Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.126
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Opere prosvirale sa njim. Samo tako.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Laptop, pa preko Nuprime dac 9 bez preampa.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Laptop, pa preko Nuprime dac 9 bez preampa.

 Quinte? 

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Yes, Quinte SE

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Odlično. Da se Opere voel s lampama kažu i pišu svi. Jesi imao iskustva s kakvim potentnim tranzistorcem na Operama?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imam neka iskustva sa Ayon pojačalima.

 

Prvo je kolega za svoje zvučnike sa Accuton keramičkim driverima nabavio Ayon Orion integrirac.

Kako mu se dopao zvuk Ayona, nakon toga je došao novi Spirit III amp (sa KT150 cijevima).

 

Nakon toga opet novi upgrade s Ayon Crossfire II integrircem sa cijevima AYon 62B.

Sve navedene ampove sam dosta puta slušao u njegovom sustavu kojeg jako dobro poznajem.

 

Ja sam također kode sebe prije par ljeta imao na probi Ayon Triton.

 

 

I sad ono najbitnije, drugi  kolega je do nedugo vozio svoje Opere Seconda sa Ayon Spirit integrircem.

To je sviralo vrlo dobro i nema se tu što puno dodati.

 

Dakle, čestitam kolegi na prinovi....

 

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Odlično. Da se Opere voel s lampama kažu i pišu svi. Jesi imao iskustva s kakvim potentnim tranzistorcem na Operama?

 Nisam. Opere sam uzeo poćetkom godine tako da su radile samo sa Nuprime kombinacijom dac 9 i 2x sta9. Međutim, nije to bio idealan spoj. Zvuk je bio nekako suh i nedorečen. Dok je ta kombinacija sa Harbethima shl5 zvučala zaista ok.

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega analogni zahvaljujem. Inače kupljeno od tvoga prijatelja.

Pojačalo i zvučnike više ne analiziram i osluškujem. Sada jednostavno uživam u muzici i bogatstvu zvuka.

 
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dakako ! 

 

Kvalitetno jačalo je u sustavu i sada samo treba uživati u novom (i dakako boljem) zvuku i samo birati željenu glazbu.

A mnogo toga će se od naslova sada prikazati u podosta suverenijoj izvedbi.

 

Jebga, nije neko pravilo....ali cevke su to.......

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ima nešto u tim cijevima. A ovaj Ayon ima i stas i glas.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

A slušaj, to je do čovika. Cijevi su mi, barem ono što sam poslušao, a odavna je to bilo, bile uvijek premekane. Više mi paše "agresija" tranzistora.

 Ima istine u tome. Neću reći da su meni premekane ali malo mekše jesu. Međutim, sada mi i odgovara takav zvuk. S obzirom da ne slušam nešto kao Rammstein ili Sepultura i sl. Više nešto za relax.Ne bi imao ništa protiv da imam i jedan Benchmark AHB2 u rezervi/stand by, čisto onako 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Vrhunski cijevni i SS ampovi bi načelno morali bit pododsta slični u zvuku.

Što u praksi znači da bi sav dio spektra trebali iznositi suvereno i da oba u toj klasi ustroja sviraju vrlo, vrlo dobro.

 

Tako da ona "generaliziranja" da su cijevi "mekane" u srednjima sa manje "čvrstim" basom, a SS ponekad "napadni" u višem srednjem i visokom spektru

nisu neko previše kruto pravilo (u visokoj klasi).

 

U nižim klasama tih uređaja to može biti malo izraženije.

 

Nešto je i u vrsti izobličenja, jer cijevi to prezentiraju u parnim harmonicima, koji su ugodniji osovini uho/mozak.

To je izraženo i pri tome kada npr. cijevni amp ulazi bliže Clippingu, te onda to neče tako "drečeće" zvučati kao kod SS pojačala.

 

Veliki broj korisnika bi bio najzadovoljniji sa npr. 300B SE ustrojem triode, koja stvarno zvuči izvanredno.

No, glavni je problem snaga, jer večinom su to ampovi do max 10/15-ak Wata (uz neke izuzetke, ali sa drugom vrstom cijevi), a to ipak nije dovoljno za suverenu kontrolu manje osjetljivih zvučnika u većim sobama.

 

Mogu cijevni ampovi imati i veliku snagu, ali su to onda u praksi prave male cijevne elektrane, s puno cijevi i sa skupim izlaznim transformatorima i sl.

Pa kad radiš retubing, ne gine lova kao za neki dobar SS amp (ako želiš kvalitetne cijevi, pogotovu NOS).

 

Kažu znalci; dobar amp je dobar amp; nevezano za klasu (A, AB, pa i D) i za ustroj (cijevi, SS), pa i ostlali dio dizaljna (Push pull, SE, OTL, Dual mono, balansirano, monoblokovi i sl..)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 19:51 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, imaju cijevi i danas neprikosnovenu primjenu u nekim uređajima, a to su prije svega i gitarska pojačala.
Marshall koji ih izrađuje nije baš bio oduševljen s prestankom proizvodnje cijevi u EI Niš (2003 g.?) jer su iste koristili u svojim pojačalima.


Ukratko, to što cijevi daju kod opterećenja, izobličenja u parnim harmonicima drugog reda (za razliku od SS koju idu u neparne harmonike, pa i trećeg reda) je jedan od osnovvnih razloga zašto ih gitaristi vole.


Cijevi linearnije iznose pojačanje , koriste manju kloličinu povratne veze, pa onda te parne harmonike.......


Dakle, njima gitara na cijevima "zvuči bolje jer mogu stvarati gladak, topao, glasan, jasan, suptilan i bešavni zvuk na visokim frekvencijama.
Pnajviše  zato jer fiksiraju harmonička izobličenja" (citat iz Top Tube Amplifier)

 


Baš sam jučer iz zahebancije spojio izvor (PC sa USB na SPDIF Konverter, pa sa AES/EBU kabelom na C.E.C DAC) na line ulaz radija.

Prije svega da vidim kako njegovo cijevno NF pojačalo radi samostalno (osnova je ECC83 i par EL84 cijevi).

 

 

 

 

 


Da ne premještam radio, sa RCA spojnicom sam spojio dva RCA kebela da budu ukupno dugi 2 m.
I to je naravno zvučalo sasvim drugačije nego radijski program !

 

 


Sve sa puno više detalja, jasniji srednji spektar, i dosta bolje definiran i kontroliran bas.
Nije ni čudno kad je izvor bio puno kvalitetniji nego iz Radio postaje/Tunera (poglavito Hires).
Ništa  previše novog, jer su baš te serije radija imale vrlo pažljivo urađen izlazni pojačivački stupanj.

Neš ti cevke, pa čak i u radiju.....

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2021 8:23 (analogni).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Imam, još uvijek, cijevni headamp Musical Fidelity X-CANS i zamijenjen je tranzistorskim DAC/headampom Schiit Asgard 3. Razlika je uočljiva i odgovara klišejima koji vrijede za cijevi i tranzistore. Malo slušam klasiku, ali ne mogu reći da mi X-CANS nije pružio mnogo zadovoljstva kod glazbe koju preferiram, a to je rock.

 Napajanje koje tvornički dolazi s X-can je onako, čisto da radi. Laganim upgradeom napajanja to postaje puno ozbiljniji uređaj (bez invazije u kućište :)).

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.ebay.com/itm/271610743387

 

https://www.ebay.com/itm/271610743387

 

Ima i originalan, ali dosta košta...

 

https://www.ebay.com/itm/154441297815?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338421050&toolid=10001&customid=bd98b1a0-bef6-11eb-8b90-386236386332

 

Nekad davno sam imao Musical Fidelity Tube Buffer.

Kada sam za njega nabavio MF externo napajanje, bio je to veliki Upgrade.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Mozda bi ti ovako nesto pasalo - KLIK

 

U ovom video malo govore o tome:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma da, ako ti je to pomočni izvor, onda je i dobro ovo do sada.

 

A alternativa je jedino najbolji AC 12V 500mA adapter koji možeš kupiti.....mada mislim da su (skoro) svi tu negdje....jeftini, večinom...

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
djigibao kaže...

Mozda bi ti ovako nesto pasalo - KLIK

 

U ovom video malo govore o tome:

 Čini mi se da taj daje DC, a meni ide AC. Ali svejedno i hvala na prijedlogu. Ja sam prije nekih desetak godina zamijenio originalno napajanje jer je riknilo. Postojeće je i dalje okay samo me zanimalo ako kolega ima nekakav poseban prijedlog. Ne vjerujem da će mi skoro trebati zamjena jer ovaj headamp je premješten na sistem-B u kojem slušalice rjeđe koristim pošto nemam problema sa susjedima. Kuća je u pitanju.

 Eh, nisam skužio isprva da je V1 verzija. Znam za V2 i V3. V1 nisam vidio izbliza iznutrice.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kod Musical Fidelity su te X-v serije bile uglavnom dosta uspješne i dobar odnos dobiveno/uloženo.

 

Sve što sam imao od V3 serije je bilo kvalitetno napravljeno i dobro zvučeče.

Tu su seriju baš ono, "potrefili" i kasnije nije baš bilo nekih uspješnica koje bi se mogle s time uspoređivati.

 

Tak da nikak ne stoji da danas rade kvalitetniju amplifikaciju nego prije 10-20-30 godina, gledano u odnosu cijena.

Rade se i danas vrhunske stvari, ali koštaju puno više nego nekad.

 

Ali , slično je i u ostalim granama industrije.

Sve više dodatnih điđamiđa, a kvaliteta materijala u cucu.....

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15250&title=ram-studio-30-zvunici

 

Dobra prilika za ljubitelje Falcon zvučnika (a i za ostale), da se ćuju u navedenom Setup-u.

A Dražen je tamo da odgovori na sva pitanja zainteresiranih.....

 
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Kod tebe analogni samo cec-i i cuc-i, kaj je s tim?

Za to ti ima drugih foruma.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 10:27 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da imam OVO furao bih se na Mek.....

 

Da sam Gitarist ložio bih se možda na Hard....

 

Da imam TO furao bih se na Shit......

 

Da rabim OVO, bilo bi to Egzotično....

 

A kad bih posjedovao ove Lampe, vejerojatno ne bih kratio vrijeme na ovakvim Forumima......

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da imam OVO furao bih se na Mek.....

 

Da sam Gitarist ložio bih se možda na Hard....

 

Da imam TO furao bih se na Shit......

 

Da rabim OVO, bilo bi to Egzotično....

 

A kad bih posjedovao ove Lampe, vejerojatno ne bih kratio vrijeme na ovakvim Forumima......

 

 

 

 

 

 Egozitic Mek Hard Shit ili Mek Hard Egzotic Shit?

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma.....svejedno koji raspored......

 

Hifa nije praksa laka, puno puta to je tlaka....

 

Kao što je rekao, mislim da Mao Zedong:

 

"Sve je s..nje osim pišanja, a i pišanje je s..nje ako se piša uz vjetar.." 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

A da imaš ovo- https://www.passlabs.com/product_tags/class-a/

Furao bi se na Pass.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

I kod Pass-a bih radio izbor, tako da u uži krug ne bi baš upala serija X.

Dakle, samo serije A klase, kao iz gornjeg linka; XA i XS..

 

A First Watt je opet posebna priča....

 

Slušao kod sebe X150.5  (zvučno manje upečatljiv od mog Aleph 5) i kod kolege X250.5.

Dobro je to, ali je malo drukčiji zvuk nego Full A klasa.

 

Tak da za sada  moram biti zadovoljan s ovom dole skalamerijom...

 

 

 

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je....@Tajo je baš neka referenca.....za post "trakavice"...

 

Lijepo vrijeme i bicikliram danas...skoro svaki dan sam na svom cestovnom bajku.....teško zimske kile idu dolje....

...to mi od pasivnog sluša ja Hife....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Zašto HIFI nazivaš HIF-a, meni je to baš užasna kovanica?

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zato jer je "Hifa" ženskog roda.....a svi znamo kakve su ženske....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Onda tako, ajde to mogu razumit.

Survivor - eye of the tiger
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice