Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.875.443
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja se već dugo pitam kako se to odvajaju zahtjevni i nezahtjevni korisnici? Koja je granica? Svi koriste jedne te iste aplikacije.
Whatsapp, youtube, mail, fejs, fotka tu i tam.... Dođe mi deda u dućan i kaže da njemu ne treba brži mob jer on nije zahtjevan korisnik a koristi sve ko i ja, po njemu, zahtjevan korisnik, zato jer sam mlađi od 40 valjda. Tak je svejedno, danas svi isto koriste a te zadatke obavljaju doslovno svi uređaji, samo je pitanje kojom brzinom. Preporučam a52s ako još ima gdje za uzeti. Na veličinu ćeš se naviknut kroz 10 dana.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gearbox kaže...

Pozdrav ekipa :)

 

Imam huawei P10 lite, za Božić će biti 5 godina. Sve više i više mi počinje štekati, te bi stoga uskoro morao ga zamjetniti. Iako mu je baterija još poprilično ok.

 

P10 lite je svega 5.2" jasno mi je da nema više tako malih mobitela, ali opet ne bi nešto ogromno tipa 6.6" zaslon. Žena mi ima te veličine samsunga i to je meni preglomazno.

 

Najteži je zadatak mobitelu to što preko aplikacije puštam glazbu na prijenosni zvučnik i ponekad upalim youtube. Tako da spadam u nezahtjevne korisnike.

 

Gledao sam npr. huawei P30 polovni naravno. Samo ne znam koliko je pametno uzeti mobitel bez garancije.

 

Nadam se da sam naveo sve bitno.

 

Unaprijed hvala svima na savjetima :)

Zbog svoje sigurnosti bolje je uzeti što noviji mobitel s garancijom, ako ga planiraš dugo koristiti. A52s je na oglasnicima oko 1300-1600kn i najbolji je izbor. U obzir bi uzeo Realme 8 6/128, Motorolu G52, Redmi Note 10s. Bolje pregrizi dimenzije i uzmi si pouzdan noviji mob nego nešto korišteno 3-4 godine...

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Iako imam S20 FE, stalno me vuče taj LG V60...

 

Zna li netko ima ga gdje novog za neku normalnu cijenu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

S20FE ili A52s?

17 S20FE
0 A52S
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

A i S uopće nisu ista klasa uređaja. Doslovno je sve bolje na S-u.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gearbox kaže...

Pozdrav ekipa :)

 

Imam huawei P10 lite, za Božić će biti 5 godina. Sve više i više mi počinje štekati, te bi stoga uskoro morao ga zamjetniti. Iako mu je baterija još poprilično ok.

 

P10 lite je svega 5.2" jasno mi je da nema više tako malih mobitela, ali opet ne bi nešto ogromno tipa 6.6" zaslon. Žena mi ima te veličine samsunga i to je meni preglomazno.

 

Najteži je zadatak mobitelu to što preko aplikacije puštam glazbu na prijenosni zvučnik i ponekad upalim youtube. Tako da spadam u nezahtjevne korisnike.

 

Gledao sam npr. huawei P30 polovni naravno. Samo ne znam koliko je pametno uzeti mobitel bez garancije.

 

Nadam se da sam naveo sve bitno.

 

Unaprijed hvala svima na savjetima :)

 Možeš naći P30 sa garancijom još uvijek i po godinu godinu i pol. Potraži po zalagaonicama po cca 1000-1100 kn su ,  ako želiš tih dimenzija mob, možeš i na rate plačati i sl.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Alex Mercer kaže...

A i S uopće nisu ista klasa uređaja. Doslovno je sve bolje na S-u.

 Vidim da ljudi preporučuju A52S sa njuškala jer je jeftinije, a S20FE otprilike se moze naci za istu cijenu na njuškalu

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...
Alex Mercer kaže...

A i S uopće nisu ista klasa uređaja. Doslovno je sve bolje na S-u.

 Vidim da ljudi preporučuju A52S sa njuškala jer je jeftinije, a S20FE otprilike se moze naci za istu cijenu na njuškalu

 Nije bas tako jednostavno. Kad kupujes s20 fe moras jako pazit kaj kupujes.

Postoje 2 verzije, G780f (exynos) kojih je puno njuskalo i G780g (snapdragon) koji ni nema, ja sam mjesecima cekao da naleti a i kad je naletio nije to cijena od 1500 kao za g780f. Razlika je u tome sto snapdragon ima normalno trajanje baterije dok exynos trosi osjetno vise i zagrijava se vise.

Do 1500 sumnjam da mozes nac snapdragona, jedino ako naleti neko ko nema pojma o nicemu i kako vrijednu robu prodaje

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni se nikada nije dalo zezati s tim čekanjima. Odem na internet, potražim neke dobre budget telefone, kao što je prošle godine bio Realme 8 i kupim ga u prosincu za 1200 kn. Meni dovoljno. Nema njuskala, kešom se plati. Nema ugovora i tarifi, a novi telefon.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Treba pratiti oglasnike, i kome se baš ne žuri može upecati dosta povoljno...Evo ja uzeo Realme GT sa SD888 za 1800kn s garancijom. Uz njega imam i A52S. Doslovno nema šanse pored ovog Realmija...Nije to ista klasa, ali cijenom nisu tako daleko u oglasniku. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Upravo tako.. 

Ko ima volje i strpljenja bolje ce proc na oglasniku, brat ima realme 8 koji je nov kupljen za 850 kad su bile akcije one, sad da bih dao za takav novi 1500 a za iste novce ide a52s polovni, nema sanse.. Samsung ga sisa u svemu

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji odabrati, Motorola G42 6/128 ili G52 4/128? Naginje se G42 radi više RAM memorije iako G52 ima 90 Hzc osvježenje što me više privlači. Da bude kompliciranije, tu je Poco M5s sa G95 procesorom. Svi su na Android 12. Naravno, cijena mi je presudna. Korištenje uglavnom kamera i surfanje (Facebook, Chrome), uvjet da su dobre slike i da ne šteka 🙃! I da se bude miran sa mobitelom 3 - 4 godine. 🙃 Poco je skuplji od Motorola. Android 12 obavezno. Koji od njih ili ima neki, za max 1800 kn, a da je bolji. U trgovini jer je kupnja na rate.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 10:41 (Nemo nemo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
4GB RAM je premalo ako ga planiraš koristiti 3-4 godine. SD680 je krš, Helio G90T/G95 puno bolji.

Zato predlažem Realme 8 6/128 za oko 1650kn. Imam ga u kući i radi sasvim solidno.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koji bi vama izbor bio između Pixel 6a, Oneplus 9 i S21 FE? Tu su negdje cijenom na oglasima, a uzeo bih neki polovan pod garancijom ili slabo korišten?
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 15:03 (AdMer12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pixel 6a odmah prekriži, nije ista liga.
OP i Samsung dosta slični. OP ima izvrsnu UW kameru, dok S21 FE ima 3x optički zoom.
Ja bi OP jer ima 8GB RAM. Kod nas S21 FE mislim da je samo u 6GB varijanti. Za dulje korištenje mislim da bi to moglo činiti razliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Flas1987 kaže...

Ako netko razmišlja o kupovini Google Pixel 6a....

 Kakvo je sad stanje? Jer ili se prilagodio ili je neki problem s tvojim primjerkom. 6a mora trajati dulje nego 6pro koji pak ima puno veći SoT nego tvoj. Evo za 6a: 



Malo si još OVDJE pročitaj ako već nisi kako to treba biti. Isto vidim tipa čovjek na redditu ima između 6 i 8 sati SoT. Nadam se da je u međuvremenu sve ok jer 3 sata je tragedija.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
4GB RAM je premalo ako ga planiraš koristiti 3-4 godine. SD680 je krš, Helio G90T/G95 puno bolji.

Zato predlažem Realme 8 6/128 za oko 1650kn. Imam ga u kući i radi sasvim solidno.

 Honor 70 se nudi po 3.000,00 kn. Kakav je on? Vrijedi li se razvući za 1.000,00 kn i uzeti njega? 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 70 ni u snu ne vrijedi 3000 kn, cekaj da mu padne cijena ili dok neki dospije na oglasnik

To je solidan midranger za cca 2000 kn
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tako je. Honor 70 je rang A52s, koji je isplativiji...
Sad si digao letvicu na 3000kn. Tu ima svega. Upecaš na rate S21FE u nekoj zalagaonici ispod 3000kn...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moram pohvaliti Motorolu Edge 20 stvarno odličan mob..

Brz,fluidan, odlična kamera,batarija dobra a ima i brzi punjač za 40tak min ga napuni do 100%, ekran dobar visoka rezolucija, ugodan za čitanje,zvuk dobar.

Od nekih mana rekao bi malo čudan software npr brisanje zadnje otvorenih aplikacija moraš jednu po jednu..nema klasičnog foldera tj galerije gdje se spremaju slike sa fotoaparat vec sve ide u google photo,nema bilježi i pomalo iritantan loš senzor prsta rjetko se desi da iz prve otključate mob otiskim. Loše rješenje za ikone koje se spuste sa vrha službeno se zovu pločice tipa wifi i mobilni net u istoj ikoni internet pa svaki put moraš ulaziti u postavke mreža da ugasis podatakovni net...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dupli post 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 6:32 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kad uđeš u otvorene app, skrolaš do kraja i tamo ti je "clear all"". Skini si Simple Gallery. Super je ili za nekih 6kn Pro verziju, još bolja.

Finger usnimi par puta, meni je super radio.
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Produžio bih pretplatu na A1 pa 

 jel postoji mogućnost dobivanja povoljnije cijene mobitela ili tableta na pretplatu preko Web shopa , putem chata ili tel . zna li netko ili se ne može ništa .

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako se ne varam,za produljenje daju 500kn popusta, i to kolko sam uvijek pratio pise na netu da mozes dobiti kod valjda na email..
Upisi u google a1 500kn popusta i naci ces.
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Kad uđeš u otvorene app, skrolaš do kraja i tamo ti je "clear all"". Skini si Simple Gallery. Super je ili za nekih 6kn Pro verziju, još bolja.

Finger usnimi par puta, meni je super radio.

 Jesam sad je dosta bolje i otisak i galerija...ima li još šta da bi trebalo podesiti... svakako dobar savjet si dao za te pare je mob ekstra

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mile59 kaže...
Honor 70 ni u snu ne vrijedi 3000 kn, cekaj da mu padne cijena ili dok neki dospije na oglasnik

To je solidan midranger za cca 2000 kn

 Honor 70 na Njuškalu prodaju po 3.000,00 kuna.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Past ce mu cijena za par mjeseci, ako nije hica cekaj jos je vruca roba

Pa honor 50 se trzi za oko 2000 kn, prakticki nema neke razlike u odnosu na ovoga osim nesto z sitno u kameri i procesor je isti samo + sta god znacilo
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...
vepar kaže...
Kad uđeš u otvorene app, skrolaš do kraja i tamo ti je "clear all"". Skini si Simple Gallery. Super je ili za nekih 6kn Pro verziju, još bolja.

Finger usnimi par puta, meni je super radio.

 Jesam sad je dosta bolje i otisak i galerija...ima li još šta da bi trebalo podesiti... svakako dobar savjet si dao za te pare je mob ekstra

 Te glupe pločice su krivnja Googlea, a ne Motorole. Možda Android 13 to popravi, iako sumnjam. Kad ideš usnimiti otisak prsta samo dodirni, nemoj pritiskati to vjerojatno znaš. Možeš tu tipku podesiti na dva tapa da ti otvori neku aplikaciju po želji. Jako korisno.

 

Na duže staze dobra je ova Motorola. Jak proc, dovoljno RAM-a, stabilan softver...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 20:20 (vepar).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemo nemo kaže...
mile59 kaže...
Honor 70 ni u snu ne vrijedi 3000 kn, cekaj da mu padne cijena ili dok neki dospije na oglasnik

To je solidan midranger za cca 2000 kn

 Honor 70 na Njuškalu prodaju po 3.000,00 kuna.

 Nije bitno za koliko ga prodaju, nego koliko vrijedi. 

Rađe uzmi Samsung A52s na oglasniku i uštedi  1000kn. 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
To mu i kazem, ako hoce Honora moze komotno uzeti 50, isto mu dodje prakticki
 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice