Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

poruka: 15
|
čitano: 3.484
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

Sam naslov sve govori sto nema nista napisano o Bug-u, njegovoj historiji, njegovim casopisima, njegovim urednicima itd na wikipediji to jest na hr.wikipedia.org.... Sta vi mislite o tome????

 

 

P.S. Nadam se da sam postavio ovu temu na dobro mjesto, ako ne prezivjecu jedan zuti karton Cool


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

e to stvarno nije losa ideja, bilo bi super da se to napraviSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

mislim dabi trebalo jer BUG je najači časpis za informatiku kod nas i široj regiji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

U pravu ste - loše je što nismo ništa oko toga poduzeli. Svjesni smo da bi trebalo srediti, ali nikako uhvatiti vremena (a uz ovaj forum ga imamo još manje :))

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

Bice to skoro? Osmijeh


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
moderator
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
Alen kaže...

Bice to skoro? Osmijeh


Ako budem mene čekalo - neće! :( Da li će se netko drugi tog uhvatiti, ne znam. :(

 

Inače, o Bugu se može puno saznati u našim "jubilarcima" (50, 100, 150 brojevi, pa na deset i petnaest godišnjicu...)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
Miro kaže...
Alen kaže...

Bice to skoro? Osmijeh


Ako budem mene čekalo - neće! :( Da li će se netko drugi tog uhvatiti, ne znam. :(

 

Inače, o Bugu se može puno saznati u našim "jubilarcima" (50, 100, 150 brojevi, pa na deset i petnaest godišnjicu...)

 Mene zanima kako je Bug nastao :D

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
moderator
offline
Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

Čekamo da nas se HR Wikipedijska zajednica sjeti. Mislim da bi najjadnija stvar bila da mi sami idemo stvarati stranice o sebi, mada ni to nije isključeno Cool

 

Bila je pred neko vrijeme afera - znam da sam htio o tome pisati u kolumni ali iz nekog razloga nisam - kad je neki frajer složio Wikiscanner, alat za pronalaženje s koje IP adrese je neki članak na Wikipediji editiran, pa je na vidjelo izašlo, pojednostavljeno rečeno, koje firme su uređivale i unosile članke o sebi samima, pa je pukla bruka....

 

Inače, neko vrijeme se hrvatska zajednica WP dobrovoljaca voljela dosta eksponirati po netu i mogao se steći dojam da ti ljudi marljivo i sistematično rade na sadržajima za HR WP. Moram priznati da se taj dojam vremenom izgubio i sve češće nailazim na bitne članke i teme koji su na HR WP loše ili nikako pokriveni.

 

Wales o Wikiscanneru:

Wales also commented that Wikipedia might make changes in response to the release of WikiScanner "to help visitors better understand what information is recorded about them." The New York Times quoted Wales on a possible warning to anonymous editors:

 

"When someone clicks on 'edit,' it would be interesting if we could say, 'Hi, thank you for editing. We see you’re logged in from The New York Times. Keep in mind that we know that, and it’s public information' … That might make them stop and think."

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2008 3:54 (Zli Luđak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
Zli Luđak kaže...

Čekamo da nas se HR Wikipedijska zajednica sjeti. Mislim da bi najjadnija stvar bila da mi sami idemo stvarati stranice o sebi, mada ni to nije isključeno Cool

 

Bila je pred neko vrijeme afera - znam da sam htio o tome pisati u kolumni ali iz nekog razloga nisam - kad je neki frajer složio Wikiscanner, alat za pronalaženje s koje IP adrese je neki članak na Wikipediji editiran, pa je na vidjelo izašlo, pojednostavljeno rečeno, koje firme su uređivale i unosile članke o sebi samima, pa je pukla bruka....

 

Inače, neko vrijeme se hrvatska zajednica WP dobrovoljaca voljela dosta eksponirati po netu i mogao se steći dojam da ti ljudi marljivo i sistematično rade na sadržajima za HR WP. Moram priznati da se taj dojam vremenom izgubio i sve češće nailazim na bitne članke i teme koji su na HR WP loše ili nikako pokriveni.

 

Wales o Wikiscanneru:

Wales also commented that Wikipedia might make changes in response to the release of WikiScanner "to help visitors better understand what information is recorded about them." The New York Times quoted Wales on a possible warning to anonymous editors:

 

"When someone clicks on 'edit,' it would be interesting if we could say, 'Hi, thank you for editing. We see you’re logged in from The New York Times. Keep in mind that we know that, and it’s public information' … That might make them stop and think."

 ali vi najbolje znate kako je sve pocelo :), a i nesto sumnjam da cete vi malo zakriviti istinu, mislim necete 100% reci da ste multinacionalna kompanija il nesto :P, you guys are good
16 godina
moderator
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
Zli Luđak kaže...

Čekamo da nas se HR Wikipedijska zajednica sjeti. Mislim da bi najjadnija stvar bila da mi sami idemo stvarati stranice o sebi, mada ni to nije isključeno Cool

 

 Ne slažem se s tobom! Zašto misliš da bi neki faktički zapis, s relevantnim podacima trebali pisati čitatelji, a ne mi sami? Na Wikipediji ljudi očekuju podatake o tome kada je izdan prvi broj, o čemu piše neki časopis, tko je izdavač i slično...
Istina, nije baš u duhu Wikipedije, odnosno ispada da to izdavač radi iz komercijalnih podbuda, ali na nama je da to odradimo elegantno i bez ikakvih reklamerskih primjesa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
OK ideja! Samo kome se da sve to pisat na wikipediji. Nema niti vremena!
16 godina
offline
Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

Evo sto wikipedia kaze o ovoj temi:

 

"Can I start an article about myself or my company?
We strongly discourage this. Wikipedia is intended to be an objective resource, and it's hard for people to be fully objective about themselves or their company.
If your life and achievements are verifiable and genuinely notable, sooner or later someone else will probably create an article about you. If you write an article about yourself, the chances are pretty good that it will be deleted, and people may say uncomplimentary things about you on the talk page.
Please note also that anything you wrote on Wikipedia will be mercilessly edited by others. Sometimes people who wrote about themselves have ended up requesting their articles be deleted, because the original piece has, over time, changed in ways they didn't like."

 

Link -> ovdje

 

jesti i spavati
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2008 12:26 (branimir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
Miro kaže...
Zli Luđak kaže...

Čekamo da nas se HR Wikipedijska zajednica sjeti. Mislim da bi najjadnija stvar bila da mi sami idemo stvarati stranice o sebi, mada ni to nije isključeno Cool

 

 Ne slažem se s tobom! Zašto misliš da bi neki faktički zapis, s relevantnim podacima trebali pisati čitatelji, a ne mi sami?
 
Mislim da to recimo misli zato što vi sami imate službeno Bugovo mjesto za pisanje (i) o Bugu - www.bug.hr. I to je jedino relevantno mjesto gdje bi se očekivalo apsolutno pouzdane podatke o vama.
A na Wikipediji bi valjda ideja bila da o vama Alen nešto napiše, a onda vi eventualno idete ispravljati pogreške i tako u nedogled.

Uostalom i ultraluksuznu monografiju o Bugu u full-coloru nećete pisati sami, nego ćemo se to neki mi okupiti i zaraditi pare na vaš račun. (Pa ćete vi s nama na sud, kao autorica Harryja Pottera onog tipa koji je izdao leksikon o njemu...)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?
Zato kaj koriste antivirus lol
Ne znam stvarno.Bila bi todobra ideja.Pa neka netko od vas napravi Učiće BUG još i u povijest.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zasto nema Bug-a na Wikipediji?

postoji vidipedia, pa zašto nmamo i bugpediu


Silvonis
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice