Nosite li naocale

poruka: 57
|
čitano: 177.414
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nosite li naocale

Nosim već pet godina :)

scio me nihil scire!
16 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

Ne nosim, unatoč satima provedenim ispred monitora Cool

15 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

ne nosim cvike Cool

15 godina
offline
RE: Nosite li naocale
Lord_Marko kaže...

Da nosim crne reebok okvire sa plasticnim staklima i sa -0.75 dioptrijom na oba oka. 10 godina hardcore igranja igara na kompu je ostavilo trag na meni.

nije sramota nositi naocale kako neki misle. Smijeh

a je koja sramota nismo dica, dapače pametnije bi izgleda s cvikama...Smijeh

Najbolji osjećaj je upala mišića........
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

Ja iman -0.5 minimalna dioptrija na oba oka.

16 godina
offline
Nosite li naocale

nosim već 4 godine -1.0

fuck yeah || ako nema riješenja nema ni problema II Win or lose, on the booze. II i nogom u guzicu je korak naprijed II when i'll be rich, you'll be my bitch II Bolje biti mrtav pijan nego mrtav hlada
15 godina
offline
Nosite li naocale

da, sunčane Cool

TOSHIBA Satellite A300D-17F
15 godina
offline
Nosite li naocale

Nosim cvike već 2-3 god. dioptrija -0.5 i -0.25, leće sam skupo platio,ali su fotosenzitivne, zaštita od grebanja, zaštita od lcd-a itd.

 

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
offline
Nosite li naocale

Ne....(još)...Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

Da -0.5 -0.5

15 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

od kompa ću morat, al imam sreće, već negdje 8 godina korištenja vid je mrvicu oslabio.

svi mi kompjuteraši imamo neki problem(vid, grba)...Smijeh

Čekamo...10.11.09.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nosite li naocale
andy0101 kaže...
zerocool12 kaže...
C3PO kaže...
BORG kaže...

Ne, makar sam stalno na kompu jos uvijek na srecu

savrseno vidimCool

isto isto  Cool Cool

isto isto isto CoolCoolCool

isto isto isto isto CoolCoolCoolCool

Isto isto isto isto istoCoolCoolCoolCoolCool

Did protons and electrons create the earth,or did Allah meditate and create it's birth? Is everyday in this place a curse,or should I pray on my knees and ebrace it's dirt?
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 15:42 (VirtUoso).
15 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

samo sunčaneCool..interesantno je da je moderne naočale(kakve danas poznajemo..znači ručke za uši i naslonjene na nos) izmislio/konstruirao britanski optičar edward scarlett tek početkom 18 stoljeće!?
..a razne leće i naočale su se koristile stoljećima prije..

14 godina
protjeran
offline
Nosite li naocale

Ne, hvala bogu nenosim.

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nosite li naocale
VirtUoso kaže...
andy0101 kaže...
zerocool12 kaže...
C3PO kaže...
BORG kaže...

Ne, makar sam stalno na kompu jos uvijek na srecu

savrseno vidimCool

isto isto  Cool Cool

isto isto isto CoolCoolCool

isto isto isto isto CoolCoolCoolCool

Isto isto isto isto istoCoolCoolCoolCoolCool

 isto isto isto isto isto istoCoolCoolCoolCoolCoolCool

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li naocale

hmm ovako

 

prije sam nosio od djetinjstva, pa su me djeca zadirkivala itd pa sam prestao... sve do sad ih ne nosim a TREBAO bih ih, znaci cesto mi se desi da mi se oci same od sebe mute itd... s obzirom da se ne micem od kompa (ne shvatite ovo bukvalno)

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
15 godina
offline
RE: Nosite li naocale

ja ne nosim ali cu morati 100%, puno sam pred kompom a u zadnje vrijeme sam primjetio da manja slova moram se skroz pribliziti kada citam jer mi se mijesaju i mutna su

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 9:51 (AmD).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nosite li naocale

ne nosim naocale savrseno vidim i Bogu hvala Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nosite li naocale
BannedOnThisForum kaže...

hmm ovako

 

prije sam nosio od djetinjstva, pa su me djeca zadirkivala itd pa sam prestao... sve do sad ih ne nosim a TREBAO bih ih, znaci cesto mi se desi da mi se oci same od sebe mute itd... s obzirom da se ne micem od kompa (ne shvatite ovo bukvalno)

Jbt šta te boli ona stvar, ko da imaš 10 godina, čovječe uzmi si naočale ili leće, vid će ti se samo pogoršavat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nosite li naocale
Ige kaže...
BannedOnThisForum kaže...

hmm ovako

 

prije sam nosio od djetinjstva, pa su me djeca zadirkivala itd pa sam prestao... sve do sad ih ne nosim a TREBAO bih ih, znaci cesto mi se desi da mi se oci same od sebe mute itd... s obzirom da se ne micem od kompa (ne shvatite ovo bukvalno)

Jbt šta te boli ona stvar, ko da imaš 10 godina, čovječe uzmi si naočale ili leće, vid će ti se samo pogoršavat.

ma znam ja, nego sad srednja pa će me zvat geekom zbog naočala, (godiste u profilu nije tacno) a bojim se leća :)

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
14 godina
offline
Nosite li naocale

Jel koristi netko naočale za računalo?

Zanima me koliko je to korisno? Radim po 10-12 sati dnevno na računalu pa bi htio barem malo sačuvati oči..

7 godina
protjeran
offline
Nosite li naocale

Ako zelis sacuvati oci, onda ti ne trebaju naocale, nego praksa.

 

Dakle, minimalna udaljenost od zaslona je duzina tvoje ispruzene ruke + 10-15cm

(zato sto su sad displayi wide-screen, ultra-wide, a kad imas 2 ili vise monitora, jako puno pokreta ocima i glavom),

druga stvar je ta, da ti oci budu u visini sa gornjim bridom displaya, ne u sredini, jer ocima je prirodno da idu prema dolje,

a ne da ih dizes prema gore - tamo ces manje umarati ocne misice, oci, a samim time ce ti i vid biti ostriji, te oci nece morati

toliko "raditi" da bi kompenzirale umor.

 

I, ono najbitnije - napravi svakih sat vremena pauzu od 5-10min - ne samo za oci, nego za cijelo tijelo.

Proseci, napravi par cucnjeva, odi dvaput stepenicama dolje-gore, odi na WC, stisni si caj/kavu/kakao,

sta vec pijes, bitno da 5-10min ne buljis u LCD ili mobitel, nego da koristis oci za nesto prirodno "analogno".

 

Zamisli to kao sto pusaci uzimaju "cik-pauzu", i to je najbolje sto ono mogu napraviti za svoje oci, tako i ti,

a ne samo za oci, nego i za cijelo tijelo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
5 godina
offline
Re: Nosite li naocale
Tincha kaže...

Jel koristi netko naočale za računalo?

Zanima me koliko je to korisno? Radim po 10-12 sati dnevno na računalu pa bi htio barem malo sačuvati oči..

 To je glupost. Idi na pregled odredi dioptriju ako imas i pocni nositi naocale. Ja sam krenuo sa +0,25 i poslije 10 godina prešao na +0.5 i evo vec 10 godina na istoj dioptriji.... Sad uzeo jos i za citanje +1.25 ali mi nisu neophodne. Imam 48 godina... Tako ces sacuvati vid koji trenutno imas a te marketisnke fore tipa naocale za racunar ma sta to znacilo je bacanje para.... I ovo sto ti je Čitatelj preporucio pored naocala.... 

14 godina
offline
Nosite li naocale

Hvala na savjetima dečki

4 godine
protjeran
offline
Nosite li naocale

Imam 2 komada jedne stare i jedne nove doptrija mi se gotovo nije promijenila u zadnjih 8 god 

kako sam dobio prve ( imam astigmatizam ) na novima imam premaz za filter plavog svijetla.

Iskreno sam mislio kada me pitao za to da me zajebava, ali sam odlucio hajde uzet cu

jer moje lece nisu skupe zbog male doptrije 500kn sveukupno. Ili ti ga prve naocale bile 700kn, nove 900.

u kompletu, ja kada osjetim da mi je previse ekrana bilo u uredu ili doma izadem van jednostavno.

Mob na besumno i svijete jebi se 

14 godina
offline
Re: Nosite li naocale
Blaženi laser. Već 7 godina sa -2.75 i -3 na 0 i -0.5 (ovo radi lakše adaptacije na blizu, ipak ide starački + polako). Najbolje potrošenih 10.000 Kn do sada. Prije toga naočale, pa meke leće, pa opet naočale tridesetak godina ukupno.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li naocale
Također laserska operacija,iako sam imao dioptriju -0.5 na oba oka i jako velili astigmatizam,smetale su mi u svakodnevnom životu i PRK kod Šarića u OpticalExpress mi je to rješio i sad vidim ko sokol 😁 jebeš naočale
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice