A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 482.212
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Alfredo nr.2 kaže...

A1 mi nudi optiku od 200mbs za 150kn, razmišljam da li da uzmem. Kakva su iskustva? Je li veza stabilna? Mjenjaju li nakandno cijene jer znam da su poznati po tome da kada potpišeš ugovor oni nakon mjsec dana poskupe uslugu itd? 

Čujem da mi moraju bušiti rupu kroz zid, je li to istina i bude li to primjetno i trebam li naknadno sređivati zid nakon njihova rada?

 

Optika je bomba. Nemam nikakvih problema, a imam je već 2 godine. Ja sam sebi kupo novi router Honor 3 koji je duplo bolji od A1 routera (Huawei).

 

Meni nisu bušili zid, tako da nemam s tim iskustva. Tu bi trebali biti pedantni.

 

15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
A što je s ovim da skidaju brzinu nakon što skineš određeni broj gb?
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Alfredo nr.2 kaže...
A što je s ovim da skidaju brzinu nakon što skineš određeni broj gb?

Ne znam o ćemu pričaš. Iskreno nemam blage veze koliko skidam kad imam flat i brzinu 1Gbit...

 

Nikad mi se u 2 godine od kad imam optiku nije smanjila brzina. Po ugovoru je min 700mbps download.

7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Fair usage, ali to je za obične korisnike ionako nedostižno.

 

Primjerice ja imam optiku 500/120 Mbita i kada u jednom mjesecu downloadam 1600GB tek onda šalju upozorenje a na 3000GB smanjuju brzinu do kraja tog mjeseca. Slično vrijedi i za upload. Slika ispod.

 

-> KLIK

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Pozdrav, ne znam gdje da pitam pa cu ovdje. Koristi li tko A1 TV? Zanima me kakvo je sucelje na TV-u? Da li zastajkuje i da li je fluidno? Imam trenutno Iskon TV+internet ali se selim te cu vjerojatno uzeti A1 optiku koja je dostupna na novoj lokaciji. Sa Iskom suceljem sam dosta zadovoljan, pa me zanima kakav je od A1. Hvala unaprijed na pomoci :)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Alfredo nr.2 kaže...

A1 mi nudi optiku od 200mbs za 150kn, razmišljam da li da uzmem. Kakva su iskustva? Je li veza stabilna? Mjenjaju li nakandno cijene jer znam da su poznati po tome da kada potpišeš ugovor oni nakon mjsec dana poskupe uslugu itd? 

Čujem da mi moraju bušiti rupu kroz zid, je li to istina i bude li to primjetno i trebam li naknadno sređivati zid nakon njihova rada?

 

 

Ja sam uzeo prije jedno 2 tjedna

 

1gbps/500mbps

voip

tv plus dodatni risiver i neki paketi još

 

i zasad je sve stabilno, net mi varira između 930-990 ovisno kako i di se testira, upload isto varira od 430-500. Sve je stabilno zasad svi uređaji, a imam ih jedno 30ak su spoji bez padova, ping je dobar i latencije. Makar ja sam sve živo ugasio na njihovom huawei routeru jer iza njega imam svoj i tako oduvijek radim kod ISP-a jer obično daju smeća od routera, makar mi se ovaj huawei ne čini takvim smeće, no nije ni do koljena mom Asus-u.

 

 

Gam3r kaže...

Pozdrav, ne znam gdje da pitam pa cu ovdje. Koristi li tko A1 TV? Zanima me kakvo je sucelje na TV-u? Da li zastajkuje i da li je fluidno? Imam trenutno Iskon TV+internet ali se selim te cu vjerojatno uzeti A1 optiku koja je dostupna na novoj lokaciji. Sa Iskom suceljem sam dosta zadovoljan, pa me zanima kakav je od A1. Hvala unaprijed na pomoci :)

 

Koristim ja tj. moji, ali čekiram i ja tu i tamo. Sučelje je vizalno super, fluidno nije kad prebacuješ kanal dugo mu treba da povuče EPG bar na ovim najnovijim KAONima šta su počeli dijeliti prije mjesec dana, no mislim da će i to popeglat sa nadogradnjama uskoro jer ima još mušica u njima dosta koje sam ja osobno primjetio. Što se zastajkivanja tiče slike tog nema, sve ide lijepo, no kompresija same slike kod A1 nije baš za pohvalit. Žalosno da na takvim brzinama ne mogu isporučiti bolji stream.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 9:08 (Thermal).
13 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Hvala na odgovoru. Taman sam se navikao na Iskonovo sučelje kad eto moram prebaciti. Glupo je ne prijeći na optiku kad možeš... Javim komentare kada mi dođe sve. Hvala još jednom.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Evo ekipa, danas su mi slozili optiku, brzina je oko 990/450, non stop se tu vrti. Zasad sam prezadovoljan u odnosu na A1 Homebox.

Testiram preko https://www.nperf.com/hr/  pa bacite oko.

 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Bok ekipa, može molim vas info kako izvući jeftiniji internet od onog oglašenog na A1 webshopu? Zvati korisničku podršku, poslati mail, doći u poslovnicu?

Trenutno u Zagrebu u A1 (prije samo bili u Bnetu) za fiksni internet do 20 Mbit/s plaćamo 169 kuna uključujući onu famoznu naknadu od 20 kuna - i to bez ugovorne obveze. Na webshopu se nudi do 200 Mbit/s za 179 kuna bez ugovorne obveze i ta ponuda je dostupna na našoj lokaciji. Je li moguće dobiti 200Mbit/s nekako za manje para (ali bez uključivanja u Mozaik jer nas isključivo fiksni internet zanima, druge usluge nemamo u A1).

 

Alfredo nr.2 možda ti imaš više info? Vidim da su tebi nudili 200Mbit/s za 150 kuna. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

računaj na cca. 1000kn aktivaciju usluge bez ugovorne obveze, tako su meni rekli na bnet-u u trenutku kada sam već bio njihov korisnik, samo promjena paketa...

uglavnom, zahvalio sam im se i prešao na iskon optiku bez UO i platio aktivaciju usluge 60-ak kn i dobio veću brzinu za manje novaca

15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
mata94 kaže...

Bok ekipa, može molim vas info kako izvući jeftiniji internet od onog oglašenog na A1 webshopu? Zvati korisničku podršku, poslati mail, doći u poslovnicu?

Trenutno u Zagrebu u A1 (prije samo bili u Bnetu) za fiksni internet do 20 Mbit/s plaćamo 169 kuna uključujući onu famoznu naknadu od 20 kuna - i to bez ugovorne obveze. Na webshopu se nudi do 200 Mbit/s za 179 kuna bez ugovorne obveze i ta ponuda je dostupna na našoj lokaciji. Je li moguće dobiti 200Mbit/s nekako za manje para (ali bez uključivanja u Mozaik jer nas isključivo fiksni internet zanima, druge usluge nemamo u A1).

 

Alfredo nr.2 možda ti imaš više info? Vidim da su tebi nudili 200Mbit/s za 150 kuna. :)

Ja imam Optimu od 60mbs za 139kn. Otkad je A1 uveo Optiku u kvart svakih par mjeseci se javljaju sa ponudama. Zadnja je bila 150kn za 200mbs ili 199kn za 1gbs. Nisam pristao ni na jedno. Rekao sam im da mi se jave kada budu imali cijenovno bolju ponudu od Optime. Kada ponude 200bs za 139 moći ćemo razgovarti do tada ništa. 

Prvo su i meni nudili 200mbs za 179, odbio sam ih jer mi je to preskupo. Javili su se za par dana s ponudom od 200mbs 150kn, ponovo sam rekao da je preskupo. Pa su rekli da će se javiti tijekom Božičnih blagdana. Samo nek se javljaju, kad ponude nešto prihvatljivo moći ćemo razgovarati. 

Moja preporuka ti je da ih odbiješ i kažeš da imaš bolju ponudu. Meni je 60mbs + neograničeni fiksni telefon za 139kn ok ponuda od Optime. Ne želim plaćati više zbog veće brzine jer mi realno ne treba.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Poprilicno sam siguran da sam iskopao broj od A1 posebnog kanala prodaje (ja sam zadovoljan ponudenim nakon xy poziva prema sluzbi za korisnike), pa ako ce netko raditi produljenje ili novi ugovor moze mi se javiti na poruke.

 

P.S. -> nemam veze sa A1, ne radim tamo i ovo mi ne pridonosi nikako osim sto sam sretan kad netko ugovori po realnoj cijeni, a ne njihovoj na webu :)

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Pitanje:

 

ima li neka informacija koji kvartovi u ZG su pokriveni s optikom i koji bi bio plan širenja?

Poglavito me zanima za trešnjevku, sjever.

 

 

7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Jank0 kaže...

Pitanje:

 

ima li neka informacija koji kvartovi u ZG su pokriveni s optikom i koji bi bio plan širenja?

Poglavito me zanima za trešnjevku, sjever.

 

 

 

Interaktivna karta, lijevo se odabere "Podrucje namjere gradnje svjetlovodne distribucijske mreze" -> LINK

 

Ako te zanima detaljno tko gradi i kada, to su obično HT i A1 za Zagreb -> LINK i LINK

7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Imam pitanje

Dali A1 kada spaja optiku preko el. stupova terminira na media konverteru optiku u bakar pa dalje na router ili je terminira na samom routeru ?

I koji router sada daju ?

 

tnx !

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Optika ti se provlaći od el. stupa do modema i sad ti daju Huawei HG8145v5

BF3:fluffy_inside
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Wolf88 kaže...

Optika ti se provlaći od el. stupa do modema i sad ti daju Huawei HG8145v5

 tnx 

8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

ne znam zašto ali ja sam već 2 god na optici 500/100 i sada  sam produzio novi ugovor 1000/500  i najavili su da će u srijedu doći promjeniti  ruter..A imam upravo taj HG8145v5 
EDIT : dosao lik krivo su rekli zamjenili su mi receiver za TV samo router kao on ostaje isti ..brzina  jel  na slici max koji vuce

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 10:21 (sseennoonn).
11 godina
offline
A1 kućni internet - optika

sad sam na optim bakar

 

do stana mi je provučena a1 optika i dostupna

 

ako uzmem bez UO dali se plaća jos sta dodattno

 

kako je to sad shema sto se tice prebacivanja sa jednog isp na drugi.jel moram sta optimi javiti ili drito na A1

 

jel se može dobiti kaki popust ako izmem optika i tv za 269 da i mobitele prebacim na bonove

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
GSP kaže...

sad sam na optim bakar

 

do stana mi je provučena a1 optika i dostupna

 

ako uzmem bez UO dali se plaća jos sta dodattno

 

kako je to sad shema sto se tice prebacivanja sa jednog isp na drugi.jel moram sta optimi javiti ili drito na A1

 

jel se može dobiti kaki popust ako izmem optika i tv za 269 da i mobitele prebacim na bonove

Popust možeš ostvariti na temelju broja usluga koje imaš u A1 tako da ih spojiš u Mozaik grupu. Svaka usluga ti smanjuje račun za 10 kn, a maksimalno možeš sniziti cijenu za 30 kn po usluzi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 10:58 (CrossDeath).
11 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ovo mi je bitno ako idem bez UO dali moram platit 1000 kn prikljucak

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Postovani,
molim Vas kontakt za A1 ponudu optike, ukoliko je moguce.
Zahvaljujem na odgovoru i srdacan pozdrav,
Tomislav


3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Postovani,
molim Vas kontakt za A1 ponudu optike, ukoliko je moguce.
Zahvaljujem na odgovoru i srdacan pozdrav,
Tomislav


12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Imama kod A1 optiku 500/120. Na mobitelima radi uredno (više-manje), ali u zadnje vrijeme na laptopu (novi laptop koji je donedavno imao 500 u downloadu) brzina jako oscilira i uglavnom je ispod 100. Mjerio sam i preko kabela i bila je 4 (??). Resetirao sam i ruter.
Zvao sam tehnički i oni su promijenili neke frekvencije ali ništa bolje.


Što bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Selim se na novu adresu na kojoj mi je A1 ponudio jedino opciju parice od 20mbt/s, intenet+tv+tel paket.

 

Interesira me ima li tko iskustva sa tim paketom? Jel veza puca? Jel to dovoljna brzina da se može gledat tv/Netflix i surfat normalno? 

 

Na trenutnoj adresi imam dosta brz internet od 150 mbt/s tako da mi se ova ponuda od 20 čini po prilično loša.  Jedino dobra stvar je što nude ugovor bez ugovorne obveze.

 

Ako netko ima iskustva sa tim paketom please pišite. 

 

Hvala! 😊

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ruby_ru kaže...

Selim se na novu adresu na kojoj mi je A1 ponudio jedino opciju parice od 20mbt/s, intenet+tv+tel paket.

 

Interesira me ima li tko iskustva sa tim paketom? Jel veza puca? Jel to dovoljna brzina da se može gledat tv/Netflix i surfat normalno? 

 

Na trenutnoj adresi imam dosta brz internet od 150 mbt/s tako da mi se ova ponuda od 20 čini po prilično loša.  Jedino dobra stvar je što nude ugovor bez ugovorne obveze.

 

Ako netko ima iskustva sa tim paketom please pišite. 

 

Hvala! 😊

Ne znam kakva točno iskustva tražiš jer brzina koju dobivaš kao i sama kvaliteta usluge ovisi o bakrenoj parici. Ako je bakrena parica loša ili si daleko od centrale, nemoj očekivati čuda. 20 Mb/s je za surfanje čisto dovoljno, čak i za gledanje Netflixa, ali kao što rekoh, nemoj očekivati čuda jer IPTV dodatno uzima interneta.

 

Sa 150 na 20 Mb/s je kao da ideš s auta na traktor.

12 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

stigla mi neki dan optika u stan, nisan jos prebacia PC a na macu na tom smece od huaweia dizen nelose brzine. svakako cu ubridgat taj huawei i donit svoj ruter .

 

ako nista usteka san 6 mj za 1kn i neki mobilni

 

 

na kablu su mi obecali iljadu gore dolje 

 

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Jel postoji neki način da se vidi udaljenost od centrale, pokrivenost optike po kvartovima/zgradama u Zg? Znam da mogu pitat A1 al sad je pitanje koliko će oni biti iskreni.
Ovdje se radi o kvartu stara Pešćenica, kod Veterine odmah.

Znam samo da HT ima provučenu optiku al oni su bezobrazno skupi pa čisto provjeravam druge opcije.
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Pa nije bakarna parica pa da imaš gubitke na udaljenosti , optika ima zanemarive gubitke.

14 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika
Ukoliko imate potrebe za custom dns na Huawei HG8145V5, meni osbno su custom dns opcije na tom routeru zasivljene i ne mogu se mjenjati kroz gui.

Skinuti telnet client (Putty) i zatim:

Telent na router ip:

root/adminHW (adminHW je i dalje password, premda ste možda promijenili password u GUI-u)

Komanda:

dhcp server pool config index 1 dns dns1,dns2

U mom slučaju:

dhcp server pool config index 1 dns 192.168.1.70,1.1.1.1

dns-ovi će poslije toga biti vidljivi i u GUI-u (slika ispod)


 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice