Spajanje 3 monitora problem

poruka: 3
|
čitano: 3.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje 3 monitora problem

Pozdrav svima

 

Imam graficku Sapphire Radeon HD 7850 2GB.

 

Htio bih spojiti 2 monitora i TV da mi radi kao 3 monitora. Jedan monitor je spojen na HDMI, jedan na DVI i tv preko adaptera HDMI to Displayport.

 

Kad sve spojim uvijek mi rade monitori a na tvu je crn ekran. Kad spojim monitor na displayport adapter a tv direktno preko HDMI-a opet tv ne radi a monitor radi (tako da je adapter ispravan i radi). Kada iskljucim displayport tv preko HDMI-a radi.

U ovaj post sam umetnuo slike gdje mi ocitava sva tri monitora ali jedan je uvijek siv i ne moze se konfigurirati.

 

Mijenjao sam razne drivere za graficku stalno isti problem. Zanima me gdje je problem? Jel podrzava moja graficka 3 monitora.

 

Hvala

 

PS: Mislim da sam nasao sta je problem, vjerojatno moj adapter nije aktivan i zbog toga ne radi treci monitor. Treba kupiti aktivni adapter

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 22:43 (8rk0).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Spajanje 3 monitora problem
8rk0 kaže...

PS: Mislim da sam nasao sta je problem, vjerojatno moj adapter nije aktivan i zbog toga ne radi treci monitor. Treba kupiti aktivni adapter

Malo sam čitao o tome, i čini se kako ta grafička može dati do dva HDMI/DVI signala (HDMI i DVI signali su kompatibilni). Kad koristiš DisplayPort s pasivnim adapterom na HDMI, onda bi kroz taj DisplayPort išao treći HDMI/DVI signal. Kad bi koristio aktivni adapter, onda bi kroz DisplayPort išao nativni DisplayPort signal (LVDS), pa bi njega adapter konvertirao u DVI/HDMI signal.

 

AMD navodi da za korištenje Eyefinity tehnologije treći izlaz mora biti DisplayPort, što će reći da adapter mora biti aktivan. Ovdje imaju i listu preporučenih adaptera.

 

Javi što se dogodilo ako probaš s aktivnim adapterom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 1:19 (mbaksa).
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje 3 monitora problem
EUW: Mn3mica | Steam: Mn3mica
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice