Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Kad se rade softveri, pisu se testovi, tisuce njih. To je i poanta bit perfect playbacka, i softverski je lako testirati za takve "greske".

Vecina koristi standardni flac dekoder, tako da interno svi koriste iste biblioteke za odkapiravanje (kao npr nitko ne pise svoj un-zip ili mp3 dekoder, koriste se gotove stvari koje su jako dobro testirane i podrzane), i onda imaju svoj custom kod za slanje toga u asio/wasapi buffer. Vrlo jednostavan i procesorski nezahtjevan posao.

Bugovi koje softveri imaju su vise oko UI i integracija, vrlo tesko do nemoguce da nekako iznutra promjene bit perfect zapis, to bi se odkrilo vrlo brzo i odstranilo.

Softver je vrlo egzaktna "znanost", dokle hardver u hifi/dac kontekstu i nije zbog raznog EM utjecaja i zracenja.

 

 Odlično, hvala na objašnjenju, znači mogu i dalje gurat Winamp i ne zamarat se s pizdarijama.

 

Hvala.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Znam da i ovde ima DJ-eva, ili bar bivših, pa bi molio neku preporuku za slušalice na ovoj temi:

 

Preporuka za audio slusalice (Periferija) @ Bug.hr Forum

 

Hvala

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 13:54 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 

Filox kaže...

 Odlično, hvala na objašnjenju, znači mogu i dalje gurat Winamp i ne zamarat se s pizdarijama.

 

Hvala.

 

 

 

Ne....ne možeš......

 

Ako ništa drugo, Winamp je prevaziđen sučeljem i organizacijom glazbenih datoteka i s DSP i EQ mogučnostima.

 

Jebga, ljudi uspoređuju sw plejere i čuju razliku (subjektivno, naravno, kao što i naš hobi u biti jeste):

 

https://audiophilestyle.com/forums/topic/59138-subjective-comparison-of-software-music-player/

 

Ja se npr. ne slažem s zaključcima testova u prvom postu.

Po mom Foobar nije toliko lošiji od JRivera (osobne preference), MusicBee je meni lošiji od oba, A Roon mi je najbolji od svih (osim plaera na Linuxu....možda...).

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 14:07 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Ne....ne možeš......

 

Ako ništa drugo, Winamp je prevaziđen sučeljem i organizacijom glazbenih datoteka i s DSP i EQ mogučnostima.

 

Jebga, ljudi uspoređuju sw plejere i čuju razliku (subjektivno, naravno, kao što i naš hobi u biti jeste):

 

https://audiophilestyle.com/forums/topic/59138-subjective-comparison-of-software-music-player/

 

Ja se npr. ne slažem s zaključcima testova u prvom postu.

Po mom Foobar nije toliko lošiji od JRivera (osobne preference), MusicBee je meni lošiji od oba, A Roon mi je najbolji od svih (osim plaera na Linuxu....možda...).

 

Čuj gluposti, prevaziđeno sučelje i organizacija glazbenih datoteka. Ja upravo radi toga i želim Winamp, jer mi očajno loše i nepregledno izgledaju svi ti drugi playeri. DSD i EQ nikad nisam koristio, a nemam namjeru ni sada počinjat, pa me apsolutno nije briga. Jedino kod EQ što me zanima je to da bude na OFF.

 

Winamp it really whips the llama's ass!

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Malo te zezam......

 

Niti ja nigdje ne koristim EQ i DSP, sve je isključeno.

 

Jedino podešavanje koje sam izvršio na Hifi je analogno i to na zvučnicima koji iza imaju 2 pota za VF i NF područje.

Onaj zvučnik koji je bliže kutu ima za 1 crticu (dB ?) smanjena oba područja.

Čak mi je i na preampu zaobiđen Balans (kod Custom Tweaka).....

 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Malo te zezam......

 

Niti ja nigdje ne koristim EQ i DSP, sve je isključeno.

 

Jedino podešavanje koje sam izvršio na Hifi je analogno i to na zvučnicima koji iza imaju 2 pota za VF i NF područje.

Onaj zvučnik koji je bliže kutu ima za 1 crticu (dB ?) smanjena oba područja.

Čak mi je i na preampu zaobiđen Balans (kod Custom Tweaka).....

 

 

 Ja jedino što imam na svim uređajima je Balans na pretpojačalu. To i Volume. I baš si mi dao dobru ideju da i Balans uklonim iz sustava. Sigurno ga neću nikad koristit,

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imaš kakvu novu Vintage pilu u vidu za ubosti...?

 

Mene svrbi već duže za neki izlaz (a imam solidan), ali sve kaj bi ja htio bogami i košta...ma koliko bilo Vintage....

 

Ono, kad ti puhne, pa zamijeniš amplifikacijau (dva prampa imam), jerbo sam u prošlosti dosta puta imao takav izbor.....

.....a i lijepe su mi te starine....lijepe.....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Imaš kakvu novu Vintage pilu u vidu za ubosti...?

 

Mene svrbi već duže za neki izlaz (a imam solidan), ali sve kaj bi ja htio bogami i košta...ma koliko bilo Vintage....

 

Ono, kad ti puhne, pa zamijeniš amplifikacijau (dva prampa imam), jerbo sam u prošlosti dosta puta imao takav izbor.....

.....a i lijepe su mi te starine....lijepe.....

 Nemam, jer sam sve trenutne i buduće pare preusmjerio u Luxman DA-200, po kojega idem za vikend.

 

Kad sve sredim, Luxman mi može služit kao preamp, pa se možemo dogovorit da ti posudim Onkyo P-303 tjedan, dva? Ako imaš neki power amp za mijenjat se, mogu ti i Hitachia posudit, ali mi treba nešto za zamjenu, jer nemam drugo. O tom potom, dogovorit ćemo se za neko slušanje/posudbu.

 

Ti si Zagreb?

 

Problem s Onkyom je što ga nećeš htjet vratit...   

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne, ja sam  u Čakovcu.

 

Već sam pitao kolegu sa oudiofil foruma da skoknem do njega i uzmem nešto u ZG za probu....vidjet ću...

 

EDIT:

 

Upravo mu je u dolasku točno ovaj preamp Onkyo:

 

https://imgbb.com/Ny3p2vp

 

A ima i pun kup Vintage izlaznih pojačala....

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 15:12 (analogni).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo bas googlam, meni nema smisla da Volume radi kod ASIO/WASAPI, a u Foobaru Volume radi.

Da bi se podesila glasnoca, volume mora promjeniti izvorni byte stream muzike, a time se gubi bit perfect playback IMHO (slikovito: ako podesimo volume na 50%, neki byte u zapisu se sad mora prepoloviti, i ako je originalno on bio 15, dali ce sada biti 7 ili 8? To je problem samplinga, rezolucije, aliasinga i interpolacije).

Npr u Tidalu i Roonu kada se koristi bit perfect mod (WASAPI exclusive u Tiidalu, a Roon zna raditi i sa ASIO) onda je glasnoca uvijek zakljucana na 100%, sto ima smisla jer se nesmije mjenjat zapis.

Iako wasapi/asio driveru garantiraju da nece mjenjati zapis, player to moze uciniti da bi npr radile volume i balance kontrole. Dali winamp obradjuje zapis interno, nemam pojma, a izgleda da Foobar obradjuje ako je volume manji od 100%! Vrijeme je za guglanje i ucenje:)

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Upravo tako !

 

Zato i na Foobaru, JRiveru, MusicBee i sl. sw plejerima mora glasnoća  biti na 100 % i ne dira se.

 

Za to imaš svoju preamp sekciju i tamo vrtiš po potu....

 

EDIT:

 

Ono što nije baš previše dobro kod digitalnih postavki glasnoće, DSP-a i EQ je to što one zadiru u signal, jer drugačije ne ide.

Analogne postavke  (npr zvučnika i sl.) ne rade to sa signalom na taj način, već uglavnom atenuacijom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 15:55 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hebate, jučer mi "došlo" i navinuo sam Hifu tako glasno, da se u jednom momentu, na trenutak isključio Samsung HDD (na podu, na tvrdoj gumenoj podlozi).....

 

Pustio Metallicu, a posle onu Bregovićevu "Za svadbe i sprovode".....

 

Staviš ruku na bilo koju komponentu, a ona vibrira....nikakvi šiljci na Racku te lageri i podloške ispod komponenti i sl. ne pomažu tu baš puno....

 

Trebalo bi na strop zabiti sajle i napraviti viseći Rack za komponente....pa nek se njiše.......

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ak nisu prozori popucali, onda i nije bilo tak glasno.

 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nisam se usudio više nafrljiti......

 

Pot je bio skoro na pola, ne znam kako je iza toga.....izlaz sigurno ne bi stradao jer može podnjeti i 2 Ohma tereta (vele da čak i spod toga..), a za zvučnike nisam siguran.....

 

Zvučnici zapravo imaju jednu upozoravajuću, svjetleću diodu, koja zasvijetli crveno kada je preopterečenje i to se navodno vidi preko zaštitnog platna.....bolje ne probati.....

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Čemu onda imaš tak jako pojačalo?

Nafrlji bogamu, nek sve popuca.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Nisam se usudio više nafrljiti......

 

Pot je bio skoro na pola, ne znam kako je iza toga.....izlaz sigurno ne bi stradao jer može podnjeti i 2 Ohma tereta (vele da čak i spod toga..), a za zvučnike nisam siguran.....

 

Zvučnici zapravo imaju jednu upozoravajuću, svjetleću diodu, koja zasvijetli crveno kada je preopterečenje i to se navodno vidi preko zaštitnog platna.....bolje ne probati.....

 

 

 Dok zvučnici ne rade light show, nisi ništa napravio.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Slušam sad na youtubeu Annie Lennox unplugged Montreux Jazz Festival. Trudim se čuti da neki zvuk dolazi iz zvučnika ali nikak. 

 

Zvučna slika je sa Lintonima po sredini, Annie se pomakne desno na ekranu, vokal ju prati na desnu stranu ekrana. Fenomenalno nešto. Šugavi LoFi Youtube..

 

Koncert sam danas dvaput poslušao i naručio jedini primjerak DVDa koji sam našao.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Čemu onda imaš tak jako pojačalo?

Nafrlji bogamu, nek sve popuca.

Pa nafrljio sam i previše....preglasno za slušno mjesto....bočno...s terase realtivno podnošljivo.....

 

Nije pojačalo tako snažno, već je prije svega stabilno.

A i preamp ima veliki Gain.

 

Ono kad netko kaže; "slušam samo do 9 sati... i već je jako glasno", je ralativno, jer je skala logaritamska, a ne linearna (velikom večinom).

Što može konkretno biti da poslije polovice položaja pota glasnoća neće tako rapidno rasti.....

 

Rjetko kada tako poglasnim (da se malo zagriju Scan Speak i Vifa driveri).

 

U praksi, u sobi normalne veličine, ako slušaš npr. pri 5W ("prave") izlazne snage (bez pikova) je već jakooo glasno....jakoo...i preglasno.

 

U biti, solidna Hifa nije razglasni uređaj, tako da sve što je preglasno (za slušno mjesto), nije bit takvog slušanaj glazbe.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam očekivao takav odgovor, mislo sam da ćeš odgovoriti "nafrljio sam do daske, sve je ošlo kvragu, moram graditi novu kuću".

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, svakako.... dosta mi ova jedna kuća koju sam gradio ...i na 3-4 na kojima sam dosta tački betona odvozio (dok su još mixesri bili teže dobavljivi).

 

Zamisli "šašavog" Hifistu (ili Audiofila) da sad gradim kuću.

 

To bi bilo posebno uzemljenje za Hffu i posebna faza samo za nju, s kvalitenim SS presjekom min 2,5 m2....mada sumnjam da su danas te bakrene žice bolje (pače) od onih iz bivše Yuge (kraajem 90-te kuća bila useljena).

Navodno je bivša država imala vrlo kvalitetnu bakrenu rudu (i kvalitetne tvornice kabela), a danas je puno toga od recikliranog bakra.

 

I živica mi je znala bolje izgledati, nego danas (jučer žagao).....

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 18:12 (analogni).
 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Slušam sad na youtubeu Annie Lennox unplugged Montreux Jazz Festival. Trudim se čuti da neki zvuk dolazi iz zvučnika ali nikak. 

 

Zvučna slika je sa Lintonima po sredini, Annie se pomakne desno na ekranu, vokal ju prati na desnu stranu ekrana. Fenomenalno nešto. Šugavi LoFi Youtube..

 

Koncert sam danas dvaput poslušao i naručio jedini primjerak DVDa koji sam našao.

 Pa, ako ti se slika nakrivila, nije čudno da je i zvuk šetao......koliko se to već na Yubitou može čuti.....

 

One skulpture na kabinetima su unikati....drveni. ?...solidni difuzori ...čak......

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 12:07 (analogni).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Pa, ako ti se slika nakrivila, nije čudno da je i zvuk šetao......koliko se to već na Yubitou može čuti.....

 

One skulpture na kabinetima su unikati....drveni. ?...solidni difuzori ...čak......

 Ja isto gledam skulpture i ono što je zalijepljeno na lijevi zvučnik i nikako da se načudim dovoljno. Ne bi nešto tako stajalo na mojim novim i skupim zvučnicima, nema šanse. A kad malo pojača, pa kad krene majmun poskakivat i vibrirat, ko ona Ana Bučević, uf brate...

 

EDIT:

Nije majmun, vidim sad.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 12:20 (Filox).
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Jesi probao izvuči Lintone malo van? Inače ne vole baš biti blizu stražjnem zidu.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Jesi probao izvuči Lintone malo van? Inače ne vole baš biti blizu stražjnem zidu.

 Vjerojatno postoji i jedan ženski faktor, koji ne voli da su puno istureni u prostor. Kompromis, kompromis...

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kad sam onomad navinuo Hifu dosta jače i da sam stavio na zvučnik čašu vode, vjerojatno bi se razlila......

 

Jedino dobro u  tome bi bilo da bi možda (ako bi mlaz vode pogodio) voda malo rashladila zagrijane drivere.

 

Ajd, skulptura još nekako na krutom kabinetu, ali vaza ili tegla sa cvijećem nikako (ma što god WAF faktor mantrao o tome ).....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam zatekao autic na zvucniku i mali je dobio ukor pred iskljucenje.

Zbog tog faktora su nazalost zvucnici zavrsili na zidnim nosacima, ali ne zalim jer su se preporodili 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Skulpture su "mislioci" od suar drveta, 3mm guma sa donje strane da ne vibriraju. I ne vibriraju. 

 

A ono je Haribo broš, taman sam zihericu provukao kroz rupice na mrežici, nema uboda 

 

Van ne želim jer su i ovako na tapeti kad mala trči u krug a ženski faktor mi je sjebo Tannoye nakon tjedan dana. 

 

Uglavnom, ne slušam glasno tako da nemam niti boomanja niti problema sa nekim distorzijama. Mrvu su preslabi na visokima zato sam ih i stavio na bubanj. A tako su slušljivi, ono uopće ne analiziram proučavam, kaj god pustim, pustim da svira..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 16:45 (gocc01).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

I tako je proslo tek 3 mjeseca s Roksan Caspian M2 pojacalom. 

 

Kako je krenulo, moglo bi jako dugo.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Moguće....dok ti crv v r..ti opet ne proradi, kao i kod večine nas......

 

Hebate, opet zahladilo i morat ću upaliti onu skalameriju u A klasi da malo zagrije sobu (centralno optimistički ištekao iz struje).

 

Našao ovu ponudu na njuški (najači njihov integrirac):

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/cec-amp-6300-oglas-32732317

 

http://www.cec-web.co.jp/service/download/document/catalog/AMP6300_ENG_Catalog_w.pdf

 

Razlog zanimacije je i taj što već posjedujem dva Ceconje ((DAC i Tuner) koji su dobrog zvuka, a kvaliteta izrade je neupitna.

Nema previše osvrta o njemu na netu. Jedan samo spominje da je zvuk malo "sterilniji), a drugi ga hvale.

Imao ga nakratko kolega nekad i kaže da je sasvim ok i da nije "bezizražajnog " zvuka.....

 

U tvorničkom opisu se spominje A klasa, ali vjerojatno je to neki "klizni Bias A klase" ili sl. jer su hladnjaci premali da bi to sviralo u punoj A klasi iznad 50 W.

Deklarirana snaga im je 190 W na 8 Ohma !

U pravoj A klasi je potrošnja stalna , a tu se spominje 60 do 600 W...

 

No, bilo bi zanimljivo čuti kako tako snažno (a relativno sitno) pojačalo radi s mojim zvučnicima.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Da li je netko slušao neki od ova 2 ampa?

  • Creek Evo 50A
  • Arcam Fm19

Kakav zvuk daju, da li su više naklonjeni prema visokim ili prema bass-u?

Trazim\gledam neko pojačalo za zvučnike koji imaju malo više visokih

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice