Audio technica m40x vs m50x

poruka: 17
|
čitano: 3.642
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Audio technica m40x vs m50x

 Pozz, koje su po vama od ova dva modela kvalitetnije i isplativije slušalice? Vrijede li mala poboljšanja na m50x modelu 300-tinjak kuna više?

8 Audio technica m40x
0 Audio technica m50x
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x

M50x su super slusalice, al ako kupujes za slusanje glazbe doma, gledanje filmova onda uzmi rade m40x.

M50x su ipak studio monitoring slusalice.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x

Meni i trebaju studio monitoring slušalice...Ja sam čuo obrnuto, tj. da m50x imaju naglašeniji bas i više "bojaju" zvuk nego m40x koje su "čišće" i na kojima je manje izražen bas

5 godina
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
Ja imam 40x, ne znam što da ti kažem, meni su to prve ozbiljnije slušalice tako da ti ne mogu usporediti s drugim slušalicama. Ja ih imam uštekane u 2.1 neke logitech zvučnike s izlazom za slušalice, dakle ti zvučnici rade pojačanje signala, i to zvuči za mene dobro iako mislim da bi s posebnim DACom i AMPom zvučalo dosta bolje. Kada su uključene direkt u komp na matičnu to je neslušljivo koliko je tiho. Mislim da na 40x i pise da su one studio monitoring ali davno sam bacio kutiju tako da... Koliko se sjećam kada sam ih kupovao u sonusartu slusao sam 30, 40 i 50 i nisam neku razliku osjetio, izvor je bio komp a dac i pojačalo neki marantz hd nešto. Razliku dakle neku nisam čuo a 40x sam izabrao zato što ima odvojiv kabel a doplata za 50x mi se nije činila isplativa.
Ps vidim da govoriš da kao na 50x ima više basa, na 40x ga ima sasvim dovoljno prema mom mišljenju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 20:29 (markoveliki).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x

Upravo zato i mislim da te minimalne nadogradnje na m50x ne vrijede i nisu toliko bolje nego m40x, a što se tiče basa na m40x vjerovatno je sasvim dovoljno izražen, bar za potrebe studio monitoringa.

4 godine
protjeran
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
bruno368 kaže...

Meni i trebaju studio monitoring slušalice...Ja sam čuo obrnuto, tj. da m50x imaju naglašeniji bas i više "bojaju" zvuk nego m40x koje su "čišće" i na kojima je manje izražen bas

 Izgleda da si onda nasao svoje slusalice. Ja imam vec par godina svoje audio tehnica i vise sam nego zadovoljan.

16 godina
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
bruno368 kaže...

Meni i trebaju studio monitoring slušalice...Ja sam čuo obrnuto, tj. da m50x imaju naglašeniji bas i više "bojaju" zvuk nego m40x koje su "čišće" i na kojima je manje izražen bas

 Ako želiš "neobojani" zvuk i analitiku za relativno malo love, Beyerdynamic Custom Studio.
Inače, takvo što nikad nebih kupovao ovako na hmm, "nečujeno". Dok sam tražio sjeo sam u trgovinu, a prodavač mi je na glavi izmjenjivao slušalice dok nisam došao do "to je to" trenutka.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x

Znam za Beyerdynamic Custom Studio. U tom cijenovnom rangu onda u obzir već dolazi i Beyerdynamic DT 770 PRO koje su po mnogima jedne od najboljih što se tiče studija. Naravno, i ja ću još svakako probati različite slušalice u trgovini kad budem kupovao, sada tražim okvirno koje bi mi bile najbolje čisto da znam. Inače imam već 3 godine AKG K240 MKII i prezadovoljan sam samo što su semi-open pa zvuk dosta "curi" van i mikrofon ga kupi tokomo snimanja.

16 godina
offline
Audio technica m40x vs m50x

DT 770 PRO imaju neki blaži "V" oblik zvuka te su više zabavne, obojene na nižim frekvencijama i oko 5000Hz. Često su korištene, no nisu najbolje za tvoj specifični zahtjev. Ako ti se to sviđa, upravo zato velim da obavezno isprobavaj. Custom Studio su ti skoro pa matematički ravno-linearne i hebeno dobre za "naštimavanje" detalja, analizu instrumenata u pjesmi i sl. No to nisu slušalice napravljene za neki cheerful koncertni osjećaj (iako se i to može postići ako imaš npr. uključen Dolby Home Theater). A onda imaju i HW slider koji otvoriš do kraja da bi dobio više bassa pa čuješ kako će nešto zvučati na velikim zvučnicima etc. Što se tiče tvoje navedene dileme, fakat se ne sjećam više kako su m40x zvučale, no znam da su bile ok za nositi, "clamping" force je bio malo jači, no ništa što bi posebno smetalo. Koje god da uzmeš, ostavi neki feedback, baš me zanima.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
Lovac kaže...

DT 770 PRO imaju neki blaži "V" oblik zvuka te su više zabavne, obojene na nižim frekvencijama i oko 5000Hz. Često su korištene, no nisu najbolje za tvoj specifični zahtjev. Ako ti se to sviđa, upravo zato velim da obavezno isprobavaj. Custom Studio su ti skoro pa matematički ravno-linearne i hebeno dobre za "naštimavanje" detalja, analizu instrumenata u pjesmi i sl. No to nisu slušalice napravljene za neki cheerful koncertni osjećaj (iako se i to može postići ako imaš npr. uključen Dolby Home Theater). A onda imaju i HW slider koji otvoriš do kraja da bi dobio više bassa pa čuješ kako će nešto zvučati na velikim zvučnicima etc. Što se tiče tvoje navedene dileme, fakat se ne sjećam više kako su m40x zvučale, no znam da su bile ok za nositi, "clamping" force je bio malo jači, no ništa što bi posebno smetalo. Koje god da uzmeš, ostavi neki feedback, baš me zanima.

 Danas je stvarno noćna mora za izabrati prave slušalice. Svatko nameće svoj brand i svatko daje različite preporuke, naravno svako uho je drugačije i zato je najbolja opcija isprobavati. Dosta sam čitao o Sennheiserovim modelima closed-back slušalica poput HD 200, HD 280 PRO (izbacujem 300 I 380 HD koje su u skupljem cijenovnom rangu), ali sudeći po testovima koje sam gledao i različitim komentarim, ljudi kažu da su m40x ipak bolje, clarity je izraženiji i jednostavno onako ravne i vjerodostojne kakve bi i trebali biti za studijski monitoring. Svakako kad kupim ostavit ću feedback! :) 

12 godina
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
bruno368 kaže...
Lovac kaže...

DT 770 PRO imaju neki blaži "V" oblik zvuka te su više zabavne, obojene na nižim frekvencijama i oko 5000Hz. Često su korištene, no nisu najbolje za tvoj specifični zahtjev. Ako ti se to sviđa, upravo zato velim da obavezno isprobavaj. Custom Studio su ti skoro pa matematički ravno-linearne i hebeno dobre za "naštimavanje" detalja, analizu instrumenata u pjesmi i sl. No to nisu slušalice napravljene za neki cheerful koncertni osjećaj (iako se i to može postići ako imaš npr. uključen Dolby Home Theater). A onda imaju i HW slider koji otvoriš do kraja da bi dobio više bassa pa čuješ kako će nešto zvučati na velikim zvučnicima etc. Što se tiče tvoje navedene dileme, fakat se ne sjećam više kako su m40x zvučale, no znam da su bile ok za nositi, "clamping" force je bio malo jači, no ništa što bi posebno smetalo. Koje god da uzmeš, ostavi neki feedback, baš me zanima.

 Danas je stvarno noćna mora za izabrati prave slušalice. Svatko nameće svoj brand i svatko daje različite preporuke, naravno svako uho je drugačije i zato je najbolja opcija isprobavati. Dosta sam čitao o Sennheiserovim modelima closed-back slušalica poput HD 200, HD 280 PRO (izbacujem 300 I 380 HD koje su u skupljem cijenovnom rangu), ali sudeći po testovima koje sam gledao i različitim komentarim, ljudi kažu da su m40x ipak bolje, clarity je izraženiji i jednostavno onako ravne i vjerodostojne kakve bi i trebali biti za studijski monitoring. Svakako kad kupim ostavit ću feedback! :) 

 
DT 770 PRO 80Ohm su bolje. CS slusalice nemoj kupovati, open ear su uvijek bolje.

everyday i'm shuffling...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
Luka123 kaže...

 
DT 770 PRO 80Ohm su bolje. CS slusalice nemoj kupovati, open ear su uvijek bolje.

 DT 770 PRO 80Ohm su također closed-back. Naravno da su open ear uvijek bolje za potrebe miksanja, masteriranja itd., ali meni trebaju closed back koje "ne puštaju" zvuk van da ga ne hvata mikrofon. 

12 godina
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
bruno368 kaže...
Luka123 kaže...

 
DT 770 PRO 80Ohm su bolje. CS slusalice nemoj kupovati, open ear su uvijek bolje.

 DT 770 PRO 80Ohm su također closed-back. Naravno da su open ear uvijek bolje za potrebe miksanja, masteriranja itd., ali meni trebaju closed back koje "ne puštaju" zvuk van da ga ne hvata mikrofon. 

 Nisam napisao nigdje niti spomenuo da su Closed-Back... samo sam napisao da su bolje od toga sto ces kupiti ako vec hoćeš closed. Te isto tako napomenuo sam da su Open-Ear bolje slušalice od toga što zelis kupiti....

Ali očito slušaš glazbu na volume 100% ako ti ga mikrofon hvata, tako da nemamo što raspravljati. Uzivaj u ClosedBack i raspali, pa kad počnu uši boliti nakon 3 sata nemoj se čuditi ;)

everyday i'm shuffling...
4 godine
protjeran
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x

Pa i nije svaki brand nosi svoje i svaki brand ima ono nesto sto ti je potrebno.

Mislim ako pricamo o sennheiseru, boseu, akgu, audio tehnici, beyerdynamic, grado,

bowers & willkins i da ne nabrajam u nedogled tesko da bi ostao ravnodusnim pored tih brandova.

 

Drugo je da kupujes nesto kao beats, sol i ostale šminkerske 😂😂😂

 

Ja planiram nakon svojih audio tehnica nabaviti ili grado sr80i ili neke od beyerd.

No poucen sadasnjim iskustvom sa ath definitivno brand koji zasluzuje biti tu gdje je

medu najvecim igracima. I definitivno brand koji bih preporucio dalje.

12 godina
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
Sve te nabrojane slusalice bez postenog pojacala ne vride pisljivog boba!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
Luka123 kaže...
          Nisam napisao nigdje niti spomenuo da su Closed-Back... samo sam napisao da su bolje od toga sto ces kupiti ako vec hoćeš closed. Te isto tako napomenuo sam da su Open-Ear bolje slušalice od toga što zelis kupiti....


Ali očito slušaš glazbu na volume 100% ako ti ga mikrofon hvata, tako da nemamo što raspravljati. Uzivaj u ClosedBack i raspali, pa kad počnu uši boliti nakon 3 sata nemoj se čuditi ;)

 Znam i ja da su bolje, ali i 300 kn skuplje...  Već imam open back slušalice i znam šta pričam, ne bi bezveze kupovao closed back da je sve sjajno prilikom snimanja. Vjeruj mi, studijski mikrofoni poput RODE hvataju zvuk i semi-open slušalica već na 50% glasnoće, a što se tiče bola u ušima od svakih će boliti nakon 3 sata nošenja na ušima i slušanja.

12 godina
offline
Re: Audio technica m40x vs m50x
bruno368 kaže...
Luka123 kaže...
          Nisam napisao nigdje niti spomenuo da su Closed-Back... samo sam napisao da su bolje od toga sto ces kupiti ako vec hoćeš closed. Te isto tako napomenuo sam da su Open-Ear bolje slušalice od toga što zelis kupiti....


Ali očito slušaš glazbu na volume 100% ako ti ga mikrofon hvata, tako da nemamo što raspravljati. Uzivaj u ClosedBack i raspali, pa kad počnu uši boliti nakon 3 sata nemoj se čuditi ;)

 Znam i ja da su bolje, ali i 300 kn skuplje...  Već imam open back slušalice i znam šta pričam, ne bi bezveze kupovao closed back da je sve sjajno prilikom snimanja. Vjeruj mi, studijski mikrofoni poput RODE hvataju zvuk i semi-open slušalica već na 50% glasnoće, a što se tiče bola u ušima od svakih će boliti nakon 3 sata nošenja na ušima i slušanja.

 Za snimanje i trebaš open ear...

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice