T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.507
|
čitano: 6.486.542
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
crozoki kaže...
post kaže...

Koliko vidim, HAKOMETAR je u pozadini open source SIGAR alat

 

Kojeg je Carnet uspio Hakomu naplatiti (prema planu nabave):

 

 Razvoj alata za mjerenje brzina 243.902,44 kn

 

?!?!

OMG {#}

Kako se razbaciva sa novcima

 

kakvo razbacivanje, pa država plaća...može natiskati novaca koliko god treba :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Ne može prekomjerno tiskanje novca dovodi do pada vrijednosti tog novca, inflacije....  :)

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
segregator kaže...

 

kakvo razbacivanje, pa država plaća...može natiskati novaca koliko god treba :)

 

Zapravo, ne plaća država.

 

Plaćamo mi. Hakom se ne financira iz proračuna, već iz naknada koje ubiru telekom operatorima (večinom). To što je četvrt milje tog novca otišlo na free opensource alat koji bi trebao pokazati koliko nam isti ti operatori preplate lošu uslugu, to je vrhunac ironije, zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 23:24 (post).
15 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

SN Margin mi je bio 32 / 29, a sada mi je 27 / 19..... a bas sam se osjecao kao big boss {#}

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Evo moj rezultat speedtesta, koji su do neki dan bili ispod 1 mbit!!

 

Zanima me mišljenje, budući da mi je centrala 3km od mene, i koristim max tv.

brzina brzina
ruter ruter
Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | Origin: bernard.sasko@facebook.com (Berologic)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Ni ja nemam bolje od toga a centrala mi je jako bilizu oko 50m

Never let a computer know you're in a hurry.
12 godina
protjeran
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

evo ja sam dobio maxtv i dobro sam sve pristeko provjeravo 10ak puta i znaci kad upalim taj max tv uredjaj i ono prvo pise povezivanje i onda povezivanje nije uspjelo molim provjerite modem i kablove...  i onaj lan kabel sam usteko u 4 po redu a kad ga ustekam u 2 onda mi prodje to povezivanje  kao poveze se ali onda stoji crni ekran ...

 

ako neko moze pomoc bio bi jako zahvalan

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 15:53 (Perceto).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Perceto kaže...

evo ja sam dobio maxtv i dobro sam sve pristeko provjeravo 10ak puta i znaci kad upalim taj max tv uredjaj i ono prvo pise povezivanje i onda povezivanje nije uspjelo molim provjerite modem i kablove...  i onaj lan kabel sam usteko u 4 po redu a kad ga ustekam u 2 onda mi prodje to povezivanje  kao poveze se ali onda stoji crni ekran ...

 

ako neko moze pomoc bio bi jako zahvalan

 

Pročitaj upute koje si trebao dobiti i napravi točno kako tamo piše

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

napravio sam tocno ima 2 kabela za spojit nisam retard

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Perceto kaže...

napravio sam tocno ima 2 kabela za spojit nisam retard

Spoji kabel u Lan portove 3 ili 4, ne jedan i 2... {#}

Ako ne radi, zovi SZK...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

zvao sam szk javila se neka glupa zenska kaze upali pa izgasi ko da to nisam ni sam probo....

 

i onda na kraju kaze da ce doc neko u roku od 30 dana wtf?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Perceto kaže...

zvao sam szk javila se neka glupa zenska kaze upali pa izgasi ko da to nisam ni sam probo....

 

i onda na kraju kaze da ce doc neko u roku od 30 dana wtf?

U roku od 3 dana vjerovatno {#}

30dana ti je rok, ako živiš na Neptunu {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Nakon 3 godine(2+1) mi je prvoga ovog mjeseca istekao ugovor za Max Adsl Flat i nisam još produžio jer čekam neku ponudu/akciju ili bilo šta pa me zanima kakva je sad ponuda za produženje postojećih korisnika,ili ako želim preči na drugog operatera ovih dana(od ht-a imam adsl i stari je je prešao na ht telefon prije 6 mjeseci,ali tamo nepiše u ugovoru na koliko ili šta) pa ako pređem npr na h1(ili optima,tj onaj koji je dostupan tamo gdje ja živim) dali bi oni to sami prebacili i sve to,mislim na račun za 15 dana recimo ili cjeli mjesec.Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
sstrmi kaže...

Nakon 3 godine(2+1) mi je prvoga ovog mjeseca istekao ugovor za Max Adsl Flat i nisam još produžio jer čekam neku ponudu/akciju ili bilo šta pa me zanima kakva je sad ponuda za produženje postojećih korisnika

 

T-Com pokloni za produženje ugovora

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
11 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

na portalu im piše pod opcijom "internet u kući" da se izabere paket prometa i brzine već od 99 kn. ja nikako ne mogu iskombinirati paked da bude po toj cijeni. dali netko zna nešto o tome?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 22:41 (zeljko6).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

adsl brzina: 80,94 kn/mj. + promet 1 Gb 20,49 kn/mj. = 101,43 kn. To ti je najjeftiniji internet kod T-com-a

11 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet

pod opcijom internet u kući, prva stavka piše: "Odaberite paket prometa i brzinu i surfajte već od 99kn/mj"

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Perceto kaže...

napravio sam tocno ima 2 kabela za spojit nisam retard

 

Pa ono sam ti napisao jer si spajao na port 4, a onda na port 2...kod t-coma

su uvijek dva porta za maxtv, a dva za net, i to 1 i 2 za nešto, a 3 i 4 za ono drugo

(nije isto na svim routerima).

 

Kad si siguran da si spojen na maxtv port, tek onda možeš reći što se dešava pa da

vidimo što dalje

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
segregator kaže...
Perceto kaže...

napravio sam tocno ima 2 kabela za spojit nisam retard

 

Pa ono sam ti napisao jer si spajao na port 4, a onda na port 2...kod t-coma

su uvijek dva porta za maxtv, a dva za net, i to 1 i 2 za nešto, a 3 i 4 za ono drugo

(nije isto na svim routerima).

 

Kad si siguran da si spojen na maxtv port, tek onda možeš reći što se dešava pa da

vidimo što dalje

jutro nakon sto je sve bilo isto pristekano max tv je cudom proradio 

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
zeljko6 kaže...

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet

pod opcijom internet u kući, prva stavka piše: "Odaberite paket prometa i brzinu i surfajte već od 99kn/mj"

hahaha, to još nisu promijenili od kad se promijenil porez s 23 na 25 posto :D

12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Kad se s paketa od 15 gb pređe na flat drugi dan u mjesecu, kak onda zaračunaju taj prvi paket koji je važio 2 dana ?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Diplomirani pješak kaže...

Kad se s paketa od 15 gb pređe na flat drugi dan u mjesecu, kak onda zaračunaju taj prvi paket koji je važio 2 dana ?

Proporcionalno korištenim danima.

Dakle, ako si koristio paket od 15 GB (60,45 kn/mj.) 2 dana, a ostalih 28 dana flat paket (101,44 kn/mj.), ukupno ćeš promet platiti 98,71 kn.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
protjeran
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

evo imam jos jedno pitanje nezz di bi ga postavio pa cu pitat ovde...

 

evo ovako ja kad skidam neke gluposti priko torrenta sav internet mi se zablokira znaci skida do 500 kbps na drugi komp nemogu uopce na net a dok skidam npr neku igru evo sad sam bio skido star wars the old republic online i dok mi je se skidalo oko 500 do 600 kbps net mi je normalno radio mogo sam na youtube i sve normalno radit, e sad jeli se ista moze podesit u utorrentu da dok mi skida da mogu normalno ic na internet?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
U torent programu ogranici brzinu downloada/uploada ako mislis surfat na drugom kompu.

Npr. down@250, up@0.20
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

a ako misliš igrati multiplayer upload 0, download 180-200  za 10mb korisnike

12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

upload ne može biti 0! ja imam 4 mbps net i ako cu bit na netu, down stavim ~300 kbps a down 40 kbps, preko noći down je unlimited, a up 45 kbps

 
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

ma dobro kad igraš upload 1kb/s  dl 180-200kb/s, a preko noći sve na unlimites 68kb/s up i 1.3mb/s dl

12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

moram limitirat upload jer ako ga pustim unlimited, onda down naglo padne i ne prelazi 100 kbps iako ni on nije limitiran. kad upload limitiran, onda je sve ok

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Ima li t-com optiku ?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Odeon kaže...

Ima li t-com optiku ?

To je dobro pitanje.

Znam iz pouzdanih izvora (o čemu sam već pisao) da HŽ ima proveden uz prugu optički kabel koji oni koriste za svoje potrebe.

E sada, pravo je pitanje zašto HT ne otkupi to.
A pravi je odgovor - zato što živimo u Hrvatskoj i politika HT-a je "Ako mi nismo postavili, uveli - mi to ne trebamo".

Tako da za HT-ovu optiku ćemo još čekati.

 

 

Iako, bilo je riječi o HT-ovoj optici koja je krenula iz Zagreba prema Osijeku, ali se izgubila već u Sesvetama. 

Samsung Galaxy SII crew.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice