Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.646
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Solidsnake kaže...

 DWA‑121 Wireless N 150 Pico USB Adapter

 Sa tim wifi adapterom (client mod) je max. brzina do 75Mbps.

 

Inače ako dual band wifi uređaj ima na kutiji oznaku "AC1200" to znači da na 2,4GHz ima teoretsku brzinu  n 300Mbps a na 5GHz ac 866Mbps.

Radne brzine su upola manje u idealnom slučaju sa jednim korisnikom i bez wifi smetnji iz okoline.

To što su proizvođači zbrojili brzine je apsurd jer kad se spojiš na takav wifi uređaj ne možeš nego na jedan od tih bandova tj. ili 2,4 ili 5GHz.

Ukoliko taj wifi uređaj radi u repeater modu (range extender) tada se i radna brzina prepolovi.

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

 Dakle pisao tehničkoj podršci za puštanje punog profila i dobijem ovaj odgovor:

 

Nastavno na Vaš upit, povećanje otvorenog profila na dostavljene brzine nažalost ovim putem nismo u mogućnosti izvršiti odnosno promjenu brzine po dostupnim tehničkim mogućnostima (propusnosti linije) sustav sam podešava kako bi usluga ispravno radila.

 Također, izvršenim mjerenjima linije s današnjim datumom 21.03.2023. godine utvrdili smo kako je na broju telefona xxxxxxx maksimalna propusnost brzine u downloadu 73,84 Mbit/s dok je maksimalna propusnost uploada 36,16 Mbit/s.

 

I možeš se na trepavice postaviti, jednostavno ne žele...

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ne kužim koja im je to fora, kaj oni gube ako se pusti max kaj ide?
Imam osjećaj kao da stalno ostavljaju treshold za neku drugu uslugu koju znam da ne želim. Mislim na iptv.

Ja se nadam da će mi nakon premještanja voda do kuće, kojim sam skratio duljinu kabela na oko 60m i zaobilaženja svih mogućih paralela u kući, pustiti taj 35b profil konačno. Ako ne bude, kome da se sagnem da to ipak ostvarim?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Do koje udaljenosti od centrale može ići VDSL?

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2023 16:48 (tintin).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

Riskiramo veliku raspravu, ali ima smisla do 1600 metara u idealnim uvjetima, preko te udaljenosti pada ispod brzina ADSLa. Ja sam na Iskonu bio na 1300m na malo lošijoj parici i imao sam 35-40 mbit, SNR 6-7 uz padanje na 5, att se ne sjećam.

15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mogu prema nečemu u ruteru vidjeti otprilike udaljenost od centrale?

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2023 17:53 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ovo su podaci...

SNR Margin(0.1 dB): 76 78
Attenuation(0.1 dBm): 250 214
Output Power(0.1 dBm): 178 123
Attainable Rate(Kbps): 12344 1231
Total HEC Errors: 2 0
Total FEC Errors: 16 928060
Total CRC Errors: 1 0
DSL Current Data Rate(Path0): 9906 1231
DSL Current Data Rate(Path 1): 0 0
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
DSL kalkulator je prema mojim podacima pokazao da sam 1810 m udaljen od centrale.
Znači ništa od vdsla?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
tintin kaže...

Do koje udaljenosti od centrale može ići VDSL?

 Tehnicki, ice dokle god moze. Tocnije pitanje je "do koje se udaljenosti isplati vdsl" :) Ti si na granici da ti se ne isplati. Mozda malo bolji upload ako je parica ok.

13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz! Da li zna itko kako pristupiti t-comovom ruteru, tj koji su user name i password za ulaz u ruter? Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

Koji router? Speedport? admin + password na naljepnici.

4 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Pozdrav,
Da li neko zna koja je ovo vrsta DSL parice i koju brzinu mogu s njom izvući?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Bakrena parica , a ta vrsta koju imaš u toj kutiji se ne zna jel 5m , pa se nadovezuje na druge tipove kabela do centrale a ukupna dužina najviše utječe na brzinu koja može biti od 100Mbps pa do jadnih 1Mbps.

Ja na 400m imam 70Mbps.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 13:36 (AF139).
15 mjeseci
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ja imam 370m i brzinu jučer izmjerenu od strane tehnicara (u kutiji vani) - 58,84 - a unutra kod routera 54 (kaze da je to prihvatljiv gubitak) on kaže da može ić do 70 ali da treba u centrali "naštimati" parice - ali da za to treba nalog.. i sad već cijeli dan nikoga ne mogu dobit od tehničke podrske, ovi na chatu me samo prespajaju na tehnicku podrsku jer nemaju pojma šta tražim, neinformirani, boli ih ....c za posao, bitno da im prođe radno vrijeme

 

UPDATE (11.12.23.) - Nakon dolaska tehničara i promjene parice ovo je moja brzina. (Nema optike - niti mi ne treba dok ovako šljaka :) )

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 11:55 (darek5cro).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mislite li da je ovo maksimalno sto bakar moze provuci?

97 mbit/s download i 54mbit/s upload.

 

Koliko se ja razumijem to je FTTC sa VDSL2 i vektoring tehnologijom.

 

Optike nema na mojoj lokaciji, i ja mislim da je ovo najbrze sto moze ici

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice