DayZ (standalone)

poruka: 7.753
|
čitano: 844.483
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Mlejdn kaže...
gnomisa kaže...

 Kad je krenula prvi put bila je brutala. Nešto novo. Puno friendly ekipe. Kad se opremiš dobro baš te strah hoće li te neko roknut.  Sad to više niej to iz milijon razloga. A tu su i novi klionci kojima je KOTS selling point bilo koje igre.

 imam 40 godina :) I ako trazis friendly ekipu odi na Minecraft :) Ja nikoga ne nagovaram. Neka igra tko zeli, ali neka taj netko  sudi i po drugim komentarima. Tko god je malo vise igrao zna sta je DayZ. I sta nikada nije postao ali i sta je.

 I rijetko tko mrzi Bohemiu vise od mene.

 

 I ja sam se nedavno vratio nakon par godina pauze. I cak ugodno iznenadio. Uz modding naravno. 

 Ako netko zeli igrati ovako bar zna da postoji nas server. I dalje pere adrenalin kad naletis na nekoga kao i prvog dana :) Htio  ga ti ubiti i pojesti ili samo pitati za vremensku prognozu...

 LP :) 

 Ajde molim te stavi neki širi info. Koliko igrača bude na serveru i jeste li voljni igrat timski.

13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Uzeo sam i Livoniu sad. Eto, Im back u nedostatku ičega vrijednijeg.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 17:49 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
gnomisa kaže...

Jel se isplati uzet Livonia addon? Igrate to?

 

Pa iskreno I ne bas. Nemoj bacati novce. Ako ti je dosadila ova mapa ima ih nekoliko custom koje mozes besplatno igrati na modded serverima. Recimo DeerIsle je super.

Nas server je na ChernarusPlus mapi. Ipak je najdoradjenija i najbolja. I najvise ju ljudi vole igrati jer ju poznaju. Server je nedavno ponovno aktiviran i jos skupljamo ljude.

Navecer nas je jednom bilo 9 :D.  Nas 3 admina igramo svaki za sebe jer nema smisla igrati jos u timovima.... Plus jos testiramo dosta server jer nakon zadnjeg Bohemia updatea

na 1.08 bilo je par problema...

 

Ne znam da li si upoznat sa najpopularnijim modovima. Mi pokusavamo napravit neki dobar kompromis sa njima. Ne volimo da je prelagano ... Smanjena je hrana na serveru, povecan broj zombija, dodane

neke bolesti ali ima nacina kako se moze zaraditi i trositi kod nekih tradera ....

14 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
gnomisa kaže...

Uzeo sam i Livoniu sad. Eto, Im back u nedostatku ičega vrijednijeg.

 

 lol zakasnio sam s odgovorom. Haha, post prije govoris lose o igri a onda im platis DLC :D, tipican DayZ fan ,) Sve znam...

13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Mlejdn kaže...
gnomisa kaže...

Uzeo sam i Livoniu sad. Eto, Im back u nedostatku ičega vrijednijeg.

 

 lol zakasnio sam s odgovorom. Haha, post prije govoris lose o igri a onda im platis DLC :D, tipican DayZ fan ,) Sve znam...

 Ja sam to bjesomučno igrao prvih par godina. Fan jesam ali znaš već što se dogodilo. Modani DayZ nisam igrao ali to je valjda jedan od razloga zašto se masu ljudi vratilo igri. I kao što rekoh, nije izašlo ništa vrijedno igranja. Probao sam i Dead matter i Deadside, sve je to sranje. SCUM ekipa je pak zabrazdila. Sve te igre zajedno nemaju ni pol igrača kao DayZ i igraju ih uglavnom klinci. Jebeš to.

Btw i DayZ i Livonia su sad 40% na popustu a ko nema ni DayZ ide mu i dodatnih 5% summer sale na kupnju iznad 30 eura i onda je bundle 26 eura. Eto prilike za nove igrače.

Problem popularnih igara su cheateri i baš me zanima kako tu stoji DayZ danas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 20:22 (gnomisa).
14 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

kako si probao Dead Matter kad jos nije izasla? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Mlejdn kaže...

kako si probao Dead Matter kad jos nije izasla? 

 Frend je uzeo backera na kickstarteru. Kao financiraš ih prije releasa pa igraš neku alphu. Grafika svakako nije selling point za mene ali ovo izgleda kao crtić i sve je nekako djetinjasto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 21:57 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Instalirao svbe modove za Warlors server i onda me opet izbaci van svaki put drugi mod kao fali....to ti pričam..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
gnomisa kaže...

Instalirao svbe modove za Warlors server i onda me opet izbaci van svaki put drugi mod kao fali....to ti pričam..

 jucer je dosta servera imalo problema zbog jednog plugina. Danas je popravljeno. Nije do tvog klijenta. Probaj danas...

12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Mlejdn kaže...

Balkan Warlords [SSD] Wipe 5.JULY.20

IP:88.99.62.171:2402


Fino modded server. Normalni admini. Slobodno dodjite provjeriti. Balkan Warlords MOD https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1640148765
plus Traders, Base building PLUS, Build anywhere... WELCOME :)
DISCORD: https://discord.gg/q2CGR7b

 

a za one koji komentiraju da je igra mrtva i da ne valja stavljam komentare sa Steama : 

RECENT REVIEWS: Very Positive (2,384)
Uz modove igra je jos bolja. Srdacan pozdrav :)

 ima li šta ljudi na tom serveru ili je low pop ono što ima od modova jel expansion mod gore i da li je raid sistem funkcionalan,a ne da me netko čekičom raida??

lol123Ipe77HR
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 20:45 (Ipe77).
14 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Ipe77 kaže...
 ima li šta ljudi na tom serveru ili je low pop ono što ima od modova jel expansion mod gore i da li je raid sistem funkcionalan,a ne da me netko čekičom raida??

  jos je low pop. Nadam se da ce biti bolje.  Ima 24 moda i nemam ih namjeru ovdje prepisivati. Upises u launcher BALKAN Warlords pa ti ih izlista. Expansion mod je gore ali su dijelovi iskljuceni jer su zbugani. Trenutno je

base building plus aktivan sto ti daje 3 tier zidova. Svaki se rejda sa razlicitim alatom koji se turbo rijetko spawna... I sve je jos podlozno promjenama pa je discord obavezan.

LP

15 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
OK vam je server. Nema bas ljudi na serveru (kada sam ja igrao) ali, meni je to OK jer nisam igrao DayZ par godina pa mi je cool trcati okolo bezbrizno:)

Da vas samo putam, i dalje ne mozes podesiti svoj spawn point?

Nasao sam vrecu za spavanju pa sam mislio da sluzi za spawn, ali ne:)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
D.Bradley kaže...
OK vam je server. Nema bas ljudi na serveru (kada sam ja igrao) ali, meni je to OK jer nisam igrao DayZ par godina pa mi je cool trcati okolo bezbrizno:)

Da vas samo putam, i dalje ne mozes podesiti svoj spawn point?

Nasao sam vrecu za spavanju pa sam mislio da sluzi za spawn, ali ne:)

 

hvala. trudimo se. lagano se puni server. Inace nisam bas preaktivan na ovom forumu pa kasnim s odgovorom. Da si dosao na Discord odgovor bi dobio u roku par min jer smo full aktivni.

Discord: https://discord.gg/q2CGR7b

Ne, vreca za spavanje je samo za storage. Nije spawn point. Standalone i dalje to nema. Dobrodosao

 

15 godina
offline
DayZ (standalone)

Ono što je meni oduvijek bio ogroman nedostatak DayZ je činjenica da nema nekih "velikih" rizika ako si KoS lik. Najgore što ti se moglo desit je da netko ubije tebe, a iskreno ekipa je ugl. igrala njih 4-5, čuvaju ti tjelo, dotrčiš nazad. Ako i ne, dokazano je višekratno da se u sat vremena izgearaš sam, ako te ne KoSa neko drugi. Al onda ljudi pribjegnu cheatanju i to bez posljedica, pa im bude svejedno.

 

Teško je dobit situaciju da igraš "normalno" jer taj normalno ne postoji, a kao i u svakoj drugoj igri ne postoji jer nema posljedica. Kad bi bilo posljedica da ti se promijeni server sa svakom smrti igra bi postala manje popularna jer se nikad ne bi našao sa ekipom, isto bi bilo i kad bi imao rest period od 1 sata nakon smrti, to bi odbijalo kako nove, tako i stare igrače. Cheateri, a i ostali bi kupili naprosto 2-3 accounta i opet ne bi bilo posljedica, a developeri bi se samo zapetljali u glupe feature koje bi bilo potrebno isprogramirat, a ne bi imali utiska na igru.

 

Drugim riječima, nema posljedica, pa nema ni razloga ne napucavati se i ne KoS-ati sve.

 

Dodatno je što zombiji NIKAD nisu zaživjeli, recimo kad bi se krenuo napucavati da se stvori swarm od 50-100 opasnih zombija koji bi onda onemogučili povratak u isto područje i žestoko otežali bjeg ekipi koja je sa tobom koji KoS-ate okolo. Iz tog razloga nikad baš nije bilo opasno ni pucat ni bilo što drugo radit. Municije se nađe, svega ima.

 

Cheateri nisu nikada riješeni, vozila su polovično, baze.... bezveze... Drugim riječima sve je ostalo na nivou moda za Arma-u, čak bih rekao u nekim stvarima i gore, a ne znam što bih naveo kao prednost. Glad, bolesti, ozljede, feature, itemi, sve što je dodano u igru je "meh" u zbroju i moram priznat prije me prošla volja igrat i raspala se ekipa nego je ovo zaživjelo kao igra koju je vrijedno spomenut i preporučit drugima. Barem meni.

 

Sve više sam uvjeren , a sa godinama je to postalo samo evidentnije, da mi je teško poistovjetit se sa onome što je drugima zabavno i dobit tip igre koja bi se meni igrala. Recimo sve sam više uvjeren da bih ovo htio igrat (a bome i sve ostale igre) samo kao single player protiv NPCova kad bi postojala mogućnost da neka kompanija napravi dobar AI gdje bi mogao naći 2-3 pametna survivora koji bi ti pomagali i nešto drugih NPCova koji bi zaista vagali da li napast ili ne, u svijetu prepunom zombija, bolesti, gladi i drugih opasnosti, sa oskudnim resursima, pa kao roguelike - koliko preživiš.

 

Glavna manjkavost svih igara su u konačnici ljudi. KoSeri, cheateri, svi oni koji nemaju potrebe za RPom, a to je 99% populacije. Ne sjećam se kad sam uopće guštao u ovome, jednom, dvaput, možda na prste jedne ruke nabrojat situacije koje su zaista bile onakve kao što sam očekivao da će mi ovaj, ili sličan naslov ponudit... u X godina i mjeseci pokušavanja, što ovoga, što moda, što sličnih igara.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
DayZ (standalone)

Po meni je najveci nedostotatak dayza taj glupi AI jer je zombija i ovako premalo a i kad ih se skupi nije ih se tesko rjesit. Jedina stvarna prijetnja su ostali ljudi, da nema KOSa ne bi bilo napeto igrat. I onda dolaze ostale stvari za koje su takoder devovi krivi a to su bugovi i nedostatak mehanike (base building, prijevozna sredstva itd... ) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
Rhodin kaže...

 

 

Po svemu što si ti napisao je da želiš igrati organic rp server, DayZ undergound je baš za to, 90% ljudi neće KOSati, ako i naiđeš na bandite to ti bude organic RP gdje te pokradu, zarobe, malo se zahebavaju s tobom i onda te puste, imaju frakcije pa neki čak nude i "misije" tipa da ubiješ člana neke druge frakcije i slično, a što se loota tiče - skoro pa ga i nema, npr jednom prilikom sam pretrčao Tisy bazu uzduž i poprijeko 2 puta, našao jedan pištolj i možda dvije kutije metaka, na obali hrane uopće nemaš, jedina šansa ti je naći/napraviti nož i ubiti svaku kokoš koju čuješ, to skuhati i probati s to malo mesa izdržati dok ne napraviš pecaljku da možeš hvatiti ribu kako bi preživio.
Doduše ja DayZ nisam igrao jako dugo ali vjerujem da je DayZ underground i dalje isti po ovom pitanju jer cijena poanta servera je hardcore survival i organic rp.

14 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

uvijek ce biti netko kome nece odgovarati neki parametar neke igre. Evo recimo na nasem serveru meni smeta sto su zasad svi friendly i bed mi je ubiti nekoga. Nema adrenalina kada lootas po kucama.

I dosta ovih problema sto je Rhodin napisao je istina ali ih i popravljaju neki modded serveri.  Evo nas server ima swarm zombija oko militarya i nekad se dogodi da netko pogine od njih makar bio naoruzan do zuba.

Plus razmisljamo zombijima povecati duplo damage.

 

Aktivni modovi na serveru su jos Base Building PLUS, koji olaksava basebuilding i dodaje Tier 2 i Tier 3 opciju plus koristenje Codelocka kao svaka norm igra.

Jos imamo dodan mod za trazenje blaga koji solo igracima  moze biti vrlo zanimljiv. Plus imamo tradere kod kojih se moze fino zaraditi (prodavati odredjeni uzgojeni proizvodi ili nadjeni itemi kao sto su zlato,dijelovi

helikoptera,animal pelts ili rijetka oruzja...). Tu je naravno i banking sistem gdje si svaki igrac moze cuvati svoje financije.

Nasa vozila se spawnaju uglavnom sa svim itemima i nije problem si srediti upotrebljivo vozilo. Dodan je i mod za bolesti i lomove ekstremiteta koje ti moze prouzrociti zombie pa opet tablete imaju vrijednost.

Dodan je mod za mapu i no stamina... 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Evo par screenshotova sa servera :P

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Rhodin kaže...

Ono što je meni oduvijek bio ogroman nedostatak DayZ je činjenica da nema nekih "velikih" rizika ako si KoS lik. Najgore što ti se moglo desit je da netko ubije tebe, a iskreno ekipa je ugl. igrala njih 4-5, čuvaju ti tjelo, dotrčiš nazad. Ako i ne, dokazano je višekratno da se u sat vremena izgearaš sam, ako te ne KoSa neko drugi. Al onda ljudi pribjegnu cheatanju i to bez posljedica, pa im bude svejedno.

 

Teško je dobit situaciju da igraš "normalno" jer taj normalno ne postoji, a kao i u svakoj drugoj igri ne postoji jer nema posljedica. Kad bi bilo posljedica da ti se promijeni server sa svakom smrti igra bi postala manje popularna jer se nikad ne bi našao sa ekipom, isto bi bilo i kad bi imao rest period od 1 sata nakon smrti, to bi odbijalo kako nove, tako i stare igrače. Cheateri, a i ostali bi kupili naprosto 2-3 accounta i opet ne bi bilo posljedica, a developeri bi se samo zapetljali u glupe feature koje bi bilo potrebno isprogramirat, a ne bi imali utiska na igru.

 

Drugim riječima, nema posljedica, pa nema ni razloga ne napucavati se i ne KoS-ati sve.

 

Dodatno je što zombiji NIKAD nisu zaživjeli, recimo kad bi se krenuo napucavati da se stvori swarm od 50-100 opasnih zombija koji bi onda onemogučili povratak u isto područje i žestoko otežali bjeg ekipi koja je sa tobom koji KoS-ate okolo. Iz tog razloga nikad baš nije bilo opasno ni pucat ni bilo što drugo radit. Municije se nađe, svega ima.

 

Cheateri nisu nikada riješeni, vozila su polovično, baze.... bezveze... Drugim riječima sve je ostalo na nivou moda za Arma-u, čak bih rekao u nekim stvarima i gore, a ne znam što bih naveo kao prednost. Glad, bolesti, ozljede, feature, itemi, sve što je dodano u igru je "meh" u zbroju i moram priznat prije me prošla volja igrat i raspala se ekipa nego je ovo zaživjelo kao igra koju je vrijedno spomenut i preporučit drugima. Barem meni.

 

Sve više sam uvjeren , a sa godinama je to postalo samo evidentnije, da mi je teško poistovjetit se sa onome što je drugima zabavno i dobit tip igre koja bi se meni igrala. Recimo sve sam više uvjeren da bih ovo htio igrat (a bome i sve ostale igre) samo kao single player protiv NPCova kad bi postojala mogućnost da neka kompanija napravi dobar AI gdje bi mogao naći 2-3 pametna survivora koji bi ti pomagali i nešto drugih NPCova koji bi zaista vagali da li napast ili ne, u svijetu prepunom zombija, bolesti, gladi i drugih opasnosti, sa oskudnim resursima, pa kao roguelike - koliko preživiš.

 

Glavna manjkavost svih igara su u konačnici ljudi. KoSeri, cheateri, svi oni koji nemaju potrebe za RPom, a to je 99% populacije. Ne sjećam se kad sam uopće guštao u ovome, jednom, dvaput, možda na prste jedne ruke nabrojat situacije koje su zaista bile onakve kao što sam očekivao da će mi ovaj, ili sličan naslov ponudit... u X godina i mjeseci pokušavanja, što ovoga, što moda, što sličnih igara.

 Sve potpisujem. A nije ni bolja situacija s SCUMom i Deadsideom. Dead matter bumo vidjeli.

15 godina
offline
Re: DayZ (standalone)

Jel dobiju bar neki bonus od reklama ? 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
AmonZero kaže...

Jel dobiju bar neki bonus od reklama ? 

  

Da bar :D. Ne dobijemo ni kvalitentu profilna sliku a kamoli nesto drugo :D

13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Jel još ima hrpa cheatera ili su to uspjeli svesti na minimum? Koja su vaša iskustva?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
DayZ (standalone)

Vratio sam se prije nekih mjesec i pol i nisam ih sreo dosad

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Odigrao malo Deadside i SCUM i jednostavno to nije to. DayZ je bolji koliko god imao loših strana. Sad u 2020. sa modanim serverima igra je odlična.

BTW, za sve koji još dvoje ovo je najboji i najrealniji pogled na stanje igre u 2020.g. Konkretna priča kreće na 1:20.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 16:48 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

ima li naših servera? vidim da je balkan warlords mrtav :(

ljudi nema online

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 1:21 (Skullscar1989).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)

2 mjeseca kasnije... ima li još naših servera negdje?

8 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)

i nakon još 3 mjeseca... ima li naših aktivnih servera? 

4 godine
offline
DayZ (standalone)

Vratio sam se malo DayZ igri nakon dva-tri updatea, pogledao malo tutoriala oko promjena s hranom, lomovima, damegeom...pa i nije loše... vidim da planiraju malo doraditi kvarenje hrane i lomove tipa ruku, možda i vrata.. 

 

Istina, ja igram official servere, na PS4, ali me sinoć oprao adrenalin kada sam lootao Zelenogorsk military base i usred barake ugazio u zamku za medvjede pa puzao između zombija do sigurnosti prije nego su me oderali vukovi živoga... 😁

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DayZ (standalone)

Za mene official jedino i postoji, ovi call of duty serveri sa traderima i ostalim sranjima mi ne lezi.

4 godine
offline
DayZ (standalone)

Apsolutno, mislim da se na pleju ni ne može ići na alterbativne servere...ipak, volio bi isprobati neke puškice i tech koje inače zahtjevaju puno sreće da ti se spawnaju...

 

Danas zaginem na liku nakon nekoliko dana, stjerao me u prostoriju i spucao nekakvim pumpom iako sam ja njega nekoliko puta puškom... grrrr

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice