Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.028
|
čitano: 10.951.611
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ljudi! 

 

Bratić bi htio kupit Xiaomi mobitel do 2000 kn, dali bi mogli preporučit?

 

Kakvi su ovi Redmi note 9s, 9pro i 9T što se tiče procesora i baterije?

 

Jel može pomoć? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 8:39 (Osječanin).
9 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Koje bi bile neke opcenite preporuke za mob u ovoj nekoj kategoriji. Za sad gledam ovaj poco f2 pro. Znaci taj cjenovni razred, ili nize, nista vise od tog (450 USD). Neke karakteristike koje su mi bitne, sve ostalo mi nije bitno

- Sto veci ekran to bolji (al da nije tablet :P). Tezina nebitna, moze bit ko kamen tezak.

- Baterija sto dulje da traje

- Amoled ili ips s velikom gustocom

- Bolje siri kraci nego duzi/uzi (al nije presudno)

- Kamera je bitna, pa ako su dva modela slicna, jedan ima bolje slike, taj je bolji.

- Rootanje, custom romovi, petljanje oko iceg vezanog za mob apsolutno me ne zanima. Ne mora se ni OS updateat koliko me to ne interesira

- Omjeri "visible" ekrana i te peripetije, sam izgled mobitela apsolutno nebitan, dal je kamera izbocena il ne, dal ima ovakve rubove il ne, dal mu viri ista, nebitno.

- Preferiram kupovinu kod nas radi garancije i peripetija ako nesto podje po zlu da nisam bez moba 30+ dana

- Dual sim prefered.

 

Do sad sam imao le max2, i savrseno mi sve odgovara, ali sam ga ostavio na suncu i baterija jer krepucnula pa traje 2 sata :P Mob mi sluzi samo za poslovne neke komunikacije (whatsap/slack/blabla) i da u medjuvremenu dosade mogu pogledat neki stream sto jasnije (stoga bolje veci ekran) te da kad slikam ta slika na nesto lici. To je sve cemu sluzi. Ima li nesto bolje od ovog gore u tom cjenovnom razradu (ili ako moze jeftinije svakako).

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:09 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

F2 pro ti je kod nas 3500 u ducanu to ti je malo vise od 450 usd koje si naveo..ako ga zelis kod nas

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledao sam https://www.gearbest.com/promotion-fast-shipping-time-special-2948.html za taj mob. Stize iz francuske tak da su valjda to sva davanja. Nije idealno, samo sam mislio ak ima kakva alternativa ovome, a jos da je u HR to je idealno :P

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sandokan111 kaže...

Gledao sam https://www.gearbest.com/promotion-fast-shipping-time-special-2948.html za taj mob. Stize iz francuske tak da su valjda to sva davanja. Nije idealno, samo sam mislio ak ima kakva alternativa ovome, a jos da je u HR to je idealno :P

Imaš ga tu još povoljnije, 369$ + dostava, bez drugih troškova.

 

https://www.aliexpress.com/item/4001033757328.html?spm=a2g0o.store_home.hotSpots_1421902189.0

 

Po mom mišljenju za te novce nećeš naći ništa bolje, eventualno K30 Ultra (stereo zvučnici + 120Hz, ali ima MTK malo slabiji od SD865).

9 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Imaš ga tu još povoljnije, 369$ + dostava, bez drugih troškova.

 

https://www.aliexpress.com/item/4001033757328.html?spm=a2g0o.store_home.hotSpots_1421902189.0

 

Po mom mišljenju za te novce nećeš naći ništa bolje, eventualno K30 Ultra (stereo zvučnici + 120Hz, ali ima MTK malo slabiji od SD865).

 Da, al tu ga hvata carina zar ne? Ta cijena je top, al ako uracunam carina+ako bude problema moram gore slati, nije neka sreca a ni usteda s carinom+pdvom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sandokan111 kaže...
mzopg kaže...

Imaš ga tu još povoljnije, 369$ + dostava, bez drugih troškova.

 

https://www.aliexpress.com/item/4001033757328.html?spm=a2g0o.store_home.hotSpots_1421902189.0

 

Po mom mišljenju za te novce nećeš naći ništa bolje, eventualno K30 Ultra (stereo zvučnici + 120Hz, ali ima MTK malo slabiji od SD865).

 Da, al tu ga hvata carina zar ne? Ta cijena je top, al ako uracunam carina+ako bude problema moram gore slati, nije neka sreca a ni usteda s carinom+pdvom.

Nema carine/pdva, ako odabereš DHL dostavu kod Goldwaya ili Mi Global Storea. Evo meni je baš stigao Poco F2 Pro sa Mi Global Store direktno na vrata bez ikakvih dodatnih troškova. Stiglo za 15 dana od dana kad ga je poslao, za slanje mu je trebalo 3 dana, sve u svemu jako brzo.

 

Obično gledaš razliku u cijeni, ako je kod nas skuplji do cca 25% onda radije kupim kod nas, ako je više onda kupim kod Kineza.

Do sada sam kupio desetke uređaja i s niti jednim nisam imao problema, možda sam imao sreće, ali za sada je sve ok.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imate i novi Redmi K30 Ultra za 385$ sa dostavom bez carine, ako nekoga zanima isprobati.

To je u biti Poco F2 Pro sa stereo zvučnicima i 120Hz refresh rate i ima MTK dimensity 1000+ (koji je prema testovima malo ispod SD865) umjesto SD865.

 

LINK

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kolega, napiši odmah i disclaimer:
- B20 LTE band? Global ili EU rom? Zaključavanje bootloadera? GPlay Safety Net?

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kolega, napiši odmah i disclaimer:
- B20 LTE band? Global ili EU rom? Zaključavanje bootloadera? GPlay Safety Net?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@sandokan


Predložio bi recimo OnePlus 7 Pro na njušci za 3000kn s HR garancijom. Ima jedan dobar 8/256...
Imaš i P30 Pro za te novce, ako pucaš na top kameru. Pa recimo S10 Lite na SD855 nije loš uopće. Ima ih na njušci s HR garancijom za 3000-3200kn.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NorthBlue kaže...
Kolega, napiši odmah i disclaimer:
- B20 LTE band? Global ili EU rom? Zaključavanje bootloadera? GPlay Safety Net?

Piše u opisu :)

Ali ok, link je na kinesku verziju, nema B20 frekvenciju, kineska verzija MIUI (ima EN+CN), ako netko želi može ga otključati i staviti EU ili Global ROM, uređaj dolazi sa zaključanim bootloaderom koliko znam i gplay, gpay bi trebao raditi ok. Ako se otključa i stavi drugi ROM gplay se može instalirati, a gpay će vjerojatno raditi probleme (googlati rješenja).

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CN verzije znaju zadati dosta glavobolja. Imaju uglavnom samo kineski i engleski, a neki multilanguage, s HR jezikom, gotovo u pravilu loše preveden. Nedostatak B20 je gnjavaža, jer HT i A1 koriste tu frekvenciju. Flešanje romova i unlock BT-a je uvijek rizik, a mnogi se uopće ne žele s tim zamarati ili to ne znaju odradit. Pa onda dobiješ kineski punjač s onim adapterom, koji često otpada s punjača, pa hrpa bloatwarea, kojeg ponekad nije lako pobrisat(treba root)....Puno je tu kompromisa.

Često sam kupovao na Aliju za sebe i druge i uvijek sam za uštedu, ali po meni je sigurnije ići na global verziju, koja je puno sigurnija.
OnePlus recimo može se kupiti s Global romom i sve je isto kao na Global verziji, kod Realmea uopće nije jednostavno flešnit CN u Global, kod Meizua je opet vrlo jednostavno, tako da...
Najsigurnije je nešto skuplje s HR garancijom ili Global verzija na Aliju i mirnije spavaš 😀
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tream savjet zapeli mi za oko mobydick mobiteli.. I ne mogu se odlucit jer su maltene isti..
Trazim si
oppo reno z
realme 5 pro
ili huawei nova 5i pro


Problem 1 samo u kini
problem 2 sve neke cudne trg. ih prodaju
problem 3 ne znam koji bi..

Sad imam mi a3

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Tream savjet zapeli mi za oko mobydick mobiteli.. I ne mogu se odlucit jer su maltene isti..
Trazim si
oppo reno z
realme 5 pro
ili huawei nova 5i pro


Problem 1 samo u kini
problem 2 sve neke cudne trg. ih prodaju
problem 3 ne znam koji bi..

Sad imam mi a3

 https://m.aliexpress.com/store/v3/home.html?shopId=5145004&sellerId=239134958&pagePath=index.htm

 

To je Realme store i šalju tax free DHL-om.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 13:24 (vepar).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Tream savjet zapeli mi za oko mobydick mobiteli.. I ne mogu se odlucit jer su maltene isti..
Trazim si
oppo reno z
realme 5 pro
ili huawei nova 5i pro


Problem 1 samo u kini
problem 2 sve neke cudne trg. ih prodaju
problem 3 ne znam koji bi..

Sad imam mi a3

 Ima li razlog zasto gledas ove telefone a ne huawei nova 5t?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
CN verzije znaju zadati dosta glavobolja. Imaju uglavnom samo kineski i engleski, a neki multilanguage, s HR jezikom, gotovo u pravilu loše preveden. Nedostatak B20 je gnjavaža, jer HT i A1 koriste tu frekvenciju. Flešanje romova i unlock BT-a je uvijek rizik, a mnogi se uopće ne žele s tim zamarati ili to ne znaju odradit. Pa onda dobiješ kineski punjač s onim adapterom, koji često otpada s punjača, pa hrpa bloatwarea, kojeg ponekad nije lako pobrisat(treba root)....Puno je tu kompromisa.

Često sam kupovao na Aliju za sebe i druge i uvijek sam za uštedu, ali po meni je sigurnije ići na global verziju, koja je puno sigurnija.
OnePlus recimo može se kupiti s Global romom i sve je isto kao na Global verziji, kod Realmea uopće nije jednostavno flešnit CN u Global, kod Meizua je opet vrlo jednostavno, tako da...
Najsigurnije je nešto skuplje s HR garancijom ili Global verzija na Aliju i mirnije spavaš 😀

Nema nikakvih glavobolja kod CN verzija, jedino što je nećeš koristiti ako ti je EN jezik problem. Koristio sam CN verziju preko 3 godine i nikakvih problema, reklama, bloatwarea i ostalih čuda koje ljudi navode kao potencijalne probleme.

 

Zašto je nedostatak B20 gnjavaža? Operateri (A1 i HT) odavno koriste 1800/2100/2600 frekvencije tako da je taj prenapuhani "problem" odavno otišao u povijest.

Ukratko sve što si napisao je vrijedilo prije 2-3 ili više godina i danas više ne vrijedi. Nema smisla to ponavljati jer je to jednom davno tako bilo.

 

Kakav bloatware? Što se prave problemi gdje ih nema. Napraviš upgrade windowsa pa ti uvale 10 "bloatwarea" appa, pa to malo tko spominje.

 

Naravno da je bolje odabrati globalnu verziju, ali ni kineska nije nikakav problem. Jedino "ozbiljnije" što ostaje je HR jezik, ako netko baš ne može bez njega, ali mislim da je puno korisnika na EN, poput mene, jer na HR pola toga ne razumijem.

 

U globalu to ide ovako (primjer za low budget uređaj):

3000kn HR trgovina

2300kn CN trgovina (globalna verzija)

2000kn CN trgovina (kineska verzija)

pa si svatko bira kako mu odgovara.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Želim potpuno funkcionalan mob čim ga uključim, a ne prvo unlock bootooadera, pa shebem nešto, pa ispočetka, ne valjaju driveri, te onda kopaj po forumima koji ću rom flešnit....bla bla.

Zašto ne bi imao B20 ako mogu? Zašto bi se zezao s hrpom bloata, a neki ni možeš ukloniti bez roota?! Previše kompromisa da uštedim 200-300kn recimo. Umjesto tog CN Šaomija, radije malo dodam pa kupim Global verziju s EU punjačem i pravom softverskom podrškom. Ili još bolje na njuškalu nešto s HR garancijom. Nije sve u napucanom hardveru, mnogi će radije ići na sigurno.
Ja sam odustao od CN verzije Realme X50 Pro, jer ne mogu flešnit global rom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Želim potpuno funkcionalan mob čim ga uključim, a ne prvo unlock bootooadera, pa shebem nešto, pa ispočetka, ne valjaju driveri, te onda kopaj po forumima koji ću rom flešnit....bla bla.

Zašto ne bi imao B20 ako mogu? Zašto bi se zezao s hrpom bloata, a neki ni možeš ukloniti bez roota?! Previše kompromisa da uštedim 200-300kn recimo. Umjesto tog CN Šaomija, radije malo dodam pa kupim Global verziju s EU punjačem i pravom softverskom podrškom. Ili još bolje na njuškalu nešto s HR garancijom. Nije sve u napucanom hardveru, mnogi će radije ići na sigurno.
Ja sam odustao od CN verzije Realme X50 Pro, jer ne mogu flešnit global rom.

sve jasno, ali ne razmišljamo svi isto i nije nam svima 200-300kn isto. Zato navodimo razne opcije pa si svatko bira kako mu što odgovara. Netko uživa mijenjati mobitele svaka 3 mjeseca, netko se zabavlja flešajući sve moguće ROMove, netko voli kupiti jeftino i "pretvoriti" u skupo, a netko želi najbolju i najskuplju opciju jer jednostavno nema vremena za igranje sa raznim opcijama i postavkama...

 

Kod ovog Xiaomija je stvar da nemaš globalnu alternativu za sada i nemaš uređaj takve cijene koji ima neke od njegovih karakteristika, full screen bez ometala, 120Hz refresh rate, stereo zvučnici... ako znaš globalnu alternativu za sličnu cijenu slobodno napiši.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 15:01 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Baterija brate.. mi a3 ima 4000mah, i necu bat ispod toga..
R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kod nas je Realme 6 Pro u Linksu 2150 kn 8/128. Na Aliju je neisplativ. Imaš 4300 mAh bateriju i SD720G, koji je baš štedljiv, a dobiješ i 30W punjač. Ili Realme 6S 4/64 za 1360kn, 8/128 za 1750kn. Svi ista baterija. 5 Pro je već stariji na SD712, a nije nešto super povoljan.
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Best buy oko 1500 kn

Pozdrav, 

Zanima me preporuka za kvalitetan mob za oko 1500 kn. 

100-200 kuna više, manje nije bitno ali ako nije neka razlika 

u kvaliteti bolje što jeftinije. 

Zasad su mi dva zapela za oko Realme 6s i xiaomi 9pro.

Ili ima kakva bolja opcija? Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja kupio ženi Realme 6s za 1359kn. Odlična baterija, 30 W punjač, od 27-92% za 34 minute. 90Hz baš radi razliku, a još kad to dobiješ za ove novce ,milina. Kamere su sasvim upotrebljive, ima noćni mod i 1080 60 fps video. Bojao sam se Helio G90T zbog navodnog pregrijavanja, ali evo normalno se ponašao na ovim vrućinama.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Ja kupio ženi Realme 6s za 1359kn. Odlična baterija, 30 W punjač, od 27-92% za 34 minute. 90Hz baš radi razliku, a još kad to dobiješ za ove novce ,milina. Kamere su sasvim upotrebljive, ima noćni mod i 1080 60 fps video. Bojao sam se Helio G90T zbog navodnog pregrijavanja, ali evo normalno se ponašao na ovim vrućinama.

Top telefon, ja imam 6-cu, razlika samo u ramu, radi kao sat.

Jedina zamjerka, novi update usrao app za video i slike, 60fps reproducira kao da je 25fps i manje, a druge app prikazuju fluidno, 1080P 60fps snimani video.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ma brate gabariti me jebu.. Jedva sam pristo da kupim A3 (154mm) nakon A2 litea .. Mislim stvarno neam neke zahtjeve za mobitel.. Da je manji od 158mm visine , da ima min 4000mah bateriju , full hd ekran, 6gb rama minimum. I da je model barem 2019g.. Zar toolko puno trazim?? 😭😭😭
R33mba#2892
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Ma brate gabariti me jebu.. Jedva sam pristo da kupim A3 (154mm) nakon A2 litea .. Mislim stvarno neam neke zahtjeve za mobitel.. Da je manji od 158mm visine , da ima min 4000mah bateriju , full hd ekran, 6gb rama minimum. I da je model barem 2019g.. Zar toolko puno trazim?? 😭😭😭

Ovako ti to izgleda, prevedeno iz tvojih želja:

https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nPriceMax=250&nHeightMax=155&nRamMin=6000&nDisplayResMin=2073600&nBatCapacityMin=4000

 

ako dopustiš do 160mm onda je izbor malo bolji:

https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nPriceMax=250&nHeightMax=160&nRamMin=6000&nDisplayResMin=2073600&nBatCapacityMin=4000

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pretpostavljam da se neisplati rijesit poco f2 i uzet mi 10 obican ali ajd da pitam...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam pomoc oko kupnje novog mobitela.

Prelazim sa samsunga s7, dvoumila sam se izmedu samsunga s10, s20 ili xiaomija s10.

Najbitnija mi je kamera i baterija da izdrzi cijeli dan.

S tim da bi samsunge kupovala preko njuskala, xiaomi mi je vec teze naci na njuskalu.

Ako tko ima kakav savjet, pricajte. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kapljica kaže...

Trebam pomoc oko kupnje novog mobitela.

Prelazim sa samsunga s7, dvoumila sam se izmedu samsunga s10, s20 ili xiaomija s10.

Najbitnija mi je kamera i baterija da izdrzi cijeli dan.

S tim da bi samsunge kupovala preko njuskala, xiaomi mi je vec teze naci na njuskalu.

Ako tko ima kakav savjet, pricajte. 

 I ja sam tražio nešto slično prije 2 mjeseca.

Obično sam naleto na opise da Samsung S20 ima OK bateriju, dok Xiaomi Mi10 (na njega misliš?) ima odličnu. (Običan Xiaomi Mi 10 ima jaču bateriju od skupljeg Mi 10 Pro pa i to pripazi.)

Kamere su na oba odlične.

 

Na youtube možeš pronaći usporedbe.

Ovo je S20+, koji bi još trebao imati jaču bateriju od S20, na testu baterije je slabiji od Mi10:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kapljica kaže...

Trebam pomoc oko kupnje novog mobitela.

Prelazim sa samsunga s7, dvoumila sam se izmedu samsunga s10, s20 ili xiaomija s10.

Najbitnija mi je kamera i baterija da izdrzi cijeli dan.

S tim da bi samsunge kupovala preko njuskala, xiaomi mi je vec teze naci na njuskalu.

Ako tko ima kakav savjet, pricajte. 

Iphone 11,spomenila si samsung s20(ako mislis na nov) to ti je taj rang sto se cijena tice...kamera bolja,baterija ce ti 2 dana drzat garantirano bez ikakvih podesavanja i gasenja servisa,svega i svaceg u pozadini itd...

Ja sam dugo koristio samsung s9 sam imao skoro 2g i uzeo sada iphone11 mob je top sto se tice svega,a najbolje id svega dugo ce ti drzat dobru cijenu tako da ces uvijek moc dobit za njeg nesto.

Ako ne volis ios onda radje na Xiaomi radi baterije,moje iskustvo sa samsungom do sada(a imao sam s6,s7,s8,s8+ i 9) baterija im je u k....s vremenom kamera koda se usere nezz ni ja,selfi kamera za k...lice nikako nije prirodno itd...

 

Origin_Steam: hrka11
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice