Amazon Kindle - kupovina

poruka: 94
|
čitano: 48.986
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Bok,

Zanima me Kindle (6", WiFi), ugl. htjela bih ga kupiti preko interneta, tj. amazona.

E sada je došao problem, neznam koliko bi me to u konačnici sve koštalo. znam da se carina ne naplaćuje, a   koliko bi bila poštarina?

Inače bacila sam oko na ovaj kindle:

http://www.amazon.com/dp/B002Y27P3M/?tag=gocous-20&hvadid=5729553437&ref=pd_sl_1bgvsqhhus_e

13 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

C/P s foruma:

 

 

Evo vam iz prve ruke odgovor koliko kindle kosta sa svim troskovima.

 

kindle 139$ + postarina 21$ =  907kn

pdv na kindle i poštarinu =  208,61kn

carinsko posredovanje =  150kn

manipulativan trošak  =   15kn

bankovna garancija  =   9kn

pdv na usluge  =   40,04kn

---------------------------------------------------------

ukupno = 1329,65kn

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Puuuuno hvala na odgovoru, baš ono što sam tražila.

Btw. kolko su to stari podaci? jer sam prije 2-3 dana zvala covjeka na carinu i reko mi je da se na elektroničku opremu ne plačaju carinski troškovi, tako da bi me puuuno manje došao. =)

13 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Podaci su od kraja prošle godine i otada nije bilo nikakve promjene carinskih zakona.

Točno ti je rekao, ako pažljivo pogledaš "kalkulaciju" iz prethodnog posta možeš vidjeti da ne sadrži nikakvu carinu.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Hvala na odgovoru, uskoro ću kupiti kindle =)))

 

P.S. znam da skrećem s teme, ali znaš li možda koje formate podržava kindle 3?

Gledala sam po netu i piše da podržava .pdf, ali također sam čula da i ne podržava .pdf, sad mi više ništa nije jasno, jeli to neka njegova verzija .pdf-a koji podržava? (premda mi nema smisla, .pdf je .pdf)

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 17:54 (Kerolajn).
13 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

PDF je podržan nativno od kraja 2009., a prije ga je trebalo konvertirati.

 

http://www.hcl.hr/recenzije-amazon-kindle-wi-fi-532-22.html

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Hvala =) na svim pojašnjenjima!

Stvarno si zakon ;)

 

Kada sam čitala i gledala videe po netu, nigdje nisu spomenuli   da ovaj zadnji kindle podržava pdf. No nisam se sjetila pogledati na hrvatskim stranicama =))). Ok na amazonu sam vidjela da podržava, ali mi nije bilo baš savršeno jasno jel to neka njegova verzija, kao što iPhone ima .jpg a kad se šalje na blackberry ta slika nije podržana, odn. format nije podržan.

 

 

15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ja se takodjer nadam da cu ga uzet kroz jedno mjesec dana. Iako se dvoumim - Kindle ili Nook Color?

 

@Kerolajn, citao sam da PDF i nije najsretniji format za readere. Da su puno prakticniji neki drugi formati. Ne sjecam se tocno koji, ali proguglaj malo.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 9:37 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

da, čitala sam i ja, na netu sam našla convertere za pretvorbu .doc-a, .pdf-a u .mobi format, i ako čitaš roman onda je super konvertiran, ali ako imaš slika (recimo u skriptama iz elektrotehnike, matematike, fizike) onda ima problema pri konverziji, jer ne prepoznaje matematičke znakove.

No bilo kako bilo, kupujem kindle =).

 

Btw. kolko sam skužila nook nije napravljen sa e-ink, pa to ti je onda u biti kao i običan lcd, nook je bolji ako planiraš gledat filmove itd. ali za čisto čitanje, preporučila bih kindle.

15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Jos jedno pitanje. Uzimam najvjerovatnije kindle iducih tjedan dva dana. Zanima me jel ovaj 6'' premal za citanje? Cijeli mi je nekako mini. Meni ovo pretezno treba za citanje strucne literature (tablice, screenshoti i slicno) pa me zanima kako je takve stvari citati sa njega. Dvoumim se izmedju njega i velikog brata (DX).

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Meni se veći ipak čini bolji, ali je i puno skuplji.

Manji mi se čini bolji za romane, novele itd.

15 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Kerolajn kaže...

Meni se veći ipak čini bolji, ali je i puno skuplji.

Manji mi se čini bolji za romane, novele itd.

Da, dosta je skuplji (skoro 2x). Inace, kakvi su ti dojmovi sada kad su se dozivljaji malo slegli?

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Meni je kindle još uvijek zakon! Volim čitati, naročito romane, tako da mi je ovaj manji super, a i matematički časopisi su isto čitljivi. U pdf-u su i potrebno je povećavati grafove ili nešto slično, ali sve se preživi =)

15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ipak je pao izbor na iPad, narucen je. Stize kroz koji dan.

 

Razlog? Kindle 3 mi je premali. Neda mi se non stop zumirati / odzumirati. Kindle DX je ok, ali za cijenu njega (novog) sam preko frenda naručio iPad (novog).

Nisam nekakav powerreader tako da mi ne smeta toliko sto nije e-ink. Procitao sam n review-a o iPadu kao e-readeru. Kazu da je generalno ok, ali da je eink ipak eink. iPadu smeta glare sto je pogotovo problem pri citanju vani. Ja ne citam vani vec pretezno u krevetu prije spavanja pa se nadam da to nece bit problem. Aplikacije za citanje su ok (ima Kindle aplikacija preko koje mogu kupovati sa Amazona sto mi je bitno).

 

Sto mi najvise smeta, pogazio sam svoju rijec i ipak kupio faking tablet iako sam rekao da necu, ali se tjesim da ga necu koristiti u svrhu tableta nego u svrhu readera :)

 

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

ahiPad nikad mi nije bio nešto previše privlačljiv...

15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Nije ni meni. Nikakav tablet zapravo. Ali ga mogu dobit za odlicne novce.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Etogac, Kindle mi je u Hrvatskoj, poplaćala sam ja mislim sve račune i za sada me košta oko 1500kn, na onu prijašnju cijenu koju je stavio Jameson, treba dodati 200kn koji se plaćaju HAKOM-u pošto je to uređaj koji radi na određenim frekvencijama tj. ima wireless.

15 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Sve vezano za kupovinu kindlea možete me pitati na forumu...

Ja sam svoj platila 1505, nešto kuna... Moram reći da je u Hrvatsku došao za 3 i po dana, a ja sam ga na kućnu adresu dobila za 10 dana od naručivanja na amazon.com-u.

 

15 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Kerolajn kaže...

Etogac, Kindle mi je u Hrvatskoj, poplaćala sam ja mislim sve račune i za sada me košta oko 1500kn, na onu prijašnju cijenu koju je stavio Jameson, treba dodati 200kn koji se plaćaju HAKOM-u pošto je to uređaj koji radi na određenim frekvencijama tj. ima wireless.

Zasto si ista morala platiti HAKOM-u ako su ljudi prije tebe uvozili isti uredjaj, odnosno napravili su potrebnu dokumentaciju za uvoz tog uredjaja u RH????

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

E to ti ne znam, ja sam uredno dala 200kn tj. više jer sam morala plaćati još neke novčeke Fini i pošti za slanje faksa...

Ali nabere se dosta izdataka na tom uvozu.

15 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Kerolajn kaže...

E to ti ne znam, ja sam uredno dala 200kn tj. više jer sam morala plaćati još neke novčeke Fini i pošti za slanje faksa...

Ali nabere se dosta izdataka na tom uvozu.

Mislim da te oderalo... al dobro... sto je tu je...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

A kako god bilo, sad je moj Kindle u sigurnim rukama i nikome ga nedam. xD

Ma ocito je da su me oderali, ali ako nedam 200kn ništa od kindlea, a na 1300kn 200kn je sitnica

15 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Kerolajn kaže...

A kako god bilo, sad je moj Kindle u sigurnim rukama i nikome ga nedam. xD

Ma ocito je da su me oderali, ali ako nedam 200kn ništa od kindlea, a na 1300kn 200kn je sitnica

Jesi zadovoljna? Meni se kindle cinio premali. Ja sam bio pucao na DX...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Ja sam prezadovoljna.

 

Jucer sam ga upotrijebila za rješavanje državne mature iz matematike, na papirima sam rješavala, a na Kindle-u gledala zadatke, uštedila sam 24 papira =).

 

Dosta romana čitam tako da je idealan =)

15 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Kindle 6" je sve samo ne premali. Težina je idealna za držanje u jednoj ruci što se ne može reći za DX model koji je po masi sličniji ipadu.  Posjedujem i iPad i Kindle 3g sa besplatnom internet konekcijom. Kindle slobodno mogu nazvati otkrićem godine, iako sam u početku bio skeptičan, vrijedi svake kune. Ekran je idealne veličine i neusporedivo ugodniji za čitanje knjiga od ipada. Baterija traje nevjerojatno dugo jer ništa ne troši dok se ne radi nešto konkretno na njemu za razliku od ipada kod kojeg ekran crpi bateriju za cijelo vrijeme čitanja.

 

E-ink identično izgleda kao kod čitanja papirnatih novina. Gotovo je nemoguće uočiti razliku. Nije zamoran za oči a za koji dolar više dobije se 3g verzija sa kojom se još uvijek može surfati besplatno preko 3g koristeći experimental browser.

 

Knjige su stvarno povoljne a njihova ponuda je naravno ogromna s obzirom da je riječ o Amazonu. 

 

Ukratko, da ne pišem knjigu, plusevi za kindle:

 

+ baterija

+ oku ugodan ekran za čitanje

+ mala masa

+ besplatan internet worldwide

+ bogata ponuda knjiga

+ mala cijena uređaja

+ browsanje preko PC/Maca, lagan transfer fajlova

 

A minusi:

- kučište lagano škripi za razliku od ipada koji je unibody

- nema nikakav cover za zaštitu ekrana

- nema osvjetljenja dakle nema čitanja u mraku

 

Zaključak, ipad je za gamere, Kindle za one koji doista vole čitati.

Do Not Feed The Trolls!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 1:07 (Inari).
13 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ja volim čitati.

Knjige koje čitam su skoro uvjek u PDF formatu i sadrže puno slika, crteža, tabela i grafikona, a većina ih je skenirana (knjiga).

 

Ti misliš da bi ih mogao ugodno čitati na 6" ekranu rezolucije 600 x 800?

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Jameson kaže...

Ja volim čitati.

Knjige koje čitam su skoro uvjek u PDF formatu i sadrže puno slika, crteža, tabela i grafikona, a većina ih je skenirana (knjiga).

 

Ti misliš da bi ih mogao ugodno čitati na 6" ekranu rezolucije 600 x 800?

 

 

 

Za slike i grafikone je bolji iPad. Pogotovo ako su u boji, Kindle je ipak crno-bijeli. Meni osobno je iPad totalno nepraktičan za čitanje knjiga, premasivan, neizdrživ za čitanje s jednom rukom na boku ili na plaži i sl. Ako nisi siguran da li bi ti Kindle najbolje odgovarao, možda je najbolja opcija kupiti rabljeni na ebayu, izbjegneš carinu jer stigne u "kućnom" paketu. Nađe se već za cca 600-700 kn sa besplatnom 3G konekcijom. 

Do Not Feed The Trolls!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Imam jednu molbu. Meni je danas stigao Kindle na Carinu, traze mi podatke o uredjaju bas iz HAKOMa, pa bih molila za pomoc...

15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Upravo sam na amazonu vidio da se kindle 3G+WiFi prodaje po istoj cijeni (139 dolara) kao i obični. Kupit ću ga u idućih nekoliko dana. Kakvi su dojmovi korisnika?

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
12 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

kakva je ponuda knjiga? i ima li izbora free knjiga ili svaku još moraš posebno plaćati?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice