proizv.)
Trebalo bi pokusati izmjeriti brzinu neta na Tvojoj lokaciji ( Tcom) obzirom da je rijec o mob mrezi i netu ( sim je u ruteru)
Moj frend ( okol.Zg) izvadio sim iz Gigaboxa stavio u mob ( ne mogu znati koliko je to legal. ili ne ) ..ima vecu brzinu neta nego na ruteru Gboxa , stan cca 48 kvadrata i kaze da njemu to ok radi ( tv , 2 moba i 1 lapt.)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 13:08 (blackE-1).
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Moze meni pomoc, dakle imam usb sick od tcoma koji vec ima cca 3-4 god na kojeg imam 200+200gb u magenti 1.Stick nije na ugovornoj obvezi

Eh ono szo s eženi događa je to da veza cesto puca i nekako mi taj stick iskreno ne uljeva vec povjerenje. Radi se o ovom usbu https://m.alibaba.com/product/1600073301259/Alcatel-W800-Unlocked-Alcatel-One-Touch.html

 

Dal je moguce kupit neki kvalitetan router sa boljom jacinom signala?

Dal postoji koji router na trzistu u kojem mogu uvalit karticu? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zee15, a zašto nebi uzeo neku neograničenu tarifu i hotspotom riješio situaciju bez kemijanja ruterima ?

Testiraj SIM karticama koji operater ima najbolje uvjete na tvojoj lokaciji i onda uzmi tarifu bez ugovora, i uz malo bolji mob si sve riješio....

HT unlimited je 229 kn/mj... I onda si unutar te cifre riješio i mobilne i fiksne usluge.... Može i za 206 kn/mj ako te netko doda u svoju magentu...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 13:21 (bunker).
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
*Zee15 ..kolega *bunker daje dobar savjet ..
Napomeno bih samo da operateri u HR ugl. kad je rijec o mob.tarifama sa flet netom , traže da kad recimo potrosis 50GB saljes sms pa ti opet produze za 50Gb pa tako koliko Ti treba do kraja mj. Sve je to flet ali uz sms produzenje

Konkretno HT tarifa koju kolega *bunker* spominje to trazi na 200GB potrosenih ( prije je bilo na 50GB) Salje se sms pa opet tako dobijes 200G do kraja mj. tj.koliko
Ti treba u tom mj.
Takvu info sam ja dobio prije cca 1mj kad sam se raspitivao za HT flet mob tarifu..

Najvece mane mob neta ustvari su - opterecenja baz.stanica (broj spojenih korisnika na toj baz.st.) ,lokacija korisnika ( grad , naselje, mjesto) i udaljenost korisnika od baz. stanice + ruter ( oprema) koja se koristi, ako je od operatera cesto je i losa
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 14:16 (blackE-1).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
*croGOREatia* .. neki moji frendovi koji su koristili usb od HT su nasli rjesenja na nacin :
- jedan je sim stavio u DS mob pa tako koristi ( hotspotom) i spaja wifi -jem na druge uređaje po potrebi
- drugi na " Njuskalu" kupio od tele 2 ruter za pokuc. internet ( valjda otkljucan na sve mreze bio) pa sad tako doma ima net
- treci kupio neki mini ruter od Alcatela ( isto na Njuskalu ) pa ga nosi sa sobom ( vozi kamion) i koristi na putovanjima
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 15:07 (blackE-1).
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

 Pa da mislim da ce i kod mene bit opcija nac neki router! 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
croGOREatia kaže...

Moze meni pomoc, dakle imam usb sick od tcoma koji vec ima cca 3-4 god na kojeg imam 200+200gb u magenti 1.Stick nije na ugovornoj obvezi

Eh ono szo s eženi događa je to da veza cesto puca i nekako mi taj stick iskreno ne uljeva vec povjerenje. Radi se o ovom usbu https://m.alibaba.com/product/1600073301259/Alcatel-W800-Unlocked-Alcatel-One-Touch.html

 

Dal je moguce kupit neki kvalitetan router sa boljom jacinom signala?

Dal postoji koji router na trzistu u kojem mogu uvalit karticu? 

 Trebali ste kupiti Huawei usb stick, ako već tako rješavate vezu na internetu. Imam jednoga za svoje potrebe i nikad nisam imao problema s njime.

 

Jasno da postoji router, samo je pitanje koliko ga možete / želite platiti. Također Huawei.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...


HT unlimited je 229 kn/mj... I onda si unutar te cifre riješio i mobilne i fiksne usluge.... Može i za 206 kn/mj ako te netko doda u svoju magentu...

 Prvih 200 GB po punoj brzini, a onda šalješ SMS "Nastavi" za novih 50GB i tako unedogled.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Jbg ubto vrijeme nije bilo..... I sad ga nema u tcomu i kazu mi da ga do daljnjega nece bit na lageru. A ni u slobodnoj prodaji ga nigdje ne vidim. Nije mi problem platit samo da radi a ne da kad odem na wc 7 metara dalje nemam signala 

10 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima itko informaciju kakvo je stanje sto se tice optike u Velikoj Gorici ? Naime, optika je dostupna i vec si razmisljam da se prebacim sa A1(tj. bneta) ali muci me ono najgore, a to je prijasnje iskustvo sa tcomom (doduse u drugom gradu) koje je bilo katastrofalno, jel zna kakvo je stanje sto se tice stablinosti interneta i brzina ? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
**hahhaajaads* - ovdje sam prije par dana napisao neka moja saznanja vezano za optiku u VG i ono sto je bar meni receno u " malom ratu" sa njima + i info. koje sam dobio u HTcentru VG
Ugl. ispada ,za cca 70% VG , ta "optika" jos dugooo ce kasniti , za neke kvartove u VG upitno i do 6mj. 2021 ( sluzb. odg.koji sam dobio pismeno od HT)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 17:50 (blackE-1).
7 godina
offline
T-Com Internet

Sve koje zanima zasto se stvari dogadaju sporo oko HT optike, spajanja i sl..Trenutno je jako puno ljudi iz HT-a i vanjskih zauzeto sa selidbom opreme sa jednog kata Sljemenskog odašiljača na drugi. Nije samo oprema vec se rade i neke dodatne stvari pa su u guzvi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zasto je iz web stranice moj telekom portal uklonjena opcija internet gdje sam mogao vidjeti status svoje veze tj. trajanje spajanja ip adresu i kolicinu prometa
Da li netko ima info
Hvala
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pasko , danas mi je bio tehničar doma, i onako oprezno priznaje da ovih dana imaju kojekakvih problema.

Meni apk često ne može povući aktivne usluge koje imam i tada prikazuje nekakvo bezvezno stanje od prije par dana.... Kroz browser u profilu zasad sve dela, jedino apk ( za androide ) nemože povremeno do tih očitanja..
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Zasto je iz web stranice moj telekom portal uklonjena opcija internet gdje sam mogao vidjeti status svoje veze tj. trajanje spajanja ip adresu i kolicinu prometa
Da li netko ima info
Hvala

 Nalazi ti se pod racunima. Barem meni.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nije to to
Bila je posebna opcija internet davala je
Datume spajanja i datume odspajanja trajanje veze ,promet i ip adresu
I tu si mogao vidjet kakva ti je konekcija je puca ili je 24 satna to mi treba
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Ovog nemaš kad na naslovnici klikneš na MAXadsl Internet uslugu?

10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Nije to to
Bila je posebna opcija internet davala je
Datume spajanja i datume odspajanja trajanje veze ,promet i ip adresu
I tu si mogao vidjet kakva ti je konekcija je puca ili je 24 satna to mi treba

 

Da baš glupo što su ukinili ,ja sam znao sa posla klincima isključiti internet  da uče a ne da surfaju pa poslje uključiti

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Nije to to
Bila je posebna opcija internet davala je
Datume spajanja i datume odspajanja trajanje veze ,promet i ip adresu
I tu si mogao vidjet kakva ti je konekcija je puca ili je 24 satna to mi treba

Je, to je tocno to, i tocno se to vidi...

 

Nista, ocito te ne vole tamo u telekomu pa su za tebe to iskljucili.

yaqyaq kaže...

Da baš glupo što su ukinili ,ja sam znao sa posla klincima isključiti internet  da uče a ne da surfaju pa poslje uključiti

 Nista nije ukinuto, napisano mu je gdje se nalazi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 11:23 (sandokan111).
10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
pasko kaže...
Nije to to
Bila je posebna opcija internet davala je
Datume spajanja i datume odspajanja trajanje veze ,promet i ip adresu
I tu si mogao vidjet kakva ti je konekcija je puca ili je 24 satna to mi treba

Je, to je tocno to, i tocno se to vidi...

 

Nista, ocito te ne vole tamo u telekomu pa su za tebe to iskljucili.

yaqyaq kaže...

Da baš glupo što su ukinili ,ja sam znao sa posla klincima isključiti internet  da uče a ne da surfaju pa poslje uključiti

 Nista nije ukinuto, napisano mu je gdje se nalazi.

  gdje ti vidiš opciju mijenjanja lozinke ili isključivanje rutera po novome ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice