Kalibracija baterije bez root

poruka: 7
|
čitano: 1.600
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Kalibracija baterije bez root

Da li bi se popravilo flasanjem firmwara? 

Poremetio mi se fajl koji prati stanje baterije pa kad dodje na oko 40% onda vrlo brzo spadne na oko 20% pa ubrzo se i ugasi. Preko noci ostavim na oko 40% i ujutru ugasen telefon me doceka.. A kad je preko 40% onda preko noci potrosi 4-5% baterije(normalno za ovaj telefon jer je mala mu baterija) tako isto i po danu ako diram telefon kad dodje na oko 40% brzo dodje do 0% i ugasi se. 
Pokusao sam onu metodu bez roota da ispraznis telefon skroz, pa ga napunis do 100% pa opet ispraznis pa opet napunis ali nije pomoglo, mozda malo.. 
Ne bi sad da rootam telefon zbog toga da bih fix, zanima me da li bi se ponovnim flesovanjem clean firmwara to rekalkulisalo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 11:11 (keks99).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kalibracija baterije bez root

promjeni bateriju...

ako ti se dešava ovo da ti brzo padne sa 40 na 20 pa na nulu - baterija ti je za otpad... 

 

ovo mi se desilo na 3 moba, sva 3 različitih proizvođača - svaki put je stara, istrošena baterija bila uzrok... čim sam stavio nove - riješio sam problem...

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kalibracija baterije bez root
60nine kaže...

promjeni bateriju...

ako ti se dešava ovo da ti brzo padne sa 40 na 20 pa na nulu - baterija ti je za otpad... 

 

ovo mi se desilo na 3 moba, sva 3 različitih proizvođača - svaki put je stara, istrošena baterija bila uzrok... čim sam stavio nove - riješio sam problem...

 Ma i meni se desavalo ali to se samo fajl poremeti u sistemu ali tad sam imo rootovane telefone i tad je lako fixirat to, napuni se baterija i onda se resetuje taj fajl u sistemu kalibrise i popravi se baterija.. Ali sad mi ovaj tel nije rootovan pa ne mogu to da uradim, a ako neko zna da li se to resava flesanjem sistema ponovo da dzaba ne flesujem ako se nece fixarati vec da idem da root-am tel

10 godina
offline
Re: Kalibracija baterije bez root
keks99 kaže...

 Ma i meni se desavalo ali to se samo fajl poremeti u sistemu ali tad sam imo rootovane telefone i tad je lako fixirat to, napuni se baterija i onda se resetuje taj fajl u sistemu kalibrise i popravi se baterija.. Ali sad mi ovaj tel nije rootovan pa ne mogu to da uradim, a ako neko zna da li se to resava flesanjem sistema ponovo da dzaba ne flesujem ako se nece fixarati vec da idem da root-am tel

 

znam za tu shemu, ali meni nije bilo to - sva 3 moba su bila rootana... kad ti se taj fajl zezne, ne bi ti tako padala napunjenost baterije, drugačije i ne tako drastično bi to vidio na brojaču...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 15:42 (60nine).
5 godina
neaktivan
offline
Kalibracija baterije bez root

Nzm ovo je tel star dve godine s9 kupljen nov, mama ga koristila, ja joj iskljucio brzo punjenje tako da je sve to breme bio punjen na sporije ne moze tako brzo da se zezne baterija

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kalibracija baterije bez root

a gle, svašta je moguće :)

 

a jesi probao shemu da kompletno isprazniš bateriju, ono do nule dok se sam ne ugasi, pa ga onda ugašenog napuniš do 100% i ostaviš na punjaču još neko vrijeme tako napunjenog?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 16:59 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kalibracija baterije bez root
60nine kaže...

a gle, svašta je moguće :)

 

a jesi probao shemu da kompletno isprazniš bateriju, ono do nule dok se sam ne ugasi, pa ga onda ugašenog napuniš do 100% i ostaviš na punjaču još neko vrijeme tako napunjenog?

 Jesam to radio 1 ali moracu opet probat prije root-a

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice