Blair Witch

poruka: 7
|
čitano: 1.255
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Blair Witch

Igra li netko, kakvi su dojmovi, misljenja....?

 

Odigrao sam 2-3 sata, nije lose, nema tu niceg posebnog, vecinom trckaras okolo, kao neki "dog walking simulator", ali atmosfera je dobra....

 

Jako harverski zahtjevna (citaj lose optimizirana), sto je valjda trend postao da takve igre izlaze, prva igra koju moja konfiguracija ne moze tjerati u 1080p i imati 60+ fps, bez obzira na postavke, cak i sa low i svim pogasenim, opet se vuce na 40-tak fps.

 

1440 sa high postavkama daje jedva igrivih 25-30 fps...

 

Sva sreca da i na 900p igra izgleda jako impresivno, barem ono sto se vidi, pa mi ni nije previse zao....

 

Za sada dosta zanimljivo, nije previse strasno, nema neke akcije, ali opet te tjera da i dalje lutas sumom....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Blair Witch

Meni kao fanu horor igara je odlična igra!

 

Jako atmosferično i bez jump scareova.
Nije walking simulator kao Layer of Fear 2 već više nekakakva horor avantura i ova šema sa psom iako mi u trailerima nije izgledalo dobro je baš fora i nešto drugačije... Onaj tko želi pucat po neprijateljima neka zaobiže ovaj naslov.

Samoj atmosferi i imerzivnosti pridonosi činjenica da naš lik nije mutav te "komuniciramo" sa psom, razgovori preko radia ili mobitela itd. Na raspolaganju nam je pas, baterija, radio stanica, mobitel, kamera i ruksak gdje spremamo sve šta nađemo putem.
Radnja je smještena u 1996-tu godinu, dvije godine nakon događaja iz poznatog filma.

 

Po mraku radi na 70-90 FPSa, po danu 40-55...

 

Jedan moj gameplay:

 

 

Plus pogled na telefon; sve radi, čak sam i pizzeriu nazvo 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Blair Witch

Ja sam iskljucio shadows i texture na low tako drzim oko 42 fpsa...ako stavim sve low onda imam 80 ali ne izgleda dobro ako stavim high nekada pada na 25.

Igra je ok nesto sto se i ne vida cesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Blair Witch

Evo zavrsio igru, pa par misli, bez spojlanja (koliko je moguce)...

 

Jedna rijec - osrednje.

 

Igra je stvarno kratka, nema tu nekog sadrzaja, vecina vremena otpada na hodanje, igra ima ravno 1 puzzle, koji se opet ne bazira na nekoj "Inteligenciji" igraca, vec jednostavno, da bi rijesio zagonetku - opet moras hodati, malo duze i malo vise puta od uobicajenog.

 

Usput skupljas kojekakvo smece, od kojeg ti nista apsolutno ne treba, nema nikakvu funkciju u igri, par itema je bitno za daljnje napredovanje, no njih niti ikad imas vise od 2 u inventoriju istovremeno, niti moras misliti sto je za sto, dovoljan je klik, i igra ce sama upotrijebiti pravi predmet. Ne da bi trebalo duze od 2 sekunde prosjecnom igracu da skuzi sto je za sto, no eto i to "zadovoljstvo" je oduzeto, i igra te svaku sekundu vodi tocno tamo gdje zeli, nema skretanja s puta.... Naravno, ima i JAKO bitnih itema, no njihovo spominjanje je spojlanje, pa necu....

 

Da nema "loop-ova", i nepotrebnog otezanja u hodanju, igra bi bila jos i kraca, no ovako, za jedno popodne ce je odigrati svako. I to laganim tempom, bez zurbe.

 

Horror? Ne bas. Barem ja nisam niti u jednom momentu bio uplasen, nema tu jump-scareova, nema neke stvarne opasnosti, nitko glavnog lika niti ne napada (ok, tu i tamo, no to je kozmetika), nema nikakve napetosti i straha da ces "poginuti". 

 

Napetost je ravna otvaranju konzerve pastete - dovoljno receno. Interakcija s svijetom povremena, uglavnom se sve svodi na hodanje, trcanje, hodanje, hodanje, ficukanje psu, izdavanje par naredbi, koje se opet pokazu nebitne, jer ti igra jednostavno ne dozvoljava da promasis ista bitno.

 

E sad, ovo vrijedi za 90% igre.

 

Zadnjih 10% - e to je to! Da igra ima takvu atmosferu, takvu mucninu i osjecaj mind-fucka, kombiniran sa jumpscare-mind fuck-ovima (em ti izraza), s odlicno tempiranim vizualno-zvucnim efektima tijekom cijele igre..... vjerovatno bi vecini igraca uzrokova kombinaciju mucnine,proljeva,povracanja i grceva.....a to je najbolji moguci kompliment za horror igru....

 

Steta, mogla je ovo biti THE horror igra......

 

Vrijedi napomenuti da igra ima vise zavrsetaka, koji cete izvuci ovisi o par stvari, naravno, igra vas ne navodi na to, pa ce vjerovatno vecina igraca dobiti "los" kraj, misleci da rade ispravne stvari tijekom igre, iako, igra ni nema happy enda u tom smislu rijeci.....

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 23:05 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Blair Witch

 Koliko ste ju vremena uopce efektivno igrali ?!?!?! Znam da sam se slucajno ukljucio na twitch na forsenov kanal da vidim tu igru i uletila mu neka zenska u sobu i rekla da ju je ona prosla iz prve za nesto sitno iznad 3 sata. On ostao iznenadjen. A bo'me i ja. 30 ojra, jedva 3 sata zabave... Na kraju kada sam vidio gameplay, izgledala mi jako dosadnjikava tako da no-no. Niti za jogurt verziju mi nije. Svoje zivotne sate mogu potrositi daleko kvalitetnije. Ali, eto cisto me zanima koliko je vama trebalo ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Blair Witch

Nisam bas mjerio, ali, cca 4-5 sati max.....

 

Neke dijelove sam igrao 2 puta, jer je malo debilno napravljeno, bez obzira gdje ti snimio igru, slijedece pokretanje te opet vrati na zadnji check point, pa sam tu izgubio barem pola sata ako ne i vise....

 

Mislim, nije lose za odigrati, meni je onako osrednje, samo zbog kraja, jer tih zadnjih 30-40 minuta je pokazalo kakva je igra mogla biti, pa onda cijela igra do tog momenta djeluje zalosno......

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blair Witch
Minus
*Osjećaj endless loopa na određenim levelima od kojeg dobiš morsku bolest.
*Kratki gameplay
*Za takav žanr igra nije strašna

Plus
*Grafika
*Zvuk
*Atmosfera
*Prica
*Cuko.. 😁

Ukratko, preporuka.
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice