Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

poruka: 30
|
čitano: 3.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Tko vam se od njih dvojice bogatasa cini "bolji" - pmetniji, normalniji... Za koga bi od njih glasali na izborima? Naravno mislim na vlasnike M$-a i Applea!

 

Meni osobno Jobs jer je normalniji i nije toliko umisljen, a i sve njegove prezentacije su 100-put bolje od Gatesovih, ali najvise zbog toga sto M$ skoro SVE kopira od Applea (ova recenica moze i bez rijeci "skoro")!!! Evo usporedba : (sve dolje navedeno je Apple prvi napravio!)

1) iPod - Zune

2) Indeksiranje racunala radi lakse pretrage

3) Novi Media player na Visti jaaaako podsjeca na iTunese

Ima jos jakooo puuuno toga al ova 3 su bas strasno ocita....

 

 


Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Meni su oba dva lika fascinantna al su totalno različiti.

Upravo čitam knjigu: Inside Steve's Brain, fascinantnu priču o tome kako je Jobs izvuka Apple iz dubokih govana.

Na izborima bi glasa bi sa Gatesa je je bliži narodu i zna kako zaraditi brdo para a zna ih i brdo dati u humanitarne svrhe.

Uglavnom jako pozitivni likovi, tajkuni koji ma se divim i od kojih treba učit za razliku od ovih naših feudalaca i kriminalaca.


https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

kad si vec krenuo ovu usporedbu pisati zaboravio si napisati nesto najvaznije...  nesto vezano za GUI ???


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
Assassin kaže...

1) iPod - Zune

 

 


Kakva bezveze izjava. Zune je mp3 player. Koliko je prije ipoda bilo mp3 playera? Sta sve ljudi nece izmisliti u neznanju, samo da imaju razloga mrziti Microsoft jer je to sada "IN"... LOL
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
jobs da nije umisljen i da je normalniji? jobs je vjestac. gates je lopov. drazi su mi lopovi od vjestaca. iako nemam bas ni najbolje misljenje o torvaldsu. malo su pre eksponirani da bi imal dobro misljenje o ijednom od njih.
16 godina
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
RaLe kaže...
Assassin kaže...

1) iPod - Zune

 

 


Kakva bezveze izjava. Zune je mp3 player. Koliko je prije ipoda bilo mp3 playera? Sta sve ljudi nece izmisliti u neznanju, samo da imaju razloga mrziti Microsoft jer je to sada "IN"... LOL
 Ajd samo pogledaj slike oba i uocit ces nevjerojatnu slicnost, a i zune nije mp3 nego mp4 player! Sta sve ljudi nece rec u neznanju!Smijeh

Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
RaLe kaže...
Assassin kaže...

1) iPod - Zune

 

 


Kakva bezveze izjava. Zune je mp3 player. Koliko je prije ipoda bilo mp3 playera? Sta sve ljudi nece izmisliti u neznanju, samo da imaju razloga mrziti Microsoft jer je to sada "IN"... LOL
 Koliko? Bilo ih prodano ih je šaku i imali su kapacitet za 10 pisama.

Zune totalno kopira koncept iTunes-iPoda i izgled playera.

https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
16 godina
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Samo da vas upozorim da nisam ovu temu otvorio zbog svadjanja nego radi razmjene misljenja!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Ne pravi se pametan. Ako cemo se tako igrat, onda je zune MEDIA PLAYER, jer prikazuje i slike, i stosta drugo.

16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)


djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Nisam ovu temu otvorio za svadju pa se ni sam necu svadjat! Samo me zanima vase misljenje!

A i zanima me od kada to iPod ne moze prikazivati slike?


Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Tko je rekao da ne prikazuje slike? Citaj prvo sto drugi pisu, pa onda provociraj. :)

16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Ajoj, kakva tema... Ja ću sad otvoriti temu "Crvena ili zelena - koja boja vam je ljepša?"

 

Inače, MS je MENI bolji. "MotherShip" of computing, mora se priznati da svi OS-ovi su zapravo na isti kalup kao i Windowsi. Tu su samo male izmjene (najčešće grafičke) i plijenjenje korisnika free verzijama. MS je zapravo osnovatelj modernog računarstva i mnogi to zaboravljaju. A da je iPod majka mp3-ja s većom flash memorijom...

 

"In 1998, Compaq developed the first hard drive based DAP using a 2.5" laptop drive. It was licensed to HanGo Electronics (now known as Remote Solution), which first sold the PJB-100 (Personal Jukebox) in 1999. The player had an initial capacity of 4.8 GB, which was advertised to be able to hold 1200 songs."

 

Evo dokaza da nisu "majka" (s Wikipedie).

 

EDIT: Za mene je media player na Windowsima uvijek bio smeće... Zato postoje GOM player i Winamp.

Rambo is watching you!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 19:07 (i_rambo_plache).
16 godina
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
RaLe kaže...

Ne pravi se pametan. Ako cemo se tako igrat, onda je zune MEDIA PLAYER, jer prikazuje i slike, i stosta drugo.

 Ovo sam shvatio kao : Za razliku od iPoda....

Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
protjeran
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Did ya know da je Apple prvi sa Lisom počeo koristiti prozore, a tek poslije su došli Prozori


Moja bffaad (best friend forever and a day) i ja smo napravili jedan forum na koji objavljujemo raznovrstan software koji smo mi sami napravili. Molim vas, drage Bug forumaše, da se pridružite našem društvu!
Link: hidenentertainmentforums.freeforums.org
Također u mom profilu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
dgigibao kaže...

Meni su oba dva lika fascinantna al su totalno različiti.

Upravo čitam knjigu: Inside Steve's Brain, fascinantnu priču o tome kako je Jobs izvuka Apple iz dubokih govana.

Na izborima bi glasa bi sa Gatesa je je bliži narodu i zna kako zaraditi brdo para a zna ih i brdo dati u humanitarne svrhe.

Uglavnom jako pozitivni likovi, tajkuni koji ma se divim i od kojih treba učit za razliku od ovih naših feudalaca i kriminalaca.


 
Ovo je dobro napisano. Potpuno se slažem.
A moram primjetiti kako obožavam M$ formulaciju - kao inače se tvrtke osnivaju zbog čega nego profita?
Apple je osnovan zbog karitativnog rada?
P.S. XEROX je "izmislio" prozore, a i miša.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 19:15 (Level 1).
16 godina
protjeran
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Inače, Linux mi je najbolji, a između Maca i Winza biram Mac. Koristim Winze jer sam na njima startao i roditelji znaju samo na njima (i to XP-u). Inače, drugi OS-ovi osim Windowsa su na mom kompu od strane roditelja zabranjeni jer je Linux bio zadnji instaliran prije nego mi se pokvario HDD, boot sector otišao kvragu itd. jer sam izmjenio previše OS-ova Smijeh


Moja bffaad (best friend forever and a day) i ja smo napravili jedan forum na koji objavljujemo raznovrstan software koji smo mi sami napravili. Molim vas, drage Bug forumaše, da se pridružite našem društvu!
Link: hidenentertainmentforums.freeforums.org
Također u mom profilu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
Assassin kaže...
RaLe kaže...

Ne pravi se pametan. Ako cemo se tako igrat, onda je zune MEDIA PLAYER, jer prikazuje i slike, i stosta drugo.

 Ovo sam shvatio kao : Za razliku od iPoda....

 Lose shvacas.

No, ontopic: i jedni i drugi rade odlican posao: ipod kao najbolji player, windowsi kao najbolji os za ono sto mi treba, i to je to. Tko koga kopira - I don't care.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 19:52 (RaLe).
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Dobar umjetnik, kopira.

Veliki umjetnik, krade.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 20:10 (lebo1).
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

pa niti jedan, al ako baš moram Gates jer imam Windowsw


http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Bill Gates

16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Nisam pametan jeli Microsoft zao zbog Gatesa, ili je jednostavno zao zato šta svaka velika monopolistička kompanija postane takva ako joj država ne stoji za vratom, a ako je ovo potonje, onda mislim da bi i Jobs / Apple bio omražen da situacija obrnuta...

 

Do toga trenutka Apple mi je favorit od ova dva.

 

Neki ljudi navijaju za Mančester Junajted, a ja navijam za propast Microsofta Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

I jedan i drugi su likovi na svoj način, a mi ovdje ih ne poznajemo osobno pa baš i nemamo čime zaključiti koji je bolji.

Oba imaju isti cilj...profit. Vizije kako do njega doći su različite.

Sve drugo je showbusiness...a on opet donosi lovu.

U protivnom možda bi imali neke druge operativne i jednu kompaniju...možda pod imenom "mala mekana jabuka"

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
w00t kaže...

 

Neki ljudi navijaju za Mančester Junajted, a ja navijam za propast Microsofta Namigiva

 je je....  al ManUtd će pobijediti, a Microsoft neće propasti....Smijeh     Namigiva

bobo desmra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Odakle Microsoftu Recycle Bin? hmmmmmmmmmm....


Mount Vision Pro
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
Level 1 kaže...
P.S. XEROX je "izmislio" prozore, a i miša.
 Badave pričaš, Apple fanatici ti nikad to neće priznati.

Ili to da je za Apple II nastao prvi virus. Cool

Da budem na temi: Steve Jobs. Microsoft kada izbaci polufunkcionalno smeće, prodaje se jedino predinstalirano. Kada to napravi Apple, ljudi čekaju u redu. I onda nakon 2 mjeseca Jobs obznani rezanje cijene 2x jer se tako uvijek dogodi ranim prihvatiteljima. A "fanboisi"  i dalje kupuju novo.

Iako, Gatesov zajeb Jobsa za Windowse 1.0 je školski primjer smisla za posao.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2008 0:21 (Elk Cloner).
16 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Gates.

 

Puno simpaticniji.

15 godina
neaktivan
offline
Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

Meni Gates, ali Jobsove prezentacije su mi ODLICNE XD


Volim sise :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)
Zune odnedavno ima i igre pa... :)
I can see what you see not vision milky then eyes rot
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates ili Jobs (M$ ili Apple)

EDIT: Upss, nisam vidio da je tema ovoliko stara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2008 1:17 (Tux Slave).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice