[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

poruka: 84
|
čitano: 87.367
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

NAPOMENA bilo kakvo modificiranje uredaja ponistava garanciju istog! Sve sto cinite, cinite na vlastitu odgovornost!

rijesite bugove i otkljucajte sve napredne opcije rozo braniranog TG782i uredaja, zamjenom rozog firmwarea sa drugim firmwareom

 

VAZNO ovaj postupak onesposobljuje IPTV

VAZNO morate biti spojeni LANom, zicom, na router. Opcijonalno, osigurajte si alternativni pristup internetu

za win7 i TG782i v.8.4.2.b , a i ostale vjerojatno:

1. kopirajte si ovaj tutorijal na racunalo da vam je dostupan offline

2. skinite update wizardhttp://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcatel/Modems/TG782/v1/Wizards/Upgrade/

3. obnovite si IP adresu

4. skinite 782_824B.bin.7z  firmware

 

http://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcatel/Modems/TG782/v1/Firmware/r8-2-4/DMAX/

 

5. pokrenite setup.exe Upgrade Wizarda, update

6. kao username: administrator ,a password: !tc0Mht[MODEM ACCESS CODE= broj na dnu uredaja] npr. !tc0Mht4455660011

7. have disk izaberite 782_824B.bin file firmwarea

8. nakon updatea logirajte se na http://dsldevice.lan/ ili 10.0.0.138 username i password su isti: [serial number=

SN broj na dnu uredaja] npr. CP1012XYZX0 ,paziti da je capslock UKLJUCEN, moraju biti VELIKA slova

9. idite na ThomsonGetaway -> pod PIck a task... -> Set Up

10. postaviti...: RouterPPP -> 0.33 -> PPP over Ethernet (PPPoE) -> ADSL username i lozinka -> novi user i lozinka za  pristup routeru -> start

etoga sad se mozete igrati sa svim postavkama na vasem TG782i routeru bez  bugova

 

EDIT:

 

11. pozeljno je da si namjestite i automatsko azuriranje vremena na routeru:

 

na hompage routera -> Thomson Gateway -> Configuration clickni configure

 

Time Configuration

Time Source:
Automatic

Date:
DD-MM-YYYY

Time:
HH:MM:SS

Timezone:
(UTC+01:00)Sarajevo,Skopje,Warsaw,Zagreb

Summer Time:
Yes

Time Server 1-5:
time.windows.com
time.nist.gov
time-nw.nist.gov
time-a.nist.gov
time-b.nist.gov

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 10:40 (MoMo).
 
4 0 hvala 5
13 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

hvala na opisu, puno jednostavnije nego preko onog carterovog nacina...

{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

evo da kažem par detalja koji suitekako važni a koje nisi spomenuo - a trebao si!

 

1 - kod unosa pass treba nakon  !tc0M upisati ht pa onda access number!!

 

2 - nakon flashanja ne radi telefonska linija - ako ste spojeni preko VOIPa na digitalni prijenos (za one koji nemaju splitter)

  da sam ja to znao sad nebi flashao i s*ebao modem...

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Moj PC  
1 1 hvala 3
12 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Šta se točno dobije s ovim?

http://key-storm.com/ ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
OriginalEXE kaže...

Šta se točno dobije s ovim?

pa osnovno da imaš 4 LAN ulaza (umjesto dosadašnja 2) ali nema MAX TV...i kao da ti T-komovci ne mogu nadgledat modem/ruter...

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
cassini kaže...

evo da kažem par detalja koji suitekako važni a koje nisi spomenuo - a trebao si!

 

1 - kod unosa pass treba nakon  !tc0M upisati ht pa onda access number!!

 

2 - nakon flashanja ne radi telefonska linija - ako ste spojeni preko VOIPa na digitalni prijenos (za one koji nemaju splitter)

  da sam ja to znao sad nebi flashao i s*ebao modem...

da ht, promaklo

 

telefon meni uredno radi, sa bez i isdn 56k i dva broja, tako da neznam o cemu tocno pricas

 

a i imas napredne postavke za voip skinisi manual pa prckaj, ak ti je radilo sa tcomovom radit ce ti i s ovim dmaxovim

 

cassini kaže...
OriginalEXE kaže...

Šta se točno dobije s ovim?

pa osnovno da imaš 4 LAN ulaza (umjesto dosadašnja 2) ali nema MAX TV...i kao da ti T-komovci ne mogu nadgledat modem/ruter...

pise quick fix bugova, to sto se dobe 4 lan porta i gubi maxtv je samo sporedna nus pojava upgradea

 

za one koji nisu uocili nikakve bugove brijem da im ovaj update, zamjena firmwarea nije potrebna

 

zasto si ti cassini isao zamjenit firmware pak?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 10:23 (MoMo).
14 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

trebam 4 LAN ulaza, MAX TV nemam tako da sam kao i na Siemensu išo flashat,ali da sam znao da kod ove nove digitalne centrale T-koma (bez splitera)  gubim fixni telefon to nebi radio, odn. da si to napisao ja bi znao...tek kasnije kad sam proguglao vidim da  ta opcija ne radi i nema povratka na staro...sad sam bez telefona...znam da mi t-kom neće priznat jamstvo...{#}

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 9:11 (cassini).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
cassini kaže...

trebam 4 LAN ulaza, MAX TV nemam tako da sam kao i na Siemensu išo flashat,ali da sam znao da kod ove nove digitalne centrale T-koma (bez splitera)  gubim fixni telefon to nebi radio, odn. da si to napisao ja bi znao...tek kasnije kad sam proguglao vidim da  ta opcija ne radi i nema povratka na staro...sad sam bez telefona...znam da mi t-kom neće priznat jamstvo...{#}

???? spliter ti je par kuna , sta spamas gluposti ??? spliter sam ja dobio sa uredajem, meni sve super radi bez splitera.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2012 14:57 (MoMo).
13 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
MoMo kaže...
cassini kaže...

trebam 4 LAN ulaza, MAX TV nemam tako da sam kao i na Siemensu išo flashat,ali da sam znao da kod ove nove digitalne centrale T-koma (bez splitera)  gubim fixni telefon to nebi radio, odn. da si to napisao ja bi znao...tek kasnije kad sam proguglao vidim da  ta opcija ne radi i nema povratka na staro...sad sam bez telefona...znam da mi t-kom neće priznat jamstvo...{#}

???? spliter ti je par kuna , sta spamas gluposti ??? spliter sam ja dobio sa uredajem, meni sve super radi bez splitera.

Tebe još očito nisu prisilili da pređeš na IMS, ali doći će vrijeme kad ćeš morat, jednostavno će ti telefon prestat radit, morat ćeš ga uštekat u router i radit će samo preko routera.

 

Uvođenje ove tehnologije napraduje sporo, ali napreduje i doći će i do tebe, a sada ako si flashao modem trebat će ti drugi modem.

 

Ovih modema ima za kupit preko njuškala, koštaju od 200 do 250 kuna.

Valentin
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
cassini kaže...

evo da kažem par detalja koji suitekako važni a koje nisi spomenuo - a trebao si!

 

1 - kod unosa pass treba nakon  !tc0M upisati ht pa onda access number!!

 

2 - nakon flashanja ne radi telefonska linija - ako ste spojeni preko VOIPa na digitalni prijenos (za one koji nemaju splitter)

  da sam ja to znao sad nebi flashao i s*ebao modem...

Pa nije ti čovijek kriv. On je sve lijepo objasnio i trebalo bi raditi. AKo neradi vrati si stari FW i adios! Ili jednostavno opet reflashaj.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
14 godina
protjeran
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
xZero kaže...
cassini kaže...

evo da kažem par detalja koji suitekako važni a koje nisi spomenuo - a trebao si!

 

1 - kod unosa pass treba nakon  !tc0M upisati ht pa onda access number!!

 

2 - nakon flashanja ne radi telefonska linija - ako ste spojeni preko VOIPa na digitalni prijenos (za one koji nemaju splitter)

  da sam ja to znao sad nebi flashao i s*ebao modem...

Pa nije ti čovijek kriv. On je sve lijepo objasnio i trebalo bi raditi. AKo neradi vrati si stari FW i adios! Ili jednostavno opet reflashaj.

bome je kriv i tekako!!

 

kao prvo pročitaj što je on napisao a što ja!

 

kao drugo - ne postoji T-kom FW da bi se samo tako flashao natrag.

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
14 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

budući da sam poveći noob po ovoj temi imam par pitanje. da li trebam spremit trenutačni config, prije provođenja ovog postupka?

 

p.s. ne brine me gubitak ims-a jer će u moje krajeve doć vjerojatno 2 godine poslije svih drugih:)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
keyser_soze kaže...

budući da sam poveći noob po ovoj temi imam par pitanje. da li trebam spremit trenutačni config, prije provođenja ovog postupka?

 

p.s. ne brine me gubitak ims-a jer će u moje krajeve doć vjerojatno 2 godine poslije svih drugih:)

 

ne škodi da ga pohraniš, ali za update firmware-a na Thomson ne trebaš taj config file.

11 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Skinuo Upgrade Wizard i sw prema uputi, sw promijenio ekstenziju u bin tj. maknuo 7z.

Zatim se zalogiram na ruter prema uputama, i kad stisnem opciju have disk i odaberem file dalje mi se ništa ne događa, file mi se ne upiše u program tako da ne mogu dalje. Gdje griješim?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Ma riješio sam. Inače koristim Total Commander, a on mi ekstenziju 7z nije prepoznao tako da sam skinuo 7zip, raspakirao i ubacio bez problema, sad samo da ga još konfiguriram....

14 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Imam pitanje... Imao sam do sad stari ST 780WLi sa stock FW i sve je radilo glatko i brzo, no sinoc je izgorio (pokoj mu dusi...) neka zavojnica se pregrijala, izgorila izolacija i dalje je kratki spoj.. Uglavnom, ja sam od T-Coma dobio taj TG782 ali ga uopce nisam koristio jer mi je ovaj bio skroz oke ali sad kad sam prisiljen koristit novi vidim da je on totalno smece (bar s T-com SW). Uglavnom, ne dobivam punu brzinu kao sa starim (od 2 do 3.7 Mbps), web stranice cekaju po minutu ucitavanje a prije je bilo instantno, neke stranice uopce ne otvara nego kaze "server sent no data" itd...

 

E sad me zanima jel se isplati micat t-com SW i stavljat stock ili mi je bolje uzet neki jeftiniji router i time rjesit problem? Telefon je preko splittera, vise sam za drugu opciju radi garancije da ne sere T-com pa ako je druga opcija jel moze preporuka nekog dobrog a jeftinog routera? Hvala!

Kaj ce mi potpis kad ga ionak nitko nece gledat?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

znaci ovako pazljivo sam pratio turitorial i instalirao mi se firmware sve kako treba i u sljedecem koraku da odem na link i log in napravim upisem opet isti username i pass ali mi nece prihvatiti..HELP PLEASE

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Možda si krivo shvatio, nisam siguran, ali trebas dva puta upisati serijski broj uređaja (npr: CP1025TT7JU, piše ti na iza na poleđini routera), znači dva puta u admin i password polje upises jedno te isto (sve velika slova, meni je to radilo tako).

11 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Pozdrav

 

Da li je neko uspio osposobiti t-com VOIP na dmax-ovom firmwareu? ja sam fleshao firmware u dmax, ali kada uvedu IMS, nece mi raditi telefon

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Jel ima neki fw ili mozda neko zna kak sloziti taj router kao client, znaci da se on prima signal s routera di ima internet i prakticki da ga koristim kao wifi adapter.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

I don't have it!

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 19:20 (subi91).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Da ne otvaram novu temu...vidim da je već neko i pitao...

Jel neko zna kako namjestiti WDS na TG782 ruteru? 

U postavkama ga nema, no vidim da u user.ini file-u ima wds. Znaci postoji samo sto se izgleda mora preko CLI naredbi namjestit.
A pošto sam ja noob što se tiće tih CLI naredbi molio bi da mi neko step by step napiše postupak.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Pozdrav ekipa!

Pošto me više ljudi pitalo kako doći do T-com originalnog firmwaera, u ovoj temi ću vam dati ideju, trebalo bi uspjeti

 

Treba otići na njihov fejs https://www.facebook.com/HrvatskiTelekom te im reći da ste sa tim ruterom imali dosta problema,i da ste na netu našli jedan firmware koji je riješio te vaše probleme sa pucanjem veze, ali stvorio drugi tj. nećete moći koristiti maxtv a zainteresirani ste za njega. Ja sam im tu istu poruku poslao ali su oni tražili od mene da im kažem ime vlasnika linije ali ja im nisam ništa odgovorio jer sam prešao na Optimu. Uglavnom ako vam daju firmware molio bih vas da mi ga pošaljete jer planiram prodati taj ruter, a sa ovim firmwareom što je trenutačno na njemu neće ga niko :)

 

 

Pokušajte ih natjerati da vam pošalju firmware na mail ili preko fejsa. Uglavnom sretno, toliko od mene sretno vam!

Javite mi rezultate!

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

hmm...ne bi rekao da će to tako ići...a i pročitao sam negdje, neko je rekao da je već probao tražit od njih firmware i da su ga otpilili u startu...rekli da kao nema standardni firmware za t-com...a onda sam opet negdje pročitao da je nečiji frend radio u helpdesku u tekomu i da on sam nije nikako mogao naći firmware...ma da brijem da su to sam priče...mora postojat...ja ev već 3 dana gooooglam i ništa...lagano odustajem i čakam da neko ovdje nakači firmware...a i ti tekomovci imaju takvo "s..nje" od rutera i onda nam još ne daju da se igramo s njim, tj. taj TG782 je baš žešča šitara...nit firmware, nit WDS-a u GUI postavkama, slaba antena...pfff...ja sam odavno prešao na D-linkov..a sad se s ovim, kako sam rekao, igram i istražujem.

I čekam firmware XD

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

imaju oni firmware samo se sa njima treba natezat, a ako misliš da oni daju loše rutere pogledaj kakve tek Optima daje rutere {#}

 

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Ma znam...sve sam ja to pogledao...sve je to trash...nisu to toliko loši ruteri nego ih oni naprave lošim što pola toga deaktiviraju, sakriju i pokvare...zato nam i jesu takve brzine i pingovi i igranje bez otvorenih portova i šta ti ja znam..umjesto da oni budu ti koji će nam to sve omogucit oni nam stvaraju probleme a mi plačamo..
Kad gledaš neki tamo Amer ili bilo ko drugi u nekoj zemlji ima brži internet preko mobitela nego ja preko lan-a...smiješno...no ok...skrenio sam sa teme...
Da oni nama daju te neke privilegije da si mozemo sami naredit kako nam odgovara mislim da bi se upola smanjilo samo probijanje rutera i tih stvari što su puni frumi...
Al et to je RH...no ok, ko ima taj firmware :) ...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
Diplomirani pješak kaže...

Jel ima neki fw ili mozda neko zna kak sloziti taj router kao client, znaci da se on prima signal s routera di ima internet i prakticki da ga koristim kao wifi adapter.

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/dijeljenje-hotspota-po-cijeloj-kuci/140211.aspx

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
12 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Evo nakon puno pokušaja i pogršaka ja sam uspio skockat sebi konfig preko kojeg mi na vipu radi IPTV na 4. portu ostali su internet, maknut sve što se tiće 0.35 i 0.50 portova.

 

E onda mi vrag nije dao mira pa sam otišao kod djeda u kuću i taj modani ruter, dakle na njemu je drugi FW, ova verzija iz prvog posta samo brend CLARO i skocko kofig da radi i VOIP, no fora je u tome da kad se vadi iz t-comovog rutera konfig ne kopiraju se i podaci za voip, tako da ako želite promjenit FW a da vam radi VOIP morate s t-com FW om spremi config, e onda otić u postavke VOIP-a i tamo di piše korisničko ime i lozinka stisnut ctrl+U da vidite kod stranice izvadit lozinku i onda možete konfigurirat sve kako vam treba na drugom fw-u.

 

Koga zanima, mogu pomoć, no preduvjet je da zna podatke za VOIP koje če kasnije sam unest.

 

No moram naglasit, da još nisam isprobo da makne konekciju na 0.35 prema ht-u pa da vidim dali radi ispravno VOIP, no ovako kako sam probo .. skoro komplet konfig rukno u drugi ruter je radilo, nikakvih smetni i sl tokom poziva.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Jel postoji neki način da ja mogu ovaj router postavit kao wireless bridge ili wireless access point?

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 0:53 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

mogu li sad ovi tamo iz centrale vidjet podatke o mojoj linije budući da sam ga otključao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice