Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 137.059
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
Hmmm...

Ova slika je uistinu...zanimljiva.

Ali pazi sad.

Djeca iz Afrike-tko je njih napravio gladnima?
Da nisu to možda prokleti imperijalistički gadovi iz Europe?
Koji su tamo došli, pobrali sve vrijedno, zacrtali neke apsolutno glupe granice i uspostavili "demokraciju"?

I opet za sve što kažete, zašto nekima Bog pomaže i zašto neke ostavi da umru.

Odgovor:

-Čudni su putevi Gospodnji.

Ili to (besmisleni putevi gospodnji) ili nema putava gospodnjih. {#}

 

beno101 kaže...
Zar ne mislite da Bog ima zacrtano za njih nešto ljepše od života gore u svojem kraljestvu?

Razmislite malo, pa odgovorite.

Hoćeš se ti mijenjat s njima? Pokaži solidarnost i počni živjeti kao oni pa da te vidimo onda kako ćeš govoriti o zacrtanome.

 

beno101 kaže...

Hmmm...

A gle ne kužim uopće ćemu raspravljamo.

Vjernici će ostati vjernici, a nevjernici će ostati nevjernici.

Vi ćete uvijek isto pitati i mi ćemo uvijek isto odgovarati.

I samo ćemo trpati forum pa će se ovi u bircu naljutiti zbog lagga.

Ako želite trebali bi se svi skupa lijepo nać, sjest za stol, i raspravljat kao kulturni ljudi.

Ako tako razmišljaš, zašto si se onda uopće upuštao u raspravu? Pritisnut si konkretnim pitanjem pa krećeš filozofirati o smislenosti rasprave. Svašta.

14 godina
protjeran
offline
Religije i znanost...

@mbaksa

Da imaš pravo, nisam se smio upuštati u raspravu.

Samo ću se dobro iznervirat i onda puknut i napravit nešto što ne želim.

Ali svejedno ostajem pri tome da se: ili nađemo negdje, ili napravimo debatu.

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...

Zašto? Kad možemo tu jednako argumentirano raspravljati.

Naglasak na argumentirano, ne samo prosipati prazne riječi.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 9:30 (Danny_HR).
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Danny_HR kaže...
Zašto, kad možemo tu jednako argumentirano raspravljati.

Naglasak na argumentirano, ne samo prosipati prazne riječi.

Zato jer je svima ljepše vidjeti osobu skojom vodiš žestoku, ali stvarno žestoku raspravu o smislu života, religiji, postanku...

Ali znam da je to neostvarivo s obzirom na veličinu RH i lokacije forumaša.

Tako da smo prisiljeni ostati tu... :(

Nego, vi stvarno mislite da je sve što je nastalo, je nastalo slučajno?

Pa što mislite? Tko upravlja našim srcima umjesto nas?

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Zato jer je svima ljepše vidjeti osobu skojom vodiš žestoku, ali stvarno žestoku raspravu o smislu života, religiji, postanku...

Ali znam da je to neostvarivo s obzirom na veličinu RH i lokacije forumaša.

Tako da smo prisiljeni ostati tu... :(

Nego, vi stvarno mislite da je sve što je nastalo, je nastalo slučajno?

Pa što mislite? Tko upravlja našim srcima umjesto nas?

 

Mi sami.

 

Smatran da smo ovde slučajno, odnosno nastali smo nizom evolucijskih događaja, veliki prasak itd... Ljudi su se jednostavno razvili brže od ostalih vrsta na planetu i zato su sposobni razmišljat, pa tako i imat osjećaje, za nekih miljun godina (karikiram) će neke druge životinje doć na tu razinu, onda ili ćemo živit u skladu, ratu, ili ćemo pak mi ljudi bit glavni na planetu... IMHO.

http://about.me/antesirkovic
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Samo ću se dobro iznervirat i onda puknut i napravit nešto što ne želim

 

Tuzit ces nas mami?

 

Danny_HR kaže...

Zašto? Kad možemo tu jednako argumentirano raspravljati.

Naglasak na argumentirano, ne samo prosipati prazne riječi.

Koji su njihovi argumenti? Dogme? To je tako jer je tako i nemas pravo sumnjati u to inace picis u pakao gdje te ceka vjecna patnja. LoL. 

 

beno101 kaže...

Zato jer je svima ljepše vidjeti osobu skojom vodiš žestoku, ali stvarno žestoku raspravu o smislu života, religiji, postanku...

 

Mislim da ipak trebas zavrsiti bar srednju skolu prije nego pocmes o tom diskutirati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Nego, vi stvarno mislite da je sve što je nastalo, je nastalo slučajno?

Pa što mislite? Tko upravlja našim srcima umjesto nas?

 

LOL, apsolutno nije nastalo slucajno. Trebalo se milijardu i jedna stvar posloziti pravilno da bi nastalo ovo sto danas gledamo. Jedna sitnica od tih milijardu i jedne stvari u odredjenom trenutku bi bila dovoljna i PUF, ne bismo nikad postojali.

Vlastitim srcem nitko ne moze upravljati.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 9:37 (AA-d00d).
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
Danny_HR kaže...
Zašto, kad možemo tu jednako argumentirano raspravljati.

Naglasak na argumentirano, ne samo prosipati prazne riječi.

Zato jer je svima ljepše vidjeti osobu skojom vodiš žestoku, ali stvarno žestoku raspravu o smislu života, religiji, postanku...

Mislim da malo pretjeruješ. Nama rasprava o tim pitanjima nije žestoka. Ako tebe te stvari diraju, ne znači da diraju i druge.

 

Ono što nas dira je uplitanje Crkve u sekularnu državu - ali to spada u drugu temu, onu iz koje smo prešli u ovu.

 

beno101 kaže...
Nego, vi stvarno mislite da je sve što je nastalo, je nastalo slučajno?

Pa što mislite? Tko upravlja našim srcima umjesto nas?

Care to elaborate? Iliti, hoćeš li to pojasniti? Pitanjem impliciraš da netko umjesto nas upravlja "našim srcima" - prvo moraš dokazati da se "našim srcima" može upravljati, onda moraš dokazati da to čini netko drugi, a ne mi sami. Dotle je ovakvo pitanje besmisleno pitanje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
tnakir kaže...

Tuzit ces nas mami?

Mislim da ipak trebas zavrsiti bar srednju skolu prije nego pocmes o tom diskutirati.

1) ne neću vas tužiti mami (jeste da imam 13 godina ali znam o ćemu govorim)

2) eh, da, tj. prvo bi ju trebao započet

-----------------------------------------------

3) da nisam bio kršten, krstio bih se, nisam 100%, ali najvjerojatnije bih se krstio

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 9:39 (beno101).
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
Nego, vi stvarno mislite da je sve što je nastalo, je nastalo slučajno?

Pa što mislite? Tko upravlja našim srcima umjesto nas?

Ne, nije nastalo slučajno. Još nije znanost toliko napredovala da bi otkrila početak početaka, možda nikad ni neće. Ali dovoljno je napredovala da pobije svaku tezu koja stoji u bibliji, neovisno je li slikovito prikazana ili dosolovno.


Trenutno nam nije bitno dokazati kako se nešto dogodilo, odnosno jest, ali to možemo napraviti dokazujući kako se nešto NIJE dogodilo. Tu nam pomaže naučeno o evoluciji.

 

Našim srcima ne upravlja nitko umjesto nas, zašto bi netko upravljao? Smatraš li se lutkom na koncima da netko mora upravljati tobom? Ne stoji li i u bibliji da imaš slobodnu volju?

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
3) da nisam bio kršten, krstio bih se, nisam 100%, ali najvjerojatnije bih se krstio

Da nisi odrastao u religioznoj obitelji, ne bi bio kršten niti bi imao potrebe krstiti se. Isto tako, da nisi rođen u Hrvatskoj, nego recimo u Indiji. Onda bi ti zapravo Isus Krist bio zadnja rupa na svirali.

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Danny_HR kaže...

Ne, nije nastalo slučajno. Još nije znanost toliko napredovala da bi otkrila početak početaka, možda nikad ni neće. Ali dovoljno je napredovala da pobije svaku tezu koja stoji u bibliji, neovisno je li slikovito prikazana ili dosolovno.


Trenutno nam nije bitno dokazati kako se nešto dogodilo, odnosno jest, ali to možemo napraviti dokazujući kako se nešto NIJE dogodilo. Tu nam pomaže naučeno o evoluciji.

 

Našim srcima ne upravlja nitko umjesto nas, zašto bi netko upravljao? Smatraš li se lutkom na koncima da netko mora upravljati tobom? Ne stoji li i u bibliji da imaš slobodnu volju?

Krivo sam shvaćen.

Pod upravljati srcima-kucanje srca.

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
Danny_HR kaže...
beno101 kaže...
Nego, vi stvarno mislite da je sve što je nastalo, je nastalo slučajno?

Pa što mislite? Tko upravlja našim srcima umjesto nas?

Ne, nije nastalo slučajno. Još nije znanost toliko napredovala da bi otkrila početak početaka, možda nikad ni neće. Ali dovoljno je napredovala da pobije svaku tezu koja stoji u bibliji, neovisno je li slikovito prikazana ili dosolovno.

Ovo je ključna stvar. Ljudi će se često držati Biblije (i biblijskog boga) kao doslovne knjige sve dok ih se ne suoči s čvrstim znanstveno provjerenim činjenicama - tada će olabaviti i biblijski bog će se pretvoriti u onoga koji zapravo ne upravlja našim životima, nego u onoga koji je pokrenuo Big bang. I dalje će isticati čvrstu vjeru u boga, ali sada su to dva različita koncepta. To je logička pogreška - vjerovati da je "neki bog" pokrenuo Big bang nema veze s vjerovanjem u biblijskog boga i kršćanske dogme.

 

beno101 kaže...
Danny_HR kaže...

Ne, nije nastalo slučajno. Još nije znanost toliko napredovala da bi otkrila početak početaka, možda nikad ni neće. Ali dovoljno je napredovala da pobije svaku tezu koja stoji u bibliji, neovisno je li slikovito prikazana ili dosolovno.


Trenutno nam nije bitno dokazati kako se nešto dogodilo, odnosno jest, ali to možemo napraviti dokazujući kako se nešto NIJE dogodilo. Tu nam pomaže naučeno o evoluciji.

 

Našim srcima ne upravlja nitko umjesto nas, zašto bi netko upravljao? Smatraš li se lutkom na koncima da netko mora upravljati tobom? Ne stoji li i u bibliji da imaš slobodnu volju?

Krivo sam shvaćen.

Pod upravljati srcima-kucanje srca.

Još gore. Uči biologiju.

16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Pa biologija ti daje odgovor na to. Učio si u osnovnoj školi, ne?
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Danny_HR kaže...
Pa biologija ti daje odgovor na to. Učio si u osnovnoj školi, ne?

Nope...

Sad sam na kralježnjacima, uskoro će anatomija čovjeka.

A onda mislim da ću dobiti odgovor, recimo da je odgovor mozak(ja neznam što je odgovor), tko onda upravlja mozgom?

Mi?

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Nope...

Sad sam na kralježnjacima, uskoro će anatomija čovjeka.

A onda mislim da ću dobiti odgovor, recimo da je odgovor mozak(ja neznam što je odgovor), tko onda upravlja mozgom?

Mi?

 

Pa mi svjesno odlučujemo šta ćemo radit, može se reć da upravljamo mozgon, bolje bi bilo kazat da mozak i jesmo mi...

Neke radnje se automatski odvijaju jer su potrebne za život, kucanje srca, disanje, a tu spadaju i refleksi.

http://about.me/antesirkovic
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
Danny_HR kaže...
Pa biologija ti daje odgovor na to. Učio si u osnovnoj školi, ne?

Nope...

Sad sam na kralježnjacima, uskoro će anatomija čovjeka.

A onda mislim da ću dobiti odgovor, recimo da je odgovor mozak(ja neznam što je odgovor),

Pogrešan odgovor. Vidiš sad gdje je izvor svih tih fantazija o duši, bogu i sl.? U NEZNANJU! Kucanjem srca upravlja autonomni živčani sustav. Kao što sam već rekao - ključ je u edukaciji, a ne religijskoj indoktrinaciji.

 

beno101 kaže...
tko onda upravlja mozgom?

Mi?

LOL! Daj pokušaj malo mućnuti mozgom. {#} "Mi" smo ono što se događa u mozgu. Pitanje "tko upravlja mozgom" je besmisleno - nitko ne upravlja mozgom, mozak je taj koji upravlja tijelom. A na mozak mogu utjecati razne stvari i time promijeniti kvalitetu njegovog upravljanja. Droge i alkohol su ono što čovjeku prvo pada na pamet, ali tu mogu biti i emocionalna stanja, bolesti tijela itd.

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
sirka666 kaže...

 

Pa mi svjesno odlučujemo šta ćemo radit, može se reć da upravljamo mozgon, bolje bi bilo kazat da mozak i jesmo mi...

Neke radnje se automatski odvijaju jer su potrebne za život, kucanje srca, disanje, a tu spadaju i refleksi.

Aham!

Automatski jer su potrebne za život, šta vi mislite tko je te radnje stavio u nas?

Majka priroda?

 

Nego dečki, ja znam da ste vi puno stariji od mene i trebao bih vam se obraćati sa vi, nadam se da ne zamjerate.

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
sirka666 kaže...

 

Pa mi svjesno odlučujemo šta ćemo radit, može se reć da upravljamo mozgon, bolje bi bilo kazat da mozak i jesmo mi...

Neke radnje se automatski odvijaju jer su potrebne za život, kucanje srca, disanje, a tu spadaju i refleksi.

Aham!

Automatski jer su potrebne za život, šta vi mislite tko je te radnje stavio u nas?

Majka priroda?

Ajme! Molim te - prvo se educiraj - detaljno nauči što je evolucija - onda možemo raspravljati. Na ovakve komentare uopće ne vrijedi trošiti riječi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

  Meni su najbolje takve priče...Ja još nikog nisam vidio da tako ozdravlja.Kada ateisti tako ozdrave vele da su ozdravili snogaom volje(u to ajde vjerujem).I postoji velika mogućnost da su takve priče izmišljenje.sada ćeš reći da veliš istinu,međutim ja nevjerujem u takve stvari ''preko ekrana''.

Ja sam Plavi zmaj.
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Aham!

Automatski jer su potrebne za život, šta vi mislite tko je te radnje stavio u nas?

Majka priroda?

Opet biologija. :)

 

beno101 kaže...
Nego dečki, ja znam da ste vi puno stariji od mene i trebao bih vam se obraćati sa vi, nadam se da ne zamjerate.

 

"Vi" je precijenjeno. ;-)

 

 

 

 

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
sirka666 kaže...

 

Pa mi svjesno odlučujemo šta ćemo radit, može se reć da upravljamo mozgon, bolje bi bilo kazat da mozak i jesmo mi...

Neke radnje se automatski odvijaju jer su potrebne za život, kucanje srca, disanje, a tu spadaju i refleksi.

Aham!

Automatski jer su potrebne za život, šta vi mislite tko je te radnje stavio u nas?

Majka priroda?

 

Nego dečki, ja znam da ste vi puno stariji od mene i trebao bih vam se obraćati sa vi, nadam se da ne zamjerate.

 

  Baš si rekao,mjak priroda.

 

p.s. ovdje je neizbježan flame.

Ja sam Plavi zmaj.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 9:59 (g12356).
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
g12356 kaže...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

  Meni su najbolje takve priče...Ja još nikog nisam vidio da tako ozdravlja.Kada ateisti tako ozdrave vele da su ozdravili snogaom volje(u to ajde vjerujem).I postoji velika mogućnost da su takve priče izmišljenje.sada ćeš reći da veliš istinu,međutim ja nevjerujem u takve stvari ''preko ekrana''.

Vjerovat ću kad će nekome bez noge narasti - noga. {#} Ma, zapravo i neću - možda bi tu došlo do nekakve genetske mutacije ili manipulacije - naime, postoje životinje kojima mogu narasti "izgubljeni" udovi. No, rast noge ipak bi bio daleko uvjerljiviji od povlačenja tumora.

16 godina
offline
Religije i znanost...

Stvarno mi nije jasno zasto ljudi toliko tesko prihvacaju da nakon smrti postaju hrana za crve i bakterije i nista vise. Mislim ono mrtav si. Who gives a fuck.

 

Zasto je toliko tesko prihvatiti da smo nesto inteligentniji majmuni. Da nismo nikakva uzvisena bica sa superfeaturima kao sto je "dusa"?

 

Jos jedno pitanje za katolike: U starom zavjetu se bog prikazuje kao nemilosrdni ubojica, osvetoljubiv, oko za oko, zub za zub (samo u knjizi izlaska je pobio faraonovu vojsku, pomagao je Mojsiju u ratu sa... ubijte me, ne sjecam se kako se zovu, ono kad je mojsije drzao ruke gore, njegovi su dobivali, u sodomi i gomori je pretvorio onu tetku u stup soli, pobio je kompletno pucanstvo velikim potopom), dok se u novom vijeku spominje kao milostiv, pun ljubavi, okreni drugi obraz i slicno? Zar to nije isti bog. Sto mu se dogodilo? Dobio sina pa se raspekmezio ili sto?

 

Takodjer, zasto se biblija interpretira onako kako pase Crkvi. Dakle, ono sto crkvi odgovara je tocno interpretirano, mora se uzimati doslovno, ono sto crkvi ne odgovara je samo slikovito receno, pa nemozemo sve uzimati doslovno). 

14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
mbaksa kaže...

Vjerovat ću kad će nekome bez noge narasti - noga. {#} Ma, zapravo i neću - možda bi tu došlo do nekakve genetske mutacije ili manipulacije - naime, postoje životinje kojima mogu narasti "izgubljeni" udovi. No, rast noge ipak bi bio daleko uvjerljiviji od povlačenja tumora.

mbaksa, bi li ti vjerovao u Boga da ti se pokaže?

Da ti kaže šta ti je činiti bi li to učinio?

E, ovo ja zovem kvalitetnim pitanjem za ateiste.

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
tnakir kaže...

Takodjer, zasto se biblija interpretira onako kako pase Crkvi. Dakle, ono sto crkvi odgovara je tocno interpretirano, mora se uzimati doslovno, ono sto crkvi ne odgovara je samo slikovito receno, pa nemozemo sve uzimati doslovno). 

Ovo i mene zanima.

http://about.me/antesirkovic
14 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

mbaksa, bi li ti vjerovao u Boga da ti se pokaže?

Da ti kaže šta ti je činiti bi li to učinio?

E, ovo ja zovem kvalitetnim pitanjem za ateiste.

Sorry na duplom.

 

Ako ti se bog ukaže, onda to nije više vjera, zato jer znaš da postoji, ovako ti samo viruješ da on postoji, možeš bit ti u pravu koliko i ateist.

http://about.me/antesirkovic
14 godina
offline
Religije i znanost...

Nase tijelo postaje hana za crve, ali dusa je vjecna. To smo obrađivali na vjeronauku ove godine, meni je bilo uzasno zanimljivo, ovaj sam vikend kupio knjigu o zivotu poslije smrti od nekog tamo lika iz azije, dolje indija, neko podrucje, i moram ju pocet citati.

http://g.bfbcs.com/4290/pc_Omega_HR.png
13 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

ne postoji Bog , postoji samo Bug !!!

16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...
mbaksa kaže...

Vjerovat ću kad će nekome bez noge narasti - noga. {#} Ma, zapravo i neću - možda bi tu došlo do nekakve genetske mutacije ili manipulacije - naime, postoje životinje kojima mogu narasti "izgubljeni" udovi. No, rast noge ipak bi bio daleko uvjerljiviji od povlačenja tumora.

mbaksa, bi li ti vjerovao u Boga da ti se pokaže?

Sirka je odgovorio na ovo pitanje. Što bih ja tada imao za vjerovati ili nevjerovati?

 

beno101 kaže...
Da ti kaže šta ti je činiti bi li to učinio?

Ne bih, jer bi to bio signal da haluciniram, da imam priviđenja. {#} Bog koji ti se obraća na osobnoj razini je religijski koncept kojeg smatram besmislenim - tj. smatram ga vrhunskom manipulacijom religija i crkve.

 

XYomegaYX kaže...

Nase tijelo postaje hana za crve, ali dusa je vjecna. To smo obrađivali na vjeronauku ove godine, meni je bilo uzasno zanimljivo, ovaj sam vikend kupio knjigu o zivotu poslije smrti od nekog tamo lika iz azije, dolje indija, neko podrucje, i moram ju pocet citati.

Prvo moraš dokazati da "duša" postoji - kao zasebni entitet, a ne kao funkcija mozga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice