Internet Zagreb Gračani

poruka: 15
|
čitano: 5.526
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Internet Zagreb Gračani

Bok svima!

 

Prvo, ispričavam se na svoj loš hrvatski, stranac sam, valjda me budete razumijeli bez problema :)

 

Imam slijedeči problem - živim u Gračanima u Zagrebzu, gdje očito je infrakstruktura jako stara i jedini internet koji se ovdje može dobit je preko telefonskih parica.

 

Još gore to, što preko te parice max brzina interneta je nekakvih potencijalni 12mbita.

 

Najbolje što sam našao je H1 telecom koji koristim već 3 godine, koji je tad dopuštao bzrinu 11mbita flat. To plus telefon je 280 kn.

 

Ja dolazim iz bugarske gdje samo internet ot 80dl / 80up brzune je 9 fucking eura... Ali ajde, standard je drugi, pa cijena me više ne zanima toliko.

 

Ali recite mi molim vas - je li moguće dobit išta brže 10mibta na područiju Gračana? Svi operateri daju politički odgovori tipa "radimo na proširenju" i na kraju ni P od proširenja.

 

Molim vas za bilo kako preporuku :)

 

Pozdrav!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Internet Zagreb Gračani

Teško da ćeš dobiti išta bolje. Optike skoro pa i nema (samo nova naselja i centri gradova), sve ostalo preko bakra (tel. parice).

 

Bugarska je druga stvar, imamo ured tamo i kažu da prije EU skoro pa i nije bilo interneta van većih gradova, sad optike ima svuda jer se ulagalo u infrastrukturu. Kod nas je situacija takva da nitko ne želi ulagati (od ISPova) a svi koriste to što imamo i to se eto krpa da radi. Tih 12mbit je neki stari izmjereni maksimum, dok se ne spoji oprema ili dok netko ne natjera T-Com da napravi novo mjerenje, to ti je maksimum, pogotovo ako je bitstream usluga.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Zagreb Gračani

Je, bitstreatm je usluga.

 

Još namjerno sam uzeo i satelitsku televiziju, jer da sam uzeo preko parice, brzina bi se smanjila za 4 po default...

 

Šteta, baš šteta. Nadao sam se da postoji neki ISP koji nisam čuo do sad, koji nudi nešto bolje.

 

 

 

I ovo košta 280kn. Plače mi se...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 23:47 (Javor_Grgic).
15 godina
offline
Re: Internet Zagreb Gračani
Pozdrav ako zelis mogu ti provjeriti u vipu i bnetu jel moguce išta bolje, samo mi daj broj telefona da testiramo paricu
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Zagreb Gračani

Hvala ti dado, poslat ću ti broj u poruci, a kad stigneš - pogledaj pa javi.

15 godina
offline
Internet Zagreb Gračani

pozz evo stanje vaše linije

battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Zagreb Gračani

Zanimljivo. Izgleda da parica podržava VDSL brzine.

 

Vidjet ću što budu sutra iz H1 rekli na to :)

 

EDIT: Jel mi možeš, molim te, objasnit taj drugi parametar za duljinu? Što to točno znači? I dali brzine koje su navedene iznad su average ili maximum za tu vrstu parice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 2:38 (Javor_Grgic).
15 godina
offline
Re: Internet Zagreb Gračani
Javor_Grgic kaže...

Zanimljivo. Izgleda da parica podržava VDSL brzine.

 

Vidjet ću što budu sutra iz H1 rekli na to :)

 

EDIT: Jel mi možeš, molim te, objasnit taj drugi parametar za duljinu? Što to točno znači? I dali brzine koje su navedene iznad su average ili maximum za tu vrstu parice.

 Iskreno ni neznam taj parametar za duljinu, to bi trebalo biti udaljenost centrale, najvjerojatnije u metrima. A ove brzine koje stoje su maximum koje moze podnijeti adsl ili vdsl

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Internet Zagreb Gračani
dado16 kaže...

 Iskreno ni neznam taj parametar za duljinu, to bi trebalo biti udaljenost centrale, najvjerojatnije u metrima. A ove brzine koje stoje su maximum koje moze podnijeti adsl ili vdsl

Duljina je u metrima.

Brzine DS/US su brzine po HAKOM/HT referentnim tablicama, i da - u 99,999% slucajeva predstavljaju maksimalnu brzinu na nekoj tehnologiji.

 

Sasa

you don't have to be crazy to work here, but it helps
11 godina
neaktivan
offline
Internet Zagreb Gračani

Javore, jesi li unaprijedio Internet brzinu.

I ja sam došao na Gračane pa bih volio savjet koijm putem da krenem.

Naime, i meni se čini da mi je H1 dobar izbor.

Kakva su tvoja iskustva do sada?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Internet Zagreb Gračani

Frend ima 30 mbit VDSL, optike koliko znam nema...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Internet Zagreb Gračani

Jel ima kakvog napretka u Gračanima zadnjih par godina?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Internet Zagreb Gračani
stiffler kaže...

Jel ima kakvog napretka u Gračanima zadnjih par godina?

Ako bude svijeta i vijeka do 2023 bit će i napretka! 

http://mapiranje.hakom.hr/resources/pdf/Objava_namjere_gradnje_SDM_Podsljeme_D%C4%8C1.pdf

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
10 godina
offline
Internet Zagreb Gračani

Po Gračanskoj ima A1 kabela već duže vrijeme. Na HT webu piše da kreću s proširivanjem optike.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internet Zagreb Gračani

To je iz prve faze, a po HAKOM-u završetak druge je do kraja godine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 17:48 (Ord Mantel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice