OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

poruka: 80
|
čitano: 86.180
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
[Tutorial]OpenWrt i DDWRT firmware - Gigaset Sx763

Evo konacno tutorial za ubacivanje openwrt i dd-wrt firmwarea u gigaset sx763 ruter.

Prvo za napomenuti je da nije potrebno imati otkljucan ruter da bi se ubacili alternativni fw-ovi, vec je dosta imati pristup firmware upgrade dijelu. (Vidi napomenu 3 i ostale napomene na dnu topica prije pocetka tutoriala).

U ovoj verziji firmwarea rade sljedece opcije:
ADSL annex A i B
WLAN
Switch (svaki port moze bit zaseban interface i vlan tagging)
Ledice (mogu se namjestati po potrebi)
Dugmici

Kod dd-wrt, radi isto sta i gore s tim da se moze annex namjestiti u web gui i vidi se status linije, i mislim da se nece raditi img sa voip podrskom.

Kod dd-wrt je isto bitno ako se koristi adsl da pod advanced opcijama gdje se namjesta vpi/vci namjestite payload type na bridged, inace nece raditi pppoe.
________________________________________________________________________________________________________

1. Prvo je potrebno skinuti modificirani secondary_boot.img i onda otici u firmware upgrade sekciju i ubaciti ga kao i svaki drugi firmware.

 

Secondary_boot.img - link za download OVDJE

 

Nakon sta ste ubacili novi secondary, ruter ce se rebootat i vise nece biti moguce bootat originalni fw. (vidi napomenu 1)

2.Ukoliko vec nije, namjestite si ip adresu mreznog interfacea na:

ip: 192.168.1.16
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
dns server: 192.168.1.1

(ove postavke su ujedino i defaultne postavke za mrezu u openwrt-u i dd-wrt-u).

 

3. Nakon sta se router rebootao, posto jos nema openwrt ili dd-wrt firmwarea u ruteru automatski ce se upaliti web server od novoubacenog secondary bootloadera na ip adresi 192.168.1.1

4. Uđite u web server i odaberite koji img zelite flashnut (vidi nize) i sad sacekajte par minuta dok se router ne reboota.
Nakon reboota treba nekih cca 30 sekundi ta se izboota i onda bi se trebalo moci pristupiti openwrt ili dd-wrt web configu na ip adresi 192.168.1.1
______________________________________________________________________________________________________
 

 

Openwrt Firmware-ovi:

(kako namjestiti annex procitaj u napomeni 2)

Annex A i B - osnovni img:
Download OVDJE

 

Annex A i B - voip img (testno):

Download OVDJE
zadnji update: 27.2.2013
______________________________________________________________________________________________________

DD-WRT Firmware:

Img za inicijalno ubacivanje kroz secondary loader:
Download OVDJE

Img za flashanje kroz dd-wrt web-gui:
(ovaj ce se updajtati kako budu nove verzije dolazile, a ovaj iznad koristite za inicijalno flashanje)
Download OVDJE
zadnji update: 3.3.2012, novi img
______________________________________________________________________________________________________

Openwrt Firmware za ubacivanje novog secondary ukoliko je netko vec ubacio onaj stari koji boota sa krivog mjesta u flashu:
Download OVDJE

Nakon sta se boota openwrt, skinite program WinSCP i zatim se spojite na router sa scp protokolom, prebacite u /tmp folder rutera secondary_boot.img sa gornjeg linka i izvrsite komandu:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary_boot
i nakon restarta vrijedi tutorial tocka 2 nadalje.
______________________________________________________________________________________________________
Vračanje na originalni fw:

Za vračanje na orig fw, prvo je potrebno flashati Annex A i B - osnovni img iz gornjeg linka, i namjestiti passsword kad uðete prvi put u webui, nakon toga instalirajte WinSCP program i spojite se sa scp protokolom, username root i password vaš password.
Zatim si skinite i spremite originalni secondary bootlaoder, i prebacite ga u winscp programu u /tmp folder na ruteru.
Sada sa spojite sa ssh klijentom i izvršite komandu:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary
ili ako ta komanda baci error da nemože erase partition, koristite ovu komandu (SAMO NA OPENWRTu SA OVOG TUTORIALA)
dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2
Sada možete ugasiti router, i instalirati tftp server,
namjestiti pod Settings > tftp > tftp security na none i base folder gdje se nalazi runtime.img.
runtime.img je poseban tj. fw+config particija i nalazi se ovdje.

Još je potrebno namjestiti ip adresu mrežne kartice na 192.168.2.16.
Preporuèam da prije nego upalite router izgasite firewall i antivirusni jer može se desiti da router nemože pokupiti runtime.img
Sada možete ukljuèiti router, vidjeti æe te da u tftpd piše ako je sve ok da je runtime pokupljen i saæekajte dok se router sam ne reboota.
Web ui je na 192.168.1.1, tako da morate vratiti potavke od mreže nazad na automatic, config u runtime.img je onaj iz otkljuèavanja generic.
______________________________________________________________________________________________________
Napomena 1.
Ukoliko nesto zeznete u openwrt ili dd-wrt i nezeli se bootat, da bi ste ponovo usli u web server secondary bootlodera potrebno je:
Ugasiti router, zatim drzati tipku reset s doljnje strane, upaliti router i pustiti tipku nakon par seknudi.
Sada ce se ponovo otvoriti web server na 192.168.1.1 i mozete ponovo ubaciti img, i pri tome ce se sve vratiti na default.
Napomena 2.
Potrebno je spojiti se sa ssh na openwrt i u konzoli ukucati sljedece:
za annex A:
uci set network.adsl.fwannex=a
uci set network.adsl.annex=auto
uci commit

za annex B:
uci set network.adsl.fwannex=b
uci set network.adsl.annex=auto
uci commit

Za vidjeti status linije:
/etc/init.d/dsl_control status
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 23:15 (.delboy).
 
9 0 hvala 9
13 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

vidio sam tvoj post na pcekspertu, thx jos jednom.

 

javi ak si uspio slozit na openwrt ili ddwrt (svejedno) multi pvc da se moze upogonit sa IPtvom

na ddwrt nema vlanove uopce kolko sam skuzio

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Šljaka i IPTV! kolega uncut sa PCE je dao konfiguraciju (openwrt):

 

config 'interface' 'loopback' option 'ifname' 'lo' option 'proto' 'static' option 'ipaddr' '127.0.0.1' option 'netmask' '255.0.0.0' config 'interface' 'lan' option 'ifname' 'eth0.1' option 'type' 'bridge' option 'nat' '1' option 'proto' 'static' option 'ipaddr' '192.168.1.1' option 'netmask' '255.255.255.0' option 'broadcast' '192.168.1.255' option 'gateway' '192.168.1.1' option 'dns' '192.168.1.1' config 'atm-bridge' option 'unit' '0' option 'encaps' 'llc' option 'vpi' '0' option 'vci' '33' option 'payload' 'bridged' config 'interface' 'wan' option 'ifname' 'nas0' option 'proto' 'pppoe' option 'unit' '0' config 'switch' 'eth0' option 'reset' '1' option 'enable_vlan' '1' config 'switch_vlan' option 'device' 'eth0' option 'vlan' '1' option 'vid' '1' option 'ports' '2 3 4 5t' config 'atm-bridge' option 'unit' '1' option 'encaps' 'llc' option 'payload' 'bridged' option 'vci' '40' option 'vpi' '0' config 'switch_vlan' option 'device' 'eth0' option 'vlan' '2' option 'vid' '2' option 'ports' '1 5t' config 'interface' 'iptv' option 'type' 'bridge' option 'proto' 'none' option 'ifname' 'eth0.2 nas1'

 

Ja samo potvrđujem da radi (upravo kod mene)

 

EDIT:

nakon 500 pokušaja - ovaj tekst (config) gore se ne može formatirati...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 22:00 (Friday).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Moze, samo treba odabrati kod kao stil, ali ne hvata bas iz prve copy-paste.

 

root@OpenWrt:/# cat /etc/config/network
config 'interface' 'loopback'
        option 'ifname' 'lo'
        option 'proto' 'static'
        option 'ipaddr' '127.0.0.1'
        option 'netmask' '255.0.0.0'
config 'interface' 'lan'
        option 'ifname' 'eth0.1'
        option 'type' 'bridge'
        option 'nat' '1'
        option 'proto' 'static'
        option 'ipaddr' '192.168.1.1'
        option 'netmask' '255.255.255.0'
        option 'broadcast' '192.168.1.255'
        option 'gateway' '192.168.1.1'
        option 'dns' '192.168.1.1'
config 'atm-bridge'
        option 'unit' '0'
        option 'encaps' 'llc'
        option 'vpi' '0'
        option 'vci' '33'
        option 'payload' 'bridged'
config 'interface' 'wan'
        option 'ifname' 'nas0'
        option 'proto' 'pppoe'
        option 'unit' '0'
config 'switch' 'eth0'
        option 'reset' '1'
        option 'enable_vlan' '1'
config 'switch_vlan'
        option 'device' 'eth0'
        option 'vlan' '1'
        option 'vid' '1'
        option 'ports' '2 3 4 5t'
config 'atm-bridge'
        option 'unit' '1'
        option 'encaps' 'llc'
        option 'payload' 'bridged'
        option 'vci' '40'
        option 'vpi' '0'
config 'switch_vlan'
        option 'device' 'eth0'
        option 'vlan' '2'
        option 'vid' '2'
        option 'ports' '1 5t'
config 'interface' 'iptv'
        option 'type' 'bridge'
        option 'proto' 'none'
        option 'ifname' 'eth0.2 nas1'
root@OpenWrt:/#

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 22:48 (.delboy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial]OpenWrt i DDWRT firmware - Gigaset S

Trebam pomoć u vezi ovoga...krenio sam da radim pomoću ovog tutoriala i već sam zapeo na 1. koraku...nakon učitavanja "secondary_boot.img" više ne mogu pristupiti ruteru...probao sam i "Napomena 1" ali ne pomaže..skinio sam WinSCP ali ništa ga ne kužim...unesem "root" i pass i još ima neki "host" da se unese i dali s njim moram sad vratit stari fw pa da probam sve ponovo ili???...nadam se brzom odgovoru. hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 0:34 (DJ Suvy).
12 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Probao staviti DD-WRT na SX 763, stavim bootloader, normalno se upali Failsafe UI, e sad na win 7, niti chrome niti IE 8 ne žele uploudat, odma izbaci da ne reagira ruter.

 

Prebacio se na komp na kojem se vrti XP i instalirao firefox, firefox počne učitavat i u jednom djelu mi izbaci prozor kao kad se skida nekaj i dobivam neke čudne fajlove od rutera.

 

Čekam po 10 min, probam se spojiti na ruter, i ništa, i kada su unesene one mrežne postavke i bez njih, pomaže jedino hard reset di me vrati na Failsafe UI.

 

Failsafe UI

 

Mrežne postavke

 

Fajlovi koje šalje ruter

 

 

EDIT: Profunkcioniralo je, moja preporuka svima koji se odluče na ovo, zaboravite windowsedok radite ovo, samo možete živce izgubiti.

 

Skinuo sam Ubuntu 12.10 32-bit, stavio na USB te pokrenuo try ubuntu. Firefox je već instaliran samo u postavkama mrežne kartice unesite ono što je .Delboy napisao, upišite 192.168.1.1 i učitajte uImage.bin

 

Pričekajte malo, izbacit će vam prozorčić u vezi jedne datoteke, samo stisnite save file i čekajte dok se ruter ne resetira (Upale sve 4 LAN LED-ice i dok se ne čuje relej unutar njega), kad se upale Power, Line, LAN(broj ovisi u koji ste priključak uključili kabel) i WLAN upišite 192.168.1.1 i otvorit će se dd-wrt. 

 

Sad one postavke koje ste unjeli za mrežnu karticu možete izbrisati i staviti da sve automatski obavlja.

 

Sa windowsima sam potrošio oko 2 sata, sa linuxom 5 minuta i odmah je proradilo.

 

 

Status kartica Status kartica
Funkcionalan ruter Funkcionalan ruter
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 13:16 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset

Pozdrav, pred par dana stavio sam na sx763 dd-wrt koracima koji su navedeni u temi!

Problem je nastao kad sam danas ugasio router i ponovo mu pokušao pristupiti nije nikako išlo.

Sve dok nisam resetirao router i vratio se u loader te pokrenuo ponovo .img i sve radi normalno.

Svaki puta kada ugasim router moram napraviti isti postupak(to bi trebalo biti tako?)

Da napomenem da mi postavke ostaju nemoram ponovo konfigurirati nista. pozz

15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

pozz

treba mi savjet za sx 763 u koji mod rada da ga stavim i koje postavke trebam narediti/izmjeniti na tom simensu sx 763 s ddwrt softwareom da bi mi proradio internet!?

situacija je ovakva:
od brata mogu uhvatiti wlan signal za internet sa laptopom i surfat ali samo na tavanu :/

pa sam ja kontao u tavan staviti sx 763 ddwrt da on uhvati signal od brata i da ga onda širi po kući kao da ja imam net i da se ja onda fino laptopom spojim na njega i surfam!?

 

znači šta odabrati upo opcijom    wireless mod

i pod opcijom                            wds mod

 

evo dodao sam i slike i dali treba još nešto podešavati e da i enkripcija/ zastita je za sada skroz isključena a kasnije ću uključiti wep jer sam čitao da wds radi samo s wep zastitom...

pa eto ako netko zna di...šta...kako pomagajte :)

 

hvala

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 18:54 (McNEKONTROLIK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

pa dajte ekipa, nemoguće da niko nije ovo radio na ddwrt-u????

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Teško da ćeš uspjeti ako oba routera nisu na ddwrt-u. Ja sam isprobavao i isprobavao i živce pogubio...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
Gigabyte091 kaže...

Sa windowsima sam potrošio oko 2 sata, sa linuxom 5 minuta i odmah je proradilo.

 

 

 

LOL, ja sam 4-5 routera flashao. Svi do jednog pod windowsima i nisam nikakvih problema imao. Ugasiš AV i firewall i dobar si...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
Friday kaže...

Ja sam isprobavao i isprobavao i živce pogubio...

isto i kod mene tri dana se je..m i nikako, koju god kombinaciju stavim, jednostavno neide... ali nije mi jasno on samo treba primiti/uhvatiti internet signal od tp link kartice i širiti ga po kući...zvuči strašno jednostavno a nefunkcionira.... :/

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
16 godina
odjavljen
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
McNEKONTROLIK kaže...
Friday kaže...

Ja sam isprobavao i isprobavao i živce pogubio...

isto i kod mene tri dana se je..m i nikako, koju god kombinaciju stavim, jednostavno neide... ali nije mi jasno on samo treba primiti/uhvatiti internet signal od tp link kartice i širiti ga po kući...zvuči strašno jednostavno a nefunkcionira.... :/

 

Postoji nekakva nekompatibilnost među wds-om različitih proizvođača. I ne samo to. Ja nisam uspio složiti wds između siemensa se555 i sx763. Nevjerojatno čovječe...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

lol pa to nije za vjerovati...ja imam se555, 2x sx763, thompsona spedtača (kojeg sam posudio)  ali ovaj se555 mi samo stoji s njime nisam ni pokušavao...a ako je za suditi po tvom iskustvu i bolje da nisam...{#}

ali ono što me više čudi je da se nitko nije javio u temi osim nas dvojice ko ima problema s time ili još bolje netko tko je uspio napraviti to da radi nemoguće da nitko nema sx763 s ddwrt i da nije pokušao prčkati po njemu...biti će red vratiti oriđiđi firmware na njega pa probati onda...

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ne moraš vracati original firmware samo dd-wrt simens stavi da ti bude spojen na net direktno kablom a onaj siemens koji ti je sad spojen na utičnicu i ima original firmware od t-coma odnesi kod buraza i probaj naštelati wds.

Znam ja postavke za dd-wrt za net Špelac mi reko :) samo moras znati username i lozinku od neta {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset

ok onda, čuti ćemo se pa isprobamo...možda i proradi :)

 

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Pozdrav ekipa. I ja uzeo LTE. Dobio sam alcatela, pa me zanima jeli netko probao ovo sa ddwrt i siemens sx763. Nisam ni znao za taj ddwrt do sada. Pa ne znam jeli radi to sa ovim alcatel stickom. Ako radi znaci li to da ce mi alcatel stick biti spojen stalno na net i slati signal po kuci tako da mogu shareati lte vezu? Hvala na pomoci, jos sam noob u tim stvarima.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Imam router sx763 od iskona i kad idem na firmware update dobijem slijedecu poruku: "Since your device is managed by central maintenance the local firmware update is not supported. ". Znaci li to da nemogu promjeniti firmware na ovom routeru?


 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset

Pretpostavljam da ovaj FW ne radi sa MaxTV-om?

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

da li ti firmwarei podržavaju one usb mogućnosti kao npr print server ili file server?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset
Don Kihoty kaže...

Pretpostavljam da ovaj FW ne radi sa MaxTV-om?

 

peace_of_cake kaže...

da li ti firmwarei podržavaju one usb mogućnosti kao npr print server ili file server?

DD-WRT radi sa max tv-om, ali na njemu ne radi t-comov voip telefon.

Potrebno je podesiti dd-wrt za max tv, to pitaj Friday-a, ja nemam max tv {#}

http://www.bug.hr/forum/user/friday/1655.aspx

 

 

DD-wrt podržava file server mogućnosti i print server, ako priključuješ nešto na njegov usb potrošnja preko siemensovog usb-a ne smije prijeći 500 mA, odnosno usb stick će raditi bez problema

Na ovoj stranici možete malo pogledati dd-wrt iako nema nekih mogućnosti koje se nalaze na gigasetovom dd-wrt-u

 

http://www.informatione.gmxhome.de/DDWRT/Standard/V24BetaVPN/index-2.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2013 2:41 (crozoki).
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Nitko ne zna za ovo sa alcatel stickom?

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Imam na ruteru ddwrt i iz windowsa 7 nemogu preko proftpd-a pristupiti podacima na disku koji je prikopčan na ruter osim kao anonimni user (ima samo prava čitanja sadržaja što mi nije dovoljno).

Uredno su u ruteru upisani i username i pass ali ih "ne prihvača" kod logina.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Riješio sam nekako ovo iznad ...

Imam novo pitanje, može li se i kako ako da instalirati optware na sx763 sa ddwrtom?
Plan je da se sa tim + stickom ili hddom proširi memorija (swap) i instalira na to torrent klijent/server ...ako sam dobro shvatio optware


 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Pozdrav!

Može li mi neko potvrditi da navedeni ruter radi i na optimi?

Zahvaljujem

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Jel itko probao Tomato? Ja ga imam na lynksys ruteru i sasvim dobr radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

ja isto imam tomato na lynksysu ali još uvjek ne znam kako limitirat upload i download na njemu, a na dd-wrtu upload mi ne limitira. btw grafovi su mi fora na tomatou te jednostavnost korištenja (osim QoS-a)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

Da li netko zna kako otvoriti sx763?

Odšarafim ona 4 šarafa ispod al neznam kako diči poklopac a da sve ne pukne?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OpenWrt i DD-WRT Gigaset Sx763

Pozz ekipa!

Evo samo da vam javim svoja iskustva u vezi navedenog rutera, dakle prije pola godine prešao sam na Optimui oni su mi dali svoj ruter model ZTE ZXV10 W300 koji je dosta loše napravljen, masu problema sam sa njim imao od pucanja veze, restarta uređaja čim se spoji treći korisnik itd...

 

Bio sam prisiljen prijeći na drugi ruter, pa sam naletio na ponudu sa njuškala gdje je jedan čovjek prodavao sx763 za 50Kn, ruter čim sam dobio odmah sam na njega fleshao DD-WRT i prebacio na ANNEX-A (vrlo jednostavan postupak preko web GUI-a), kad se na njega stavi DD-WRT uređaj postane doslovno mašina koji se bez problema može mjeriti i sa daleko skupljim uređajima koji koštaju i preko 300Kn. Eto toliko od mene {#}

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OpenWrt i DD-WRT firmware tutorial za Gigaset Sx76

 

Evo, prvi put čujem za ovakve opcije modifikacije routera i fasciniran sam.

Međutim, moje neznanje u ovom polju je veće od fascinacije.

Imam konkretnu situaciju, i zanima me bi li mi WRT pomogao.

 

Trenutno sam podstanar i internet hvatam od stanodavke (Thomson TG782i) preko repeatera (Huawei).

Huawei je neko najjeftinije smeće i signal je na trenutke bezobrazno slab i neupotrebljiv. Probao sam zamijeniti Thomsona sa svojim SX763 i situacije je nešto bolja, ali nije dovoljno.

Zanima me mogu li SX763 s WRT-om konfigurirat da bude repeater Thomsonu (uz postojeću WPA zaštitu)?

Pretpostavljam da bi tako signal bio sasvim normalan i upotrebljiv.

 

Ako netko zna, unaprijed hvala:)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice