NOKIA CS-10 - antena

poruka: 1
|
čitano: 1.813
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
NOKIA CS-10 - antena

Dakle, radi se o navedenom uređaju odnosno o USB sticku/mobilnom internetu. Prvi problem je bio taj što je brzina downloada bila 0.15 Mb/s, to sam riješio tako što sam promijenio tvorničke postavke sticka. U tvorničkim postavkama brzina je ograničena na EDGE, dakle, mijenjam iz EDGE u 3G i time postižem brzinu od cca 2.0 Mb/s. Slijedeći problem je stabilnost brzine i same mreže. Ako je stick u dnevnom boravku (3 velika prozora) onda je signal 4/4 crtice, odem u drugu prostoriju (1 prozor) signal pada na 2/4 crtice ali i dalje nije stabila tj. varira od 1/4 do 4/4. Još jedan od problema je "zamrzavanje" veze, tada moram prekinuti vezu i ponovno spojiti i onda to tako radi do slijedećeg "zamrzavanja" ili pada brzine. Područje na kojem se nalazim je pokriveno 3G mrežom, uređaj (USB stick) je novi. E sad, moja ideja je da napravim neku dodatnu antenu koja bi (nadam se) omogućila stabilniju vezu a možda i bržu (t-mobile kaže da je max brzina 7.2 Mb/s, ja bih bio sretan da ulovima bar 4 Mb/s). Njegova integrirana antena mi se ne čini kao neko idealno riješenje. Pošto nemam dovoljno znanja da napravim antenu molim vas koji znate više od mene da iznesete svoje mišljenje. Da li uopće ima smisla pokušavati s kojekakvim antenama? Stick (kada ga otvorimo) na sebi ima nešto kao jack za antenu, slično (možda i isto) ima wlan kartica, može li se na taj jack spojiti antena? Eto to bi bilo to, svi komentari su dobrodošli. :)



stick stick
brzina brzina
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 22:34 (mozak3).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice