Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.530.266
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nemas vise jer ti nisu pustili vise. Pise ti sada max 30, znaci mogli su vec sada pustit 20. Zasto nisu samo oni znaju. Nadalje, treba pogledat liniju jer negdje nesto ne stima. Imas 30 u downlpadu i 25 u uploadu, tako da kad se to rijesi mogao bi mozda i 50.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ahaa, sad kužim. Ne razumijem se toliko dobre u te stvari. A nadam se da će to riješit. Javim rezultate kad tehničari to srede. Hvala na odgovoru.

 

EDIT: Evo danas su mi pustili 27/6. Kažu ne može bolje. Sad ću i sliku stavit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 19:30 (antimon99).
2 godine
offline
Kvaliteta DSL parice?

Sorry ako sam dosadan, ali danas sam promijenio telefonski kabel i direktno sam spojio s kutije u router. Sad ću slike postavit koje rezultate sam dobio

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ako to piše 38000 attainable, onda ti mogu dići brzinu na otprilike 35 mbit u routeru, odnosno nekih 33 ćeš imati na speedtestu. Samo nisam siguran da li postoji profil 35, ili će pustiti 40 pa će ti se veza sinkronizirati na maximum što bi moglo dovesti do pucanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 19:19 (Lil Dice).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
antimon99 kaže...

Sorry ako sam dosadan, ali danas sam promijenio telefonski kabel i direktno sam spojio s kutije u router. Sad ću slike postavit koje rezultate sam dobio

 Jako je mala slika. Ali sad si iskljucio ono sto si ti moga popraviti, sad ostaje na njima da pogledaju sto ne valja. Upload od 25, i download od 38 ne idu zajedno. Taj download treba ici jos gore. Sad bi se nekako trebao izboriti da ti to netko pogleda i popravi. Naravno, uvijek postoji taj dvosjekli mac da ce te od*ebat i reci "ne mozes vise" i stavit ce te na nesto tipa 20mbita i bok. U stvarnom stanju stvari vjerojatno mozes 50 kad ti je upload toliki. Obicno u ovim situacijama najbolje pali ako kad vidis tehnicara "tu uokolo" da ga zamolis da ti to pogleda, objasnis situaciju, da ti je maksimala uploada 25mbita, a maksimala downloada 38mbita i da je ocito da nesto ne stima i ako ti moze spojeve pogledat. Da je sve po PS-u, oni bi na tvoju prijavu greske sami vidjeli ovakvo stanje stvari i trebali popraviti.

2 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Kad sam sve to sredio onda sam otišao na speedtest i pokazalo je 33. Nazvat ću ja njih da vidim što će reći

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Aha, nisam uopće gledao dolje current sync. Kod tebe je vjerojatno profil 50 mbit i sad si tom promjenom kabla malo poboljšao brzinu. Znači trenutno je na max. koliko ide u trenutnim uvjetima. Za dalje poslušaj savjet kolege @sandokan

3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Sta mislite kolko bi se dalo ovdje izvuci na vdsl-u?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 17:53 (marlo).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Po razdaljini, nekakvih 30 na vdslu.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav evo ukljucili su mi vdsl i stavvili me na osnovnu brzinu od 10. Kolko bi se tu dalo jos podic.

Evo slike i vdsl-a i adsl-a

 

 

Vdsl Vdsl
Adsl Adsl
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Treba ti slika gdje se vidi maximalna propusnost pa ces po tome i sam znati.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Znam ali ocito to ne mogu nikako izvuci iz speedport plus rutera pokusavao sam na sve nacine i nikako.

Znaš li ti kako da izvučem detaljniju statistiku?

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
marlo kaže...

Znam ali ocito to ne mogu nikako izvuci iz speedport plus rutera pokusavao sam na sve nacine i nikako.

Znaš li ti kako da izvučem detaljniju statistiku?

 Kad se ulogiras vidi na

http://192.168.1.1/html/dsl.html

http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm

ili linkove s ove stranice

https://telekomhilft.telekom.de/t5/Geraete-Zubehoer/Speedport-Router-Hidden-Menues/ta-p/3101743

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 13:59 (sandokan111).
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Zna li netko može li se provjeriti podržava li centrala vectoring i je li dostupan i meni i uključuju li ga uopće na zahtjev korisnika? Trenutno imam aktiviran 17a profil, a nisam nešto predaleko od centrale

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Molio bih mišljenje može li se meni pustiti preko žice 19 Mbita kako i piše u izvještaju (modem Huawei HA35, hibrid). Nedavno su kod nas u mjestu ugradili neki veći razdjelni ormar za telefoniju, ja sam od njega na udaljenosti od cca 1300 m. Do tada sam imao max 3,5 Mbita preko žice i do max 10 Mbita preko mobilne mreže, no to je u večernjim satima nekad znalo biti samo do 1 Mbit. Kad bih preko žice vukao barem 10 Mbita, za trenutne potrebe bi bilo dosta.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Vezano za pitanje kolege forumaša iznad, i ja imam ovaj hibrid. I brzina mi preko 4g zna biti od plaćenih 30 do 80, a ako idem samo preko DSL onda je 10mb7s koliko i plaćam. Zanima me po ovoj fotki iz modema mogu li sad imati više jer znam da su prije ovdje bili puno manji brojevi. Da li jemoguće da se zbog toga što je veliki dio ulica prešao na optiku (ne i moja ulica, a samo 1km sam od zdanjeg stupa sa optikom) da li je moguće da su zbog toga sad nama na adsl moguće veće brzine??

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
BlackM kaže...

Molio bih mišljenje može li se meni pustiti preko žice 19 Mbita kako i piše u izvještaju (modem Huawei HA35, hibrid). Nedavno su kod nas u mjestu ugradili neki veći razdjelni ormar za telefoniju, ja sam od njega na udaljenosti od cca 1300 m. Do tada sam imao max 3,5 Mbita preko žice i do max 10 Mbita preko mobilne mreže, no to je u večernjim satima nekad znalo biti samo do 1 Mbit. Kad bih preko žice vukao barem 10 Mbita, za trenutne potrebe bi bilo dosta.

 Preko zice neces imat vise od 10. Profili po adslu su takvi da ce ti pustit 10 i to je to.

Dud kaže...

Vezano za pitanje kolege forumaša iznad, i ja imam ovaj hibrid. I brzina mi preko 4g zna biti od plaćenih 30 do 80, a ako idem samo preko DSL onda je 10mb7s koliko i plaćam. Zanima me po ovoj fotki iz modema mogu li sad imati više jer znam da su prije ovdje bili puno manji brojevi. Da li jemoguće da se zbog toga što je veliki dio ulica prešao na optiku (ne i moja ulica, a samo 1km sam od zdanjeg stupa sa optikom) da li je moguće da su zbog toga sad nama na adsl moguće veće brzine??

 Po fotki imas 10 i tesko da ces na adslu imat vise, a i kad ti puste to je par mb vise. Za hibrid ocito stavljaju adsl jer ne treba vise.

3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo meni su napokon izmjerili i povecali brzinu.

 

Margina za upload je malo visoka al ok mozda bi se tu dalo izvuc jos sto, al znam da na uploadu marhina jako pada kad se samo malo poveca brzina tako da je ovo ok bar je stabilno.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da li netko možda ima iskustva (saznanja) da li bi se što dobilo micanjem VDSL splittera i prebacivanjem na VOIP, pošto mi je linija još uvijek na sistemu da telefon uključujem u splitter.

Možda manja interferencija pa bi eventualno dobio nešto veću propusnost parice?

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Koji je to operater da još nema voip? Da, dobilo bi se nešto, ali ne previše možda par mbit.

8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lil Dice kaže...

Koji je to operater da još nema voip? Da, dobilo bi se nešto, ali ne previše možda par mbit.

 HT, ali iz nekog razloga sam još uvijek ostao na splitteru.

Jako sam blizu centrale, nekih 60-70m i prije mi je propusnost parice bila preko 100 mbit, ali kako su susjedi u ulici uvodili internet brzina je padala, i sad je oko 70.

A pošto sam aktivirao max brzinu (otvoren profil) sa svakim mbit više bi bio na dobitku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 18:23 (jbc0smith).
6 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
mario ako znaš koliko si udaljen od centrale ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 9:14 (dejo74).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Po mojoj računici preko google mapsa oko 850 do 900 m po atenuaciji na adsl2+ 1100m, a tehnicar je nesto priaco oko 1400 m makar mi je to puno predaleko za ovu brzinu koju imam u downu

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
jbc0smith kaže...
Lil Dice kaže...

Koji je to operater da još nema voip? Da, dobilo bi se nešto, ali ne previše možda par mbit.

 HT, ali iz nekog razloga sam još uvijek ostao na splitteru.

Jako sam blizu centrale, nekih 60-70m i prije mi je propusnost parice bila preko 100 mbit, ali kako su susjedi u ulici uvodili internet brzina je padala, i sad je oko 70.

A pošto sam aktivirao max brzinu (otvoren profil) sa svakim mbit više bi bio na dobitku.

Nisam detaljno upućen u HT praksu ali još su 2015. prebacili sve korisnike na voip i ugasili analogiju. Najbolje nazvat i pitat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 19:20 (Lil Dice).
13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Nisu, jer evo ja na jednoj lokaciji imam samo telefon bez ikakve njihove aktivne opreme.
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lil Dice kaže...
jbc0smith kaže...
Lil Dice kaže...

Koji je to operater da još nema voip? Da, dobilo bi se nešto, ali ne previše možda par mbit.

 HT, ali iz nekog razloga sam još uvijek ostao na splitteru.

Jako sam blizu centrale, nekih 60-70m i prije mi je propusnost parice bila preko 100 mbit, ali kako su susjedi u ulici uvodili internet brzina je padala, i sad je oko 70.

A pošto sam aktivirao max brzinu (otvoren profil) sa svakim mbit više bi bio na dobitku.

Nisam detaljno upućen u HT praksu ali još su 2015. prebacili sve korisnike na voip i ugasili analogiju. Najbolje nazvat i pitat.

 Velika većina je prebačena na Voip, ali ih ima još koji nisu. Uglavnom, cilj je postignut.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

ekipa imam pitanje vezano za uvođenje optike. Nedavno sam saznao u poslovnici tcoma da će provući optiku u mojoj ulici do ljeta 2022., (živim u kući, Osijek)

 

i jučer sam bio naišao do svojih roditelja koji žive dvije ulice dalje od mene, i kažu mi da su im to jutro provlačili optiku i da su ih ti radnici pitali jel žele da im spoje optiku. Moji su naravno rekli da žele

 

Mene sad muči zašto su ih to ispitivali, šta ako meni to dođu kad nema nikog kod kuće, jel me onda neće prikopčavati? 

 

također nisam siguran jel to radi a1 ili tcom, pa da znam bilo bi mi lakše, mogao bi ih probati kontaktirat da vidim kad će biti moja ulica na redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Danas mi bio tehnicar, promjenio mi poziciju u podzemnom kablu sad je situacija ovakva;

dsl_downstream 64404
dsl_upstream 26403
dsl_max_downstream 79332
dsl_max_upstream 26412

 

Ovako je bilo prije jedno 15-20 dana

 

dsl_downstream 44036

dsl_upstream 20773 

dsl_max_downstream 53944 

dsl_max_upstream 20774

 

Tako da je napredak očit

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 19:03 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

U zadnjih 10-ak dana mi modem izgubi sinhronizaciju svaki dan između 13 i 14 sati na par minuta. Nakon toga opet radi 24 sata uredno bez i jedne CRC greške, možda 200-300 FEC grešaka.

Pušten je otvoreni profil prije 2 mjeseca (65/25) i sve je savršeno funkcioniralo do sad.

Ima li netko iskustva s tim?

Ako prijavim kvar prvo će smanjit brzinu, a gotovo sam siguran da nije u tome problem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
jbc0smith kaže...

U zadnjih 10-ak dana mi modem izgubi sinhronizaciju svaki dan između 13 i 14 sati na par minuta. Nakon toga opet radi 24 sata uredno bez i jedne CRC greške, možda 200-300 FEC grešaka.

Pušten je otvoreni profil prije 2 mjeseca (65/25) i sve je savršeno funkcioniralo do sad.

Ima li netko iskustva s tim?

Ako prijavim kvar prvo će smanjit brzinu, a gotovo sam siguran da nije u tome problem.

  To je uredu. HT ima svaka 24 sata reconnect radi promjene javne ip adrese. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice