Kako rjesiti problem rutera i MAX TV

poruka: 2
|
čitano: 1.505
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako rjesiti problem rutera i MAX TV

Pozdrav. Imam jedan problem koji ne znam kako rjesiti. Znaci zivim u stanu sa 2 etaze, imam 1 ruter na gornjem katu, ruter ima 4 utora za LAN. Jedan LAN kabel je provucen do donjeg kata gdje se spaja na WiFi extender koji siri WiFi po donjem katu. Problem je nastao kada sam isao uzeti dodatno drugi MAX TV uređaj(prvi je na gornjem katu) i spojiti ga dole. Mislio sam da sve sta treba napraviti je kupiti LAN switch u kojeg cu ustekat kabel koji mi ide u donji stan i razdijeliti ga na 2, jedan u WiFi extender, a drugi u MAX TV uređaj. Naime, ako to na taj način napravim, ne mogu u isto vrijeme imati WiFi i MAX TV, ili jedno ili drugo. Ima li tko ideju kako ovo rjesiti? Ne mogu provuci jos jedan kabel u donji stan(kanal je uzak), sva 4 LAN porta na ruteru su zauzeta pa to svakako nije ni opcija. Hvala na odgovoru!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako rjesiti problem rutera i MAX TV

1. Ako ikako mozes provuci kabel to prvo napravi.To sto su portovi zauzeti na router se rijesi sa switchom za 80kn.

 

2.Ako bas zelis preko 1 kabela postupak je sljedeci.Razdvojis 4 parice (8 zica) na 2+2 i imas 2 parice za maxtv i 2 za extender.Samo racunaj da onda imas max propusnost 100mbps sto ti nece biti prevelik problem ako taj kabel koristis samo za extender i wifi.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice