LG Nexus 4 [Official Thread]

poruka: 1.532
|
čitano: 271.609
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Posto vjerujem da ce biti dosta komentara i dosta zaintersovanja za ovaj telefon evo neka bude ovo official thread za ovaj telefon.

 

Najnoviji Nexus telefon kombinuje elegantan dizajn i hardverska rešenja kompanije LG Electronics sa poslednjom verzijom Android operativnog sistema i neprevaziđenim mogućnostima koje pruža Google Apps servis.

„ LG je ponosan na činjenicu da je doprineo u stvaranju najnovijeg Nexus smart telefona”, izjavio je dr Jong-seok Park, predsednik i izvršni direktor kompanije LG Electronics Mobile Communications. „Korisnici će biti oduševljeni savršenom kombinacijom dizajna i funkcija koje im donosi ovaj model.”

„Ovo je prvi put da sarađujemo sa kompanijom LG na izradi jednog Nexus modela”, rekao je Endi Rubin, viši potpredsednik mobilnog i digitalnog sadržaja kompanije Google. „Ceo LG tim je doneo ogromnu količinu inovativnosti i pokazao veliki talenat u ovom projektu, a rezultat je model koji savršeno leži u ruci, sa opakom mašinom ispod haube.”

Nexus 4 poseduje visokokvalitetnu kameru od 8 megapiksela koja uz pomoć Photo Sphere tehnologije uspeva da zabeleži i najsitnije detalje. Takođe, fotografije se direktno sinhronizuju uz pomoć Instant Upload aplikacije, tako da se neće desiti da ih slučajno obrišitete i ostanete bez njih. True HD IPS Plus ekran sa dijagonalom od 4,7 inča i rezolucijom od 1280x768 piksela koristi i naprednu Zerogap Touch tehnologiju, a Corning Gorilla Glass 2 štiti ekran od oštećenja i grebanja.

Nexus 4 dolazi sa najnovijim Google aplikacijama, omogućujući vam da imate najbolje od ove kompanije. Zahvaljujući najnovijoj verziji Google Now, bićete još bolje organizovani uz pomoć podsetnika koji vas obaveštava o avionskim letovima, potvrdama rezervacija hotela pa čak i prilikama za fotografisanje – gde i kada god vam zatrebaju. Stizanje do željene lokacije je brzo i lako uz Google Maps za Android platformu. 3D mape i bogat sadržaj satelitskih slika pružaju vam neverovatno realistične i precizne slike onog što vas okružuje, dok funkcije Street View i Indoor Maps omogućavaju da uvek budete sigurni šta je ispred vas.

Nexus 4 se prodaje otključan i kompatibilan sa GSM/HSPA+ mrežom, tako da radi na više od 200 mreža različitih mobilnih operatera širom sveta. Uređaj će biti dostupan u dve verzije: 8 i 16 GB, a biće dostupan preko Google Play Store servisa već od 13. novembra u SAD-u, Velikoj Britaniji, Kanadi, Nemačkoj, Francuskoj, Španiji i Australiji. Krajem novembra biće i u redovnoj prodaji na tržištu Evropi.

Glavne karakteristike:

- Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor, 1.5GHz Quad-Core Krait CPUs
- Operativni sistem: Android 4.2 Jelly Bean
- Mreža: 3G (WCDMA), HSPA+
- Ekran: dijagonala od 4,7 inča, WXGA True HD IPS Plus (1280 x 768 piksela)
- Memorija: 8 GB / 16 GB
- RAM: 2 GB
- Kamere: 8.0 MP (zadnja) / 1.3 MP HD (prednja)
- Baterija: 2,100 mAh Li-Polymer / vreme razgovora: 15,3 sati / režim mirovanja: 390 časova
- Dimenzije: 133.9 x 68.7 x 9.1 mm
- Težina: 139 g
- Ostalo: bežično punjenje baterije, NFC tehnologija


Ovo je ono sto je meni trebalo i sto ce ako Bog da biit kod mene u skorije vrijeme  Napokon!
I jos ako moze neko da mi odgovori na pitanje jer ima jos gdje Play Store osim u ovih par zemalja gore navedenih? Npr. u Sloveniji?  Koja su vasa misljenje o telefonu? Nabavljate? Ocjena telefona? Prednosti/mane? Itd.

 
0 16 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Mogao si bar prevest na hrvatski ili ako vec radis copy-paste, trebao si sa neke hrvatske stranice

 
8 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ako te ubada u oci poslednje umjesto posljednje i ako ti to toliko igra ulogu onda ne znam sta da ti kazem.. No, razumijem te jer nemas nista pametnije napisati

 
5 12 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ne zelim ti bez veze spamat temu, ali prvo procitaj to sto si copy-paste pa ces vidit da nije samo jedna rijec u pitanju, nego skoro svaka druga

 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Ovo što si ICSandwich napisao nema veze s hrvatskim.
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Znaci sa takvim jezikom nisam dobrodosao na forum? Bas lijepo od vas.

 
6 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ajmo se držati teme. Mobitel je super OSIM kamere (opet!) i pozadine koja je od stakla i lako se grebe (nije Gorilla).

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

And all of this is protected by scratch resistant Corning® Gorilla® Glass 2.

 

Izvor:http://www.google.com/nexus/4/

Ne znam odakle ti to da nije gorilla..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
berofx kaže...

Ajmo se držati teme. Mobitel je super OSIM kamere (opet!) i pozadine koja je od stakla i lako se grebe (nije Gorilla).

 

Šta ne valja s kamerom? 

13 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Jel se netko možda potrudio nabaviti u Njemačkoj ili nekoj drugoj razvijenoj državi? 

Zanima me kolko treba za dostavu, kakva je situacija što se tiče mobitela sa carinom/pdvom i povratom mervera. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ja trenutno gledam da kupim nexusa negdje vani,ali me brinu dvije stvari.

1.zadnja strana od stakla
2.zaljepljena baterija tj nije kao kod S3 mozes je vadi kad hoces.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

ma mob je super... kamera je kako sam na sampleovima vidio super,nije ko lumia ali to ne mozete ocekivat a i prosjecni korisnik ce bit i vise nego zadovoljan

zaljepljenu bateriju ima iphone od 2007 pa se malo tko zali... 2100mah i bmk T A M A N

cjena 350$ je oko 2k kn ak kod nas bude nekih 3000 pa na oglasima 2500 za novi bit ce best buy ak ne smeta omanji kapacitet

 

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
maks0806 kaže...

ma mob je super... kamera je kako sam na sampleovima vidio super,nije ko lumia ali to ne mozete ocekivat a i prosjecni korisnik ce bit i vise nego zadovoljan

zaljepljenu bateriju ima iphone od 2007 pa se malo tko zali... 2100mah i bmk T A M A N

cjena 350$ je oko 2k kn ak kod nas bude nekih 3000 pa na oglasima 2500 za novi bit ce best buy ak ne smeta omanji kapacitet

 

sve to stoji,a sta ako crkne,kao sto se desilo na mom galaksiju?

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
tpg kaže...

Ja trenutno gledam da kupim nexusa negdje vani,ali me brinu dvije stvari.

1.zadnja strana od stakla
2.zaljepljena baterija tj nije kao kod S3 mozes je vadi kad hoces.

Što se tiče stakla, gorilla glass je, ne bi trebao biti problem.

http://www.wired.com/reviews/2012/11/google-nexus-4/

 

The front and back of the device are coated in Gorilla Glass 2. I took a set of keys, a fork and a pocket knife to the front and back glass panels of the Nexus 4 and couldn’t get a scratch to show up anywhere. I also slipped and dropped the phone while pulling it out of my pocket this week, and it showed no signs of my fumble.

 

Doduše, http://blog.gsmarena.com/nexus-4-drop-test-is-a-shattering-success/. Ali to je već s veće visine, a mob funkcionira.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 18:24 (Chronosus).
12 godina
protjeran
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
ICSandwich kaže...

And all of this is protected by scratch resistant Corning® Gorilla® Glass 2.

 

Izvor:http://www.google.com/nexus/4/

Ne znam odakle ti to da nije gorilla..

 nije, pogledaj link iznad ovog posta. pukao već iz drugog pada. sramota

 

 edit:

 purple flare i na nexusu 4. e ovo je već smiješno {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 18:45 (difre).
13 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

jednostavno sam preljubomoran na sve one kojima je Nexus 4 dostupan preko Google Playa, 350$ za takav uređaj + unlock bez ikakvog ugovora je bagatela, toga kod nas nazalost nikad nece biti

Respect the Raise...!
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

moze li mi neko staviti spisak koje zemlje imaju mogucnost kupovanje nexusa preko google play,pogoto me zanima imali svedska posto bi trebao ubrzo tako pa usput da kupim.

 

Hvala unaprijed

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

nisam siguran, ali na official stranici su dostupne ove zemlje: 

 

 

Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 22:37 (definho).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
definho kaže...

nisi ni mi ni ove zemlje problem,imam tamo dosta rodbine,ali ipak vamo idem pa to da usput i rijesim.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
12 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ali koliko znam oni vise nemaju na skladistima nexusa 4? Kad ce ih restockat otprilike?

Everybody lies-House
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Evo upravo sam poslao poruku rodjaku u Kanadi, pa vam javim da li ih ima na stanju i koji je sve proces dok dodje tel., cijena i ostalo. Ako mi se bude isplatilo mozda uzmem jos kojeg forumasa pa da na vise uzmemo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

350$ jest cijena preko googla, ali zaboravljate da na to ide još 10% poreza u Americi, 15 dolara trošak dostave, znači u konačnici 400 dolara komad nexusa.

Ali i dalje jeftino za takav komad.

15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Jel se zna kada bi mogao kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]

Zašto na GSM Areni nema reviewa?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
steve90 kaže...

Jel se zna kada bi mogao kod nas?

Nema ga niti u Ameriki (najnoviji shipping info je za početak 2013), a kamoli u našem selu. Ali ima na Njuškalu za 5-5.5 soma

15 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
berofx kaže...
steve90 kaže...

Jel se zna kada bi mogao kod nas?

Nema ga niti u Ameriki (najnoviji shipping info je za početak 2013), a kamoli u našem selu. Ali ima na Njuškalu za 5-5.5 soma

Pa danas na "društvenoj mreži" bug online izbaci sliku Nexusa 4 i piše očekujte ga kod nas uskoro. Ne znam što im je to uskoro trebalo značit (možda taman početak 2013.)
A što se tiče ovih cijena na njuškalu, pa to je presmiješno

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
steve90 kaže...

Nema ga niti u Ameriki (najnoviji shipping info je za početak 2013), a kamoli u našem selu. Ali ima na Njuškalu za 5-5.5 soma

 

A što se tiče ovih cijena na njuškalu, pa to je presmiješno

 

A gledaj, uvijek je tako. Kad je iCigla5 izašla bilo je 7 soma na Njušci. Isto za SGS3 (5 soma). Nađe se 2-3 lika koji si to mogu priuštiti i trgovci to znaju pa pokušavaju unovčiti svoj put u Amerku (ili Singapur ili gdje god već putuju po službenim putovanjima, brodovima, tankerima i inim naftnim platformama).

13 godina
protjeran
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]
Ja ne znam da li je ovaj mobitel uklet ili namjerno plasiraju netočne informacije? Prvo je bila vijest o krhkom staklu iza (dok uređaj padne na pod) zatim lošem touchscreenu (gsmarena blog) i šećer na kraju opet staklo-puca pri nagloj promjeni temperature (vrijedi i za lg optimus g)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Dosla recenzija:

 

http://www.gsmarena.com/google_nexus_4-review-860.php

 

Nista nisu napisali o problemima glede stakla...

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice